Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego

Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego
  • Zgodnie z ustawą o podatku dochodowym, miejscem rozliczania się osoby fizycznej jest urząd skarbowy według miejsca zamieszkania podatnika w ostatnim dniu roku podatkowego. Oznacza to, że aby płacić podatki w Piotrkowie Trybunalskim, wystarczy w nim mieszkać. Nie musisz składać żadnych dodatkowych dokumentów o zmianie miejsca zamieszkania, wystarczy wpisać w zeznaniu podatkowym adres zamieszkania w Piotrkowie Trybunalskim. Płacąc podatek w miejscu zamieszkania, inwestujesz w poprawę komfortu i jakości swojego życia.

    Podatek dochodowy tylko w części trafia do Skarbu Państwa. Ok. 40% tej kwoty jest przekazywane gminie, stanowiąc dla niej bardzo ważne źródło dochodu. Oznacza to, że część podatku dochodowego, odprowadzanego na podstawie deklaracji PIT, trafia do kasy miejskiej, gdzie później jest rozdzielana na finansowanie zadań publicznych. Rozliczając PIT w Piotrkowie Trybunalskim, przyczyniasz się zatem do coraz lepszego funkcjonowania miasta.

    Jakość i liczba nowych inwestycji jest uzależniona przede wszystkim od udziału w podatku dochodowym, który stanowi ich główne źródło dochodów. Im więcej osób będzie płaciło podatki w miejscu zamieszkania,  na tym lepszy standard życia w gminie będzie można liczyć. Pieniądze te przeznaczone zostaną na realizację najważniejszych miejskich inwestycji.W najbliższych latach planowane są realizację zadań inwestycyjnych: zagospodarowanie zbiornika Bugaj wraz z otoczeniem, przebudowa i rozbudowa ul. Broniewskiego, modernizacja i termomodernizacja zasobów mieszkaniowych, termomodernizacja budynków użyteczności publicznej – etap I, budowa kanalizacja sanitarnej w rejonie ul. Życzliwej, budowa sieci ciepłowniczej, budowa wodociągu i kanalizacji sanitarnej w ul. Staszica, budowa kanalizacji sanitarnej w ul. Glinianej, rewitalizacja terenów podzamcza – Młode Stare Miasto, budowa boisk wielofunkcyjnych przy ul. Żwirki 6, rozbudowa ul. Zalesickiej, modernizacja ul. Rakowskiej. 

    Warto również pamiętać, iż płacenie podatków w miejscu zamieszkania to także wygoda – chociażby w razie ewentualnej kontroli rocznego zeznania podatkowego, kiedy to do urzędu trzeba stawić się osobiście.  

    Zachęcamy do wsparcia organizacji pożytku publicznego z siedzibą w Piotrkowie Trybunalskim. Twój 1% podatku może wpłynąć na rozwój lokalnej społeczności.


Piotrków Trybunalski

 


Pamiętaj, aby wpisać w formularzu PIT adres zamieszkania
w Piotrkowie Trybunalskim.


Nie musisz być
zameldowany w Piotrkowie Trybunalskim.


Nie musisz składać żadnych dodatkowych dokumentów.


Zachowaj potwierdzenie złożenia deklaracji PIT.