Urząd Miasta Świnoujście

Urząd Miasta Świnoujście
 • Wspierajmy organizacje pożytku publicznego z terenu Świnoujścia!

   

  Podzielmy się podatkiem – pomnóżmy dobro!

   Niby 1%, a może tak wiele! To właśnie ta z pozoru niewielka kwota pozwala Organizacjom Pozarządowym działać na rzecz osób chorych, niepełnosprawnych, potrzebujących.

  Zapraszamy do wsparcia lokalnych organizacji pożytku publicznego przy rozliczaniu Państwa corocznych PIT-ów. Według ostatniego wykazu Narodowego Instytutu Wolności na terenie naszego Miasta rezyduje 8 organizacji ze statusem pożytku publicznego.

  Dzięki udziałowi w projekcie mieszkańcy Miasta Świnoujście mogą rozliczyć swój PIT za 2019 rok za pomocą specjalnie utworzonego darmowego programu. Podatnicy mogą też od razu przekazać 1% swojego podatku dla organizacji, które posiadają status OPP na terenie naszego miasta. Pozwoli to na częściowy powrót podatków mieszkańców do ich macierzystej gminy.

  Przekazując 1% organizacji lokalnej macie Państwo pewność, że zebrane w ten sposób środki zostaną wydane na cele, które są blisko Was. Jednocześnie, wybierając lokalną organizację łatwiej będzie Państwu sprawdzić na co zostaną wydane Wasze pieniądze. Zachęcamy Państwa do świadomego decydowania o Waszym 1% podatku. Aby rozliczyć się w Świnoujściu nie trzeba być zameldowanym w naszym mieście, wystarczy być jego mieszkańcem i chcieć wspomagać lokalnie. Rozliczając się w naszym mieście wspomagają Państwo nie tylko OPP, ale przede wszystkim budżet miasta, który ze środków pozyskanych z podatków może realizować nowe inwestycje, tak by żyło się nam łatwiej, bezpieczniej, wygodniej.


Świnoujście

   


Pamiętaj, aby wpisać w formularzu PIT adres zamieszkania w Świnoujściu.


Nie musisz być zameldowany w Świnoujściu.


Nie musisz składać żadnych dodatkowych dokumentów.


Zachowaj potwierdzenie złożenia deklaracji PIT.