• Pomagaj z nami!

    Rozliczając z nami PIT
    możesz przekazać 1% na cele statutowe
    KRS 0000008919

Program ten nie umożliwia swobodnego wyboru i przekazania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych wybranej Organizacji Pożytku Publicznego.

Więcej o nas

Stowarzyszenie In gremio jest organizacją pożytku publicznego, która realizuje swoją misję na wielu polach, w różnych formach i dla wielu grup odbiorców. Z roku na rok powiększa się obszar naszej aktywności, szukamy nowych wyzwań, ale nie zapominamy o stałym doskonaleniu wszystkich realizowanych inicjatyw. Mimo że istniejemy już ponad 20 lat, nie brakuje nam spontaniczności i żarliwości. Nasze najważniejsze obszary i formy działalności to:

Edukacja dzieci i młodzieży
Od tego rozpoczęliśmy naszą drogę. In gremio prowadzi Pierwszą Społeczną Szkołę Podstawową (rok powstania: 1990), Pierwsze Społeczne Gimnazjum (rok powstania: 1999) i Ognisko Muzyczne ”RYTM” (rok powstania: 1998). Startujemy w licznych konkursach i odnosimy znaczące sukcesy. Współpracujemy ze szkołami w kraju i za granicą. Wygrywamy granty, co pozwala rozwijać się naszym szkołom technologicznie i merytorycznie. Nasze naczelne hasło brzmi: Nowa edukacja na nowe czasy®

Pomoc psychologiczna i pedagogiczna
W roku 1998 założyliśmy pierwszy w rejonie niepubliczny Ośrodek Psychologiczno-Pedagogiczny RAZEM, który uzyskał uprawnienia publicznej poradni psychologiczno-pedagogicznej. Wspieramy poprzez konferencje i warsztaty instytucje szkolne i publiczne w rozwiązywaniu problemów wychowawczych, edukacyjnych i społecznych. Obejmujemy pomocą całe województwo pomorskie, reagując na różnorodne problemy współczesności.

Kultura
Współpracujemy z instytucjami kulturalnymi, w tym teatrami zawodowymi i offowymi, realizując z nimi projekty edukacyjno-kulturalne („Sprawa operacyjnego rozpoznania”). Organizujemy koncerty (m.n. Jacka Kaczmarskiego, z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy), konkursy (m.in. Festiwal Twórczości Dziecięcej RAZEM Festival), prowadzimy działalność wydawniczą.

Akcje społeczne
10 lutego, na urodziny Gdyni, już tradycyjnie rozdajemy mieszkańcom gorącą czekoladę, a na wiosnę zapraszamy do uczestnictwa w akcie tworzenia (”Dzień Sztuki”, Tydzień Sztuki). Założyliśmy specjalną stronę poświęconą naszemu miastu www.urodzinygdyni.pl). Od dziewiętnastu lat pomagamy Jurkowi Owsiakowi, prowadząc sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Promocja wolontariatu
Do naszych działań zapraszamy wolontariuszy w każdym wieku. Promujemy ideę wolontariatu na terenie województwa pomorskiego (m.in. projekt ”Demokracja jest OK”). Zaprosiliśmy do współpracy kilkudziesięciu wolontariuszy – dziennikarzy, artystów, muzyków, specjalistów różnych dziedzin, studentów.

Budowa społeczeństwa otwartego i edukacja społeczna
Od lat organizujemy projekty, dzięki którym staramy się realnie, choćby na niewielkim obszarze, zmieniać świat. Dostęp do informacji publicznej (konferencja ”Każdemu wolno pytać”), równy status mężczyzn i kobiet (projekt ”Być kobietą”) czy zwracanie uwagi na dyskryminację (projekt ”Ja jestem innym Ty”) to tylko wybrane przedsięwzięcia.  • Formularze PIT 2017/2018 dla

    KRS 0000008919

PIT-37 PIT-36 PIT-38 PIT-28
Rozliczenie
na zasadach ogólnych
Rozliczenie 
na zasadach ogólnych
Dochody
kapitałowe

Dochody rozliczane
ryczałtowo

Dochody podstawowe:
z pracy, z prac zleconych
oraz inne podstawowe.
PIT wybierany przez 82%
podatników.

Dochody z działalności
gospodarczej, dochody
małoletnich dzieci,
dochody z zagranicy
oraz inne dochody
rozliczane na zasadach
ogólnych.

 

Dochody z giełdy
papierów wartościowych
udziałów w spółkach
z o.o., Spółek Akcyjnych
i podobne.

Tylko dla tych, którzy zgłosili
chęć rozliczenia ryczałtowego:
dochody z wynajmu
i prowadzenia działalaności
gospodarczej.
PIT-39 PIT-36L

Pobierz załączniki:

PIT/B, PIT/D, PIT/O, PIT/BR, PIT/ZG, PIT/Z, PIT/M, PIT-2K, PIT-28/A, PIT-28/B

Do otwarcia plików potrzebujesz bezpłatnego programu Acrobat Reader

lub przeglądarki internetowej z wtyczką do odczytywania plików PDF.

Wszystkie pliki zawierają podstawowy formularz PIT oraz wszystkie załączniki, które mogą być do niego dołączone. Wydrukuj tylko potrzebne załączniki pamiętając o ochronie środowiska.

 

 Zbycie nieruchomości Działalność gospodarcza
rozliczana liniowo

Wyłącznie dla osób, które
sprzedają nieruchomość
zakupioną w ciągu
5 ostatnich lat.

Dla osób prowadzących
jednoosobową działalność
gospodarczą, które wybrały
opodatkowanie liniowe 19%

Wybraliśmy dla Państwa proste, wygodne i bezpieczne rozliczenie PIT – naszym zdaniem najlepsze w Polsce

Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Rozlicz dowolne przychody -
obsługujemy wszystkie druki PIT
Rozlicz nawet najbardziej zawiłe przychody
Zapisz, wydrukuj lub zachowaj w bezpiecznym repozytorium
Odpowiedz na tylko proste pytania
bez cytowania ustaw i języka
prawnego
Wyślij przez internet do Urzędu Skarbowego - dostaniesz formalne Urzędowe Poświadczenie Odbioru
Bądź bezpieczny - podobnie jak systemy bankowe nigdy nie przechowujemy danych na komputerze użytkownika