• Pomagaj z nami!

    Rozliczając z nami PIT
    możesz przekazać 1% na cele statutowe
    KRS 0000132596

Program ten nie umożliwia swobodnego wyboru i przekazania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych wybranej Organizacji Pożytku Publicznego.

Więcej o nas

Prowadzone działania
Miejsce sztuki OFFicyna to laboratorium działań artystyczno-społecznych.

Współistnieją tu wystawy w galerii, warsztaty, projekty kuratorowane i współtworzone przez uczestników, działania w przestrzeni miejskiej i wyjazdy do innych miejsc sztuki, koncerty muzyki improwizowanej, działania performance, multimedia i festiwale sztuk synkretycznych. Trwa praca w rzeczywistym miejscu i czasie. OFFicyna jako jedyna w Szczecinie definiuje pojęcie sztuki.
OFFicyna rozpoczęła swoje działania nieformalnie w 1998 r. Następnie miejsce przy ul. Lenartowicza miało stać się Galerią Miejską. Powołane tymczasowo do życia miejsce sztuki, animowane przez Stowarzyszenie OFFicyna, pozostało tu do dziś.
M/s OFFicyna jest placówką, która dba o sztukę, kulturę i edukację w ich wzajemnej relacji. Profil jej aktywności składa się więc z działań, które obejmują te trzy obszary.
OFFicyna jest środowiskiem, skupionym wokół miejsca sztuki i stowarzyszenia, które współtworzy artystyczny aspekt szczecińskiej rzeczywistości.
OFFicyna to kompleks budynków z ogromnym potencjałem przestrzennym (ponad 900m2 pod dachem, około 600m2 podwórza + duży komin) z pracownią plastyczną, galerią, halą wystawienniczą, salą kinowo-teatralną i pomieszczeniami warsztatowymi - to miejsce społeczne (Magdalena Lewoc).

Galeria

W przestrzeniach m/s OFFicyna odbywają się prezentacje szeroko rozumianej sztuki współczesnej - od wystaw sztuk klasycznych (malarstwo, grafika, fotografia), poprzez architekturę, po instalację i sztukę idei. Od początku istnienia placówki galeria stanowi miejsce prezentacji ważnych zjawisk sztuki współczesnej oraz poszukiwań nurtów przyszłości. Swoje prace prezentowali tu więc zarówno artyści znani i uznani, tacy jak Józef Robakowski, Wojciech Prażmowski czy Andrzej Dudek-Dürer, jak i młodzi twórcy. Duży nacisk galeria kładzie na prezentacje site specific. Część prac powstaje w miejscu sztuki. W ten sposób galeria stanowi część innych obszarów laboratoryjnej działalności m/s OFFicyna.

Eventy

Punkt ciężkości działalności m/s OFFicyna leży na pracy w rzeczywistym miejscu i czasie. Obok prac przygotowywanych w miejscu i prezentowanych następnie w galerii, istotnym składnikiem OFFicyny są wydarzenia jednostkowe. W m/s OFFicyna mają miejsce takie projekty jak OFF musica - cykl koncertów muzyki improwizowanej (wystąpili tu m.in. Phil Niblock, Carl Stone, Robert Piotrowicz), wieczory i poranki performance (z miejscem związani są Antoni Karwowski i BBB Johannes Deimling) czy projekt ’Wstęp wolny’, prezentujący ważne postaci, zjawiska i nurty sztuki aktualnej (m.in. spotkanie z Marcinem Berdyszakiem czy prezentacja Warszawskiego Aktywu Artystów, przygotowana przez Barbarę Konopkę).

Festiwale

OFFicyna od początku działalności organizuje i współorganizuje rozbudowane formy prezentacji sztuk współczesnych. Najstarszy szczeciński festiwal Ogólnopolski Przegląd Teatrów Małych Form Kontrapunkt, Bałtyckie Biennale Sztuki Współczesnej, Festiwal Polskiego Malarstwa Współczesnego odbywają się lub są wzbogacane o prezentacje towarzyszące, przygotowane przez m/s OFFicyna. W tych ramach OFFicyna prezentowała m.in. Władysława Kaźmierczaka i Ewę Rybską, Marcina Berdyszaka, Jörna Burmestera.

Performance Intermedia Festival (kuratorzy: Bartosz Wójcik, Antoni Karwowski)

M/s OFFicyna organizuje Performance Intermedia Festival od 2003 r. (po raz pierwszy w ramach V Międzynarodowej Wystawy Sztuki Współczesnej p.t. Private Impact). Stanowi on połączenie pracy warsztatowej oraz prezentacje o charakterze festiwalowym. Łączą one wybitnych twórców sztuki żywej i intermediów z młodymi ludźmi otwartymi na nowe impulsy intelektualne. Zapraszani twórcy reprezentują różnorodne nurty, wynikające z odmiennych tradycji i kultur (uczestnicy z kilkudziesięciu krajów świata).

European Film Festival dokumentART

Europejski festiwal filmowy, organizowany od 2006 r. wspólnie z pierwotnym organizatorem przedsięwzięcia o 15-letniej tradycji - niemieckim Stowarzyszeniem Latücht Film & Media - to jedno z większych szczecińskich wydarzeń kulturalnych, prezentujących produkcje filmowe bazujące na rejestracji rzeczywistości. Jest to aktualnie jedyna oferta regionalna w obszarze filmowym o charakterze festiwalowym.

Projekty własne

Geofizyka Szczecina to główny obszar zainteresowań OFFicyny. Najważniejsza jest więc praca w i z przestrzenią miejską. Z biegiem czasu OFFicyna buduje kompleksowy program laboratoryjnego badania historii, architektury i przestrzeni społecznej dzielni Niebuszewa oraz całego miasta.  • Formularze PIT 2017/2018 dla

    KRS 0000132596

PIT-37 PIT-36 PIT-38 PIT-28
Rozliczenie
na zasadach ogólnych
Rozliczenie 
na zasadach ogólnych
Dochody
kapitałowe

Dochody rozliczane
ryczałtowo

Dochody podstawowe:
z pracy, z prac zleconych
oraz inne podstawowe.
PIT wybierany przez 82%
podatników.

Dochody z działalności
gospodarczej, dochody
małoletnich dzieci,
dochody z zagranicy
oraz inne dochody
rozliczane na zasadach
ogólnych.

 

Dochody z giełdy
papierów wartościowych
udziałów w spółkach
z o.o., Spółek Akcyjnych
i podobne.

Tylko dla tych, którzy zgłosili
chęć rozliczenia ryczałtowego:
dochody z wynajmu
i prowadzenia działalaności
gospodarczej.
PIT-39 PIT-36L

Pobierz załączniki:

PIT/B, PIT/D, PIT/O, PIT/BR, PIT/ZG, PIT/Z, PIT/M, PIT-2K, PIT-28/A, PIT-28/B

Do otwarcia plików potrzebujesz bezpłatnego programu Acrobat Reader

lub przeglądarki internetowej z wtyczką do odczytywania plików PDF.

Wszystkie pliki zawierają podstawowy formularz PIT oraz wszystkie załączniki, które mogą być do niego dołączone. Wydrukuj tylko potrzebne załączniki pamiętając o ochronie środowiska.

 

 Zbycie nieruchomości Działalność gospodarcza
rozliczana liniowo

Wyłącznie dla osób, które
sprzedają nieruchomość
zakupioną w ciągu
5 ostatnich lat.

Dla osób prowadzących
jednoosobową działalność
gospodarczą, które wybrały
opodatkowanie liniowe 19%

Wybraliśmy dla Państwa proste, wygodne i bezpieczne rozliczenie PIT – naszym zdaniem najlepsze w Polsce

Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Rozlicz dowolne przychody -
obsługujemy wszystkie druki PIT
Rozlicz nawet najbardziej zawiłe przychody
Zapisz, wydrukuj lub zachowaj w bezpiecznym repozytorium
Odpowiedz na tylko proste pytania
bez cytowania ustaw i języka
prawnego
Wyślij przez internet do Urzędu Skarbowego - dostaniesz formalne Urzędowe Poświadczenie Odbioru
Bądź bezpieczny - podobnie jak systemy bankowe nigdy nie przechowujemy danych na komputerze użytkownika