• Pomagaj z nami!

  Rozliczając z nami PIT
  możesz przekazać 1% na cele statutowe
  Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Upośledzeniem Umysłowym "Chata z Pomysłami"
  KRS 0000152594

Program ten nie umożliwia swobodnego wyboru i przekazania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych wybranej Organizacji Pożytku Publicznego.

Więcej o nas

Celem naszej działalności jest pomoc osobom niepełnosprawnym oraz ich rodzinom w ich codziennych trudnościach oraz tworzenie takich miejsc i sytuacji, które zbliżają ludzi niezależnie od stopnia sprawności i służą wzajemnemu odkrywaniu. Działanie stowarzyszenia opiera się na przekonaniu, że każda osoba jest niepowtarzalnym darem i ma wiele innym do ofiarowania.

Prowadzone działania:
1. PROWADZENIE ŚRODOWISKOWEGO DOMU SAMOPOMOCY
W 2004 roku członkowie Stowarzyszenia stworzyli Pracownię Działań Twórczych w Aninie przy ul. Rzeźbiarskiej 46, która od 2008 roku uzyskała status Środowiskowego Domu Samopomocy.
Jest to dom dziennego pobytu, w którym odbywają się zajęcia o charakterze rehabilitacyjnym oraz artystyczno-terapeutycznym.

Jest to miejsce spotkań osób o różnym stopniu sprawności, których łączy ta sama potrzeba tworzenia więzi społecznych i przyjacielskich. Jest to ważne miejsce aktywnego spędzania czasu dla osób z głębszym upośledzeniem.

W ośrodku odbywają się zajęcia:
ceramiczne,
muzyczne i taneczne,
plastyczne,
rękodzielnicze,
biblioterapeutyczne,
kulinarne,
rehabilitacyjne,
psychologiczne,
odlewnictwa artystycznego,
trening umiejętności społecznych,
trening samoobsługi i zaradności życiowej.

Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godz. 8-16.00.

2. PROWADZENIE TEATRU "KLAMRA"
TEATR KLAMRA to teatr alternatywny wpisujący się w krąg „teatru dla życia”. Istnieje od 1998 roku. Działa w ramach Stowarzyszenia „Chata z pomysłami” w Aninie. Aktorami Klamry są osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Animatorkami teatru są absolwentki Wydziału Wiedzy o Teatrze. Od trzech lat próby do spektakli prowadzą Nela i Daniel Brzezińscy (aktorzy Teatru Węgajty), którzy przygotowali trzy ostatnie spektakle: “Cienie”, “Historie dzieciństwa” oraz “Sen”. Od momentu spotkania z Teatrem Węgajty Klamra rozpoczęła tradycję corocznego chodzenia z kolędą do rożnych miejsc, środowisk i do zaprzyjażnionych domów. Bo KLAMRA to przede wszystkim grupa przyjaciół, dla której teatr jest dobrym pretekstem do spotkań z innymi.

3. ORGANIZACJA INTEGRACYJNYCH WARSZTATÓW I IMPREZ ARTYSTYCZNYCH

*Niecodzienne Spotkania Codziennych Twórców
Celem imprezy jest spotkanie twórców profesjonalnych i alternatywnych w czasie wspólnych działań i na jednej scenie. Różnią się oni stopniem zaradności w codziennym życiu. Spotykają się niecodziennie, bo zwykle mają osobne przeglądy i festiwale. Tym, co ich łączy, jest radość tworzenia.

Niecodzienne Spotkania obejmują cykliczne warsztatowe działania z udziałem osób niepełnosprawnych, prowadzone przez zaproszonych artystów (aktorów, muzyków, plastyków, filmowców) i kończą się finałowym pokazem pracy, prezentacją spektakli, koncertów, wystaw. W działaniach udział biorą również studenci wydziałów artystycznych, pedagogicznych i animacji kultury.

I edycja Ulica do góry nogami w 2003 r. odbyła się na warszawskiej Pradze Północ.
Kolejne spotkania miały miejsce w sali widowiskowej dawnego kina w Aninie:
2004 Chata do góry nogami
2005 Korzeniami do góry
2006 Ja i Ty do góry nogami
2007 Niecodzienne Dziady i…Baby (Lubelska 30/32)
2008 Niecodzienne Urodziny Teatru Klamra
2009 Święto Światła
Gośćmi Niecodziennych Spotkań byli m.in.:
Trev Hill (Szkocja), Martin Frys (Czechy), Unia Teatr Niemożliwy, Teatr Bronisze, Teatr Wjazdowa, Pracownia PRTON, Teatr Kapkazy, Walny Teatr, Urszula Dudziak, VooVoo, Zespół Integracyjny Bogu, Na Górze, Koraboka, Matragona, Kwartet Jorgi, Czarne Motyle, Tomasz Budzyński, Kapela Brodów, Zespół Jarzębina, Wielbłądy.
Autorkami i organizatorkami projektu Niecodzienne Spotkania są absolwentki wydziału Wiedzy o Teatrze na Akademii Teatralnej w Warszawie, działające w Stowarzyszeniu „Chata z pomysłami".


Muzyka na dobre
Cykl warsztatów muzycznych prowadzanych przez animatorów i muzyków zespołu Yerba Mater m.in. warsztaty z robienia instrumentów ceramicznych. Dotacja: Biuro Teatru i Muzyki m.st. Warszawy

Tworzenie dla życia
Nowy cykl warsztatów twórczych (m.in. lalkarskich) i szkoleń w ramach Pracowni Działań Twórczych w Aninie. Efekty pracy grupy będą prezentowane w czasie otwartych pokazów. Dotacja: Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Spotkania młodych przy pracy
Spotkania organizowane wraz z francuską Fundacją „Arki" Jeana Vaniera. W lipcu 2004 roku 70 młodych osób, w tym niepełnosprawnych, z Francji i z Polski wykonało prace remontowe na rzecz Stowarzyszenia. W sali widowiskowej dawnego kina parafialnego w Aninie została powiększona scena.

4. LETNIE WYJAZDY
Co roku osoby związane z „Chatą z pomysłami" - osoby niepełnosprawne, ich rodziny i młodzi przyjaciele wyjeżdżają razem na:
- letni wypoczynek, który jest również czasem wspólnego tworzenia, poznawania nowych miejsc i ludzi. Kolejne miejscowości, w których razem byliśmy to: Zubrzyca, Domaniewice, Nałęczów, Czarna w Bieszczadach, Koniaków.
- wyjazdowe warsztaty twórcze do takich miejsc jak Pracownia Ceramiki Artystycznej w Kapkazach, Teatr Wiejski Węgajty, Bieszczadzka Galeria „Barak", Koniaków, Olsztyn, Głotowo,Tolkmicko.

 • Formularze PIT 2017/2018 dla

  KRS 0000152594

PIT-37 PIT-36 PIT-38 PIT-28
Rozliczenie
na zasadach ogólnych
Rozliczenie 
na zasadach ogólnych
Dochody
kapitałowe

Dochody rozliczane
ryczałtowo

Dochody podstawowe:
z pracy, z prac zleconych
oraz inne podstawowe.
PIT wybierany przez 82%
podatników.

Dochody z działalności
gospodarczej, dochody
małoletnich dzieci,
dochody z zagranicy
oraz inne dochody
rozliczane na zasadach
ogólnych.

 

Dochody z giełdy
papierów wartościowych
udziałów w spółkach
z o.o., Spółek Akcyjnych
i podobne.

Tylko dla tych, którzy zgłosili
chęć rozliczenia ryczałtowego:
dochody z wynajmu
i prowadzenia działalaności
gospodarczej.
PIT-39 PIT-36L

Pobierz załączniki:

PIT/B, PIT/D, PIT/O, PIT/BR, PIT/ZG, PIT/Z, PIT/M, PIT-2K, PIT-28/A, PIT-28/B

Do otwarcia plików potrzebujesz bezpłatnego programu Acrobat Reader

lub przeglądarki internetowej z wtyczką do odczytywania plików PDF.

Wszystkie pliki zawierają podstawowy formularz PIT oraz wszystkie załączniki, które mogą być do niego dołączone. Wydrukuj tylko potrzebne załączniki pamiętając o ochronie środowiska.

 

 Zbycie nieruchomości Działalność gospodarcza
rozliczana liniowo

Wyłącznie dla osób, które
sprzedają nieruchomość
zakupioną w ciągu
5 ostatnich lat.

Dla osób prowadzących
jednoosobową działalność
gospodarczą, które wybrały
opodatkowanie liniowe 19%

Wybraliśmy dla Państwa proste, wygodne i bezpieczne rozliczenie PIT – naszym zdaniem najlepsze w Polsce

Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Rozlicz dowolne przychody -
obsługujemy wszystkie druki PIT
Rozlicz nawet najbardziej zawiłe przychody
Zapisz, wydrukuj lub zachowaj w bezpiecznym repozytorium
Odpowiedz na tylko proste pytania
bez cytowania ustaw i języka
prawnego
Wyślij przez internet do Urzędu Skarbowego - dostaniesz formalne Urzędowe Poświadczenie Odbioru
Bądź bezpieczny - podobnie jak systemy bankowe nigdy nie przechowujemy danych na komputerze użytkownika