1

Pomagaj z nami!

Rozliczając z nami PIT
możesz przekazać 1% na cele statutowe
Stowarzyszenie Turystyczne Ogniwo
KRS 0000318107

Program ten nie umożliwia swobodnego wyboru i przekazania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych wybranej Organizacji Pożytku Publicznego.

Bezpiecznie z Ogniwem

Propagowanie różnych form turystki, działania na rzecz dzieci podnoszące wiedzę z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz bezpiecznego poruszania się po drogach, promocja zdrowego stylu życia.

Jak wykorzystamy 1%

W ramach akcji społecznej Bezpiecznie z Ogniwem przeprowadzimy prelekcje podnoszące wiedzę o bezpieczeństwie na drogach. Z 1 % podatku uczestnicy otrzymają kamizelki i elementy odblaskowe.

Więcej o nas

STOWARZYSZENIE TURYSTYCZNE „OGNIWO"

Stowarzyszenie Turystyczne „Ogniwo” powstało dziesięć lat temu - we wrześniu 2008 roku.

Głównym  celem stowarzyszenia „Ogniwo” jest propagowanie różnych form turystki, działania na rzecz dzieci podnoszące wiedzę z zakresu przepisów ruchu drogowego i bezpiecznego poruszania się po drogach oraz promocja zdrowego stylu życia.

Uzyskany w 2015 roku status OPP umożliwił nam rozpoczęcie akcji Bezpiecznie z Ogniwem. Podczas przeprowadzanych prelekcji podnoszących wiedzę o bezpieczeństwie na drogach uczestnicy otrzymują kamizelki i elementy odblaskowe finansowane z 1 % podatku.

Jesteśmy inicjatorem wielu ciekawych wycieczek i wyjazdów krajoznawczych. Tradycją stają się wspólne wyjazdy do Parku Mużakowskiego, Zielonego Lasu, rajdy rowerowe wzdłuż Odry i Nysy Łużyckiej, a także niedzielne wycieczki rowerowe po powiecie żagańskim.

Organizujemy także spływy pontonowe, kajakowe oraz wypady w góry na piesze wędrówki i na narty. Członkowie ”Ogniwa” chętnie uczestniczą w corocznej Paradzie Rowerów w Jeleniej Górze oraz na Rowerowym Zlocie Gwiaździstym w Powiecie Görlitz.

Reprezentacyjną pozycją w programie stowarzyszenia  są zagraniczne wyprawy rowerowe.

W 2009 roku byliśmy w Danii, w 2010 w niemieckiej  Saksonii, w kolejnym roku poznawaliśmy uroki  Holandii, a celem wyprawy  w  2012 roku były Niemcy Meklemburgia-Pomorze Przednie. W 2013 roku ponownie pojawiliśmy się w Holandii, by jej piękno podziwiać płynąc barkami po kanałach. W 2014 roku wybraliśmy się do Belgi. Tam rowerem i pieszo przemierzaliśmy urokliwe zakątki Flandrii zachodniej, poznawaliśmy historię, tradycję i zabytki tego kraju. Rok później wybraliśmy się na południe Czech, by tam rowerem i pieszo przemierzać urokliwe zakątki Moraw. W 2016 roku zorganizowaliśmy wyprawę rowerową nad Mozelę w Niemczech, oraz kolejną w Góry Harz.

Sztandarową pozycją „Ogniwa” jest przeprowadzany co roku Dzień Turystyki w Żaganiu. Z tej okazji dla członków stowarzyszenia, sympatyków i mieszkańców miasta przygotowujemy w formie zabawy konkursy turystyczno-sportowe, prelekcje oraz quiz z wiedzy o ziemi żagańskiej.

Organizujemy także wspólnie z oddziałem PTTK Żagań rajdy rowerowe po powiecie żagańskim, pikniki turystyczne  z Towarzystwem Przyjaciół Żagania oraz inne imprezy, których celem ich jest popularyzacja piękna ziemi żagańskiej i powiatu żagańskiego, przedstawienie ciekawych obiektów zabytkowych, przyrodniczych i osobliwości krajoznawczych. Wszystkie są ogólnodostępne dla mieszkańców Żagania i powiatu żagańskiego, oraz dla osób chcących poznać nasz region. W 2012 roku w ramach projektu „Turystyka na start”  został wydany powiatowy przewodnik turystyczny.

Stowarzyszenie Turystyczne „Ogniwo” zajmuje się także projektowaniem, wytyczaniem i utrzymywaniem szlaków turystycznych wokół Żagania oraz na terenie powiatu żagańskiego. W 2011 roku nasi znakarze m. in. wytyczyli oraz wyznakowali trzy nowe szlaki piesze tzw. Nordic Walking. Szlak Czerwony  o długości 30 km przez Małomice, Szlak Zielony o długości 18 km do Iłowej i krótki szlak Niebieski 4 km - wokół Parku Książęcego.

Kończący się rok 2018 obfitował  w liczne wydarzenia turystyczne. Zorganizowaliśmy szereg wycieczek pieszych i rowerowych – zarówno po najbliższej okolicy jak i wyjazdowych, m.in. w Karkonosze a także do Kromlau, Boxbergu i Rothenburga w Niemczech.

Kontynuowaliśmy takie imprezy cykliczne jak: Dzień Ziemi, Rajd Rowerowy po Ziemi Żagańskiej oraz Parada Rowerów w Jeleniej Górze.

Po raz kolejny zorganizowaliśmy wyprawę -  Rajd rowerowy Odra i Nysa, którego trasa wiodła przez malownicze zakątki Polski, Czech i Niemiec.

Ukoronowaniem działalności było zorganizowanie Dnia Turystyki w Żaganiu.

Tegoroczne obchody były wspaniałą okazją do świętowania Jubileuszu 10-lecia stowarzyszenia Ogniwo.  W imprezę skierowaną do szerokiej społeczności miasta i regionu aktywnie włączyły się władze miasta i powiatu oraz działające na terenie Żagania PTTK i stowarzyszenia turystyczne: Piechur, Bobry, Szron.

Ważnym wydarzeniem było otwarcie nowej trasy turystycznej: „Kamienne Ślady przeszłości w Parku Książęcym w Żaganiu” wytyczonej przez Stanisława Byczkowskiego, Stanisława Mikołajczaka i Grzegorza Kołodziejskiego - prezesa Ogniwa.

Podsumowując rok 2018 można zaliczyć do bardzo udanych ze względu na bogatą i różnorodną ofertę Stowarzyszenia aktywizującą społeczność regionu oraz pozyskanie nowych sympatyków i członków.


 • Obszar działalności:Pomoc dzieciom
 • Obszar działania:województwo lubuskie
 • KRS:0000318107
 • Konto:91 124 0 68 56 1 111 0010 220 0 08 07
 • Adres:Osiedle na Górce 24/6, 68-100 Żagań
 • WWW:www.ogniwo.zagan.pl
 • E-mail:ogniwo.zagan@wp.pl
 • Telefon:500 049 272Formularze PIT 2019/2020 dla
Stowarzyszenie Turystyczne Ogniwo

KRS 0000318107

PIT-37 PIT-36 PIT-38 PIT-28
Rozliczenie
na zasadach ogólnych
Rozliczenie 
na zasadach ogólnych
Dochody
kapitałowe

Dochody rozliczane
ryczałtowo

Dochody podstawowe:
z pracy, z prac zleconych
oraz inne podstawowe.
PIT wybierany przez 82%
podatników.

Dochody z działalności
gospodarczej, dochody
małoletnich dzieci,
dochody z zagranicy
oraz inne dochody
rozliczane na zasadach
ogólnych.

 

Dochody z giełdy
papierów wartościowych
udziałów w spółkach
z o.o., Spółek Akcyjnych
i podobne.

Tylko dla tych, którzy zgłosili
chęć rozliczenia ryczałtowego:
dochody z wynajmu
i prowadzenia działalaności
gospodarczej.
PIT-39 PIT-36L PIT-OP

Pobierz załączniki:

PIT/B, PIT/D, PIT/O, PIT/BR, PIT/ZG, PIT/Z, PIT/M, PIT-2K, PIT-28/A, PIT-28/B

Do otwarcia plików potrzebujesz bezpłatnego programu Acrobat Reader lub przeglądarki internetowej z wtyczką do odczytywania plików PDF.

Wszystkie pliki zawierają podstawowy formularz PIT oraz wszystkie załączniki, które mogą być do niego dołączone. Wydrukuj tylko potrzebne załączniki pamiętając o ochronie środowiska.

 

 Zbycie nieruchomości Działalność gospodarcza
rozliczana liniowo
Oświadczenie
w sprawie 1% podatku

Wyłącznie dla osób, które
sprzedają nieruchomość
zakupioną w ciągu
5 ostatnich lat.

Dla osób prowadzących
jednoosobową działalność
gospodarczą, które wybrały
opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby,
które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.

Wybraliśmy dla Państwa
proste, wygodne i bezpieczne rozliczenie PIT – naszym zdaniem najlepsze w Polsce

Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Rozlicz dowolne przychody –
obsługujemy wszystkie druki PIT
Rozlicz nawet najbardziej zawiłe przychody
Zapisz, wydrukuj lub zachowaj w bezpiecznym repozytorium
Odpowiedz na tylko proste pytania
bez cytowania ustaw i języka
prawnego
Wyślij przez internet do Urzędu Skarbowego – dostaniesz formalne Urzędowe Poświadczenie Odbioru
Bądź bezpieczny – podobnie jak systemy bankowe nigdy nie przechowujemy danych na komputerze użytkownika

Pomoc Techniczna

 • 534 30 50 40
 • pn-pt 9:00-16:00

Krajowa Informacja Skarbowa

 • 22 330 0 330
 • pn-pt 7:00-18:00