1

Pomagaj z nami!

Rozliczając z nami PIT
możesz przekazać 1% na cele statutowe
Fundacja Arka Noego
KRS 0000471634

Program ten nie umożliwia swobodnego wyboru i przekazania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych wybranej Organizacji Pożytku Publicznego.

Więcej niż szkoła

Wspomagamy rozwój i edukację dzieci niepełnosprawnych intelektualnie. W naszej bezpłatnej Niepublicznej Specjalnej Szkole Podstawowej "Arka Noego" dzieci korzystają z edukacji i terapii.

Jak wykorzystamy 1%

Środki zdobyte w ramach 1% przeznaczamy na realizację i rozwój metod edukacyjnych, terapii rehabilitacyjnych oraz potrzeb społecznych dzieci z upośledzeniem intelektualnym.

Więcej o nas

Fundacja Arka Noego wspiera rozwój społeczny osób niepełnosprawnych intelektualnie. Zajmuje się głównie edukacją dzieci niepełnosprawnych intelektualnie w stopniu lekkim i umiarkowanym i dla nich od pieciu lat prowadzi NSSP Arka Noego.

Niepubliczna Specjalna Szkoła Podstawowa powstała z miłości rodziców do dziecka, po to by mimo jego niepełnosprawności, dać mu optymalne warunki do jak największego rozwoju. W Arce uczy się obecnie dwadzieścioro uczniów, a uśmiech każdego jest wart milion dolarów, dlatego nauczyciele i terapeuci robią wszystko, żeby ich uczniowie byli szczęśliwi. W zamian codziennie dostają uśmiechy warte więcej niż możemy sobie wyobrazić. A uśmiechy te są niezwykłe, bo pełne zaufania, miłości i wdzięczności.

NAUKA JEST PRZYGODĄ

Ten wstęp ma za zadanie zobrazować nie tylko atmosferę jaka panuje w szkole, ale przede wszystkim pokazać metody jakimi się w niej przekazuje wiedzę. Wiedzę, która jest wymagana podstawą programową, a w klasycznym wykładzie nie zawsze dociera do dzieci z niepełnosprawnością umysłową. Żeby jednak dotarła, trzeba z każdej lekcji zrobić fantastyczną przygodę, w ramach której dzieci zdobywają konieczne do przyswojenia informacje.

PRZYGODA TO AKTYWNOŚĆ

Uczniowie Arki są aktywnie angażowani w poznawanie świata. Na historii oglądają bajki historyczne, odgrywają scenki z przeszłości, na przyrodzie oprócz teorii doświadczają praktyki i prowadzą własny ogródek, w którym sieją i pielęgnują rośliny aż do zbioru, na zajęciach z wychowania fizycznego nie tylko ćwiczą ale uczą się pięknie dopingować (ostatnio ćwiczyły taniec z pomponami). Tak twórczo jest na każdej lekcji. Nie ma nudy, a dzieci wiedzą coraz więcej i chociaż szkoła istnieje dopiero pięć lat ma już sporo sukcesów. Uczniowie wystąpili na deskach prawdziwego  teatru, zdobyli mnóstwo indywidualnych nagród w konkursach plastycznych i rękodzielniczych. Jest to w dużej mierze zasługa kompleksowości usług jakie daje ta szkoła.

WIĘCEJ NIŻ SZKOŁA

Rodzice, którzy zapisali swoje dziecko do Arki Noego nie muszą się martwić o zajęcia dodatkowe, czy dodatkowe terapie, to wszystko mają na miejscu. Dzieci są radosne, bardzo zaangażowane, opowiadają o szkole z radością. Dowodem na to, że dokonali właściwego wyboru jest fakt, że przy odbieraniu dziecka często słyszą  „Nie chcę jeszcze iść do domu!”. W Arce Noego dzieci korzystają z terapii logopedycznej, hipoterapii, biofeedbacku, terapii integracji sensomotorycznej, zajęć wyrównawczych, rehabilitacji ruchowej i usprawniania manualnego. W ramach nieodpłatnych zajęć dodatkowych dzieci biorą udział w zajęciach tanecznych, muzykoterapii, nauce gry na instrumentach, terapii pedagogicznej, dogoterapii, arteterapii, a nawet karate, bo na ten cel Fundacji Arka Noego, która jest organem założycielskim szkoły, udało się już dwukrotnie pozyskać grant z Fundacji PZU.

NA MIARĘ POTRZEB

Zapewne interesuje Państwa ile kosztuje nauka w takiej szkole. Zaskoczę was. Nauka w Arce Noego jest nieodpłatna, mimo że jest to szkoła prywatna, rodzice nie ponoszą kosztów kształcenia. Żeby dziecko mogło uczęszczać do Arki musi tylko spełnić warunki rekrutacyjne. Co to oznacza? Dziecko powinno mieć orzeczenie o niepełnosprawności intelektualnej w stopniu lekkim lub umiarkowanym i potrzebie kształcenia specjalnego na etapie szkoły podstawowej, a rodzic powinien wypełnić formularz zgłoszeniowy. Co ciekawe dzieci uczą się w kilku osobowych klasach. Optymalna ilość uczniów w klasie to pięć osób. Obecnie trwa rekrutacja na nowy rok szkolny i w szkole są jeszcze wolne miejsca, nie tylko w pierwszej klasie.

AMBITNE PLANY NA NOWY ROK SZKOLNY

Otrzymaliśmy grant na naukę matematyki w ogólnopolskim konkursie mPotęga z Fundacji mBanku, na realizację projektu pod nazwą "Praktyczna Olimpiada Matematyczna”. Projekt powstał, ponieważ doświadczenie pokazuje nam, że uczniowie z niepełnosprawnością intelektualną rzadko mają możliwość uczestniczenia w olimpiadach przedmiotowych, zwykle biorą udział w konkursach artystycznych. Chcielibyśmy przełamać ten stereotyp i zaproponować nauczycielom i uczniom udział w Olimpiadzie Matematycznej, ale trochę nietypowej – w formie gry terenowej. Uczniowie w czasie zabawy będą mogli pochwalić się umiejętnością zastosowania swojej wiedzy matematycznej w praktycznym działaniu. Oprócz Olimpiady projekt zakłada zorganizowanie warsztatów metodycznych dla nauczycieli klas 4-8 szkół specjalnych, podczas których m.in. zostaną przedstawione główne założenia i cele Olimpiady – gry terenowej. Następnie szkołom oraz chętnym rodzicom zostaną przekazane matematyczne zadania do wykonania razem z dziećmi.

NAJLEPIEJ WYBIERZ

Jeśli jesteś rodzicem dziecka z trisomią lub inną niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim lub umiarkowanym i szukasz dla niego szkoły, odwiedź Arkę Noego, która jest alternatywą w wyborze pomiędzy szkolnictwem specjalnym i integracyjnym. Nauka w niej jest bezpłatna, dziecko może rozwijać swoje pasje, a jego uśmiech dla kadry nauczycielskiej wart jest więcej niż milion dolarów.

JEŚLI MASZ WIELKIE SERCE

Jeśli twoje dzieci są zdrowe ale masz wielkie serce i los dzieci niepełnosprawnych nie jest ci obojętny możesz wesprzeć nas darowizną na konto ING Bank Śląski  59 1050 1243 1000 0090 3022 4373 lub przekazując nam 1% wpisując w zeznaniu KRS 0000471634.


 • Obszar działalności:Osoby niepełnosprawne
 • Obszar działania:województwo śląskie
 • KRS:0000471634
 • Konto:59 105 0 12 43 1 000 0090 302 2 43 73
 • Adres:ul. Gliwicka 15, 40-079 Katowice
 • WWW:fundacjaarkanoego.pl
 • E-mail:promocja@fundacjaarkanoego.pl
 • Telefon:606 416 099Formularze PIT 2019/2020 dla
Fundacja Arka Noego

KRS 0000471634

PIT-37 PIT-36 PIT-38 PIT-28
Rozliczenie
na zasadach ogólnych
Rozliczenie 
na zasadach ogólnych
Dochody
kapitałowe

Dochody rozliczane
ryczałtowo

Dochody podstawowe:
z pracy, z prac zleconych
oraz inne podstawowe.
PIT wybierany przez 82%
podatników.

Dochody z działalności
gospodarczej, dochody
małoletnich dzieci,
dochody z zagranicy
oraz inne dochody
rozliczane na zasadach
ogólnych.

 

Dochody z giełdy
papierów wartościowych
udziałów w spółkach
z o.o., Spółek Akcyjnych
i podobne.

Tylko dla tych, którzy zgłosili
chęć rozliczenia ryczałtowego:
dochody z wynajmu
i prowadzenia działalaności
gospodarczej.
PIT-39 PIT-36L PIT-OP

Pobierz załączniki:

PIT/B, PIT/D, PIT/O, PIT/BR, PIT/ZG, PIT/Z, PIT/M, PIT-2K, PIT-28/A, PIT-28/B

Do otwarcia plików potrzebujesz bezpłatnego programu Acrobat Reader lub przeglądarki internetowej z wtyczką do odczytywania plików PDF.

Wszystkie pliki zawierają podstawowy formularz PIT oraz wszystkie załączniki, które mogą być do niego dołączone. Wydrukuj tylko potrzebne załączniki pamiętając o ochronie środowiska.

 

 Zbycie nieruchomości Działalność gospodarcza
rozliczana liniowo
Oświadczenie
w sprawie 1% podatku

Wyłącznie dla osób, które
sprzedają nieruchomość
zakupioną w ciągu
5 ostatnich lat.

Dla osób prowadzących
jednoosobową działalność
gospodarczą, które wybrały
opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby,
które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.

Wybraliśmy dla Państwa
proste, wygodne i bezpieczne rozliczenie PIT – naszym zdaniem najlepsze w Polsce

Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Rozlicz dowolne przychody –
obsługujemy wszystkie druki PIT
Rozlicz nawet najbardziej zawiłe przychody
Zapisz, wydrukuj lub zachowaj w bezpiecznym repozytorium
Odpowiedz na tylko proste pytania
bez cytowania ustaw i języka
prawnego
Wyślij przez internet do Urzędu Skarbowego – dostaniesz formalne Urzędowe Poświadczenie Odbioru
Bądź bezpieczny – podobnie jak systemy bankowe nigdy nie przechowujemy danych na komputerze użytkownika

Pomoc Techniczna

 • 534 30 50 40
 • pn-pt 9:00-16:00

Krajowa Informacja Skarbowa

 • 22 330 0 330
 • pn-pt 7:00-18:00