• PIT-28

  Rozlicz do końca stycznia przychody rozliczane ryczałtowo.
  Na PIT-28 rozliczysz przychody z wynajmu mieszkania
  oraz działalności gospodarczej rozliczanej ryczałtowo.

 • Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
 • Gazeta Wyborcza
 • E-Deklaracje
 • Comodo Internet Secure
 • Rzetelna Firma
 • Innowacyjna Gospodarka
 • zobacz więcej
 • Rozliczenie PIT-28

  Rozliczenie PIT-28

  PIT-28 jest jednym z najczęściej używanych druków do rozliczenia PIT. PIT-28 przeznaczony jest dla osób, które prowadzą działalność gospodarczą opodatkowaną ryczałtem. Formularz PIT-28 dotyczy zarówno osób, które prowadzą działalność w formie spółki osób fizycznych, jak i osób, które prowadzą działalność na własne nazwisko (w formie jednoosobowej). Oprócz działalności gospodarczej ryczałtowej na PIT-28 rozliczamy również przychody z najmu prywatnego (opodatkowanego stawką 8,5%) - gdy najem nie ma związku z działalnością gospodarczą.

  PIT-28, a także pozostałe druki PIT (PIT-37, PIT-36, PIT-36L i wiele innych znajdziesz na stronie https://www.pitax.pl/wiedza/druki/wszystkie-druki/.

 • Co to jest PIT-28

  Co to jest PIT-28

  Pełna nazwa PIT-28 brzmi “Zeznanie o wysokości uzyskanego przychodu, wysokości dokonanych odliczeń i należnego ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych”. Wobec tego druk PIT-28 ma zastosowanie do rozliczeń:

  • z działalności gospodarczej opodatkowanej ryczałtem (wg stawki 3%, 5,5%, 8,5%, 10%, 17% lub 20%,
  • z najmu (dzierżawy) prywatnego, realizowanego poza działalnością gospodarczą (opodatkowanego stawką 8,5%),

  Nawet jeśli nasze dochody z działalności gospodarczej w 2016 r.były zerowe, jesteśmy zobowiązani do złożenia PIT-28 w naszym urzędzie skarbowym.

  Rozliczenie PIT na druku PIT-28 wyklucza nas z możliwości rozliczenia się wspólnie z małżonkiem lub jako osoba samotnie wychowująca dziecko - gdy na PIT-28 rozliczamy działalność gospodarczą. Gdy na PIT-28 rozliczamy tylko i wyłącznie najem prywatny - wtedy na PIT-37 lub na PIT-36 przysluguje nam wspólne rozliczenie się z małżonkiem lub jako osoba samotnie wychowująca dziecko.

  Druk PIT-28 oraz inne druki PIT możesz pobrać stąd https://www.pitax.pl/wiedza/druki/wszystkie-druki/.

  Zachęcamy również do złożenia Twojego zeznania online.

 • PIT-28

  PIT-28

  Zaraz po PIT-37 i po PIT-36 dość często w urzędach skarbowych jest składany PIT-28. To PIT przeznaczony dla rozliczeń z działalności gospodarczej opodatkowanej ryczałtowo oraz dla rozliczeń z najmu prywatnego - który nie jest dokonywany w ramach działalności gospodarczej.

  Rozliczając się na PIT-28 możemy rozliczyć wszystkie ulgi z wyjątkiem ulgi na dzieci oraz ulgi na nowe technologie. Resztę ulg możemy odliczyć. Pamiętajmy, aby wtedy dołączyć PIT-O oraz PIT-D. W PIT-28 również odliczymy składki na ubezpieczenie społeczne oraz zdrowotne -  jeśli nie zaliczyliśmy ich do kosztów uzyskania przychodu.

  Najszybszą metodą rozliczenia się z urzędem skarbowym jest wysłanie PIT online. Nasz program oferuje taką możliwość, a ponadto jest programem darmowym. Wypróbuj nas.

 • PIT-28 ONLINE

  PIT-28 ONLINE

  Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą, zarówno w formie spółki cywilnej (jesteś wspólnikiem), jak i jednoosobowo (na własne nazwisko) opodatkowaną ryczałtowo lub prowadzisz najem prywatny także opodatkowany ryczałtem (stałą stawką  - 8, 5%), to masz obowiązek powyższe dochody rozliczać na PIT-28. W PIT-28 możesz rozliczyć większość ulg – rozliczasz je na PIT-O, PIT-D oraz PIT-2K.

  Pierwszym ze składanych PIT-ów do urzędu skarbowego jest PIT-28. Jest to jedyny PIT, który podatnicy mają obowiązek złożyć fiskusowi do 31 stycznia – tuż na początku roku. Jeśli masz wątpliwości i nie wiesz, czy PIT-28 Ciebie dotyczy, jakie przychody tam rozliczyć, rozlicz się online z pitax.pl. To darmowy, łatwy w obsłudze i funkcjonalny program do PIT 2016. PIT 28 online wyślesz w 5 minut, a ponadto nie musisz znać się na podatkch – PIT-28 możesz zarówno wysłać online, jak i wydrukować zeznanie i złożyć osobiście w urzędzie skarbowym.

  Jeśli zorientowałeś się, że w PIT-28 popełniłeś błąd (np. ująłeś za wysokie lub za niskie dochody, nie odliczyłeś pełnej ulgi), to możesz złożyć korektę PIT-28. Korektę również możesz złożyć poprzez bezpłatny program PIT, którym bez problemu wyślesz PIT-28 przez internet.

 

Jesteś tutaj: Strona główna PIT 28

Newsletter

Krajowa Informacja Podatkowa

 • (22) 330 0 330
 • pn - pt: 7:00 - 18:00