• Program PIT

  Rozlicz PIT łatwo i przyjaźnie.
  Dla siebie, rodziny lub klientów.
  Bez opłat i z przyjemnością.

Rozliczając PIT na tej stronie przekażesz 1% organizacji

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" 
KRS 0000037904

Dziękujemy za pomoc i zaufanie!

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” działa jako organizacją pożytku publicznego  od 1998 roku. Pomysłodawcą programu świadczenia  pomocy i patronem fundacji jest prof. Zbigniew Religa. Od 2004 roku Fundacja posiada status organizacji pożytku publicznego. Wpisując w deklaracji PIT numer KRS 0000037904 możemy przekazać Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” 1% podatku.


Główną misją programu jest ratowanie życia dzieci, przywracanie im zdrowia, wspieranie ich edukacji i niesienie pomocy w trudnych warunkach materialnych. Fundacja "Zdążyć z Pomocą" pomaga finansowo placówkom leczniczym, opiekuńczym i wychowawczym. Obejmuje opieką ponad 27 tys. dzieci z całego kraju, głównie z porażeniem mózgowym, wadami serca, zespołem Downa, autyzmem, epilepsją, retinopatią, chorobami nowotworowymi, dystrofią mięśniową. Otworzyła w Warszawie bezpłatny Ośrodek Rehabilitacji AMICUS oferujący bezpłatną rehabilitację, a także hostel pielęgnacyjno-opiekuńczy dla podopiecznych Fundacji przyjeżdżających do Warszawy na bezpłatną rehabilitację.
We wrześniu 2013 roku uruchomiła drugi Ośrodek Bezpłatnej Rehabilitacji BIOMICUS. Prowadzi różne formy świadczenia pomocy, polegające na dodaniu opiekunom otuchy i fachowej wiedzy oraz zapewnieniu radości i zabawy dzieciom.

Wsparcie finansowe otrzymywane od darczyńców podopieczni Fundacji i ich rodzice przeznaczają przede wszystkim na leczenie i rehabilitację. Opłacają   wizyty u specjalistów, operacje, zakupują lekarstwa, korzystają z terapii i rehabilitacji. Fundacja pragnąc sprostać potrzebom dzieci od wielu lat zapewnia im rehabilitację

Obecnie Fundacja zapewnia podopiecznym rehabilitację w trzech ośrodkach: AMICUS (stworzony w 2010 roku),  BIOMICUS (powstał w 2013 roku) i CEMICUS (najnowszy, utworzony w 2014 roku), oraz zakwaterowanie dla dziecka i jego rodzica w hostelach pielęgnacyjno-opiekuńczych podczas turnusu.

W ramach  działań marketingowych Fundacja  promuje działalność i osiągnięcia Fundacji, współpracuje z innymi organizacjami i instytucjami. Aby dotrzeć z pomocą bezpośrednio od sponsora do beneficjenta, koordynuje swoje działania w poszczególnych zakątkach kraju.

Organizuje imprezy z okazji Dnia Matki, Dnia Dziecka i Mikołajek.

Przeprowadza bezpłatne szkolenia dla rodziców z zakresu pozyskiwania 1% podatku oraz o autyzmie. W planach jest organizowanie szkoleń na temat innych chorób dzieci.

Fundacja nawiązuje współpracę z firmami w ramach CSR – społecznej odpowiedzialności biznesu.

Wraz z firmami i ich pracownikami, wolontariuszami, organizowane są: imprezy dla dzieci, pomoc dla domów dziecka, akcje „Choinka Marzeń”, aukcje ozdób wielkanocnych oraz inne formy działań prospołecznych

Działalność charytatywna i wydawnicza Fundacji prezentowana jest na galach, targach, imprezach plenerowych.

Współpraca z portalem DoMore owocuje organizacją imprez sportowych dla podopiecznych.

Do współpracy pozyskiwani są partnerzy i wolontariusze.

W Centrum Charytatywnym Fundacji, które nazywa się  „Koniczynka”, pracownicy  zajmują się sprawami podopiecznych. Przyjmują nowe dzieci pod opiekę Fundacji, uruchamiają i obsługują dla nich subkonta. Udzielają wyczerpujących informacji rodzicom i opiekunom podopiecznych. Rocznie wykonują około miliona refundacji faktur i rachunków za usługi lecznicze, rehabilitację, zakup lekarstw, sprzętu medycznego i pomocy edukacyjnych. Ponadto organizują zbiórki publiczne, pomagają w pozyskiwaniu 1% podatku oraz darowizn, przygotowują apele o pomoc, zajmują się księgowaniem wpłat i wypłat, prowadzą rozliczenia z darczyńcami i kontrahentami.

Dzięki Darczyńcom  podopieczni Fundacji mają szansę na lepszą, szczęśliwszą przyszłość, na poprawę zdrowia i sprawności fizycznej.

Fundacja również we własnym zakresie stara się o pozyskanie dodatkowych środków finansowych, m.in. prowadząc działalność wydawniczą. Fundacja prowadzi działalność gospodarczą w rozmiarach służących realizacji jej celów statutowych. Działalność gospodarcza jest środkiem do realizacji celów statutowych Fundacji.

 • Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
 • Gazeta Wyborcza
 • E-Deklaracje
 • Comodo Internet Secure
 • Rzetelna Firma
 • Innowacyjna Gospodarka
 • zobacz więcej