Starostwo Powiatowe w Bytowie

Starostwo Powiatowe w Bytowie
 • Przekaż 1% w powiecie bytowskim

   

  Powiat bytowski położony jest w południowo-zachodniej części województwa pomorskiego, na malowniczych terenach Kaszub. W granicach powiatu znajduje się 10 gmin, które zamieszkuje 76,5 tys. osób, wśród których są Polacy, Kaszubi, Niemcy i Ukraińcy. Każda z tych nacji tworzy kulturę tych ziem.

  Powiat bytowski jest miejscem prężnie rozwijającej się turystyki. Poszerzająca się baza turystyczna i coraz bogatsza oferta wypoczynku ściąga co roku rzesze turystów z kraju i zagranicy. Znakomicie zachowane obszary leśne, największe
  w Polsce skupisko jezior lobeliowych, rzeki, bogata fauna i flora świadczą o wyjątkowej atrakcyjności naszego powiatu.

  Na terenie powiatu bytowskiego działa wiele firm cieszących się uznaniem, nie tylko na terenie kraju, ale i poza jego granicami. Nowoczesna technologia, wykształcona i doświadczona kadra, bogate zaplecze - wszystko to sprawia, że wytwarzane u nas produkty cieszą się ogromnym powodzeniem u klientów. 

  Powiat to także ważny ośrodek życia kulturalnego. Regularnie organizowane są tu koncerty i festyny. Zwolennicy aktywności fizycznej mogą wziąć udział w licznych imprezach sportowych. Wiele z tych działań organizowanych jest przez organizacje pozarządowe, które warto wspierać, ponieważ dzięki nim realizowane są cele zmierzające do poprawy sytuacji społecznej i rozwoju lokalnego. Jedną z form wsparcia jest możliwość przekazania 1% podatku na cele pożytku publicznego, do czego Państwa zachęcamy.


Powiat bytowski

 


Pamiętaj, aby wpisać w formularzu PIT adres zamieszkania w powiecie bytowskim.


Nie musisz być zameldowany w powiecie bytowskim.


Nie musisz składać żadnych dodatkowych dokumentów.


Zachowaj potwierdzenie złożenia deklaracji PIT.