Urząd Gminy Jarosław

Urząd Gminy Jarosław
 • Wspieraj lokalnie w Gminie Jarosław

  Gmina Jarosław przystąpiła do programu "Wspieraj lokalnie" prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych, który umożliwia swobodny wybór i przekazanie 1% podatku dochodowego od osób fizycznych wybranej częstochowskiej organizacji pożytku publicznego. Dzięki udziałowi w projekcie będzie można rozliczyć swój PIT za 2019 rok za pomocą specjalnie utworzonego darmowego programu.

  Zachęcamy mieszkanki i mieszkańców do korzystania z programu i wspierania naszych lokalnych organizacji. Rozliczanie podatku w miejscu zamieszkania wpływa na jego rozwój  i lepszą jakość życia. 

  Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych 

  Kto może przekazać 1%?

  • podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych (w tym m.in. podatnicy uzyskujący dochody z odpłatnego zbycia papierów wartościowych);

  • podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych;

  • podatnicy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą i korzystający z liniowej, 19-procentowej stawki podatku;

  • 1% mogą przekazać również emeryci, pod warunkiem jednak, że samodzielnie wypełnią PIT-37 i zrezygnują z pomocy ZUS w tym zakresie.

  Podobna zasada dotyczy osób, które są rozliczane przez pracodawcę, wystarczy przekazać pracodawcy informację na jaki cel chcemy przekazać 1% naszego podatku. Warto pamiętać o tym, że nie trzeba być zameldowanym, wystarczy że jest się mieszkańcem danej jednostki terytorialnej, aby wspierać jej budżet płaconymi podatkami.


Gmina Jarosław

 


Pamiętaj, aby wpisać w formularzu PIT adres zamieszkania w gminie Jarosław.


Nie musisz być zameldowany w gminie Jarosław.


Nie musisz składać żadnych dodatkowych dokumentów.


Zachowaj potwierdzenie złożenia deklaracji PIT.