• Pomagaj z nami!

  Rozliczając z nami PIT
  możesz przekazać 1% na cele statutowe
  Fundacja TVN Nie Jesteś Sam
  KRS 0000014124

Program ten nie umożliwia swobodnego wyboru i przekazania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych wybranej Organizacji Pożytku Publicznego.

Warto pomagać

Założeniem fundacji jest niesienie pomocy osobom czekającym na trudne bądź drogie zabiegi medyczne, udzielamy pomocy szpitalom i placówkom medycznym. Niesiemy pomoc osobom biednym i instytucjom o ważnym znaczeniu społecznym, będącym w trudnej sytuacji materialnej. Naszym podopiecznym finansujemy turnusy rehabilitacyjne, kupujemy wózki inwalidzkie, protezy kończyn.

Jak wykorzystamy 1%

Fundacja realizuje swoje cele m.in. poprzez: 

 • wyposażanie poradni i ośrodków specjalistycznych w sprzęt rehabilitacyjny;
 • zakup leków i środków medycznych;
 • finansowanie i organizowanie kolonii i wycieczek dla dzieci i młodzieży;
 • finansowanie i organizowanie zakupu specjalistycznego sprzętu medycznego;

Więcej o nas

Przewodnim  celem Fundacji TVN „Nie Jesteś Sam” jest pomoc dzieciom i ludziom starszym, chorym, samotnym, biednym, pokrzywdzonym przez los. Fundacja TVN pomaga także instytucjom medycznym, szpitalom. Finansuje kursy rehabilitacyjne, operacje, kupuje sprzęt medyczny, leki. 

 


Przewodnim  celem Fundacji TVN „Nie Jesteś Sam” jest pomoc dzieciom i ludziom starszym, chorym, samotnym, biednym, pokrzywdzonym przez los. Fundacja TVN pomaga także instytucjom medycznym, szpitalom. Finansuje kursy rehabilitacyjne, operacje, kupuje sprzęt medyczny, leki. 

"Fundacja to most pomiędzy tymi, którzy potrzebują pomocy i tymi, których serca są otwarte na dawanie nadziei" to słowa  Bożeny Walter, która stanęła na czele Fundacji TVN „nie jesteś sam” założonej w maju 2001 roku przez zarząd TVN. W roku 2004 Fundacja uzyskała status organizacji pożytku publicznego, co pozwala na przekazywanie 1% podatku po wpisaniu nr KRS 0000014124 do deklaracji PIT.

Zebrane fundusze Fundacja w całości  może przekazywać na rzecz podopiecznych, ponieważ  wszystkie koszty związane z utrzymaniem Fundacji pokrywa stacja. 

Wielkim atutem Fundacji TVN jest też dostęp do telewizji. Telewidzowie mogą z reportaży poznać dokładnie sytuację ludzi będących w trudnej sytuacji i zdecydować o pomocy dla nich. Wiarygodne opisanie zdarzenia powoduje, że nadsyłane są SMS-y, czyli pieniądze przeznaczone na wsparcie. W programach takich jak „Pod Napięciem”, „Rozmowy w Toku”, „UWAGA!”,  „Fakty”, czy fundacyjne „Zielonych Drzwi” dziennikarze mogą pokazać na antenie czyjś dramat, a dzięki fundacyjnym funduszom pomóc, a często istotnie zmienić życie  bohatera swojego reportażu. Osoby, którym udzielano pomocy są sprawdzone przez dziennikarzy, nie ma więc niebezpieczeństwa oszustw.

Fundacja TVN reaguje też  na tysiące indywidualnych próśb przychodzących za pośrednictwem listów lub maili. Wszystkie są dokładnie analizowane przez wyspecjalizowanych pracowników Fundacji. 

Ludzkie historie często są niezwykle przejmujące, często skomplikowane choroby łączą się z biedą. Fundacja pomaga ciężko chorym dzieciom, ale nie zapomina o ludziach starszych i samotnych. Wspiera osoby niesłyszące, dotknięte chorobami genetycznymi, pomaga niepełnosprawnym – finansuje turnusy rehabilitacyjne, kupuje wózki inwalidzkie, protezy kończyn.

Na wsparcie finansowe Fundacji TVN ”nie jesteś sam” mogą liczyć także szpitale i ośrodki pomocy, jak domy dziecka, ośrodki rehabilitacji. Poza tym Fundacja zakupuje sprzęt medyczny dla placówek medycznych. W zależności od posiadanych środków pomaga również w remontach specjalistycznych klinik w szpitalach.

Nie jesteś sam 

Tak jak przewiduje statut Fundacji, cele, które postawiła sobie organizacja, realizowane  są zarówno na rzecz osób fizycznych, jak i instytucji, placówek medycznych i ośrodków. Fundacja  organizuje i finansuje zakupy specjalistycznego sprzętu medycznego, pomaga w wyposażaniu poradni i ośrodków specjalistycznych w sprzęt rehabilitacyjny, organizuje i finansuje zabiegi medyczne, kuracje i zabiegi rehabilitacyjne w ośrodkach i placówkach polskich lub zagranicznych, finansuje zakup leków i środków medycznych, żywności, środków higieny i innych artykułów niezbędnych w życiu codziennym, udziela pomocy finansowej i rzeczowej, prowadzi placówki oświatowo-wychowawcze i edukacyjne, organizuje i finansuje imprezy sportowe, rekreacyjne i kulturalne, prowadzi akcje szkoleniowe i informacyjne, funduje stypendia, pobyt na koloniach i uczestnictwo w wycieczkach dla dzieci i młodzieży. Zajmuje się też finansowaniem i realizacja inwestycji polegających na budowie, remontach  lub modernizacjach placówek służby zdrowia lub placówek pomocy społecznej

Do najważniejszych prowadzonych przez Fundację TVN działań należy między innymi finansowanie turnusów rehabilitacyjnych dla dzieci z porażeniem mózgowym. Fundacja na stałe współpracuje z wieloma ośrodkami rehabilitacji w całej Polsce, a także wspomaga Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie .

Pomaganie ludziom w potrzebie daje wiele radości, satysfakcji I poczucia sensu.
  • Obszar działalności:Zdrowie
  • Obszar działania:cała Polska
  • KRS:0000014124
  • Wizytówka:www.pitax.pl/tvn-nie-jestes-sam
  • Konto:33 1140 1010 0000 2581 1800 1051
  • Adres:Fundacja TVN Nie Jesteś Sam
  • WWW:www.fundacjatvn.onet.pl
  • E-mail:fundacja@tvn.pl
  • Telefon:22 856 64 83  • Formularze PIT 2017/2018 dla
   Fundacja TVN Nie Jesteś Sam

   KRS 0000014124

  PIT-37 PIT-36 PIT-38 PIT-28
  Rozliczenie
  na zasadach ogólnych
  Rozliczenie 
  na zasadach ogólnych
  Dochody
  kapitałowe

  Dochody rozliczane
  ryczałtowo

  Dochody podstawowe:
  z pracy, z prac zleconych
  oraz inne podstawowe.
  PIT wybierany przez 82%
  podatników.

  Dochody z działalności
  gospodarczej, dochody
  małoletnich dzieci,
  dochody z zagranicy
  oraz inne dochody
  rozliczane na zasadach
  ogólnych.

   

  Dochody z giełdy
  papierów wartościowych
  udziałów w spółkach
  z o.o., Spółek Akcyjnych
  i podobne.

  Tylko dla tych, którzy zgłosili
  chęć rozliczenia ryczałtowego:
  dochody z wynajmu
  i prowadzenia działalaności
  gospodarczej.
  PIT-39 PIT-36L

  Pobierz załączniki:

  PIT/B, PIT/D, PIT/O, PIT/BR, PIT/ZG, PIT/Z, PIT/M, PIT-2K, PIT-28/A, PIT-28/B

  Do otwarcia plików potrzebujesz bezpłatnego programu Acrobat Reader

  lub przeglądarki internetowej z wtyczką do odczytywania plików PDF.

  Wszystkie pliki zawierają podstawowy formularz PIT oraz wszystkie załączniki, które mogą być do niego dołączone. Wydrukuj tylko potrzebne załączniki pamiętając o ochronie środowiska.

   

   Zbycie nieruchomości Działalność gospodarcza
  rozliczana liniowo

  Wyłącznie dla osób, które
  sprzedają nieruchomość
  zakupioną w ciągu
  5 ostatnich lat.

  Dla osób prowadzących
  jednoosobową działalność
  gospodarczą, które wybrały
  opodatkowanie liniowe 19%

  Wybraliśmy dla Państwa proste, wygodne i bezpieczne rozliczenie PIT – naszym zdaniem najlepsze w Polsce

  Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
  Rozlicz dowolne przychody -
  obsługujemy wszystkie druki PIT
  Rozlicz nawet najbardziej zawiłe przychody
  Zapisz, wydrukuj lub zachowaj w bezpiecznym repozytorium
  Odpowiedz na tylko proste pytania
  bez cytowania ustaw i języka
  prawnego
  Wyślij przez internet do Urzędu Skarbowego - dostaniesz formalne Urzędowe Poświadczenie Odbioru
  Bądź bezpieczny - podobnie jak systemy bankowe nigdy nie przechowujemy danych na komputerze użytkownika