• Pomagaj z nami!

  Rozliczając z nami PIT
  możesz przekazać 1% na cele statutowe
  Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt OTOZ "Animals"
  KRS 0000069730

Program ten nie umożliwia swobodnego wyboru i przekazania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych wybranej Organizacji Pożytku Publicznego.

Pomagamy naszym "małym braciom"

Nasze Towarzystwo prowadzi schroniska dla bezdomnych zwierząt w ten sposób zapobiega
bezdomności zwierząt. Nasi podopieczni mają zapewnioną opiekę. Powoływanie inspektoratów
do spraw ochrony zwierząt. Humanitarna ochrona zwierząt gospodarskich.

Jak wykorzystamy 1%

Zebrane środki z 1% oraz darowizny otrzymane od darczyńców pozwalają nam polepszyć warunki bezdomnych zwierząt w prowadzonych przez nas schroniskach w różnych rejonach Polski.

Więcej o nas

OTOZ Animals prowadzi 8 schronisk dla bezdomnych zwierząt oraz przytulisko dla zwierząt gospodarskich. Pod opieką Towarzystwa znajduje się ponad 2 tysiące porzuconych zwierząt. W 2014 roku uratowanych zostało i umieszczonych w nowych domach ponad 5 tysięcy psiaków i prawie 3 tysiące kotów.

 

OTOZ systematycznie przeprowadza interwencje w celu kontroli warunków bytowych zwierząt. W większości przypadków mają one charakter prewencyjno- edukacyjny i przynoszą one pożądany skutek  w postaci warunków, w jakich zwierzę jest utrzymywane. Towarzystwo skupia się nie tylko na bezpośrednich działaniach, lecz walczy również o nowe przepisy dotyczące humanitarnej ochrony zwierząt. OTOZ dąży do poprawy jakości życia bezdomnych zwierząt, które trafiają pod ich skrzydła. Istotne znaczenie dla działalności stowarzyszenia ma Inspektorat ds. Ochrony Zwierząt, który interweniuje w sprawach niehumanitarnego traktowania zwierząt. Zwierzęta które trafiają do OTOZ przechodzą czasami prawdziwą metamorfozę w schroniskach. Inspektorzy OTOZ Animals angażują się również w akcje edukacyjne. Organizują wiele spotkań w przedszkolach, szkołach podstawowych i gimnazjach, podczas których uczą dzieci miłości do zwierząt.

Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt OTOZ Animals zostało powołane 3 października 2001 roku. Jest stowarzyszeniem dobrowolnym, samorządnym trwałym, niezarobkowym. OTOZ Animals nie prowadzi działalności gospodarczej. Przedstawiciele Towarzystwa działają w kilkunastu miejscowościach w Polsce: Trójmieście, Bydgoszczy, Ustce, Słupsku, Starogardzie Gdańskim, Tczewie, Elblągu, Wejherowie, Kościerzynie, Lęborku, Oświęcimiu, Wrocławiu, Katowicach.

OTOZ Animals uzyskało w 2005 roku status organizacji pożytku publicznego. Krajowy Rejestr Sądowy nr 0000069730. Dzięki temu wszyscy, którzy chcą podarować podopiecznym Towarzystwa 1% swojego podatku, mogą tego dokonać wpisując KRS stowarzyszenia na rocznym zeznaniu PIT.

Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt OTOZ Animals stale prowadzi akcje mające na celu polepszenie losu zwierząt. Dla przykładu:

- Organizowane są akcje adopcji bezdomnych psów i kotów. Na stronie stowarzyszenia można znaleźć informacje o wielu zwierzętach, które oczekują na adopcję.

- Prowadzone są działania związane z ochroną zwierząt gospodarskich. Jeżeli ktoś jest  świadkiem  sytuacji w której zwierzę jest źle traktowane, proszony jest o tel. do inspektorów OTOZ Animals.

- Przeprowadzane są Interwencje w przypadkach okrucieństwa wobec zwierząt. Patrole reagują na zgłoszenia dotyczące okrutnego traktowania tych żywych istot.

Towarzystwo  działa na rzecz wszystkich zwierząt: zarówno tych, które ludzie wybrali na przyjaciół, a mimo to często je zaniedbują, jak i tych programowo wykorzystywanych i zabijanych przez ludzi do celów spożywczych, konsumenckich, rozrywkowych, hobbystycznych, sportowych, edukacyjnych i pseudo edukacyjnych, rehabilitacyjnych, doświadczalnych itp. Nie może być takiego podziału. Wszystkie zwierzęta  podlegają prawom dotyczącym humanitarnej ochrony. Celem stowarzyszenia jest między innymi propagowanie postawy pełnej szacunku wobec innych istot w formie twórczych i pokojowych działań edukacyjno-informacyjnych na ten temat.
  • Obszar działalności:Prawa zwierząt
  • Obszar działania:cała Polska
  • KRS:0000069730
  • Wizytówka:www.pitax.pl/animals
  • Konto:55 1020 1853 0000 9902 0069 5668
  • Adres:Świętojańska 41 lok. 16, 81-391 Gdynia, Polska
  • WWW:www.otoz.pl
  • E-mail:biuro@otoz.pl
  • Telefon:58 550 43 73  • Formularze PIT 2017/2018 dla
   Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt OTOZ "Animals"

   KRS 0000069730

  PIT-37 PIT-36 PIT-38 PIT-28
  Rozliczenie
  na zasadach ogólnych
  Rozliczenie 
  na zasadach ogólnych
  Dochody
  kapitałowe

  Dochody rozliczane
  ryczałtowo

  Dochody podstawowe:
  z pracy, z prac zleconych
  oraz inne podstawowe.
  PIT wybierany przez 82%
  podatników.

  Dochody z działalności
  gospodarczej, dochody
  małoletnich dzieci,
  dochody z zagranicy
  oraz inne dochody
  rozliczane na zasadach
  ogólnych.

   

  Dochody z giełdy
  papierów wartościowych
  udziałów w spółkach
  z o.o., Spółek Akcyjnych
  i podobne.

  Tylko dla tych, którzy zgłosili
  chęć rozliczenia ryczałtowego:
  dochody z wynajmu
  i prowadzenia działalaności
  gospodarczej.
  PIT-39 PIT-36L

  Pobierz załączniki:

  PIT/B, PIT/D, PIT/O, PIT/BR, PIT/ZG, PIT/Z, PIT/M, PIT-2K, PIT-28/A, PIT-28/B

  Do otwarcia plików potrzebujesz bezpłatnego programu Acrobat Reader

  lub przeglądarki internetowej z wtyczką do odczytywania plików PDF.

  Wszystkie pliki zawierają podstawowy formularz PIT oraz wszystkie załączniki, które mogą być do niego dołączone. Wydrukuj tylko potrzebne załączniki pamiętając o ochronie środowiska.

   

   Zbycie nieruchomości Działalność gospodarcza
  rozliczana liniowo

  Wyłącznie dla osób, które
  sprzedają nieruchomość
  zakupioną w ciągu
  5 ostatnich lat.

  Dla osób prowadzących
  jednoosobową działalność
  gospodarczą, które wybrały
  opodatkowanie liniowe 19%

  Wybraliśmy dla Państwa proste, wygodne i bezpieczne rozliczenie PIT – naszym zdaniem najlepsze w Polsce

  Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
  Rozlicz dowolne przychody -
  obsługujemy wszystkie druki PIT
  Rozlicz nawet najbardziej zawiłe przychody
  Zapisz, wydrukuj lub zachowaj w bezpiecznym repozytorium
  Odpowiedz na tylko proste pytania
  bez cytowania ustaw i języka
  prawnego
  Wyślij przez internet do Urzędu Skarbowego - dostaniesz formalne Urzędowe Poświadczenie Odbioru
  Bądź bezpieczny - podobnie jak systemy bankowe nigdy nie przechowujemy danych na komputerze użytkownika