• Pomagaj z nami!

  Rozliczając z nami PIT
  możesz przekazać 1% na cele statutowe
  Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową"
  KRS 0000086210

Program ten nie umożliwia swobodnego wyboru i przekazania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych wybranej Organizacji Pożytku Publicznego.

1% dla Dziecięcego Hospicjum

Fundacja będzie dążyć do tego, aby wszystkimi dostępnymi metodami wesprzeć leczenie dzieci z chorobami nowotworowymi, a następnie ich rehabilitację.
Dzięki naszej Fundacji odnotowano postęp w diagnostyce i leczeniu dzieci chorych na nowotwory, poprawę warunków terapii, a także wzrost społecznej świadomości w kwestii schorzeń onkologicznych. Wyposażyliśmy w całą niezbędna aparaturę Oddział Przeszczepiania Szpiku, w którym wykonano do tej pory kilkaset takich operacji dzieci z całej Polski.

Jak wykorzystamy 1%

Zbieramy środki na: 

Zakup sprzętu medycznego dla Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej AM we Wrocławiu. Remont pomieszczeń przeznaczonych dla Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci i sal rehabilitacyjnych.

Więcej o nas

Fundacja ,,Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” została założona w 1991 roku.


Przewodnią Ideą  fundacji jest pomoc małym pacjentom Kliniki we Wrocławiu, czyli  dzieciom chorym na nowotwory. Fundacja stara się rozjaśnić ciężką, szpitalną codzienność. Organizuje i obchodzi z dziećmi święta, czy przeprowadza terapie zajęciowe z małymi pacjentami. Niesie bezpośrednią pomoc  swoim podopiecznym: finansuje leki niezbędne przy terapii, zapewnia pomoc socjalną najbardziej potrzebującym. Od momentu założenia fundacji udało się pomóc kilkunastu tysiącom małych pacjentów wrocławskiego szpitala onkologicznego, przyjeżdżającym na leczenie z całej Polski. Klinika wspierana przez Fundację jest największym ośrodkiem przeszczepowym w kraju, wykonującym rocznie ponad połowę transplantacji szpiku u dzieci. Może pochwalić się, że wyleczalność pacjentów tego szpitala wynosi ponad 80%.

Fundacja organizuje imprezy mające na celu zbiórkę pieniędzy, które są niezbędne, aby skutecznie nieść pomoc chorym dzieciom. Dąży do  wzrostu świadomości społecznej w zakresie diagnostyki i leczenia dzieci chorych na nowotwory.  Organizuje  koncerty, badania przesiewowe, pikniki i happeningi oraz wszelkiego typu imprezy promocyjno-charytatywne. Niestety, warunki, w których leczą się dzieci chore onkologicznie są dalekie od ideału. Klinika mieści się w przedwojennym budynku, którego stan wymaga remontu, sale są ciemne, wieloosobowe , brak jest oddziału po przeszczepowego. Wszystko to nie stanowi odpowiedniego klimatu dla leczenia dzieci chorych na nowotwory.

Fundacja  ,,Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” jest pomysłodawcą oraz społecznym koordynatorem projektu pod nazwą Przylądek Nadziei. Kilka lat temu Fundacja   podjęła się przeprowadzenia największej w Polsce społecznej kampanii promującej zbiórkę funduszy na rzecz budowy nowej kliniki. W wyniku intensywnych  starań, licznych akcji społecznych i medialnych oraz intensywnej akcji zbiórki pieniędzy, Fundacja sfinansowała kosztowny projekt budowlany "Przylądka Nadziei", czyli nowej siedziby kliniki onkologicznej oraz zebrała pierwsze 10 mln złotych które zostały przeznaczone już na samą budowę. To pomogło uzyskać  dofinansowanie na zrealizowanie inwestycji ze środków Unii Europejskiej oraz Ministerstwa Zdrowia. 

W ramach projektu powstaje nowoczesna klinika onkologiczna dla około 2000 dzieci rocznie. Planowane jest objęci kompleksowym systemem opieki nie tylko małych pacjentów, ale również ich rodziców, który koordynować będzie Centrum Wsparcia Rodziny. Projekt przewiduje też organizację dla kadry medycznej cyklów szkoleń, będą to zajęcia z trenerami personalnymi oraz psychologami. W celu wsparcia i uzupełnienia w  aspekcie gospodarczym szeroko zakrojonych działań Fundacji, powstała bliźniacza organizacja – Fundacja ,,Przylądek Nadziei”, która funkcjonuje w ramach działalności gospodarczej od 2011 roku. Fundacja ,,Przylądek Nadziei” nie ma statusu Organizacji Pożytku Publicznego, dlatego 1% podatku dochodowego przekazywać można tylko na rzecz Fundacji ,,Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” wpisując KRS 0000086210. Nowa siedziba kliniki – „Przylądek Nadziei” – zlokalizowana będzie przy ulicy Borowskiej we Wrocławiu. Jej budowa już trwa, a zakończenie inwestycji planowane jest na wrzesień 2015 r. Obecnie fundusze zbierane przez  Fundację  będą przeznaczone na wyposażenie szpitala.

Długotrwała terapia często bywa wyczerpująca fizycznie i nie jest też obojętna dla kondycji psychicznej dziecka. Dlatego, kiedy to tylko możliwe, Fundacja stara się organizować dla nich terapie zajęciowe, wspólne warsztaty oraz wycieczki, zaprasza artystów i celebrytów, których obecność jest dla małych pacjentów zastrzykiem dobrej energii
  • Obszar działalności:Pomoc dzieciom
  • Obszar działania:cała Polska
  • KRS:0000086210
  • Wizytówka:www.pitax.pl/ratunek
  • Konto:97 1160 2202 0000 0000 9394 2103
  • Adres:Odona Bujwida 42 50-368 Wrocław Polska
  • WWW:www.naratunek.org
  • E-mail:fundacja@naratunek.org
  • Telefon:71 372 36 09  • Formularze PIT 2017/2018 dla
   Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową"

   KRS 0000086210

  PIT-37 PIT-36 PIT-38 PIT-28
  Rozliczenie
  na zasadach ogólnych
  Rozliczenie 
  na zasadach ogólnych
  Dochody
  kapitałowe

  Dochody rozliczane
  ryczałtowo

  Dochody podstawowe:
  z pracy, z prac zleconych
  oraz inne podstawowe.
  PIT wybierany przez 82%
  podatników.

  Dochody z działalności
  gospodarczej, dochody
  małoletnich dzieci,
  dochody z zagranicy
  oraz inne dochody
  rozliczane na zasadach
  ogólnych.

   

  Dochody z giełdy
  papierów wartościowych
  udziałów w spółkach
  z o.o., Spółek Akcyjnych
  i podobne.

  Tylko dla tych, którzy zgłosili
  chęć rozliczenia ryczałtowego:
  dochody z wynajmu
  i prowadzenia działalaności
  gospodarczej.
  PIT-39 PIT-36L

  Pobierz załączniki:

  PIT/B, PIT/D, PIT/O, PIT/BR, PIT/ZG, PIT/Z, PIT/M, PIT-2K, PIT-28/A, PIT-28/B

  Do otwarcia plików potrzebujesz bezpłatnego programu Acrobat Reader

  lub przeglądarki internetowej z wtyczką do odczytywania plików PDF.

  Wszystkie pliki zawierają podstawowy formularz PIT oraz wszystkie załączniki, które mogą być do niego dołączone. Wydrukuj tylko potrzebne załączniki pamiętając o ochronie środowiska.

   

   Zbycie nieruchomości Działalność gospodarcza
  rozliczana liniowo

  Wyłącznie dla osób, które
  sprzedają nieruchomość
  zakupioną w ciągu
  5 ostatnich lat.

  Dla osób prowadzących
  jednoosobową działalność
  gospodarczą, które wybrały
  opodatkowanie liniowe 19%

  Wybraliśmy dla Państwa proste, wygodne i bezpieczne rozliczenie PIT – naszym zdaniem najlepsze w Polsce

  Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
  Rozlicz dowolne przychody -
  obsługujemy wszystkie druki PIT
  Rozlicz nawet najbardziej zawiłe przychody
  Zapisz, wydrukuj lub zachowaj w bezpiecznym repozytorium
  Odpowiedz na tylko proste pytania
  bez cytowania ustaw i języka
  prawnego
  Wyślij przez internet do Urzędu Skarbowego - dostaniesz formalne Urzędowe Poświadczenie Odbioru
  Bądź bezpieczny - podobnie jak systemy bankowe nigdy nie przechowujemy danych na komputerze użytkownika