• Pomagaj z nami!

  Rozliczając z nami PIT
  możesz przekazać 1% na cele statutowe
  Fundacja Ewy Błaszczyk "Akogo?"
  KRS 0000125054

Program ten nie umożliwia swobodnego wyboru i przekazania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych wybranej Organizacji Pożytku Publicznego.

Dzieci w śpiączce potrzebują naszej opieki

Celem Fundacji Ewy Błaszczyk "Akogo?" jest pomoc dzieciom po ciężkich urazach mózgu, często przebywających w śpiączce. Organizujemy i finansujemy, a także świadczenie różnorodnych form pomocy przy zakupie specjalistycznego sprzętu medycznego, niezbędnego do prawidłowej diagnostyki lekarskiej.
Wybudowaliśmy Klinikę „Budzik” - pierwszy w Polsce wzorcowy szpital dla dzieci w śpiączce. Klinika mieści się przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, gdzie te najcięższe przypadki trafiają.

Jak wykorzystamy 1%

Zebrane datki przeznaczamy na:: 

 • działalność społeczno-edukacyjną;
 • wyposażanie specjalistycznych placówek w sprzęt rehabilitacyjny;
 • organizowanie i finansowanie operacji, zabiegów medycznych;
 • ogólnie na działania statutowe.

Więcej o nas

Historia Fundacji "AKOGO?" rozpoczyna się  w 2002 r. Wtedy to Ewa Błaszczyk-Janczarska wraz z ks. Wojtkiem Drozdowiczem założyli fundację, której przewodnią ideą jest niesienie pomocy dzieciom po ciężkich urazach mózgu, często przebywających w śpiączce.


Fundacja AKOGO? zgodnie ze swoimi założeniami programowymi wspiera rodziców dzieci dotkniętych chorobą i pomaga im zdobyć informację o samym schorzeniu neurologicznym, skontaktować się ze specjalistami  i psychologami. Organizuje i finansuje operacje i zabiegi medyczne. W klinice BUDZIK stworzonej przez Fundację, dzieci przebywają na leczeniu i rehabilitacji nawet do 15 miesięcy po wypadku. Lekarze, rehabilitanci oraz rodzice wspólnie ustalają dla dziecka indywidualny plan leczenia i rehabilitacji. Fundacja stara się popularyzować wiedzę o śpiączce, informując o skali problemu, zbierając informacje, promując nowe rozwiązania medyczne i rehabilitacyjne. W 2012 roku udało się fundacji wybudować pierwszą w Polsce klinikę  przy oddziale rehabilitacji Neurologicznej w Centrum Zdrowia Dziecka- Centralnym Szpitalu Dziecięcym, gdzie te najczęstsze przypadki trafiają. Od połowy 2013 roku pacjenci są tam rehabilitowani i leczeni według najnowszych standardów światowych.

Śpiączka to poważny problem społeczny, który dotyka nie tylko chore dzieci, ale całe ich otoczenie, rodziny czują się bezradne i osamotnione. Pomoc w tych traumatycznych sytuacjach jest nieodzowna  w różnych formach. Wiele organizacji nastawionych jest na pomoc indywidualną dla chorych i ich rodzin, natomiast celem Fundacji AKOGO? jest stworzenie rozwiązań systemowych dla dzieci po ciężkich urazach mózgu, wymagających długiej, intensywnej, drogiej hospitalizacji i rehabilitacji neurologicznej. Od początku istnienia fundacja wspierała Oddział rehabilitacji neurologicznej Centrum Zdrowia Dziecka. Właśnie przy Centrum powstała Klinika „Budzik”.

Projekt Kliniki "BUDZIK" nie był łatwy, wymagał stworzenia od podstaw zupełnie nowego wzorca medyczno-rehabilitacyjnego i nowych procedur prawno-organizacyjnych. Projekt został opracowany charytatywnie przez zespół projektantów.  Fundacja AKOGO? stworzyła  od podstaw (we współpracy z Ministerstwem Zdrowia) program medyczno-neurorehabilitacyjny dla pacjenta w śpiączce. "Program wybudzania dzieci ze śpiączki w fazie B" otrzymał już w 2011 roku rekomendację świadczenia gwarantowanego.

W 2012 roku ukazał się projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia wprowadzający do wykazu świadczeń gwarantowanych, świadczenie o nazwie: "Wybudzanie dzieci ze śpiączki w Fazie B. W rozporządzeniu zawarty jest program medyczny,  stworzony wspólnie przez Fundację "AKOGO?” i Ministerstwo Zdrowia, który jest podstawą funkcjonowania Kliniki "Budzik". 7 grudnia 2012 roku odbyło się oficjalne i uroczyste otwarcie pierwszej w Polsce kliniki "Budzik", przyjęcie pierwszych pacjentów miało miejsce w lipcu 2013 roku. W latach 2009 do 2012 dzięki wsparciu Ministerstwa Zdrowia Fundacja prowadziła program psychologiczny - “Program wsparcia i szkolenia oraz doszkalania nieprofesjonalistów zajmujących się udzielaniem pomocy mającej na celu poprawę funkcjonowania dzieci po urazach mózgu oraz z upośledzeniem umysłowym”.

Została uruchomiona specjalna linia wsparcia psychologiczno-informacyjnego dla opiekunów osób w śpiączce z terenu całej Polski. Aby realizować swoje idee Fundacja "AKOGO?" działa na różnych płaszczyznach. Stara się jednoczyć różne środowiska, firmy i ludzi dla wsparcia idei propagowanej przez fundację. Zdaniem Fundacji działając razem, w jednej sprawie, można osiągnąć znacznie więcej. 

Fundacja „AKOGO?” posiada status OPP od 2004 roku (nr KRS 0000125054) i jest uprawniona do zbierania 1% podatku. 
  • Obszar działalności:Pomoc dzieciom
  • Obszar działania:cała Polska
  • KRS:0000125054
  • Wizytówka:www.pitax.pl/akogo
  • Konto:30 1440 1101 0000 0000 0591 2512
  • Adres:Podleśna 4, 01-673 Warszawa Polska
  • WWW:www.akogo.pl
  • E-mail:fundacja@akogo.pl
  • Telefon: 22 832 19 13  • Formularze PIT 2017/2018 dla
   Fundacja Ewy Błaszczyk "Akogo?"

   KRS 0000125054

  PIT-37 PIT-36 PIT-38 PIT-28
  Rozliczenie
  na zasadach ogólnych
  Rozliczenie 
  na zasadach ogólnych
  Dochody
  kapitałowe

  Dochody rozliczane
  ryczałtowo

  Dochody podstawowe:
  z pracy, z prac zleconych
  oraz inne podstawowe.
  PIT wybierany przez 82%
  podatników.

  Dochody z działalności
  gospodarczej, dochody
  małoletnich dzieci,
  dochody z zagranicy
  oraz inne dochody
  rozliczane na zasadach
  ogólnych.

   

  Dochody z giełdy
  papierów wartościowych
  udziałów w spółkach
  z o.o., Spółek Akcyjnych
  i podobne.

  Tylko dla tych, którzy zgłosili
  chęć rozliczenia ryczałtowego:
  dochody z wynajmu
  i prowadzenia działalaności
  gospodarczej.
  PIT-39 PIT-36L

  Pobierz załączniki:

  PIT/B, PIT/D, PIT/O, PIT/BR, PIT/ZG, PIT/Z, PIT/M, PIT-2K, PIT-28/A, PIT-28/B

  Do otwarcia plików potrzebujesz bezpłatnego programu Acrobat Reader

  lub przeglądarki internetowej z wtyczką do odczytywania plików PDF.

  Wszystkie pliki zawierają podstawowy formularz PIT oraz wszystkie załączniki, które mogą być do niego dołączone. Wydrukuj tylko potrzebne załączniki pamiętając o ochronie środowiska.

   

   Zbycie nieruchomości Działalność gospodarcza
  rozliczana liniowo

  Wyłącznie dla osób, które
  sprzedają nieruchomość
  zakupioną w ciągu
  5 ostatnich lat.

  Dla osób prowadzących
  jednoosobową działalność
  gospodarczą, które wybrały
  opodatkowanie liniowe 19%

  Wybraliśmy dla Państwa proste, wygodne i bezpieczne rozliczenie PIT – naszym zdaniem najlepsze w Polsce

  Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
  Rozlicz dowolne przychody -
  obsługujemy wszystkie druki PIT
  Rozlicz nawet najbardziej zawiłe przychody
  Zapisz, wydrukuj lub zachowaj w bezpiecznym repozytorium
  Odpowiedz na tylko proste pytania
  bez cytowania ustaw i języka
  prawnego
  Wyślij przez internet do Urzędu Skarbowego - dostaniesz formalne Urzędowe Poświadczenie Odbioru
  Bądź bezpieczny - podobnie jak systemy bankowe nigdy nie przechowujemy danych na komputerze użytkownika