• Pomagaj z nami!

  Rozliczając z nami PIT
  możesz przekazać 1% na cele statutowe
  Fundacja Nasza Szkoła
  KRS 0000147428

Program ten nie umożliwia swobodnego wyboru i przekazania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych wybranej Organizacji Pożytku Publicznego.

Budujemy szkołę!

Fundacja została stworzona w celu utworzenia niepublicznej katolickiej szkoły podstawowej. Jej celem jest również zapewnienie środków na działalność i rozwój tej szkoły. Nasze szkoły gwarantują wysoki poziom nauczania oraz szeroką paletę zajęć dodatkowych. Ich atutem są małe klasy, liczące do 18 uczniów. Wspomagamy również działalności innych katolickich placówek oświatowych.

Jak wykorzystamy 1%

Fundacja realizuje swoje cele poprzez:

 • Zapewnienie środków finansowych na zakup nieruchomości z budynkiem szkolnym lub budowę budynku szkolnego a także na jego adaptację na potrzeby Szkoły;
 • Wspieranie działalności Szkoły lub innej placówki oświatowej.

Więcej o nas

Fundacja „Nasza Szkoła” została założona w 2003 roku, została powołana w celu utworzenia niepublicznej katolickiej szkoły podstawowej. Jej celem jest również zapewnienie środków na działalność i rozwój takiej szkoły. Status OPP uzyskany w 2004 roku przez Fundację Nasza Szkoła pozwala na przekazywanie 1%  przez podatników, którzy wpiszą w deklaracji pit nr KRS 0000147428.

 

W 2011 roku zaczęły funkcjonować Katolicka Szkoła Podstawowa i Katolickie Gimnazjum w Siedlcach. Placówki te gwarantują wysoki poziom nauczania oraz szeroki zakres zajęć dodatkowych. Ich dużym plusem są małe klasy, liczące do 18 uczniów.  Sprzyja to indywidualizacji procesu dydaktycznego i wychowawczego, zapobiega anonimowości. Uczniowie mogą czuć się w szkole bezpiecznie dzięki otoczeniu ich dobrą opieką, a także stworzeniu rodzinnego klimatu. Nauczyciele zwracają szczególną uwagę na aspekt wychowawczy i oparcie go na stabilnym systemie wartości, wyrastającym  z Ewangelii. W Szkole odbywa się ścisła współpraca rodziców i nauczycieli. Aktywnie uczestniczą oni w procesie dydaktyczno-opiekuńczo-wychowawczym, korzystają z konferencji, warsztatów, dni skupienia i rekolekcji. Dzięki temu rozwija się nie tylko dziecko, ale cała rodzina - rodzice, rodzeństwo. Dzięki refundacji czesnego przez fundację, do szkoły mogą uczęszczać uczniowie, których rodziców nie byłoby stać na kształcenie dziecka w innej placówce niepublicznej.
Środki przekazywane przez Fundację pozwalają szkole na stworzenie wyjątkowych warunków, będących  walorami szkoły. Zwolnienie rodziców z płacenia czesnego udostępnia szkołę nawet najbiedniejszym rodzinom. 
Klasy są nieliczne, co daje możliwość lepszego kontaktu między nauczycielem a wszystkimi uczniami. Indywidualne podejście do każdego ucznia pozwala na stworzenie dobrego modelu kształcenia. Ważne jest też łatwiejsze zapewnienie bezpieczeństwa. Sfinansowanie komputeryzacji szkoły pozwala prowadzić ciekawe zajęcia lekcyjne i pozalekcyjne, szkolna gazetka – forum oraz internetowe dzienniczki ucznia ułatwiają częste kontakty rodziców, nauczycieli i uczniów. Różnorodne zajęcia pozalekcyjne są prowadzone w zależności od potrzeb – plastyczne, muzyczne, taneczne, sportowe, modelarskie, informatyczne, elektroniczne i inne. 

Uczniowie mają zapewniony dojazd do szkoły oraz wycieczki szkolnym autokarem. 
Katolicka szkoła dba o stałość nauczania zwracając uwagę na takie aspekty jak poszanowanie życia, moralności i szacunku dla drugiego człowieka. 
Uczniowie są laureatami konkursów, olimpiad przedmiotowych, turniejów szachowych. Coraz więcej rodziców włącza się w organizowane na terenie szkoły warsztaty, spotkania. Stanowią już znaczną siłę, wpływającą na tworzenie się pozytywnych wzorów wychowawczych. 
Szkoły starają się promować dobre wzorce, zdrowy tryba życia, profilaktyki i wychowania, rozwoju wolontariatu, wsparcia rodzin zagrożonych patologiami. W tym celu podejmują różnorodne i inicjatywy i innowacje pedagogiczne. 
Od 2011 roku, kiedy pozyskano budynek i powołano do istnienia Katolicką Szkołę Podstawową i Katolickie Gimnazjum w Siedlcach prowadzone były  prace dostosowawcze i rozbudowa części sportowo – sanitarnej szkoły (zakończona w maju 2015).  • Obszar działalności:Edukacja
  • Obszar działania:cała Polska
  • KRS:0000147428
  • Wizytówka:www.pitax.pl/szkola
  • Konto:05 9194 0007 0024 6365 2000 0010
  • Adres:Sokołowska 172 08-119 Siedlce Polska
  • WWW:www.fundacja.katolicka.szkola.pl
  • E-mail:fundacja@katolicka.szkola.pl
  • Telefon:535 448 851  • Formularze PIT 2017/2018 dla
   Fundacja Nasza Szkoła

   KRS 0000147428

  PIT-37 PIT-36 PIT-38 PIT-28
  Rozliczenie
  na zasadach ogólnych
  Rozliczenie 
  na zasadach ogólnych
  Dochody
  kapitałowe

  Dochody rozliczane
  ryczałtowo

  Dochody podstawowe:
  z pracy, z prac zleconych
  oraz inne podstawowe.
  PIT wybierany przez 82%
  podatników.

  Dochody z działalności
  gospodarczej, dochody
  małoletnich dzieci,
  dochody z zagranicy
  oraz inne dochody
  rozliczane na zasadach
  ogólnych.

   

  Dochody z giełdy
  papierów wartościowych
  udziałów w spółkach
  z o.o., Spółek Akcyjnych
  i podobne.

  Tylko dla tych, którzy zgłosili
  chęć rozliczenia ryczałtowego:
  dochody z wynajmu
  i prowadzenia działalaności
  gospodarczej.
  PIT-39 PIT-36L

  Pobierz załączniki:

  PIT/B, PIT/D, PIT/O, PIT/BR, PIT/ZG, PIT/Z, PIT/M, PIT-2K, PIT-28/A, PIT-28/B

  Do otwarcia plików potrzebujesz bezpłatnego programu Acrobat Reader

  lub przeglądarki internetowej z wtyczką do odczytywania plików PDF.

  Wszystkie pliki zawierają podstawowy formularz PIT oraz wszystkie załączniki, które mogą być do niego dołączone. Wydrukuj tylko potrzebne załączniki pamiętając o ochronie środowiska.

   

   Zbycie nieruchomości Działalność gospodarcza
  rozliczana liniowo

  Wyłącznie dla osób, które
  sprzedają nieruchomość
  zakupioną w ciągu
  5 ostatnich lat.

  Dla osób prowadzących
  jednoosobową działalność
  gospodarczą, które wybrały
  opodatkowanie liniowe 19%

  Wybraliśmy dla Państwa proste, wygodne i bezpieczne rozliczenie PIT – naszym zdaniem najlepsze w Polsce

  Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
  Rozlicz dowolne przychody -
  obsługujemy wszystkie druki PIT
  Rozlicz nawet najbardziej zawiłe przychody
  Zapisz, wydrukuj lub zachowaj w bezpiecznym repozytorium
  Odpowiedz na tylko proste pytania
  bez cytowania ustaw i języka
  prawnego
  Wyślij przez internet do Urzędu Skarbowego - dostaniesz formalne Urzędowe Poświadczenie Odbioru
  Bądź bezpieczny - podobnie jak systemy bankowe nigdy nie przechowujemy danych na komputerze użytkownika