1

Pomagaj z nami!

Rozliczając z nami PIT
możesz przekazać 1,5% na cele statutowe

FUNDACJA PRZYSZŁOŚĆ DLA DZIECI

KRS 0000148747

PITax.pl Łatwe podatki
Logo OPP

Pomagaj z nami!

Rozliczając z nami PIT
możesz przekazać 1,5% na cele statutowe

FUNDACJA PRZYSZŁOŚĆ DLA DZIECI

KRS 0000148747

Prezent OPP

Moc tych dzieci jest w Tobie. Ich zdrowie, pasja i siła!

500 to liczba która chyba już na każdym robi wrażenie. Właśnie tyle potrzebujących pomocy chorych i niepełnosprawnych dzieci z całych Warmii i Mazur chroni się pod skrzydłami naszej Fundacji - Fundacji "Przyszłość dla Dzieci". A my zgodnie z nazwą staramy się im zapewnić bezpieczniejszą, zdrowszą i lepszą przyszłość.

Każde zdjęcie, które zobaczycie na naszej stronie, każda fotografia na naszym profilu społecznościowym - kryje w sobie smutną dziecięcą niesprawiedliwą historię, często wielki dziecięcy dramat.

Ta wspaniała dziewczynka ze zdjęcia to Hania. Dwuletnia istotka, która już tak wiele przeszła. Spójrzcie tylko w jej oczy - a zrozumiecie…

Choć tak naprawdę tego nie jest w stanie zrozumieć nikt  - dlaczego jej los ułożył się AŻ tak niesprawiedliwie. Dziewczynka urodziła się z wrodzoną wadą serce i przewlekłą niewydolnością krążenia. Mimo swojego bardzo młodego wieku, była już wielokrotnie hospitalizowana i operowana. Ta dzielna dziewczynka w procesie leczenia i rehabilitacji jest pod opieką hospicjum domowego, a na dodatek wychowuje się w rodzinie zastępczej.

Właśnie takim dzieciom jak Hania pomagamy. Ale oczywiście nie jesteśmy w tej pomocy sami. Fundacja to setki zaangażowanych, wspaniałych osób o otwartych sercach. Nasza Fundacja to Wy! Z dumą serca obserwujemy z jakim oddaniem bierzecie udział w naszych kolejnych akcjach.Teraz jest czas przekazywania 1,5 procent i to kolejna doskonała okazja, by znów zadziałać razem! By wspólnie pomagać w leczeniu i rehabilitacji 500. maluchów z Warmii i Mazur.

Jak wykorzystamy jeden procent

Jak wykorzystamy 1,5%

Środki zgromadzone z 1,5% sfinansują to co danemu dziecku jest najbardziej potrzebne. Są dzieci, które bez rehabilitacji nie miały szans na to, żeby chodzić. Teraz te maluchy przychodzą do nas na własnych nogach. Co prawda z mamą czy tatą pod rękę, ale to już duży postęp. Kolejny etap jest taki, aby dziecko mogło tę maminą rękę puścić. Gdy będą pieniądze na ćwiczenia, to tak się stanie. 

Niesiemy pomoc 500 dzieciom i młodzieży z Warmii i Mazur wymagającym leczenia i  rehabilitacji, której to pomocy, w jej finansowym wymiarze nie są w stanie zapewnić ich rodzice, ani też społeczna służba zdrowia.

1,5 procent podatku to wielka rzecz. Dzięki niemu możemy działać naprawdę efektywnie. Życie naszych podopiecznych to labirynt przeszkód, ale razem możemy wyciągnąć do nich w tym torze niezawinionych przeszkód pomocną dłoń.

Dzięki Twojemu wsparciu sfinansujemy dzieciom badania, kupimy leki, zapłacimy za specjalistyczne zabiegi i ratujące życie operacje. Sfinansujemy to, co danemu dziecku jest najbardziej potrzebne, ...być może wspólnie uratujemy komuś życie!

 

Więcej o nas

Więcej o nas

Na co dzień działamy z myślą o przyszłości. Chcemy, aby za jakiś czas dzieci, które są naszymi podopiecznymi, mogły uśmiechać się do swoich wspomnień. Na przestrzeni lat zespół Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” był organizatorem i współorganizatorem wielu akcji, których celem było zwrócenie uwagi na problemy z jakimi spotykają się mali podopieczni fundacji – chore niepełnosprawne dzieci oraz ich rodziny. We wszystkie akcje angażujemy społeczność lokalną, placówki edukacyjne, lokalny biznes Wolontariuszy i mieszkańców Warmii i Mazur.

DLACZEGO? Dziś już wiemy, że ludzie pomagają innym, gdy..., tak zwyczajnie, ktoś ich o to poprosi. Tu żyjemy, tu są nasze serca, tu pracujemy, mieszamy i tu pomagamy. Ale sami nie uratujemy życia i zdrowia 500 dzieci. Potrzebujemy Przyjaciół, ludzi, którzy uwierzą we wspólny sukces! To właśnie dzięki Wam uśmiechnięci Wiktoria i Jaś otrzymają niezbędne leki i będą mogli znów stawiać czoła chorobom, które od urodzenia je nękają. To dzięki Wam maleńka Julka, która na świat przyszła z rozszczepem wargi i podniebienia i bez lewej gałki ocznej, będzie miała szansę na operację, której nie wykonuje się w Polsce. To dzięki Wam do domu Mai, Oliwii, Arka, Amelii przyjdzie ich ukochana ciocia – rehabilitantka, która nie pozwoli chorobie rozpanoszyć się na dobre.

Takich histrorii w Fundacji są setki 1,5 procenta to wielka rzecz. Dzięki niemu możemy działać naprawdę efektywnie. Życie naszych podopiecznych to labirynt przeszkód, ale razem możemy wyciągnąć do nich w tym torze niezawinionych przeszkód pomocną dłoń.

Jesteś naszym wielkim wsparciem. Razem możemy dokonywać rzeczy naprawdę wspaniałych - przywracać uśmiech i zdrowie tym, którym na samym starcie już ich zabrakło.


Dane Organizacji
 • Obszar działalności:Pomoc dzieciom
 • Obszar działania:województwo warmińsko-mazurskie
 • KRS:0000148747
 • Konto:58 1240 1590 1111 0000 1453 6887
 • Adres:Tracka 5, 10-364 Olsztyn
 • WWW:http://przyszloscdladzieci.org
 • E-mail:fundacja@przyszloscdladzieci.org
 • Telefon:89 5397404

Wesprzyj organizację pożytku publicznego „FUNDACJA PRZYSZŁOŚĆ DLA DZIECI” dzieląc się swoim podatkiem. Pamiętaj, że przekazanie 1,5% PIT na wybrany przez Ciebie cel pozostaje bez wpływu na Twoje rozliczenie z urzędem skarbowym i nie pomniejsza należnego zwrotu nadpłaty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat najważniejszych elementów z których się składa rozliczenie PIT 2023 takich jak PIT 11, PIT 37, PIT 28 lub ulga na dziecko - zachęcamy do zapoznania się z treściami na stronach naszego serwisu.

Formularze PIT 2023/2024 dla
FUNDACJA PRZYSZŁOŚĆ DLA DZIECI

KRS 0000148747

PIT-37 PIT-36 PIT-38 PIT-28
Rozliczenie
na zasadach ogólnych
Rozliczenie 
na zasadach ogólnych
Dochody
kapitałowe

Dochody rozliczane
ryczałtowo

Dochody podstawowe:
z pracy, z prac zleconych
oraz inne podstawowe.
PIT wybierany przez 82%
podatników.

Dochody z działalności
gospodarczej, dochody
małoletnich dzieci,
dochody z zagranicy
oraz inne dochody
rozliczane na zasadach
ogólnych.

 

Dochody z giełdy
papierów wartościowych
udziałów w spółkach
z o.o., Spółek Akcyjnych
i podobne.

Tylko dla tych, którzy zgłosili
chęć rozliczenia ryczałtowego:
dochody z wynajmu
i prowadzenia działalności
gospodarczej.
PIT-39 PIT-36L PIT-OP

Pobierz załączniki:

PIT/B, PIT/D, PIT/O, PIT/BR, PIT/ZG, PIT/Z, PIT/M, PIT-2K, PIT-28/B

Do otwarcia plików potrzebujesz bezpłatnego programu Acrobat Reader lub przeglądarki internetowej z wtyczką do odczytywania plików PDF.

Wszystkie pliki zawierają podstawowy formularz PIT oraz wszystkie załączniki, które mogą być do niego dołączone. Wydrukuj tylko potrzebne załączniki pamiętając o ochronie środowiska.

 

 Zbycie nieruchomości Działalność gospodarcza
rozliczana liniowo
Oświadczenie
w sprawie 1,5% podatku

Wyłącznie dla osób, które
sprzedają nieruchomość
zakupioną w ciągu
5 ostatnich lat.

Dla osób prowadzących
jednoosobową działalność
gospodarczą, które wybrały
opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby,
które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.
Logo PITax.pl

Wybraliśmy dla Państwa
proste, wygodne i bezpieczne rozliczenie PIT – naszym zdaniem najlepsze w Polsce

Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Druki PIT
Rozliczenie wszystkich przychodów w PITax.pl
Bezpieczne repozytorium
Rozlicz dowolne przychody –
obsługujemy wszystkie druki PIT
Rozlicz nawet najbardziej zawiłe przychody
Zapisz, wydrukuj lub zachowaj w bezpiecznym repozytorium
Drogowskaz podatkowy PITax.pl
Urzędowe Poświadczenie Odbioru
Bezpieczne przechowywanie danych
Odpowiedz na tylko proste pytania
bez cytowania ustaw i języka
prawnego
Wyślij przez internet do Urzędu Skarbowego – dostaniesz formalne Urzędowe Poświadczenie Odbioru
Bądź bezpieczny – podobnie jak systemy bankowe nigdy nie przechowujemy danych na komputerze użytkownika
 • Rozliczenie na zasadach ogólnych

  Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.

 • Rozliczenie na zasadach ogólnych

  Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.

 • Dochody kapitałowe

  Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.

 • Dochody rozliczane ryczałtowo

  Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.

 • Zbycie nieruchomości

  Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.

 • Działalność gospodarcza rozliczana liniowo

  Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%

 • Oświadczenie w sprawie 1,5% podatku

  PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.

 • Logo PITax.pl

  Wybraliśmy dla Państwa proste, wygodne i bezpieczne rozliczenie PIT – naszym zdaniem najlepsze w Polsce

  Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.

 • Druki PIT

  Rozlicz dowolne przychody – obsługujemy wszystkie druki PIT

 • Rozliczenie wszystkich przychodów w PITax.pl

  Rozlicz nawet najbardziej zawiłe przychody

 • Bezpieczne repozytorium

  Zapisz, wydrukuj lub zachowaj w bezpiecznym repozytorium

 • Drogowskaz podatkowy PITax.pl

  Odpowiedz na tylko proste pytania
  bez cytowania ustaw i języka
  prawnego

 • Urzędowe Poświadczenie Odbioru

  Wyślij przez internet do Urzędu Skarbowego – dostaniesz formalne Urzędowe Poświadczenie Odbioru

 • Bezpieczne przechowywanie danych

  Bądź bezpieczny – podobnie jak systemy bankowe nigdy nie przechowujemy danych na komputerze użytkownika

Program ten umożliwia swobodny wybór i przekazanie 1,5% podatku dochodowego od osób fizycznych wybranej Organizacji Pożytku Publicznego.

Pomoc Techniczna

 • 534 30 50 40
 • pn-pt 9:00 – 12:00
 • ikona emailpomoc@pitax.pl

Krajowa Informacja Skarbowa

 • 22 330 0 330
 • pn-pt 8:00 – 18:00