• Pomagaj z nami!

  Rozliczając z nami PIT
  możesz przekazać 1% na cele statutowe
  Fundacja Greenpeace Polska
  KRS 0000180402

Program ten nie umożliwia swobodnego wyboru i przekazania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych wybranej Organizacji Pożytku Publicznego.

Chroń z nami naszą Ziemię!

Greenpeace to międzynarodowa organizacja pozarządowa, działająca na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Organizacja koncentruje swoje działania na najbardziej istotnych, globalnych zagrożeniach dla bioróżnorodności i środowiska.
Kampanie prowadzone przez Greenpeace obejmują sześć głównych obszarów ochrony środowiska - ochronę lasów i lasów deszczowych, ochronę oceanów i mórz, ochronę przed substancjami toksycznymi, globalne ocieplenie i zmiany klimatyczne, energię oraz organizmy modyfikowane genetycznie.

Jak wykorzystamy 1%

Nasze kampanie obejmują: 

 • ochronę lasów naturalnych;
 • ochronę oceanów i mórz;
 • walkę z globalnym ociepleniem i zmianami klimatycznymi;
 • promocję rewolucji energetycznej i odejście od brudnych źródeł energii;
 • ochronę przed substancjami toksycznymi;
 • promocję zrównoważonego rolnictwa i walkę przeciwko wprowadzaniu do środowiska organizmów modyfikowanych genetycznie (GMO).

Więcej o nas

Greenpeace to organizacja, która działa na rzecz ochrony środowiska naturalnego na całej Ziemi. W Polsce rozpoczęła działalność w 2004 roku. Status OPP posiada od roku 2007. Główna siedziba Greenpeace Polska znajduje się w Warszawie.

 

W ponad 40 krajach na całym świecie można znaleźć biura organizacji Greenpeace. Działania podejmowane przez organizację finansowane są ze środków pozyskiwanych od  indywidualnych darczyńców. Nie są dotowane przez rządy, partie polityczne ani korporacje. Takie założenie przyjęła organizacja, aby nie uzależniać się od darczyńców. Greenpeace prowadzi kampanie w sześciu głównych obszarach ochrony środowiska naturalnego: działania obejmujące ochronę lasów (a szczególnie lasów deszczowych), ochronę światowych zasobów wody - oceanów i mórz, ochronę środowiska przed substancjami szkodliwymi, zmiany klimatyczne, w tym globalne ocieplenie, energię oraz  modyfikowanie genetyczne organizmów.

Organizacja prowadzi kampanie środowiskowe i ogólnoświatowe na rzecz ochrony środowiska. Wśród  osób tworzących Greenpeace można spotkać zarówno profesjonalistów  jak i zapaleńców. Mają wspólny cel: działanie dla  przyszłości naszej planety i żyjących na niej ludzi. Są przekonani, że dzięki determinacji i dobremu współdziałaniu są  w stanie wiele zdziałać na rzecz realnych zmian.

Greenpeace przeciwstawia się niszczeniu środowiska naturalnego od 1971 roku, kiedy to grupa zapaleńców wypłynęła z Vancouver aby protestować przeciwko testom nuklearnym przeprowadzanym przez rząd Stanów Zjednoczonych u wybrzeży Alaski. Ta pierwsza, spontaniczna wyprawa stworzyła fundamenty organizacji, która obecnie w ponad 40 krajach działa na rzecz eliminacji największych zagrożeń środowiska naturalnego, z jakimi się borykamy. Istotą działania organizacji są akcje bezpośrednie na wodzie, ziemi i w powietrzu, których celem jest zwrócenie uwagi opinii publicznej na przypadki niszczenia Ziemi, istotne problemy ekologiczne, a także wskazanie odpowiedzialnych za taki stan rzeczy.

W trakcie minionych czterech dekad organizacja Greenpeace miała wzloty i upadki, ale wiele celów zostało osiągniętych. Już w 1972 roku Stany Zjednoczone zrezygnowały z przeprowadzania prób jądrowych w rejonie Alaski; w 1988 roku po żmudnej kampanii na rzecz zakończenia wyrzucania niebezpiecznych substancji do morza, zostaje przyjęta Konwencja londyńska o zapobieganiu zanieczyszczaniu mórz i zatapianiu odpadów; w 1989 ONZ wprowadziła zakaz stosowania sieci stawnych podczas połowów dalekomorskich; Kolejne sukcesy to: uznanie przez UNESCO w 1995 roku - dzięki wsparciu Greenpeace -  rosyjskiego lasu Komi za światowe dziedzictwo; w 1999 wprowadzenie zakazu użycia PCW w zabawkach dla dzieci przez dziewięć krajów. W 2003 roku aktywiści Greenpeace brali udział w usuwaniu skutków katastrofy - wycieku ropy z tankowca, a w 2005 roku firma Xerox  zobowiązała się do zaprzestania wykorzystywania drewna pochodzącego z cennych przyrodniczo obszarów. W 2010 roku Kanadyjski Las Północny doczekał się podpisania planu ochrony, który uważany jest za najbardziej ambitny w historii.

Przykłady można mnożyć. Ale Greenpeace nie spoczywa na laurach, kolejne zwycięstwa dają motywację do podejmowania dalszych kroków na rzecz ochrony środowiska naturalnego.

Obecnie Greenpeace ma wsparcie 11 mln 600 tys. osób na świecie, organizacja otrzymuje regularne dotacje finansowe  od 2,8 mln osób. Dzięki temu może ona działać na wszystkich kontynentach i  wszystkich oceanach świata. Statki Greenpeace pomagają czuwać nad ochroną najbardziej wrażliwych ekosystemów we wszystkich stronach świata - od Arktyki, poprzez Amazonię aż do Antarktydy. Organizacja  współpracuje z przedstawicielami przeróżnych profesji i dziedzin życia w zależności od potrzeb kampanii. Są wśród nich specjaliści, naukowcy, lekarze, prawnicy, dziennikarze, młodzież i studenci oraz rodzice.

Fundacja Greenpeace Polska posiada status OPP od roku 2007, co uprawnia ją do pozyskiwania 1% podatku z pit (nr KRS 180402).
  • Obszar działalności:Ochrona przyrody
  • Obszar działania:cała Polska
  • KRS:0000180402
  • Wizytówka:www.pitax.pl/greenpeace
  • Konto:82 1240 6247 1111 0000 4979 1237
  • Adres:Altowa 4 02-386 Warszawa Polska
  • WWW:www.greenpeace.pl
  • E-mail:info@greenpeace.pl
  • Telefon:22 659 84 99  • Formularze PIT 2017/2018 dla
   Fundacja Greenpeace Polska

   KRS 0000180402

  PIT-37 PIT-36 PIT-38 PIT-28
  Rozliczenie
  na zasadach ogólnych
  Rozliczenie 
  na zasadach ogólnych
  Dochody
  kapitałowe

  Dochody rozliczane
  ryczałtowo

  Dochody podstawowe:
  z pracy, z prac zleconych
  oraz inne podstawowe.
  PIT wybierany przez 82%
  podatników.

  Dochody z działalności
  gospodarczej, dochody
  małoletnich dzieci,
  dochody z zagranicy
  oraz inne dochody
  rozliczane na zasadach
  ogólnych.

   

  Dochody z giełdy
  papierów wartościowych
  udziałów w spółkach
  z o.o., Spółek Akcyjnych
  i podobne.

  Tylko dla tych, którzy zgłosili
  chęć rozliczenia ryczałtowego:
  dochody z wynajmu
  i prowadzenia działalaności
  gospodarczej.
  PIT-39 PIT-36L

  Pobierz załączniki:

  PIT/B, PIT/D, PIT/O, PIT/BR, PIT/ZG, PIT/Z, PIT/M, PIT-2K, PIT-28/A, PIT-28/B

  Do otwarcia plików potrzebujesz bezpłatnego programu Acrobat Reader

  lub przeglądarki internetowej z wtyczką do odczytywania plików PDF.

  Wszystkie pliki zawierają podstawowy formularz PIT oraz wszystkie załączniki, które mogą być do niego dołączone. Wydrukuj tylko potrzebne załączniki pamiętając o ochronie środowiska.

   

   Zbycie nieruchomości Działalność gospodarcza
  rozliczana liniowo

  Wyłącznie dla osób, które
  sprzedają nieruchomość
  zakupioną w ciągu
  5 ostatnich lat.

  Dla osób prowadzących
  jednoosobową działalność
  gospodarczą, które wybrały
  opodatkowanie liniowe 19%

  Wybraliśmy dla Państwa proste, wygodne i bezpieczne rozliczenie PIT – naszym zdaniem najlepsze w Polsce

  Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
  Rozlicz dowolne przychody -
  obsługujemy wszystkie druki PIT
  Rozlicz nawet najbardziej zawiłe przychody
  Zapisz, wydrukuj lub zachowaj w bezpiecznym repozytorium
  Odpowiedz na tylko proste pytania
  bez cytowania ustaw i języka
  prawnego
  Wyślij przez internet do Urzędu Skarbowego - dostaniesz formalne Urzędowe Poświadczenie Odbioru
  Bądź bezpieczny - podobnie jak systemy bankowe nigdy nie przechowujemy danych na komputerze użytkownika