1

Pomagaj z nami!

Rozliczając z nami PIT
możesz przekazać 1% na cele statutowe
IDZ - Inicjatywa Dla Zwierząt
KRS 0000213078

Program ten nie umożliwia swobodnego wyboru i przekazania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych wybranej Organizacji Pożytku Publicznego.

Przywracamy zwierzętom wiarę w ludzi!

Nasze Stowarzyszenie działa nieprzerwanie od 2004 roku. Jesteśmy głosem zwierząt, walczymy o ich prawa, a jeśli trzeba - odbieramy je, socjalizujemy, szukamy najlepszych domów. Od 2010 roku zarządzamy Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Zielonej Górze, a od 2017 roku Schroniskiem dla Zwierząt Małych w Dłużynie Górnej. Walczymy o każdego zwierzaka, każdy jest dla nas wyjątkowy. Każdego dnia ruszamy na pomoc zwierzakom i chociaż czasami nie jest łatwo, to nie poddajemy się, bo wiemy, że pomożecie nam w tej walce.

Jak wykorzystamy 1%

Każda złotówka, którą otrzymujemy, jest przeznaczana na szeroko pojętą pomoc zwierzętom przebywającym w naszych schroniskach. Miesięcznie wydajemy kilkadziesiąt tysięcy na leki, diagnostykę, operacje i opiekę weterynaryjną, bo zdrowie i dobre samopoczucie naszych podopiecznych jest dla nas najważniejsze. Dbamy o nie jak o nasze własne czworonogi. Jeśli zaczynają im skrzypieć stawy, niedomagać wątroba czy nagle wysunie im się dysk z kręgosłupa - po prostu działamy nie oglądając się na nic, bo liczy się czas. Trafiają pod naszą opiekę zwierzaki bite, głodzone, po wypadkach... Musimy być gotowi, żebym im pomóc.

Schroniska otrzymują wsparcie od Miasta Zielona Góra oraz Związku Gmin Ziemi Zgorzeleckiej, jednak w takich placówkach nigdy nie jest dość środków, zawsze jest coś do zrobienia, remontu, ulepszenia, zawsze trafi się bardziej potrzebujący zwierzak czy mimo starań, może pojawić się choroba zakaźna, która pochłonie ogrom środków. Zielonogórskie schronisko otrzymuje od Miasta mniej niż połowę środków na utrzymanie czworonogów i to właśnie darowizny z 1% pomagają nam przetrwać!

Pomagamy też osobom prywatnym w opiece nad ich czworogami, jeśli koszty operacji czy specjalistycznej diagnostyki przewyższają ich możliwości. Dotyczy to też sterylizacji czy kastracji; przeciwdziałanie bezdomności jest bardzo ważną częścią naszej działalności.

Nie zapominamy też o kotach wolno bytujących! Mają one swoich karmicieli i opiekunów, ale wspieramy ich w opiece weterynaryjnej, dokarmianiu oraz oczywiście sterylizacji.

Więcej o nas

Stowarzyszenie Inicjatywa dla Zwierząt to cała armia ludzi z sercami porośniętymi sierścią, która każdego dnia rusza na pomoc potrzebującym czworonogom. Prowadzimy dwa Schroniska i Punkt Adopcyjny, działamy w Zielonej Górze, Zgorzelcu, Dłużynie Górnej, Wolsztynie i okolicach, mamy pod opieką kilkaset czworonogów, ale każdy z nich ma imię, każdego staramy się jak najlepiej poznać i o każdego dbamy tak samo. Wszyscy - pracownicy, członkowie i wolontariusze - kochamy zwierzaki i poświęcamy im cały nasz wolny czas.

Jeździmy na interwencje, staramy sie zmieniać myślenie ludzi, edukujemy, że zwierzakom należy się przynajmniej minimum opisane w Ustawie o Ochronie Zwierząt. Nie jest łatwo i czasami musimy odebrać czworonoga, bo zagraża mu utrata zdrowia czy życia, ale na szczęście udaje się też przekonywać ludzi, że warto dbać o zwierzaka. Wbrew pozorom zaniedbania czasami wciąż wynikają z nieświadomości, bo przecież skoro z dziada pradziada pies żył na krótkim łańcuchu i jadł chleb moczony w wodzie, to tak jest dobrze...

Niestety wciąż natykamy się na czworonogi krzywdzone zupełnie świadomie... Cezar stracił łapę, bo małe draśnięcie zmieniło się w ogromną ranę i zapalenie kości - właścicel nie miał zamiaru go leczyć. Kadli został przejechany traktorem przez właściciela, miał pogruchotaną miednicę, kości udowe i strzałkowe, nikt go nie zabrał do weterynarza, wszystko się zrosło samo i pies cierpi do dziś. Atosa przejechał kurier, właściciel powiedział, że ma 'zdechnąć albo wyzdrowieć'. Pimpek nie dostawał ani jeść, ani pić, żeby nie wydalał, bo nikt nie miał zamiaru z nim wychodzić na spacery; miał 100% niedowagi. Kombat miał wrośnięty w szyję łańcuch, w ranie głębokiej na 3cm zalęgły się muchy;  każdy ruch wywoływał niewyobrażalny ból... właściciel powiedział, że nie było go raptem kilka dni.... W naszych głowach jest ogrom takich historii...

Jeśli wiemy, że niczego dobrego zwierzak nie otrzyma od właścicieli, zabieramy go, a sprawy mają swój finał w sądzie, co wbrew pozorom też nie jest taką prostą sprawą, ale i to, na szczęście, zmienia się na lepsze.

Pod naszą opiekę trafiają zwierzaki krzywdzone, bite, głodzone... Nierzadko są złe na cały świat, nigdy wcześniej przecież nikt ich nie kochał, nie głaskał, nie dbał o nie... Nie wiedzą, czego się spodziewać, przecież są w zupełnie obcym miejscu, wśród obcych ludzi. Powoli uczą się, że nikt z nas ich nie skrzywdzi, że chcemy tylko ich dobra. Otrzymują pełne miseczki, miejsce w ciepłej budzie albo miejscu ogrzewanym i bardzo dużo tak bardzo potrzebnego im teraz spokoju... Oczywiście tak czybko, jak to możliwe, otrzymują też pomoc weterynarza, przeprowadzamy niezbędną diagnostykę i rozpoczynamy kuracje. Niestraszne są nam rozpadające się guzy czy świerzb drążący pokrywający całe ciało zwierzaka... Widzieliśmy już bardzo dużo i niestety wiemy, że ludzie mogą nas jeszcze zaskoczyć w zaniedbaniach własnych zwierzaków... Nie napiszemy o nich ani słowa więcej, bo musielibyśmy użyć słów niecenzuralnych, a to nie jest czas i miejsce na to. Spotykamy się z nimi w sądach i słyszymy, że przecież pies podwórkowy może mieć inne warunki do życia niż domowy i nie trzeba o niego tak dbać; że w zimie zwierzak może lizać lód, kiedy woda zamarznie i wiele innych "rewelacji".

Przekazując 1% dla naszej organizacji pomożecie przywracać zwierzętom wiarę w ludzi. To dzięki tej pomocy będziemy mogli leczyć, diagnozować, rehabilitować potrzebujące czworonogi. Tak, rehabilitować - w naszych schroniskach korzystamy z zabiegów dla psów i kotów, dzięki czemu mogą dochodzić do zdrowia po operacjach kolan czy kręgosłupów; zabiegi pomagają też przy zwyrodnieniach. Spacery to przecież największa radość w schroniskowym życiu, dlatego staramy się, żeby jak najdłużej mogły wędrować po lesie bez bólu. Ktoś powie, że przecież to jest schronisko, że przecież to są bezdomne zwierzaki, że po co... Te zwierzaki spotkało w życiu wystarczająco dużo złego. Więcej nie trzeba. Teraz czas na nas i na to, żeby te nasze schroniskowce znów uwierzyły w siebie i w to, że mogą być kochane...

Wasze wsparcie sprawi, że się nie zatrzymamy, że nadal będziemy wstawać kazdego dnia i pędzić na pomoc zwierzakom. Nie możemy się poddać.

Dzięki Wam możemy wszystko.


 • Obszar działalności:Prawa zwierząt
 • Obszar działania:cała Polska
 • KRS:0000213078
 • Wizytówka:www.pitax.pl/InicjatywaDlaZwierząt
 • Konto:86 203 0 00 45 1 110 0000 026 1 84 30
 • Adres:"Stowarzyszenie „Inicjatywa dla Zwierząt” Plac Słowiański 17/3, 65-069 Ziel
 • WWW:http://www.idz.org.pl
 • E-mail:stowarzyszenieidz@gmail.com
 • Telefon:+48 784 90 77 92Formularze PIT 2019/2020 dla
IDZ - Inicjatywa Dla Zwierząt

KRS 0000213078

PIT-37 PIT-36 PIT-38 PIT-28
Rozliczenie
na zasadach ogólnych
Rozliczenie 
na zasadach ogólnych
Dochody
kapitałowe

Dochody rozliczane
ryczałtowo

Dochody podstawowe:
z pracy, z prac zleconych
oraz inne podstawowe.
PIT wybierany przez 82%
podatników.

Dochody z działalności
gospodarczej, dochody
małoletnich dzieci,
dochody z zagranicy
oraz inne dochody
rozliczane na zasadach
ogólnych.

 

Dochody z giełdy
papierów wartościowych
udziałów w spółkach
z o.o., Spółek Akcyjnych
i podobne.

Tylko dla tych, którzy zgłosili
chęć rozliczenia ryczałtowego:
dochody z wynajmu
i prowadzenia działalaności
gospodarczej.
PIT-39 PIT-36L PIT-OP

Pobierz załączniki:

PIT/B, PIT/D, PIT/O, PIT/BR, PIT/ZG, PIT/Z, PIT/M, PIT-2K, PIT-28/A, PIT-28/B

Do otwarcia plików potrzebujesz bezpłatnego programu Acrobat Reader lub przeglądarki internetowej z wtyczką do odczytywania plików PDF.

Wszystkie pliki zawierają podstawowy formularz PIT oraz wszystkie załączniki, które mogą być do niego dołączone. Wydrukuj tylko potrzebne załączniki pamiętając o ochronie środowiska.

 

 Zbycie nieruchomości Działalność gospodarcza
rozliczana liniowo
Oświadczenie
w sprawie 1% podatku

Wyłącznie dla osób, które
sprzedają nieruchomość
zakupioną w ciągu
5 ostatnich lat.

Dla osób prowadzących
jednoosobową działalność
gospodarczą, które wybrały
opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby,
które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.

Wybraliśmy dla Państwa
proste, wygodne i bezpieczne rozliczenie PIT – naszym zdaniem najlepsze w Polsce

Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Rozlicz dowolne przychody –
obsługujemy wszystkie druki PIT
Rozlicz nawet najbardziej zawiłe przychody
Zapisz, wydrukuj lub zachowaj w bezpiecznym repozytorium
Odpowiedz na tylko proste pytania
bez cytowania ustaw i języka
prawnego
Wyślij przez internet do Urzędu Skarbowego – dostaniesz formalne Urzędowe Poświadczenie Odbioru
Bądź bezpieczny – podobnie jak systemy bankowe nigdy nie przechowujemy danych na komputerze użytkownika

IDZ - Inicjatywa Dla Zwierząt

 • Przywracamy zwierzętom wiarę w ludzi!

  Nasze Stowarzyszenie działa nieprzerwanie od 2004 roku. Jesteśmy głosem zwierząt, walczymy o ich prawa, a jeśli trzeba - odbieramy je, socjalizujemy, szukamy najlepszych domów. Od 2010 roku zarządzamy Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Zielonej Górze, a od 2017 roku Schroniskiem dla Zwierząt Małych w Dłużynie Górnej. Walczymy o każdego zwierzaka, każdy jest dla nas wyjątkowy. Każdego dnia ruszamy na pomoc zwierzakom i chociaż czasami nie jest łatwo, to nie poddajemy się, bo wiemy, że pomożecie nam w tej walce.

 • Jak wykorzystamy 1%

  Każda złotówka, którą otrzymujemy, jest przeznaczana na szeroko pojętą pomoc zwierzętom przebywającym w naszych schroniskach. Miesięcznie wydajemy kilkadziesiąt tysięcy na leki, diagnostykę, operacje i opiekę weterynaryjną, bo zdrowie i dobre samopoczucie naszych podopiecznych jest dla nas najważniejsze. Dbamy o nie jak o nasze własne czworonogi. Jeśli zaczynają im skrzypieć stawy, niedomagać wątroba czy nagle wysunie im się dysk z kręgosłupa - po prostu działamy nie oglądając się na nic, bo liczy się czas. Trafiają pod naszą opiekę zwierzaki bite, głodzone, po wypadkach... Musimy być gotowi, żebym im pomóc.

  Schroniska otrzymują wsparcie od Miasta Zielona Góra oraz Związku Gmin Ziemi Zgorzeleckiej, jednak w takich placówkach nigdy nie jest dość środków, zawsze jest coś do zrobienia, remontu, ulepszenia, zawsze trafi się bardziej potrzebujący zwierzak czy mimo starań, może pojawić się choroba zakaźna, która pochłonie ogrom środków. Zielonogórskie schronisko otrzymuje od Miasta mniej niż połowę środków na utrzymanie czworonogów i to właśnie darowizny z 1% pomagają nam przetrwać!

  Pomagamy też osobom prywatnym w opiece nad ich czworogami, jeśli koszty operacji czy specjalistycznej diagnostyki przewyższają ich możliwości. Dotyczy to też sterylizacji czy kastracji; przeciwdziałanie bezdomności jest bardzo ważną częścią naszej działalności.

  Nie zapominamy też o kotach wolno bytujących! Mają one swoich karmicieli i opiekunów, ale wspieramy ich w opiece weterynaryjnej, dokarmianiu oraz oczywiście sterylizacji.

 • Więcej o nas

  Stowarzyszenie Inicjatywa dla Zwierząt to cała armia ludzi z sercami porośniętymi sierścią, która każdego dnia rusza na pomoc potrzebującym czworonogom. Prowadzimy dwa Schroniska i Punkt Adopcyjny, działamy w Zielonej Górze, Zgorzelcu, Dłużynie Górnej, Wolsztynie i okolicach, mamy pod opieką kilkaset czworonogów, ale każdy z nich ma imię, każdego staramy się jak najlepiej poznać i o każdego dbamy tak samo. Wszyscy - pracownicy, członkowie i wolontariusze - kochamy zwierzaki i poświęcamy im cały nasz wolny czas.

  Jeździmy na interwencje, staramy sie zmieniać myślenie ludzi, edukujemy, że zwierzakom należy się przynajmniej minimum opisane w Ustawie o Ochronie Zwierząt. Nie jest łatwo i czasami musimy odebrać czworonoga, bo zagraża mu utrata zdrowia czy życia, ale na szczęście udaje się też przekonywać ludzi, że warto dbać o zwierzaka. Wbrew pozorom zaniedbania czasami wciąż wynikają z nieświadomości, bo przecież skoro z dziada pradziada pies żył na krótkim łańcuchu i jadł chleb moczony w wodzie, to tak jest dobrze...

  Niestety wciąż natykamy się na czworonogi krzywdzone zupełnie świadomie... Cezar stracił łapę, bo małe draśnięcie zmieniło się w ogromną ranę i zapalenie kości - właścicel nie miał zamiaru go leczyć. Kadli został przejechany traktorem przez właściciela, miał pogruchotaną miednicę, kości udowe i strzałkowe, nikt go nie zabrał do weterynarza, wszystko się zrosło samo i pies cierpi do dziś. Atosa przejechał kurier, właściciel powiedział, że ma 'zdechnąć albo wyzdrowieć'. Pimpek nie dostawał ani jeść, ani pić, żeby nie wydalał, bo nikt nie miał zamiaru z nim wychodzić na spacery; miał 100% niedowagi. Kombat miał wrośnięty w szyję łańcuch, w ranie głębokiej na 3cm zalęgły się muchy;  każdy ruch wywoływał niewyobrażalny ból... właściciel powiedział, że nie było go raptem kilka dni.... W naszych głowach jest ogrom takich historii...

  Jeśli wiemy, że niczego dobrego zwierzak nie otrzyma od właścicieli, zabieramy go, a sprawy mają swój finał w sądzie, co wbrew pozorom też nie jest taką prostą sprawą, ale i to, na szczęście, zmienia się na lepsze.

  Pod naszą opiekę trafiają zwierzaki krzywdzone, bite, głodzone... Nierzadko są złe na cały świat, nigdy wcześniej przecież nikt ich nie kochał, nie głaskał, nie dbał o nie... Nie wiedzą, czego się spodziewać, przecież są w zupełnie obcym miejscu, wśród obcych ludzi. Powoli uczą się, że nikt z nas ich nie skrzywdzi, że chcemy tylko ich dobra. Otrzymują pełne miseczki, miejsce w ciepłej budzie albo miejscu ogrzewanym i bardzo dużo tak bardzo potrzebnego im teraz spokoju... Oczywiście tak czybko, jak to możliwe, otrzymują też pomoc weterynarza, przeprowadzamy niezbędną diagnostykę i rozpoczynamy kuracje. Niestraszne są nam rozpadające się guzy czy świerzb drążący pokrywający całe ciało zwierzaka... Widzieliśmy już bardzo dużo i niestety wiemy, że ludzie mogą nas jeszcze zaskoczyć w zaniedbaniach własnych zwierzaków... Nie napiszemy o nich ani słowa więcej, bo musielibyśmy użyć słów niecenzuralnych, a to nie jest czas i miejsce na to. Spotykamy się z nimi w sądach i słyszymy, że przecież pies podwórkowy może mieć inne warunki do życia niż domowy i nie trzeba o niego tak dbać; że w zimie zwierzak może lizać lód, kiedy woda zamarznie i wiele innych "rewelacji".

  Przekazując 1% dla naszej organizacji pomożecie przywracać zwierzętom wiarę w ludzi. To dzięki tej pomocy będziemy mogli leczyć, diagnozować, rehabilitować potrzebujące czworonogi. Tak, rehabilitować - w naszych schroniskach korzystamy z zabiegów dla psów i kotów, dzięki czemu mogą dochodzić do zdrowia po operacjach kolan czy kręgosłupów; zabiegi pomagają też przy zwyrodnieniach. Spacery to przecież największa radość w schroniskowym życiu, dlatego staramy się, żeby jak najdłużej mogły wędrować po lesie bez bólu. Ktoś powie, że przecież to jest schronisko, że przecież to są bezdomne zwierzaki, że po co... Te zwierzaki spotkało w życiu wystarczająco dużo złego. Więcej nie trzeba. Teraz czas na nas i na to, żeby te nasze schroniskowce znów uwierzyły w siebie i w to, że mogą być kochane...

  Wasze wsparcie sprawi, że się nie zatrzymamy, że nadal będziemy wstawać kazdego dnia i pędzić na pomoc zwierzakom. Nie możemy się poddać.

  Dzięki Wam możemy wszystko.

 • Obszar działalności:Prawa zwierząt
 • Obszar działania:cała Polska
 • KRS:0000213078
 • Wizytówka:www.pitax.pl/InicjatywaDlaZwierząt
 • Konto:86 203 0 00 45 1 110 0000 026 1 84 30
 • Adres:"Stowarzyszenie „Inicjatywa dla Zwierząt” Plac Słowiański 17/3, 65-069 Ziel
 • WWW:http://www.idz.org.pl
 • E-mail:stowarzyszenieidz@gmail.com
 • Telefon:+48 784 90 77 92
  • Rozliczenie na zasadach ogólnych

   Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.

  • Rozliczenie na zasadach ogólnych

   Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.

  • Dochody kapitałowe

   Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.

  • Dochody rozliczane ryczałtowo

   Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.

  • Zbycie nieruchomości

   Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.

  • Działalność gospodarcza rozliczana liniowo

   Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%

  • Oświadczenie w sprawie 1% podatku

   PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.

  • Wybraliśmy dla Państwa proste, wygodne i bezpieczne rozliczenie PIT – naszym zdaniem najlepsze w Polsce

   Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.

  • Rozlicz dowolne przychody – obsługujemy wszystkie druki PIT

  • Rozlicz nawet najbardziej zawiłe przychody

  • Zapisz, wydrukuj lub zachowaj w bezpiecznym repozytorium

  • Odpowiedz na tylko proste pytania
   bez cytowania ustaw i języka
   prawnego

  • Wyślij przez internet do Urzędu Skarbowego – dostaniesz formalne Urzędowe Poświadczenie Odbioru

  • Bądź bezpieczny – podobnie jak systemy bankowe nigdy nie przechowujemy danych na komputerze użytkownika

  Pomoc Techniczna

  • 534 30 50 40
  • pn-pt 9:00-16:00

  Krajowa Informacja Skarbowa

  • 22 330 0 330
  • pn-pt 7:00-18:00