1
 • Pomagaj z nami!

  Rozliczając z nami PIT
  możesz przekazać 1% na cele statutowe
  PZBS
  KRS 0000219753

Program ten nie umożliwia swobodnego wyboru i przekazania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych wybranej Organizacji Pożytku Publicznego.

Brydż dla wszystkich!

Polski Związek Brydża Sportowego został założony w 1956 roku i uznany jako związek sportowy w 1963 roku oraz przyjęty do rodziny sportów olimpijskich w 1995 roku. PZBS skupia ludzi uprawiających dyscyplinę brydż sportowy, a celem jest prowadzenie m.in. współzawodnictwa sportowego w wielu kategoriach wiekowych.

Oprócz działalności stricte sportowej PZBS zajmuje się propagowaniem brydża w szkołach na zasadzie porozumienia z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Rozwój brydża Sportowego jest doskonałą alternatywą dla młodzieży chcącej uprawiać konkurencję w sportach umysłowych. Zajęcia brydżowe z młodzieżą są doskonałą formą spędzania wolnego czasu i zagospodarowania go dla młodzieży.

PZBS nie zapomina również o ludziach starszych. Prowadzi program Bridge 60+ przeznaczony dla osób starszych. Wdrożenie programu spotkała się z olbrzymim odbiorem pośród tej grupy wiekowej. Powstało już ponad 200 takich ośrodków w całym kraju. Program jest wspierany przez Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej. Jest doskonałą rozrywką pozwalającą utrzymać sprawność umysłową, zapobiega rozwojowi Alzhaimera, a także daje możliwość wspólnego przebywania osób starszych, czyli zapobiega efektowi wykluczenia.

W świetle wyników badań naukowych niekwestionowany jest fakt, że uczniowie mający zajęcia z brydża w szkole osiągają znacząco lepsze wyniki w nauce w porównaniu z tymi, którzy nie grają. Brydż sportowy jest grą przy pomocy kart, czystym pojedynkiem umysłów i wbrew głoszonym niekiedy opiniom nie jest hazardową grą karcianą. Brydż jest jedną z dyscyplin Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz objęty jest klasyfikacją sportu młodzieżowego. Od lat w wielu szkołach w Polsce brydż jest przedmiotem zajęć pozalekcyjnych cieszącym się dużym zainteresowaniem uczniów. Podobnie dzieje się w większości krajów rozwiniętych.

Jak wykorzystamy 1%

Kwota 1% wykorzystywana jest na szkolenie dzieci i młodzieży oraz udział najlepszych zawodników młodzieżowych w obozach i zawodach krajowych i zagranicznych. Również na przygotowanie kadry młodzików i juniorów do uczestnictwa w międzynarodowym współzawodnictwie sportowym.

Więcej o nas

Brydż jest wspaniałą grą, stymulującą umysł, uczącą myślenia strategicznego, współpracy w grupie oraz rywalizacji. W naszym wyobrażeniu te atuty są również kluczem do rozwoju innowacyjności i umiejętności zarządzania.

Promowanie i popularyzacja brydża sportowego dla nieomal wszystkich grup wiekowych (od lat 10-12 do ...brak ograniczeń z góry). Organizacja mistrzostw Polski w wielu kategoriach. Wydajemy kwartalnik "Świat Brydża", a życie codzienne opisuje strona internetowa www.pzbs.pl.

PZBS skupia ludzi uprawiających dyscyplinę brydż sportowy, a celem jest prowadzenie m.in. współzawodnictwa sportowego w wielu kategoriach wiekowych. Organem nadzorczym nad PZBS jest Ministerstwo Sportu i Turystyki, które corocznie zatwierdza plany współzawodnictwa sportowego, do którego należy zaliczyć różnego rodzaju zawody np. prowadzenie rozgrywek ligowych – 16 drużyn w Ekstraklasie, 32 drużyny w I Lidze, 64 drużyny w II Lidze oraz mnóstwo innych szczebli w łącznej liczbie ponad 500 drużyn. Zawody odbywają się w wydzielonych ośrodkach brydżowych na terenie całego kraju. Oprócz zawodów ligowych rozgrywane są eliminacje Grand Prix Polski Par i Teamów (ponad 30 turniejów). Podstawowym celem PZBS jest przygotowanie dziewięciu reprezentacji do udziału w Mistrzostwach Świata, Europy i Olimpiadach Brydżowych. Ponadto PZBS zajmuje się nadawaniem licencji zawodniczych, trenerskich, klubowych i sędziowskich. PZBS jako związek sportowy jest jedyną organizacją na terenie RP upoważnioną do reprezentowania polskiego brydża sportowego w organizacjach międzynarodowych czyli w Europejskiej Lidze Brydżowej i Światowej Federacji Brydża.

Oprócz działalności nastawionej na wysoki wyczyn sportowy prowadzimy programy społecznościowe. Należą do nich m.in.:

 - "Sport Wszystkich Dzieci", czyli brydżowa akcja edukacyjna skierowana do dzieci ze szkół podstawowych.

- "Brydż 60+" mająca na celu profilaktykę demencji i wyprowadzanie z osamotnienia społecznego poprzez aktywizację osób starszych przez nauczanie ich gry w brydża. Stwarzamy ludziom starszym, często samotnym możliwość aktywnego uczestnictwa w życiu grupy rówieśników oraz wspólnego realizowania rożnych form aktywności nie tylko umysłowej. Jak dowodzą badania gra w brydża zmniejsza ryzyko demencji w tym choroby Alzhaimera o 75%.

- "Bridge2Success" nowa inicjatywa skierowana do firm. Biznesliga to cykl profesjonalnych turniejów par rozgrywany pomiędzy firmami.

W świetle wyników badań naukowych niekwestionowany jest fakt, że uczniowie mający zajęcia z brydża w szkole osiągają znacząco lepsze wyniki w nauce w porównaniu z tymi, którzy nie grają. Brydż sportowy jest grą przy pomocy kart, czystym pojedynkiem umysłów i wbrew głoszonym niekiedy opiniom nie jest hazardową grą karcianą.

Szkolenie młodzieży odbywa się w PZBS od powstania Związku i mamy w tym zakresie nie tylko doświadczenie ale i sukcesy. Jesteśmy wzorem dla wielu krajów, które korzystają z naszych doświadczeń oraz przyjmują nasze rozwiązania systemowe.

Od 1990 roku mamy podpisane porozumienie z MEN uznające PZBS jako pełnoprawnego partnera i otwierające nam drzwi do szkół wszelkiego typu. Brydż obecny jest już w wielu szkołach w całym kraju.

W efekcie nasi młodzi zawodnicy zdobywają ogromne ilości medali (ponad 200) Mistrzostw Świata i Europy we wszystkich kategoriach wiekowych.

Nastolatek grający w brydża, niejako przy okazji, rozwija podczas gry kompetencje przydatne na egzaminie i w całym późniejszym życiu. Brydż to sport, a jego trenowanie rozwija takie cechy jak: wytrwałość, systematyczność, cierpliwość i umiejętność współdziałania. Uczestnictwo w zawodach zwiększa odporność na stres, uczy odpowiedzialności, rywalizacji oraz radzenia sobie z porażkami. Granie w brydża poprawia koncentrację i umiejętność skupiania uwagi.  

Uprawianie brydża sportowego rozwija umiejętności kojarzone z tak zwanym „ścisłym umysłem”: logiczne myślenie, analizę i syntezę, wnioskowanie - w tym bardzo przydatne na testach – wnioskowanie negatywne, ocenę ryzyka, obliczanie szans. Różnorodność rozdań  zmusza do  kreatywności. Niepełna wiedza o rozdaniu zmusza do podejmowania decyzji w warunkach niepewności, na podstawie wielu przesłanek: rachunku prawdopodobieństwa, zagrań przeciwnika lub partnera, a także zaniechania zagrań z ich strony. Dzięki takiej praktyce, brydżyści są w stanie również w realnym życiu, podejmować racjonalne decyzje w niejasnych sytuacjach i dokonywać lepszych wyborów przy niepełnej wiedzy. Brydż uczy planowania i taktyki.

Brydż rozwija kompetencje socjalne. Podczas pracy z parterem uczniowie uczą się empatii, zrozumienia potrzeb, oczekiwań oraz toku rozumowania partnera. Rozwijają umiejętności negocjacyjne i uczą się rozwiązywać sytuacje konfliktowe. Podczas wspólnych występów przy stole, poznają i doceniają znaczenie zaufania oraz szacunku dla partnera. Praca nad systemem wymaga umiejętności strategicznego myślenia, gospodarowania ograniczonymi zasobami (przestrzeń licytacyjna) oraz uświadamia konsekwencje dokonanych wyborów.


 • Obszar działalności:Sport i rekreacja
 • Obszar działania:cała Polska
 • KRS:0000219753
 • Konto:07 124 0 61 75 1 111 0000 457 7 66 92
 • Adres:ul. Złota 7/3. 00-019 Warszawa
 • WWW:www.pzbs.pl
 • E-mail:biurozg@pzbs.pl
 • Telefon:228272429

Materiał promocyjny został sfinansowany ze środków finansowych
pochodzących z 1% podatku dochodowego od osób fizycznych.
 • Formularze PIT 2018/2019 dla
  PZBS

  KRS 0000219753

PIT-37 PIT-36 PIT-38 PIT-28
Rozliczenie
na zasadach ogólnych
Rozliczenie 
na zasadach ogólnych
Dochody
kapitałowe

Dochody rozliczane
ryczałtowo

Dochody podstawowe:
z pracy, z prac zleconych
oraz inne podstawowe.
PIT wybierany przez 82%
podatników.

Dochody z działalności
gospodarczej, dochody
małoletnich dzieci,
dochody z zagranicy
oraz inne dochody
rozliczane na zasadach
ogólnych.

 

Dochody z giełdy
papierów wartościowych
udziałów w spółkach
z o.o., Spółek Akcyjnych
i podobne.

Tylko dla tych, którzy zgłosili
chęć rozliczenia ryczałtowego:
dochody z wynajmu
i prowadzenia działalaności
gospodarczej.
PIT-39 PIT-36L PIT-OP

Pobierz załączniki:

PIT/B, PIT/D, PIT/O, PIT/BR, PIT/ZG, PIT/Z, PIT/M, PIT-2K, PIT-28/A, PIT-28/B

Do otwarcia plików potrzebujesz bezpłatnego programu Acrobat Reader lub przeglądarki internetowej z wtyczką do odczytywania plików PDF.

Wszystkie pliki zawierają podstawowy formularz PIT oraz wszystkie załączniki, które mogą być do niego dołączone. Wydrukuj tylko potrzebne załączniki pamiętając o ochronie środowiska.

 

 Zbycie nieruchomości Działalność gospodarcza
rozliczana liniowo
Oświadczenie
w sprawie 1% podatku

Wyłącznie dla osób, które
sprzedają nieruchomość
zakupioną w ciągu
5 ostatnich lat.

Dla osób prowadzących
jednoosobową działalność
gospodarczą, które wybrały
opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby,
które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.

Wybraliśmy dla Państwa
proste, wygodne i bezpieczne rozliczenie PIT – naszym zdaniem najlepsze w Polsce

Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Rozlicz dowolne przychody –
obsługujemy wszystkie druki PIT
Rozlicz nawet najbardziej zawiłe przychody
Zapisz, wydrukuj lub zachowaj w bezpiecznym repozytorium
Odpowiedz na tylko proste pytania
bez cytowania ustaw i języka
prawnego
Wyślij przez internet do Urzędu Skarbowego – dostaniesz formalne Urzędowe Poświadczenie Odbioru
Bądź bezpieczny – podobnie jak systemy bankowe nigdy nie przechowujemy danych na komputerze użytkownika

PZBS

 • Brydż dla wszystkich!

  Polski Związek Brydża Sportowego został założony w 1956 roku i uznany jako związek sportowy w 1963 roku oraz przyjęty do rodziny sportów olimpijskich w 1995 roku. PZBS skupia ludzi uprawiających dyscyplinę brydż sportowy, a celem jest prowadzenie m.in. współzawodnictwa sportowego w wielu kategoriach wiekowych.

  Oprócz działalności stricte sportowej PZBS zajmuje się propagowaniem brydża w szkołach na zasadzie porozumienia z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Rozwój brydża Sportowego jest doskonałą alternatywą dla młodzieży chcącej uprawiać konkurencję w sportach umysłowych. Zajęcia brydżowe z młodzieżą są doskonałą formą spędzania wolnego czasu i zagospodarowania go dla młodzieży.

  PZBS nie zapomina również o ludziach starszych. Prowadzi program Bridge 60+ przeznaczony dla osób starszych. Wdrożenie programu spotkała się z olbrzymim odbiorem pośród tej grupy wiekowej. Powstało już ponad 200 takich ośrodków w całym kraju. Program jest wspierany przez Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej. Jest doskonałą rozrywką pozwalającą utrzymać sprawność umysłową, zapobiega rozwojowi Alzhaimera, a także daje możliwość wspólnego przebywania osób starszych, czyli zapobiega efektowi wykluczenia.

  W świetle wyników badań naukowych niekwestionowany jest fakt, że uczniowie mający zajęcia z brydża w szkole osiągają znacząco lepsze wyniki w nauce w porównaniu z tymi, którzy nie grają. Brydż sportowy jest grą przy pomocy kart, czystym pojedynkiem umysłów i wbrew głoszonym niekiedy opiniom nie jest hazardową grą karcianą. Brydż jest jedną z dyscyplin Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz objęty jest klasyfikacją sportu młodzieżowego. Od lat w wielu szkołach w Polsce brydż jest przedmiotem zajęć pozalekcyjnych cieszącym się dużym zainteresowaniem uczniów. Podobnie dzieje się w większości krajów rozwiniętych.

 • Jak wykorzystamy 1%

  Kwota 1% wykorzystywana jest na szkolenie dzieci i młodzieży oraz udział najlepszych zawodników młodzieżowych w obozach i zawodach krajowych i zagranicznych. Również na przygotowanie kadry młodzików i juniorów do uczestnictwa w międzynarodowym współzawodnictwie sportowym.

 • Więcej o nas

  Brydż jest wspaniałą grą, stymulującą umysł, uczącą myślenia strategicznego, współpracy w grupie oraz rywalizacji. W naszym wyobrażeniu te atuty są również kluczem do rozwoju innowacyjności i umiejętności zarządzania.

  Promowanie i popularyzacja brydża sportowego dla nieomal wszystkich grup wiekowych (od lat 10-12 do ...brak ograniczeń z góry). Organizacja mistrzostw Polski w wielu kategoriach. Wydajemy kwartalnik "Świat Brydża", a życie codzienne opisuje strona internetowa www.pzbs.pl.

  PZBS skupia ludzi uprawiających dyscyplinę brydż sportowy, a celem jest prowadzenie m.in. współzawodnictwa sportowego w wielu kategoriach wiekowych. Organem nadzorczym nad PZBS jest Ministerstwo Sportu i Turystyki, które corocznie zatwierdza plany współzawodnictwa sportowego, do którego należy zaliczyć różnego rodzaju zawody np. prowadzenie rozgrywek ligowych – 16 drużyn w Ekstraklasie, 32 drużyny w I Lidze, 64 drużyny w II Lidze oraz mnóstwo innych szczebli w łącznej liczbie ponad 500 drużyn. Zawody odbywają się w wydzielonych ośrodkach brydżowych na terenie całego kraju. Oprócz zawodów ligowych rozgrywane są eliminacje Grand Prix Polski Par i Teamów (ponad 30 turniejów). Podstawowym celem PZBS jest przygotowanie dziewięciu reprezentacji do udziału w Mistrzostwach Świata, Europy i Olimpiadach Brydżowych. Ponadto PZBS zajmuje się nadawaniem licencji zawodniczych, trenerskich, klubowych i sędziowskich. PZBS jako związek sportowy jest jedyną organizacją na terenie RP upoważnioną do reprezentowania polskiego brydża sportowego w organizacjach międzynarodowych czyli w Europejskiej Lidze Brydżowej i Światowej Federacji Brydża.

  Oprócz działalności nastawionej na wysoki wyczyn sportowy prowadzimy programy społecznościowe. Należą do nich m.in.:

   - "Sport Wszystkich Dzieci", czyli brydżowa akcja edukacyjna skierowana do dzieci ze szkół podstawowych.

  - "Brydż 60+" mająca na celu profilaktykę demencji i wyprowadzanie z osamotnienia społecznego poprzez aktywizację osób starszych przez nauczanie ich gry w brydża. Stwarzamy ludziom starszym, często samotnym możliwość aktywnego uczestnictwa w życiu grupy rówieśników oraz wspólnego realizowania rożnych form aktywności nie tylko umysłowej. Jak dowodzą badania gra w brydża zmniejsza ryzyko demencji w tym choroby Alzhaimera o 75%.

  - "Bridge2Success" nowa inicjatywa skierowana do firm. Biznesliga to cykl profesjonalnych turniejów par rozgrywany pomiędzy firmami.

  W świetle wyników badań naukowych niekwestionowany jest fakt, że uczniowie mający zajęcia z brydża w szkole osiągają znacząco lepsze wyniki w nauce w porównaniu z tymi, którzy nie grają. Brydż sportowy jest grą przy pomocy kart, czystym pojedynkiem umysłów i wbrew głoszonym niekiedy opiniom nie jest hazardową grą karcianą.

  Szkolenie młodzieży odbywa się w PZBS od powstania Związku i mamy w tym zakresie nie tylko doświadczenie ale i sukcesy. Jesteśmy wzorem dla wielu krajów, które korzystają z naszych doświadczeń oraz przyjmują nasze rozwiązania systemowe.

  Od 1990 roku mamy podpisane porozumienie z MEN uznające PZBS jako pełnoprawnego partnera i otwierające nam drzwi do szkół wszelkiego typu. Brydż obecny jest już w wielu szkołach w całym kraju.

  W efekcie nasi młodzi zawodnicy zdobywają ogromne ilości medali (ponad 200) Mistrzostw Świata i Europy we wszystkich kategoriach wiekowych.

  Nastolatek grający w brydża, niejako przy okazji, rozwija podczas gry kompetencje przydatne na egzaminie i w całym późniejszym życiu. Brydż to sport, a jego trenowanie rozwija takie cechy jak: wytrwałość, systematyczność, cierpliwość i umiejętność współdziałania. Uczestnictwo w zawodach zwiększa odporność na stres, uczy odpowiedzialności, rywalizacji oraz radzenia sobie z porażkami. Granie w brydża poprawia koncentrację i umiejętność skupiania uwagi.  

  Uprawianie brydża sportowego rozwija umiejętności kojarzone z tak zwanym „ścisłym umysłem”: logiczne myślenie, analizę i syntezę, wnioskowanie - w tym bardzo przydatne na testach – wnioskowanie negatywne, ocenę ryzyka, obliczanie szans. Różnorodność rozdań  zmusza do  kreatywności. Niepełna wiedza o rozdaniu zmusza do podejmowania decyzji w warunkach niepewności, na podstawie wielu przesłanek: rachunku prawdopodobieństwa, zagrań przeciwnika lub partnera, a także zaniechania zagrań z ich strony. Dzięki takiej praktyce, brydżyści są w stanie również w realnym życiu, podejmować racjonalne decyzje w niejasnych sytuacjach i dokonywać lepszych wyborów przy niepełnej wiedzy. Brydż uczy planowania i taktyki.

  Brydż rozwija kompetencje socjalne. Podczas pracy z parterem uczniowie uczą się empatii, zrozumienia potrzeb, oczekiwań oraz toku rozumowania partnera. Rozwijają umiejętności negocjacyjne i uczą się rozwiązywać sytuacje konfliktowe. Podczas wspólnych występów przy stole, poznają i doceniają znaczenie zaufania oraz szacunku dla partnera. Praca nad systemem wymaga umiejętności strategicznego myślenia, gospodarowania ograniczonymi zasobami (przestrzeń licytacyjna) oraz uświadamia konsekwencje dokonanych wyborów.

 • Obszar działalności:Sport i rekreacja
 • Obszar działania:cała Polska
 • KRS:0000219753
 • Konto:07 124 0 61 75 1 111 0000 457 7 66 92
 • Adres:ul. Złota 7/3. 00-019 Warszawa
 • WWW:www.pzbs.pl
 • E-mail:biurozg@pzbs.pl
 • Telefon:228272429
 • Materiał promocyjny został sfinansowany ze środków finansowych
  pochodzących z 1% podatku dochodowego od osób fizycznych.

  • Rozliczenie na zasadach ogólnych

   Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.

  • Rozliczenie na zasadach ogólnych

   Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.

  • Dochody kapitałowe

   Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.

  • Dochody rozliczane ryczałtowo

   Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.

  • Zbycie nieruchomości

   Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.

  • Działalność gospodarcza rozliczana liniowo

   Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%

  • Oświadczenie w sprawie 1% podatku

   PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.

  • Wybraliśmy dla Państwa proste, wygodne i bezpieczne rozliczenie PIT – naszym zdaniem najlepsze w Polsce

   Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.

  • Rozlicz dowolne przychody – obsługujemy wszystkie druki PIT

  • Rozlicz nawet najbardziej zawiłe przychody

  • Zapisz, wydrukuj lub zachowaj w bezpiecznym repozytorium

  • Odpowiedz na tylko proste pytania
   bez cytowania ustaw i języka
   prawnego

  • Wyślij przez internet do Urzędu Skarbowego – dostaniesz formalne Urzędowe Poświadczenie Odbioru

  • Bądź bezpieczny – podobnie jak systemy bankowe nigdy nie przechowujemy danych na komputerze użytkownika

  Pomoc Techniczna

  • 534 30 50 40
  • pn - pt: 9:00 - 16:00

  Krajowa Informacja Skarbowa

  • 22 330 0 330
  • pn - pt: 7:00 - 18:00