1

Pomagaj z nami!

Rozliczając z nami PIT
możesz przekazać 1,5% na cele statutowe

Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca

KRS 0000220518

PITax.pl Łatwe podatki
Logo OPP

Pomagaj z nami!

Rozliczając z nami PIT
możesz przekazać 1,5% na cele statutowe

Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca

KRS 0000220518

Prezent OPP

Jesteśmy blisko ludzkich potrzeb

Fundacja Blisko Serca od ponad 30 lat niesie pomoc osobom cierpiącym z powodu chorób, ubóstwa czy wykluczenia. Dzięki darczyńcom udzielamy wsparcia finansowego, obdarowujemy żywnością i odzieżą. To pozwala potrzebującym ludziom, pogrążonym w rozpaczy, samotności, bólu i bezsilności, odzyskać wiarę w człowieka i nadzieję, że mogą żyć godnie i szczęśliwie.

Nasza organizacja rozwija się sukcesywnie, mimo że opiera się w znacznej mierze na pracy wolontariuszy. Obecnie liczy około 60 filii znajdujących się na terenie całego kraju.

Wzrasta nie tylko wartość udzielanej przez nas pomocy – w 2019 roku osiągnęła niemal 4 mln zł – ale i jej zakres. Realizowane przez nas projekty odpowiadają szerokiemu spektrum potrzeb ludzkich – od fizjologicznych do psychicznych i społecznych.

Nasze wartości

Podejmowane przez nas działania są wyrazem wartości chrześcijańskich takich jak poszanowanie praw i godności każdego człowieka, współczucie i troska o osoby znajdujące się w potrzebie oraz niesienie wsparcia płynącego z serca. Wartości, którymi się kierujemy, najłatwiej opisać, przyglądając się słowom, z których składa się nasza nazwa:

Chrześcijańska…

Jezus Chrystus w trakcie swojego życia i publicznej działalności zmienił świat na zawsze. Pragniemy czerpać z wielkiego Wzorca, jaki nam pozostawił, skupiając się na praktycznym wymiarze Jego służby, widocznym w stosunku do ludzi oraz niesieniu im uzdrowienia i pomocy.

Służba…

Wierzymy, że właściwa pomoc musi opierać się na sercu otwartym na potrzeby drugiego człowieka. Dopiero to nadaje sens wszystkim naszym staraniom i staje się źródłem satysfakcji i radości.

Charytatywna…

Czyli dobroczynna. Dobro niekoniecznie oznacza prostą poprawę czyjegoś samopoczucia. Czynić dobrze oznacza także wymagać – od siebie i od innych – po to, by ostatecznie życie tych, z którymi się stykamy, zmieniło się na lepsze.

Jak wykorzystamy jeden procent

Jak wykorzystamy 1,5%

Wielu ludziom nie wiodło się w minionym roku najlepiej i taka sytuacja trwa do dziś. Brakuje im środków na jedzenie, leki, ogrzewanie. Są osoby, które dotknęła ciężka choroba i nie stać ich na badania diagnostyczne, rehabilitację czy zakup specjalistycznego sprzętu. Zgłaszają się do nas również rodziny, które znajdują się w krytycznej sytuacji np. w wyniku pożaru domu, powodzi czy innych nieszczęść.

Takim osobom pragniemy pomóc właśnie ze środków zebranych w ramach 1,5% podatku. Ilość osób, do których dotrzemy i skala pomocy, zależy od zaangażowania podatników.

W 2024 roku pragniemy kontynuować nasz kluczowy program: „Bądź solidarny w potrzebie”. To dzięki temu projektowi jesteśmy w stanie pomagać w sytuacjach niecierpiących zwłoki. Są to przypadki, gdy osoby ulegają poważnemu wypadkowi i potrzebują operacji, rehabilitacji czy zakupu środków opatrunkowych. Niejednokrotnie bywają też potrzeby związane z nagłym pojawieniem się choroby i zakupem leków lub wykonaniem badań diagnostycznych. Dzięki środkom zebranym w ramach 1,5% podatku jesteśmy w stanie działać szybko i niezwłocznie reagować w sytuacjach, gdzie nie ma czasu na organizowanie zbiórek pieniężnych i oczekiwanie na napływające środki.

Więcej o nas

Więcej o nas

Chrześcijańska Służba Charytatywna od ponad 30 lat niesie pomoc osobom znajdującym się w potrzebie

Na sercu leży nam  każdy, kto znajduje się w potrzebie – uważamy, że każdy człowiek ma nieocenioną wartość i tym samym zasługuje na godne życie i szacunek – są to elementy naszej misji, którą realizujemy od ponad 30 lat. Wierzymy, ze dobroć i pomoc okazana drugiemu człowiekowi, zaowocuje i zachęci kolejne osoby do dzielenia się swoimi darami, talentami, czasem i dobrami materialnymi z innymi ludźmi. Naszą wizją jest świat, pełen uczynnych osób, które dążą do najwyższego rozwoju w każdym wymiarze życia i okazują sobie wzajemny szacunek i pomoc.

Nasze działania skupiają się więc wokół osób: ubogich, niepełnosprawnych, wykluczonych społecznie, bezrobotnych i uzależnionych. Na sercu leżą nam również osoby poszkodowane w wyniku kataklizmów, wojen i klęsk naturalnych. Dbamy również o dzieci i młodzież.  Nie zapominamy też o osobach chorych i cierpiących. Ważnym elementem naszej pracy jest profilaktyka zdrowia – poprzez liczne programy edukacyjne przeciwdziałamy chorobom cywilizacyjnym jak również zapobiegamy uzależnieniom.

Dzięki darczyńcom udzielamy wsparcia finansowego, obdarowujemy żywnością i odzieżą. Działamy prosto, ale z sercem. To pozwala biednym ludziom, pogrążonym w rozpaczy, samotności, bólu, cierpieniu i bezsilności, odzyskać wiarę w dobroć innych ludzi i nadzieję na szczęśliwe życie.

Być może czytając ten tekst nie myślisz o sobie jak o „darczyńcy”. Być może nie opływasz w nadmiar gotówki, luksusy, zaoszczędzone środki na koncie i pomimo dobrych chęci i szczerego serca nie masz się czym podzielić z innymi.

Jest jednak jedna rzecz, na którą chcemy zwrócić Ci uwagę. Mała, drobna czynność, która Cię nic nie kosztuje, a może sprawić, że przyłączysz się do niesienia pomocy innym i różnież staniesz się darczyńcą:

1,5 procent Twojego podatku

Przekazując 1,5% podatku na naszą działalność statutową, zamiast pozostawiać go w skarbie państwa, znacząco przyczynisz się do zwiększenia skali pomocy, jakiej jesteśmy w stanie udzielić w ciągu roku.

Ciebie to zupełnie nic nie kosztuje (poza uzupełnieniem 2 dodatkowych pól w zeznaniu podatkowym), a dla beneficjentów świadczonej przez nas pomocy, ma to ogromne znaczenie!

Dzięki każdej wpłacie w ramach 1,5 procenta podatku będziemy w stanie dotrzeć do kolejnych osób z naszymi działaniami, programami, akcjami charytatywnymi i zbiórkami publicznymi.

 


Dane Organizacji
 • Obszar działalności:Działalność charytatywna
 • Obszar działania:cała Polska
 • KRS:0000220518
 • Konto:26 1240 1994 1111 0010 3045 8599
 • Adres:ul. Foksal 8, 00-366 Warszawa
 • WWW:bliskoserca.pl
 • E-mail:biuro@bliskoserca.pl
 • Telefon:22 31 31 425

Materiał promocyjny został sfinansowany ze środków finansowych
pochodzących z 1,5% podatku dochodowego od osób fizycznych.

Wesprzyj organizację pożytku publicznego „Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca” dzieląc się swoim podatkiem. Pamiętaj, że przekazanie 1,5% PIT na wybrany przez Ciebie cel pozostaje bez wpływu na Twoje rozliczenie z urzędem skarbowym i nie pomniejsza należnego zwrotu nadpłaty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat najważniejszych elementów z których się składa rozliczenie PIT 2023 takich jak PIT 11, PIT 37, PIT 28 lub ulga na dziecko - zachęcamy do zapoznania się z treściami na stronach naszego serwisu.

Formularze PIT 2024/2025 dla
Chrześcijańska Służba Charytatywna Blisko Serca

KRS 0000220518

PIT-37 PIT-36 PIT-38 PIT-28
Rozliczenie
na zasadach ogólnych
Rozliczenie 
na zasadach ogólnych
Dochody
kapitałowe

Dochody rozliczane
ryczałtowo

Dochody podstawowe:
z pracy, z prac zleconych
oraz inne podstawowe.
PIT wybierany przez 82%
podatników.

Dochody z działalności
gospodarczej, dochody
małoletnich dzieci,
dochody z zagranicy
oraz inne dochody
rozliczane na zasadach
ogólnych.

 

Dochody z giełdy
papierów wartościowych
udziałów w spółkach
z o.o., Spółek Akcyjnych
i podobne.

Tylko dla tych, którzy zgłosili
chęć rozliczenia ryczałtowego:
dochody z wynajmu
i prowadzenia działalności
gospodarczej.
PIT-39 PIT-36L PIT-OP

Pobierz załączniki:

PIT/B, PIT/D, PIT/O, PIT/BR, PIT/ZG, PIT/Z, PIT/M, PIT-2K, PIT-28/B

Do otwarcia plików potrzebujesz bezpłatnego programu Acrobat Reader lub przeglądarki internetowej z wtyczką do odczytywania plików PDF.

Wszystkie pliki zawierają podstawowy formularz PIT oraz wszystkie załączniki, które mogą być do niego dołączone. Wydrukuj tylko potrzebne załączniki pamiętając o ochronie środowiska.

 

 Zbycie nieruchomości Działalność gospodarcza
rozliczana liniowo
Oświadczenie
w sprawie 1,5% podatku

Wyłącznie dla osób, które
sprzedają nieruchomość
zakupioną w ciągu
5 ostatnich lat.

Dla osób prowadzących
jednoosobową działalność
gospodarczą, które wybrały
opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby,
które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.
Logo PITax.pl

Wybraliśmy dla Państwa
proste, wygodne i bezpieczne rozliczenie PIT – naszym zdaniem najlepsze w Polsce

Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Druki PIT
Rozliczenie wszystkich przychodów w PITax.pl
Bezpieczne repozytorium
Rozlicz dowolne przychody –
obsługujemy wszystkie druki PIT
Rozlicz nawet najbardziej zawiłe przychody
Zapisz, wydrukuj lub zachowaj w bezpiecznym repozytorium
Drogowskaz podatkowy PITax.pl
Urzędowe Poświadczenie Odbioru
Bezpieczne przechowywanie danych
Odpowiedz na tylko proste pytania
bez cytowania ustaw i języka
prawnego
Wyślij przez internet do Urzędu Skarbowego – dostaniesz formalne Urzędowe Poświadczenie Odbioru
Bądź bezpieczny – podobnie jak systemy bankowe nigdy nie przechowujemy danych na komputerze użytkownika
 • Rozliczenie na zasadach ogólnych

  Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.

 • Rozliczenie na zasadach ogólnych

  Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.

 • Dochody kapitałowe

  Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.

 • Dochody rozliczane ryczałtowo

  Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.

 • Zbycie nieruchomości

  Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.

 • Działalność gospodarcza rozliczana liniowo

  Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%

 • Oświadczenie w sprawie 1,5% podatku

  PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.

 • Logo PITax.pl

  Wybraliśmy dla Państwa proste, wygodne i bezpieczne rozliczenie PIT – naszym zdaniem najlepsze w Polsce

  Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.

 • Druki PIT

  Rozlicz dowolne przychody – obsługujemy wszystkie druki PIT

 • Rozliczenie wszystkich przychodów w PITax.pl

  Rozlicz nawet najbardziej zawiłe przychody

 • Bezpieczne repozytorium

  Zapisz, wydrukuj lub zachowaj w bezpiecznym repozytorium

 • Drogowskaz podatkowy PITax.pl

  Odpowiedz na tylko proste pytania
  bez cytowania ustaw i języka
  prawnego

 • Urzędowe Poświadczenie Odbioru

  Wyślij przez internet do Urzędu Skarbowego – dostaniesz formalne Urzędowe Poświadczenie Odbioru

 • Bezpieczne przechowywanie danych

  Bądź bezpieczny – podobnie jak systemy bankowe nigdy nie przechowujemy danych na komputerze użytkownika

Program ten umożliwia swobodny wybór i przekazanie 1,5% podatku dochodowego od osób fizycznych wybranej Organizacji Pożytku Publicznego.

Pomoc Techniczna

 • 534 30 50 40
 • pn-pt 9:00 – 12:00
 • ikona emailpomoc@pitax.pl

Krajowa Informacja Skarbowa

 • 22 330 0 330
 • pn-pt 8:00 – 18:00