1

Pomagaj z nami!

Rozliczając z nami PIT
możesz przekazać 1% na cele statutowe
Związek Stowarzyszeń Bank Żywności w Trójmieście
KRS 0000224076

Program ten nie umożliwia swobodnego wyboru i przekazania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych wybranej Organizacji Pożytku Publicznego.

Prezent OPP

#ejniemarnuj

Ratujemy żywność przed zmarnowaniem i przekazujemy ją potrzebującym. Mówimy „Ej, nie marnuj!”, uświadamiając, że marnowanie żywności oprócz głodu przynosi także negatywne skutki ekologiczne i ekonomiczne. Pomagamy potrzebującym, edukujemy konsumentów, wspieramy organizacje pozarządowe.
Bank Żywności w Trójmieście to stowarzyszenie które pozyskuje, transportuje i dystrybuuje żywność uratowaną przed zmarnowaniem, która trafia do lokalnych organizacji dobroczynnych i placówek pomocy społecznej. Nasze działania czynią otoczenie bardziej ekologicznym, a ludzi sytymi, zdrowszymi i zintegrowanymi społecznie.
Nagrody
- Nagroda Bursztynowego Mieczyka 2018
- Srebrny Śledź 2018
- Wyróżnienie w ramach Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska im. Lecha Bądkowskiego w kategorii Organizacja Pozarządowa Roku 2015

Jak wykorzystamy jeden procent

Jak wykorzystamy 1%

1 % - to tak niewiele, zaledwie jedna setna – a dla naszych podopiecznych i współpracujących organizacji znaczy tak wiele. Każda złotówka, którą otrzymujemy to 16 posiłków i 8 kg uratowanej żywności. Jesteśmy jedynym Bankiem, który pozwala na osiągnięcie 16-sto krotnego przebicia. Twój jeden procent podatku przeznaczymy na paliwo do samochodów, które wożą żywność, ogrzanie sklepów społecznych,  w których żywność wybierają dla siebie ludzie potrzebujący, na utrzymanie lodówek i odnowienie sprzętu, na energię elektryczną, dzięki której pracują lodówki, a żywność się nie psuje, na  warsztaty, na których uczymy jak oszczędnie gospodarować, jak nie marnować, jak przy ograniczonych środkach skomponować pełnowartościowy i smaczny posiłek. Gwarantujemy, że będą to najlepiej zainwestowane pieniądze w Waszym życiu.

Więcej o nas

Więcej o nas

Kim jesteśmy. Jak pomagamy,
Bank Żywności w Trójmieście od 15 lat pomaga potrzebującym, pozyskuje jedzenie, edukuje, wspomaga, sieciuje organizacje i osoby, które niepokoi problem marnowania żywności. Dbamy o różnorodność  i jakość przekazywanej żywności oraz zasady bezpieczeństwa zgodne z obowiązującym prawem. Mamy status organizacji pożytku publicznego.  Działamy dla dobra ludzi i planety. Pozyskujemy i dystrybuujemy żywność uratowaną przed zmarnowaniem. Żywność trafia do ponad 50 lokalnych organizacji dobroczynnych i placówek pomocy społecznej. Dystrybuujemy również żywnośc bezposrednio do osób potrzebujących, w naszych trzech  sklepach społecznych „Za Stołem”. Sklep społeczny to miejsce, w którym osoba potrzebująca może wybrać żywność zgodnie ze swoimi preferencjami i potrzebami, a w zamian prosimy o uśmiech i "dziękuję". Jednocześnie sklepy społeczne to miejsca gdzie pracują edukatorzy ekonomiczni i  specjaliści ds. włączenia społecznego, czyli osoby, które doradzą w kwestii oszczędzania, radzenia sobie z nadmiernym zadłużeniem, pomogą znaleźć wyjście z trudnej sytuacji, skontaktują z odpowiednim punktem pomocowym lub organizacją.
Zespół Banku Żywności w Trójmieście tworzą osoby przyjazne, kompetentne i wrażliwe społecznie. Staramy się w naszej codziennej pracy pomagać, tłumaczyć, edukować a czasem po prostu wysłuchać ze zrozumieniem i wrażliwości

Komu pomagamy
Pomagamy ponad 22 000 osób potrzebujących: rodzinom wielodzietnym, osobom niepełnosprawnym, osobom samotnym i bezdomnym, seniorom, imigrantom  i tym których życie nagle zmieniło się o 180°- osobom, które zostały bez środków do życia: spaliło im się mieszkanie, musiały uciec z domu, miały wypadek i straciły możliwość zarabiania na życie. A może, po prostu, musiały kupić leki czy pójść do dentysty i nagle okazało się, że „do pierwszego” nie starczy. Słyszymy wiele takich historii, keidy rozmowawiamy z podopiecznymi sklepów społecznych. Historii wzruszających , przerażających, smutnych, ale paradoksalnie - również pełnych siły, nadzieii i pozytywnej energii.

My w liczbach
Działmy od 15 lat. W 2018 roku pozykaliśmy  2 705 ton żywności o wartości ponad 8 mln PLN i przekazaliśmy ją do ponad 22 000 osób potrzebujących. W rok przejeżdżamy 60 000 km, docierająć do wszystkich zakątków województwa pomorskiego. W ciagu roku organiazujemy dwie duże zbiórki żywności - przed Wielkanocą i Bożym Narodzeniem - a w 2018 roku zebraliśmy ponad 55 000 kg żywności. W naszych zbiórkach uczestniczy 2 000 wolontariuszy. Zajmujemy się  edukacją  - mówimy o niemarnowaniu, gotowaniu, dietach, przygotowaniach pełnowartościowych posiłków i o tym jak ekonomicznie żyć oszędzając - nie marnując. W 2018 roku edukowaliśmy przez 424 godzin, a warsztatach uczestniczyło 1439 osób. Zespól Banku Żywności to 10 osób, w tym kierowcy, obsługa magazynu, osoby dbające o dystrybucję i dokuemntację. A nasz Prezes jest wolontariuszem.

Ufają nam. I współpracują.
Dzięki swojej reputacji i zaufaniu, jakim darzony jest Związek Stowarzyszeń Bank Żywności w Trójmieście nasza organizacja została włączona do realizacji  Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020, w którym pomaga dystrybuować żywność, zakupioną dzięki środkom finansowym pozyskanym z Unii Europejskiej, poprzez sieć organizacji partnerskich do osób potrzebujących na terenie całego województwa pomorskiego.
Otrzymujemy darowizny żywności od takich firmy, jak: Coca-Cola, Nestle, Dr. Oetker, Tan-Viet, Jeronimo Martins (sieć handlowa Biedronka), Tesco, Carrefour, Kaufland, Macro, Auchan, Iglotex, KFC, PizzaHut, POLFARM. Wspomagają nas wolontariusze z Polpharmy, Intela, Jeppsena, ThyssenKrupp. Sklep społeczny w Gdańsku powstał dzięki grantowi przyznanemu przez Fundację Orlen.
W 2018 roku zostaliśmy laureatami Bursztynowego Mieczyka i Srebrengo Śledzia.

Do czego dążymy
Co roku Zespół Banku Żywności, dąży do pozyskania, zebrania i  rozdystrybuowania jak największe ilości żywności Dzięki temu, z miesiąca na miesiąc jesteśmy w stanie pomóc coraz większej liczbie osób, które dzięki wysiłkowi Banku Żywności w Trójmieście mogą regularnie przygotowywać i spożywać pełnowartościowe, pożywne i zdrowe posiłki. Propagujemy ideę niemarnowania - kształcimy, tłumaczymy, edukujemy - zachęcając ludzi do oszczędzania zasobów naturalnych i naszej planety. Wyciągamy pomocną dłoń do każdejosoby potrzebującej, wierząc, że obdarowanie żywnością to pierwszy krok do powrotu do normalności.


Dane Organizacji
 • Obszar działalności:Działalność charytatywna
 • Obszar działania:województwo pomorskie
 • KRS:0000224076
 • Konto:64 1160 2202 0000 0000 6249 3454
 • Adres:ul. Tysiąclecia 13A, 80-351 Gdańsk
 • WWW:bztrojmiasto.pl
 • E-mail:ina.gadomska@bztrojmiasto.pl
 • Telefon:58 3252448Formularze PIT 2019/2020 dla
Związek Stowarzyszeń Bank Żywności w Trójmieście

KRS 0000224076

PIT-37 PIT-36 PIT-38 PIT-28
Rozliczenie
na zasadach ogólnych
Rozliczenie 
na zasadach ogólnych
Dochody
kapitałowe

Dochody rozliczane
ryczałtowo

Dochody podstawowe:
z pracy, z prac zleconych
oraz inne podstawowe.
PIT wybierany przez 82%
podatników.

Dochody z działalności
gospodarczej, dochody
małoletnich dzieci,
dochody z zagranicy
oraz inne dochody
rozliczane na zasadach
ogólnych.

 

Dochody z giełdy
papierów wartościowych
udziałów w spółkach
z o.o., Spółek Akcyjnych
i podobne.

Tylko dla tych, którzy zgłosili
chęć rozliczenia ryczałtowego:
dochody z wynajmu
i prowadzenia działalaności
gospodarczej.
PIT-39 PIT-36L PIT-OP

Pobierz załączniki:

PIT/B, PIT/D, PIT/O, PIT/BR, PIT/ZG, PIT/Z, PIT/M, PIT-2K, PIT-28/A, PIT-28/B

Do otwarcia plików potrzebujesz bezpłatnego programu Acrobat Reader lub przeglądarki internetowej z wtyczką do odczytywania plików PDF.

Wszystkie pliki zawierają podstawowy formularz PIT oraz wszystkie załączniki, które mogą być do niego dołączone. Wydrukuj tylko potrzebne załączniki pamiętając o ochronie środowiska.

 

 Zbycie nieruchomości Działalność gospodarcza
rozliczana liniowo
Oświadczenie
w sprawie 1% podatku

Wyłącznie dla osób, które
sprzedają nieruchomość
zakupioną w ciągu
5 ostatnich lat.

Dla osób prowadzących
jednoosobową działalność
gospodarczą, które wybrały
opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby,
które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.
logo pitax

Wybraliśmy dla Państwa
proste, wygodne i bezpieczne rozliczenie PIT – naszym zdaniem najlepsze w Polsce

Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Formularze pit
łatwy pit
papierowa wersja pit
Rozlicz dowolne przychody –
obsługujemy wszystkie druki PIT
Rozlicz nawet najbardziej zawiłe przychody
Zapisz, wydrukuj lub zachowaj w bezpiecznym repozytorium
drogowskaz
urzędowe poświadczenie odbioru
Bezpieczny PIT
Odpowiedz na tylko proste pytania
bez cytowania ustaw i języka
prawnego
Wyślij przez internet do Urzędu Skarbowego – dostaniesz formalne Urzędowe Poświadczenie Odbioru
Bądź bezpieczny – podobnie jak systemy bankowe nigdy nie przechowujemy danych na komputerze użytkownika

Związek Stowarzyszeń Bank Żywności w Trójmieście

 • #ejniemarnuj

  Ratujemy żywność przed zmarnowaniem i przekazujemy ją potrzebującym. Mówimy „Ej, nie marnuj!”, uświadamiając, że marnowanie żywności oprócz głodu przynosi także negatywne skutki ekologiczne i ekonomiczne. Pomagamy potrzebującym, edukujemy konsumentów, wspieramy organizacje pozarządowe.
  Bank Żywności w Trójmieście to stowarzyszenie które pozyskuje, transportuje i dystrybuuje żywność uratowaną przed zmarnowaniem, która trafia do lokalnych organizacji dobroczynnych i placówek pomocy społecznej. Nasze działania czynią otoczenie bardziej ekologicznym, a ludzi sytymi, zdrowszymi i zintegrowanymi społecznie.
  Nagrody
  - Nagroda Bursztynowego Mieczyka 2018
  - Srebrny Śledź 2018
  - Wyróżnienie w ramach Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska im. Lecha Bądkowskiego w kategorii Organizacja Pozarządowa Roku 2015

 • Jak wykorzystamy 1%

  1 % - to tak niewiele, zaledwie jedna setna – a dla naszych podopiecznych i współpracujących organizacji znaczy tak wiele. Każda złotówka, którą otrzymujemy to 16 posiłków i 8 kg uratowanej żywności. Jesteśmy jedynym Bankiem, który pozwala na osiągnięcie 16-sto krotnego przebicia. Twój jeden procent podatku przeznaczymy na paliwo do samochodów, które wożą żywność, ogrzanie sklepów społecznych,  w których żywność wybierają dla siebie ludzie potrzebujący, na utrzymanie lodówek i odnowienie sprzętu, na energię elektryczną, dzięki której pracują lodówki, a żywność się nie psuje, na  warsztaty, na których uczymy jak oszczędnie gospodarować, jak nie marnować, jak przy ograniczonych środkach skomponować pełnowartościowy i smaczny posiłek. Gwarantujemy, że będą to najlepiej zainwestowane pieniądze w Waszym życiu.

 • Więcej o nas

  Kim jesteśmy. Jak pomagamy,
  Bank Żywności w Trójmieście od 15 lat pomaga potrzebującym, pozyskuje jedzenie, edukuje, wspomaga, sieciuje organizacje i osoby, które niepokoi problem marnowania żywności. Dbamy o różnorodność  i jakość przekazywanej żywności oraz zasady bezpieczeństwa zgodne z obowiązującym prawem. Mamy status organizacji pożytku publicznego.  Działamy dla dobra ludzi i planety. Pozyskujemy i dystrybuujemy żywność uratowaną przed zmarnowaniem. Żywność trafia do ponad 50 lokalnych organizacji dobroczynnych i placówek pomocy społecznej. Dystrybuujemy również żywnośc bezposrednio do osób potrzebujących, w naszych trzech  sklepach społecznych „Za Stołem”. Sklep społeczny to miejsce, w którym osoba potrzebująca może wybrać żywność zgodnie ze swoimi preferencjami i potrzebami, a w zamian prosimy o uśmiech i "dziękuję". Jednocześnie sklepy społeczne to miejsca gdzie pracują edukatorzy ekonomiczni i  specjaliści ds. włączenia społecznego, czyli osoby, które doradzą w kwestii oszczędzania, radzenia sobie z nadmiernym zadłużeniem, pomogą znaleźć wyjście z trudnej sytuacji, skontaktują z odpowiednim punktem pomocowym lub organizacją.
  Zespół Banku Żywności w Trójmieście tworzą osoby przyjazne, kompetentne i wrażliwe społecznie. Staramy się w naszej codziennej pracy pomagać, tłumaczyć, edukować a czasem po prostu wysłuchać ze zrozumieniem i wrażliwości

  Komu pomagamy
  Pomagamy ponad 22 000 osób potrzebujących: rodzinom wielodzietnym, osobom niepełnosprawnym, osobom samotnym i bezdomnym, seniorom, imigrantom  i tym których życie nagle zmieniło się o 180°- osobom, które zostały bez środków do życia: spaliło im się mieszkanie, musiały uciec z domu, miały wypadek i straciły możliwość zarabiania na życie. A może, po prostu, musiały kupić leki czy pójść do dentysty i nagle okazało się, że „do pierwszego” nie starczy. Słyszymy wiele takich historii, keidy rozmowawiamy z podopiecznymi sklepów społecznych. Historii wzruszających , przerażających, smutnych, ale paradoksalnie - również pełnych siły, nadzieii i pozytywnej energii.

  My w liczbach
  Działmy od 15 lat. W 2018 roku pozykaliśmy  2 705 ton żywności o wartości ponad 8 mln PLN i przekazaliśmy ją do ponad 22 000 osób potrzebujących. W rok przejeżdżamy 60 000 km, docierająć do wszystkich zakątków województwa pomorskiego. W ciagu roku organiazujemy dwie duże zbiórki żywności - przed Wielkanocą i Bożym Narodzeniem - a w 2018 roku zebraliśmy ponad 55 000 kg żywności. W naszych zbiórkach uczestniczy 2 000 wolontariuszy. Zajmujemy się  edukacją  - mówimy o niemarnowaniu, gotowaniu, dietach, przygotowaniach pełnowartościowych posiłków i o tym jak ekonomicznie żyć oszędzając - nie marnując. W 2018 roku edukowaliśmy przez 424 godzin, a warsztatach uczestniczyło 1439 osób. Zespól Banku Żywności to 10 osób, w tym kierowcy, obsługa magazynu, osoby dbające o dystrybucję i dokuemntację. A nasz Prezes jest wolontariuszem.

  Ufają nam. I współpracują.
  Dzięki swojej reputacji i zaufaniu, jakim darzony jest Związek Stowarzyszeń Bank Żywności w Trójmieście nasza organizacja została włączona do realizacji  Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020, w którym pomaga dystrybuować żywność, zakupioną dzięki środkom finansowym pozyskanym z Unii Europejskiej, poprzez sieć organizacji partnerskich do osób potrzebujących na terenie całego województwa pomorskiego.
  Otrzymujemy darowizny żywności od takich firmy, jak: Coca-Cola, Nestle, Dr. Oetker, Tan-Viet, Jeronimo Martins (sieć handlowa Biedronka), Tesco, Carrefour, Kaufland, Macro, Auchan, Iglotex, KFC, PizzaHut, POLFARM. Wspomagają nas wolontariusze z Polpharmy, Intela, Jeppsena, ThyssenKrupp. Sklep społeczny w Gdańsku powstał dzięki grantowi przyznanemu przez Fundację Orlen.
  W 2018 roku zostaliśmy laureatami Bursztynowego Mieczyka i Srebrengo Śledzia.

  Do czego dążymy
  Co roku Zespół Banku Żywności, dąży do pozyskania, zebrania i  rozdystrybuowania jak największe ilości żywności Dzięki temu, z miesiąca na miesiąc jesteśmy w stanie pomóc coraz większej liczbie osób, które dzięki wysiłkowi Banku Żywności w Trójmieście mogą regularnie przygotowywać i spożywać pełnowartościowe, pożywne i zdrowe posiłki. Propagujemy ideę niemarnowania - kształcimy, tłumaczymy, edukujemy - zachęcając ludzi do oszczędzania zasobów naturalnych i naszej planety. Wyciągamy pomocną dłoń do każdejosoby potrzebującej, wierząc, że obdarowanie żywnością to pierwszy krok do powrotu do normalności.

 • Obszar działalności:Działalność charytatywna
 • Obszar działania:województwo pomorskie
 • KRS:0000224076
 • Konto:64 1160 2202 0000 0000 6249 3454
 • Adres:ul. Tysiąclecia 13A, 80-351 Gdańsk
 • WWW:bztrojmiasto.pl
 • E-mail:ina.gadomska@bztrojmiasto.pl
 • Telefon:58 3252448
  • Rozliczenie na zasadach ogólnych

   Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.

  • Rozliczenie na zasadach ogólnych

   Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.

  • Dochody kapitałowe

   Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.

  • Dochody rozliczane ryczałtowo

   Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.

  • Zbycie nieruchomości

   Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.

  • Działalność gospodarcza rozliczana liniowo

   Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%

  • Oświadczenie w sprawie 1% podatku

   PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.

  • Wybraliśmy dla Państwa proste, wygodne i bezpieczne rozliczenie PIT – naszym zdaniem najlepsze w Polsce

   Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.

  • Rozlicz dowolne przychody – obsługujemy wszystkie druki PIT

  • Rozlicz nawet najbardziej zawiłe przychody

  • Zapisz, wydrukuj lub zachowaj w bezpiecznym repozytorium

  • Odpowiedz na tylko proste pytania
   bez cytowania ustaw i języka
   prawnego

  • Wyślij przez internet do Urzędu Skarbowego – dostaniesz formalne Urzędowe Poświadczenie Odbioru

  • Bądź bezpieczny – podobnie jak systemy bankowe nigdy nie przechowujemy danych na komputerze użytkownika

  Pomoc Techniczna

  • 534 30 50 40
  • pn-pt 9:00-16:00

  Krajowa Informacja Skarbowa

  • 22 330 0 330
  • pn-pt 7:00-18:00