1
 • Pomagaj z nami!

  Rozliczając z nami PIT
  możesz przekazać 1% na cele statutowe
  Fundacja Votum
  KRS 0000272272

Program ten nie umożliwia swobodnego wyboru i przekazania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych wybranej Organizacji Pożytku Publicznego.

Doświadczenie Empatia Energia

Gdy niepełnosprawność przychodzi niespodziewanie, czasem trudno jest zrobić  pierwszy ruch, żeby pomóc sobie w powrocie do samodzielności. Zdarza się, że zamiast woli walki jest niepewność, złość, rezygnacja. Ktoś, kto znalazł się w takiej sytuacji ma prawo nie wiedzieć gdzie szukać pomocy, ma prawo nie znać wszystkich możliwości pozwalających polepszyć swoją sytuację, ale przede wszystkim ma prawo do uzyskania pomocy.

Głównym celem Fundacji Votum jest pomoc osobom niepełnosprawnym w powrocie do aktywności życiowej. Skupiamy się na tych, którzy utracili sprawność w wyniku nieszczęśliwych zdarzeń. Wspomagamy osoby z urazem rdzenia kręgowego, urazem czaszkowo-mózgowym i osoby po amputacjach. Otaczamy wsparciem także tych z nabytymi uszkodzeniami neurologicznymi oraz ich rodziny. Dodatkowo niesiemy pomoc ludziom znajdującym się w szczególnie trudnej sytuacji materialno-bytowej.

Jak wykorzystamy 1%

Prosimy o szczególne wsparcie naszego fundacyjnego programu Pierwsze Kroki. To inicjatywna, która powstała z myślą o osobach najciężej poszkodowanych w wypadkach, po urazach rdzenia kręgowego oraz po amputacjach. Jego celem jest fizyczna, społeczna i zawodowa aktywizacja. Skutecznie wspieramy proces rehabilitacji i powrót do sprawności.

 W ramach programu  fundacja pomaga w realizacji następujących kroków:

 • Wspólne ustalenie potrzeb i wskazanie źródeł, z których można je sfinansować

 • Udostępnienie rachunku bankowego w celu gromadzenia środków z darowizn i odpisów z 1% podatku

 • Pomoc w organizacji zbiórek publicznych

 • Profesjonalna pomoc przy dopasowaniu sprzętu ortopedycznego

 • Umożliwienie uczestnictwa w rehabilitacjach i turnusach rehabilitacyjnych

 • Pomoc w dostosowaniu mieszkania do indywidualnych potrzeb

 • Doradztwo w kwestii wyposażenia samochodu w sprzęt ułatwiający jego prowadzenie

 • Wspólna ocena predyspozycji i wsparcie w podjęciu aktywności zawodowej

 • Motywowanie do podjęcia aktywności fizycznej i do kontaktów z innymi ludźmi

Więcej o nas

Fundacja Votum to organizacja pożytku publicznego, działająca przy spółce VOTUM. Organizacja, która działa charytatywnie od 2007 r. od lat utrzymuje się w czołówce organizacji upoważnionych do pozyskiwania środków z tytułu 1% należnego podatku. W osobach z niepełnosprawnościami widzimy potencjał, wierzymy w to, że razem z nami mogą odzyskać swoje życie. Osobom pokrzywdzonym w wypadkach oferujemy wieloaspektowe wsparcie.

Sport

Wiemy jak ważna jest aktywność sportowa. Pamiętamy, że ma ona zbawienny wpływ nie tylko na ciało i sprawność fizyczną, ale również na psychikę. Więcej ruchu - więcej szczęścia! Jesteśmy zwolennikami tej teorii. Wiemy, że ruch znacznie podnosi poziom hormonów szczęścia, czyli endorfin we krwi, a co a tym idzie powoduje, że osoba niepełnosprawna czuje więcej zapału i chęci do kolejnych działań. Zajęcia sportowe wymagają wyjścia z domu, sprzyjają integracji z innymi ludźmi, a zdrowa rywalizacja buduje pewność siebie. Tę pewność siebie, która u osób tracących sprawność tak często gdzieś się gubi.

Jak to robimy? Przez własne doświadczenie. Rafał Mikołajczyk prezes fundacji sam od kilkunastu lat porusza się na wózku. Uprawiał różne dyscypliny, ale największe sukcesy odnosił będąc w kadrze narodowej rugby na wózkach, a obecnie w kadrze narodowej rowerów ręcznych (hand bike). Wiemy, że aktywność fizyczna zdecydowanie przyspiesza efekty leczenia, jej wpływ na samoocene i ogólny stan psychiczny jest nieoceniony. Sport przyczynia się do przezwyciężenia kompleksów i lęków wynikających w niepełnosprawności. Dlatego podopieczni fundacji są zachęcani do podjęcia pierwszych treningów tuż po zakończeniu hospitalizacji.

Bezpłatna pomoc prawna

Jesteśmy w stanie wspomóc podopiecznych bezpłatną pomocą prawną dotyczącą:

 • prawa ubezpieczeniowego i roszczeń odszkodowawczych związanych z wypadkami komunikacyjnymi, s pracy oraz w rolnictwie
 • prawa cywilnego w obszarze dotyczącym dochodzenia roszczeń na drodze sądowej za doznane szkody majątkowe i osobowe
 • prawa karnego w zakresie postępowania przygotowawczego prowadzonego przez organy ścigania lub postępowania sądowego związanego z wypadkami komunikacyjnymi w pracy lub w rolnictwie

Pomagamy przejść przez cały proces rehabilitacji. Zapewniamy kompleksowe doradztwo oraz indywidualny plan działania ukierunkowany na zaspokojenie potrzeb w zakresie rehabilitacji. Każdego dnia staramy się wyrównywać ich szanse, polepszyć status życia poprzez udzielanie pomocy finansowej, rzeczowej i merytorycznej. Dokładamy wszelkich starań, aby ich życie stało się łatwiejsze i to jest głównym celem naszych działań. Ten cel osiągamy.

 • W 2018 r. z kwotą 1277 207,65 zł otrzymanych wpłat z rozliczeń za 2017 r. zajęła 84 miejsce na 8682 uprawnionych Organizacji Pożytku Publiczneg
 • Pomogliśmy już ponad 1800 podopiecznych
 • Fundacja Votum przekazała już na rzecz potrzebujących blisko 6 300 000 , wpłaconych przez hojnych darczyńców
 • 344 litry krwi! Tyle cennego daru udało się zebrać w ramach Ogólnopolskiej Akcji Krew, której inicjatorem i głównym organizatorem jest Fundacja Votum. To rekordowy wynik zbiórek krwi, a akcja organizowana jest nieprzerwanie od 2006 r. Stale zmagamy się z niedoborem krwi w polskich szpitalach – krew to życie! Akcja ma charakter terenowy, a to daje możliwość oddania krwi przy okazji zakupów, spotkania z przyjaciółmi czy spaceru po mieście.

Naszym motorem są sukcesy i postępy podopiecznych. Mocno wierzymy w to, że ludzi, którzy chcą pomagać innym jest bardzo dużo. I ta wiara się sprawdza. Widzimy to nie tylko na rosnącym stanie konta potrzebujących, ale przede wszystkim na ich twarzach, w iskierce w oczach, gdy pojawia się nadzieja, że jakość życia może być jeszcze na prawdę dobra.

Warto nas wspierać.


 • Obszar działalności:Osoby niepełnosprawne
 • Obszar działania:cała Polska
 • KRS:0000272272
 • Konto:32 150 0 10 67 1 210 6008 318 2 00 00
 • Adres:ul. Wyścigowa 56 i, 53-012 Wrocław woj. dolnośląskie
 • WWW:www.fundacjavotum.pl
 • E-mail:biuro@fundacjavotum.org
 • Telefon:48 71 33 93 500 • Formularze PIT 2018/2019 dla
  Fundacja Votum

  KRS 0000272272

PIT-37 PIT-36 PIT-38 PIT-28
Rozliczenie
na zasadach ogólnych
Rozliczenie 
na zasadach ogólnych
Dochody
kapitałowe

Dochody rozliczane
ryczałtowo

Dochody podstawowe:
z pracy, z prac zleconych
oraz inne podstawowe.
PIT wybierany przez 82%
podatników.

Dochody z działalności
gospodarczej, dochody
małoletnich dzieci,
dochody z zagranicy
oraz inne dochody
rozliczane na zasadach
ogólnych.

 

Dochody z giełdy
papierów wartościowych
udziałów w spółkach
z o.o., Spółek Akcyjnych
i podobne.

Tylko dla tych, którzy zgłosili
chęć rozliczenia ryczałtowego:
dochody z wynajmu
i prowadzenia działalaności
gospodarczej.
PIT-39 PIT-36L PIT-OP

Pobierz załączniki:

PIT/B, PIT/D, PIT/O, PIT/BR, PIT/ZG, PIT/Z, PIT/M, PIT-2K, PIT-28/A, PIT-28/B

Do otwarcia plików potrzebujesz bezpłatnego programu Acrobat Reader lub przeglądarki internetowej z wtyczką do odczytywania plików PDF.

Wszystkie pliki zawierają podstawowy formularz PIT oraz wszystkie załączniki, które mogą być do niego dołączone. Wydrukuj tylko potrzebne załączniki pamiętając o ochronie środowiska.

 

 Zbycie nieruchomości Działalność gospodarcza
rozliczana liniowo
Oświadczenie
w sprawie 1% podatku

Wyłącznie dla osób, które
sprzedają nieruchomość
zakupioną w ciągu
5 ostatnich lat.

Dla osób prowadzących
jednoosobową działalność
gospodarczą, które wybrały
opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby,
które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.

Wybraliśmy dla Państwa
proste, wygodne i bezpieczne rozliczenie PIT – naszym zdaniem najlepsze w Polsce

Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Rozlicz dowolne przychody –
obsługujemy wszystkie druki PIT
Rozlicz nawet najbardziej zawiłe przychody
Zapisz, wydrukuj lub zachowaj w bezpiecznym repozytorium
Odpowiedz na tylko proste pytania
bez cytowania ustaw i języka
prawnego
Wyślij przez internet do Urzędu Skarbowego – dostaniesz formalne Urzędowe Poświadczenie Odbioru
Bądź bezpieczny – podobnie jak systemy bankowe nigdy nie przechowujemy danych na komputerze użytkownika

Fundacja Votum

 • Doświadczenie Empatia Energia

  Gdy niepełnosprawność przychodzi niespodziewanie, czasem trudno jest zrobić  pierwszy ruch, żeby pomóc sobie w powrocie do samodzielności. Zdarza się, że zamiast woli walki jest niepewność, złość, rezygnacja. Ktoś, kto znalazł się w takiej sytuacji ma prawo nie wiedzieć gdzie szukać pomocy, ma prawo nie znać wszystkich możliwości pozwalających polepszyć swoją sytuację, ale przede wszystkim ma prawo do uzyskania pomocy.

  Głównym celem Fundacji Votum jest pomoc osobom niepełnosprawnym w powrocie do aktywności życiowej. Skupiamy się na tych, którzy utracili sprawność w wyniku nieszczęśliwych zdarzeń. Wspomagamy osoby z urazem rdzenia kręgowego, urazem czaszkowo-mózgowym i osoby po amputacjach. Otaczamy wsparciem także tych z nabytymi uszkodzeniami neurologicznymi oraz ich rodziny. Dodatkowo niesiemy pomoc ludziom znajdującym się w szczególnie trudnej sytuacji materialno-bytowej.

 • Jak wykorzystamy 1%

  Prosimy o szczególne wsparcie naszego fundacyjnego programu Pierwsze Kroki. To inicjatywna, która powstała z myślą o osobach najciężej poszkodowanych w wypadkach, po urazach rdzenia kręgowego oraz po amputacjach. Jego celem jest fizyczna, społeczna i zawodowa aktywizacja. Skutecznie wspieramy proces rehabilitacji i powrót do sprawności.

   W ramach programu  fundacja pomaga w realizacji następujących kroków:

  • Wspólne ustalenie potrzeb i wskazanie źródeł, z których można je sfinansować

  • Udostępnienie rachunku bankowego w celu gromadzenia środków z darowizn i odpisów z 1% podatku

  • Pomoc w organizacji zbiórek publicznych

  • Profesjonalna pomoc przy dopasowaniu sprzętu ortopedycznego

  • Umożliwienie uczestnictwa w rehabilitacjach i turnusach rehabilitacyjnych

  • Pomoc w dostosowaniu mieszkania do indywidualnych potrzeb

  • Doradztwo w kwestii wyposażenia samochodu w sprzęt ułatwiający jego prowadzenie

  • Wspólna ocena predyspozycji i wsparcie w podjęciu aktywności zawodowej

  • Motywowanie do podjęcia aktywności fizycznej i do kontaktów z innymi ludźmi

 • Więcej o nas

  Fundacja Votum to organizacja pożytku publicznego, działająca przy spółce VOTUM. Organizacja, która działa charytatywnie od 2007 r. od lat utrzymuje się w czołówce organizacji upoważnionych do pozyskiwania środków z tytułu 1% należnego podatku. W osobach z niepełnosprawnościami widzimy potencjał, wierzymy w to, że razem z nami mogą odzyskać swoje życie. Osobom pokrzywdzonym w wypadkach oferujemy wieloaspektowe wsparcie.

  Sport

  Wiemy jak ważna jest aktywność sportowa. Pamiętamy, że ma ona zbawienny wpływ nie tylko na ciało i sprawność fizyczną, ale również na psychikę. Więcej ruchu - więcej szczęścia! Jesteśmy zwolennikami tej teorii. Wiemy, że ruch znacznie podnosi poziom hormonów szczęścia, czyli endorfin we krwi, a co a tym idzie powoduje, że osoba niepełnosprawna czuje więcej zapału i chęci do kolejnych działań. Zajęcia sportowe wymagają wyjścia z domu, sprzyjają integracji z innymi ludźmi, a zdrowa rywalizacja buduje pewność siebie. Tę pewność siebie, która u osób tracących sprawność tak często gdzieś się gubi.

  Jak to robimy? Przez własne doświadczenie. Rafał Mikołajczyk prezes fundacji sam od kilkunastu lat porusza się na wózku. Uprawiał różne dyscypliny, ale największe sukcesy odnosił będąc w kadrze narodowej rugby na wózkach, a obecnie w kadrze narodowej rowerów ręcznych (hand bike). Wiemy, że aktywność fizyczna zdecydowanie przyspiesza efekty leczenia, jej wpływ na samoocene i ogólny stan psychiczny jest nieoceniony. Sport przyczynia się do przezwyciężenia kompleksów i lęków wynikających w niepełnosprawności. Dlatego podopieczni fundacji są zachęcani do podjęcia pierwszych treningów tuż po zakończeniu hospitalizacji.

  Bezpłatna pomoc prawna

  Jesteśmy w stanie wspomóc podopiecznych bezpłatną pomocą prawną dotyczącą:

  • prawa ubezpieczeniowego i roszczeń odszkodowawczych związanych z wypadkami komunikacyjnymi, s pracy oraz w rolnictwie
  • prawa cywilnego w obszarze dotyczącym dochodzenia roszczeń na drodze sądowej za doznane szkody majątkowe i osobowe
  • prawa karnego w zakresie postępowania przygotowawczego prowadzonego przez organy ścigania lub postępowania sądowego związanego z wypadkami komunikacyjnymi w pracy lub w rolnictwie

  Pomagamy przejść przez cały proces rehabilitacji. Zapewniamy kompleksowe doradztwo oraz indywidualny plan działania ukierunkowany na zaspokojenie potrzeb w zakresie rehabilitacji. Każdego dnia staramy się wyrównywać ich szanse, polepszyć status życia poprzez udzielanie pomocy finansowej, rzeczowej i merytorycznej. Dokładamy wszelkich starań, aby ich życie stało się łatwiejsze i to jest głównym celem naszych działań. Ten cel osiągamy.

  • W 2018 r. z kwotą 1277 207,65 zł otrzymanych wpłat z rozliczeń za 2017 r. zajęła 84 miejsce na 8682 uprawnionych Organizacji Pożytku Publiczneg
  • Pomogliśmy już ponad 1800 podopiecznych
  • Fundacja Votum przekazała już na rzecz potrzebujących blisko 6 300 000 , wpłaconych przez hojnych darczyńców
  • 344 litry krwi! Tyle cennego daru udało się zebrać w ramach Ogólnopolskiej Akcji Krew, której inicjatorem i głównym organizatorem jest Fundacja Votum. To rekordowy wynik zbiórek krwi, a akcja organizowana jest nieprzerwanie od 2006 r. Stale zmagamy się z niedoborem krwi w polskich szpitalach – krew to życie! Akcja ma charakter terenowy, a to daje możliwość oddania krwi przy okazji zakupów, spotkania z przyjaciółmi czy spaceru po mieście.

  Naszym motorem są sukcesy i postępy podopiecznych. Mocno wierzymy w to, że ludzi, którzy chcą pomagać innym jest bardzo dużo. I ta wiara się sprawdza. Widzimy to nie tylko na rosnącym stanie konta potrzebujących, ale przede wszystkim na ich twarzach, w iskierce w oczach, gdy pojawia się nadzieja, że jakość życia może być jeszcze na prawdę dobra.

  Warto nas wspierać.

 • Obszar działalności:Osoby niepełnosprawne
 • Obszar działania:cała Polska
 • KRS:0000272272
 • Konto:32 150 0 10 67 1 210 6008 318 2 00 00
 • Adres:ul. Wyścigowa 56 i, 53-012 Wrocław woj. dolnośląskie
 • WWW:www.fundacjavotum.pl
 • E-mail:biuro@fundacjavotum.org
 • Telefon:48 71 33 93 500
  • Rozliczenie na zasadach ogólnych

   Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.

  • Rozliczenie na zasadach ogólnych

   Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.

  • Dochody kapitałowe

   Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.

  • Dochody rozliczane ryczałtowo

   Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.

  • Zbycie nieruchomości

   Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.

  • Działalność gospodarcza rozliczana liniowo

   Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%

  • Oświadczenie w sprawie 1% podatku

   PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.

  • Wybraliśmy dla Państwa proste, wygodne i bezpieczne rozliczenie PIT – naszym zdaniem najlepsze w Polsce

   Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.

  • Rozlicz dowolne przychody – obsługujemy wszystkie druki PIT

  • Rozlicz nawet najbardziej zawiłe przychody

  • Zapisz, wydrukuj lub zachowaj w bezpiecznym repozytorium

  • Odpowiedz na tylko proste pytania
   bez cytowania ustaw i języka
   prawnego

  • Wyślij przez internet do Urzędu Skarbowego – dostaniesz formalne Urzędowe Poświadczenie Odbioru

  • Bądź bezpieczny – podobnie jak systemy bankowe nigdy nie przechowujemy danych na komputerze użytkownika

  Pomoc Techniczna

  • 534 30 50 40
  • pn - pt: 9:00 - 16:00

  Krajowa Informacja Skarbowa

  • 22 330 0 330
  • pn - pt: 7:00 - 18:00