• Pomagaj z nami!

  Rozliczając z nami PIT
  możesz przekazać 1% na cele statutowe
  Stowarzyszenie EKOSKOP
  KRS 0000273010

Program ten nie umożliwia swobodnego wyboru i przekazania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych wybranej Organizacji Pożytku Publicznego.

STOP dla SMOGU! popieram edukację dla środowiska

"EKOSKOP" prowadzi Podkarpackie Centrum Edukacji Ekologicznej, od 2006 roku realizujemy laboratoria przyrodnicze w plenerze, projekty antysmogowe, warsztaty ochrony bioróżnorodności.    

Jak wykorzystamy 1%

Środki przeznaczymy na działania edukacyjne z udziałem dzieci m.in. happeningi, warsztaty i laboratoria plenerowe oraz funkcjonowanie Podkarpackiego Centrum Edukacji Ekologicznej w Rzeszowie.

Więcej o nas

Stowarzyszenie „EKOSKOP” zostało zawiązane w 2006 roku przez grupę pasjonatów edukacji ekologicznej wywodzących się z 9 RwDH Hufca ZHP Rzeszów oraz rzeszowskich przyrodników. Głównym celem działalności Stowarzyszenia jest edukacja dla zrównoważonego rozwoju społeczeństwa. Stowarzyszenie realizuje swoje cele poprzez projekty edukacyjne adresowane głównie do dzieci i młodzieży, przy współpracy ze szkołami, innymi organizacjami i lokalnymi samorządami. Stowarzyszenie posiada status Organizacji Pożytku Publicznego i jest członkiem Związku Stowarzyszeń „Polska Zielona Sieć”.
W roku 2015 w konkursie Marszałka Województwa Podkarpackiego „EKOSKOP” uzyskał tytuł najlepszej organizacji ekologicznej Podkarpacia.
Od roku 2013 „EKOSKOP” prowadzi, w oparciu o własne środki, Podkarpackie Centrum Edukacji Ekologicznej w Rzeszowie wyposażone m.in. w samochód badawczy środowiska „EkoMobil” do organizacji laboratoriów plenerowych dla dzieci.
W PCEE odbywają się warsztaty dla dzieci i młodzieży, spotkania dorosłych ekologów, wolontariusze prowadzą hodowle laboratoryjne, które wykorzystywane są do nauki mikroskopowania. Zespół trenerów „EKOSKOP” jest autorem oryginalnych metod edukacji ekologicznej. Zasłużoną sławą cieszą się spektakle „teatrzyku ekologicznego” opowiadające o zanieczyszczeniu odpadami, o zagrożeniu smogiem i ochronie bioróżnorodności. Dzieci uczestniczące w spektaklach mogą samodzielnie kształtować treść bajki-spektaklu wpływając na rozwój akcji i zakończenie historii. Oryginalnym pomysłem „EKOSKOP” są ekoolimpiady gdzie uczniowie uczestniczą w grach i zabawach zręcznościowo-ruchowych uczących segregacji odpadów. Naszym autorskim wydawnictwem jest (pierwszy w Europie!) elementarz odpadowy dla najmłodszych „ABECADŁO ŚMIECIADŁO” (11 wydań , nakład 24 000 szt.), gdzie każdej literze alfabetu odpowiada jakiś ekologiczny problem: A jak aluminiowa puszka , B jak baterie, Z jak zużyty olej samochodowy. Bajki przypominające wiersze J. Brzechwy czy J. Tuwima łatwo wpadają w ucho, są nie tylko czytane dzieciom ale stanowiły motywy dla spektakli szkolnych przedstawień i akademii oraz amatorskich filmików ekologicznych. „EKOSKOP” w 2011 roku wybił pierwszą w Polsce monetę w nowej walucie i nominale 1 eko.
Stowarzyszenie od roku 2007 łącznie zorganizowało ponad 1500 warsztatów przyrodniczych dla ok. 23 000 dzieci, 37 odpadowych ekoolimpiad dla ok. 7 000 osób, 10 happeningów ekologicznych - w tym trzy Rzeszowskie Zloty Owadów (dzieci i nauczyciele m.in. przebierali się w barwne owady), 155 „Wypraw w poszukiwaniu Ekolandii”, 325 ekologicznych, edukacyjnych rejsów łodzią katamaranem po zalewie na Wisłoku, ponad 60 szkoleń dla ok. 1 300 nauczycieli i lokalnych liderów edukacji ekologicznej, ponad 60 wystaw edukacyjnych o bioróżnorodności Podkarpacia, opracowało i wydało 9 000 szt. „Paszportów do Ekolandii”, 500 szt. map bioróżnorodności Podkarpacia, plakaty i kalendarze ochrony bioróżnorodności. „EKOSKOP” jest autorem gry planszowej „Rzeszów miasto EkoNautów”. W latach 2013-2017 m.in. zrealizowaliśmy 5 cykli warsztatów dla dzieci w ramach programów Marszałka Województwa Podkarpackiego „Razem chrońmy nasze powietrze” i „Naładowani Ekologią”. Posialiśmy 23 łąki bioróżnorodności z dzikimi kwiatami-paśnikami dla motyli i błonkówek. Zrealizowaliśmy film telewizyjny o Rezerwacie Lisia Góra i 20 audycji radiowych o bioróżnorodności, w tematach ekologicznych jesteśmy częstymi gośćmi podkarpackich mediów. Zabieraliśmy głos w ważnych sprawach dotyczących ochrony środowiska jak odmulanie zalewu rzeszowskiego czy budowa wielkiego mostu w pobliżu Rezerwatu Lisia Góra. Współpracując z MPGK Rzeszów prowadziliśmy warsztaty odpadowe w szkołach i konkurs zbiórki surowców wtórnych.
„EKOSKOP” organizował warsztaty dotyczące ochrony drzew i uczestniczył w akcjach sadzenia nowych drzew w Rzeszowie, Boguchwale i Trzebownisku, był zapraszany do organizacji happeningów ekologicznych poza granicami Podkarpacia. Pokazaliśmy „rzeszowską szkołę edukacji plenerowej” na Międzynarodowym Zlocie Samochodów Ekomobili w Essen (Niemcy 2017 rok).
Przeszkoliliśmy kilkudziesięciu wolontariuszy z Polski i 22 studentów europejskiego Programu Erasmus+ z Hiszpanii, Francji, Włoch, Niemiec, Węgier, Turcji, Słowacji, Armenii. Największym naszym projektem, realnej edukacji ekologicznej, był „Alarm dla bioróżnorodności Podkarpacia” (2014-2017 wartości 1,2 mln PLN). Prowadzimy stronę www.ekoskop.rzeszow.pl jesteśmy na Facebook. 


  • Obszar działalności:Ochrona przyrody
  • Obszar działania:województwo podkarpackie
  • KRS:0000273010
  • Konto:84 1940 1076 3057 6186 0000 0000
  • Adres:ul. Strzelnicza 15/9, 35-103 Rzeszów
  • WWW:ekoskop.rzeszow.pl
  • E-mail:ekoskop@ekoskop.rzeszow.pl
  • Telefon:607 039 990  • Formularze PIT 2017/2018 dla
   Stowarzyszenie EKOSKOP

   KRS 0000273010

  PIT-37 PIT-36 PIT-38 PIT-28
  Rozliczenie
  na zasadach ogólnych
  Rozliczenie 
  na zasadach ogólnych
  Dochody
  kapitałowe

  Dochody rozliczane
  ryczałtowo

  Dochody podstawowe:
  z pracy, z prac zleconych
  oraz inne podstawowe.
  PIT wybierany przez 82%
  podatników.

  Dochody z działalności
  gospodarczej, dochody
  małoletnich dzieci,
  dochody z zagranicy
  oraz inne dochody
  rozliczane na zasadach
  ogólnych.

   

  Dochody z giełdy
  papierów wartościowych
  udziałów w spółkach
  z o.o., Spółek Akcyjnych
  i podobne.

  Tylko dla tych, którzy zgłosili
  chęć rozliczenia ryczałtowego:
  dochody z wynajmu
  i prowadzenia działalaności
  gospodarczej.
  PIT-39 PIT-36L

  Pobierz załączniki:

  PIT/B, PIT/D, PIT/O, PIT/BR, PIT/ZG, PIT/Z, PIT/M, PIT-2K, PIT-28/A, PIT-28/B

  Do otwarcia plików potrzebujesz bezpłatnego programu Acrobat Reader

  lub przeglądarki internetowej z wtyczką do odczytywania plików PDF.

  Wszystkie pliki zawierają podstawowy formularz PIT oraz wszystkie załączniki, które mogą być do niego dołączone. Wydrukuj tylko potrzebne załączniki pamiętając o ochronie środowiska.

   

   Zbycie nieruchomości Działalność gospodarcza
  rozliczana liniowo

  Wyłącznie dla osób, które
  sprzedają nieruchomość
  zakupioną w ciągu
  5 ostatnich lat.

  Dla osób prowadzących
  jednoosobową działalność
  gospodarczą, które wybrały
  opodatkowanie liniowe 19%

  Wybraliśmy dla Państwa proste, wygodne i bezpieczne rozliczenie PIT – naszym zdaniem najlepsze w Polsce

  Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
  Rozlicz dowolne przychody -
  obsługujemy wszystkie druki PIT
  Rozlicz nawet najbardziej zawiłe przychody
  Zapisz, wydrukuj lub zachowaj w bezpiecznym repozytorium
  Odpowiedz na tylko proste pytania
  bez cytowania ustaw i języka
  prawnego
  Wyślij przez internet do Urzędu Skarbowego - dostaniesz formalne Urzędowe Poświadczenie Odbioru
  Bądź bezpieczny - podobnie jak systemy bankowe nigdy nie przechowujemy danych na komputerze użytkownika