1

Pomagaj z nami!

Rozliczając z nami PIT
możesz przekazać 1,5% na cele statutowe

Fundacja AGAPEANIMALI

KRS 0000273953

PITax.pl Łatwe podatki
Logo OPP

Pomagaj z nami!

Rozliczając z nami PIT
możesz przekazać 1,5% na cele statutowe

Fundacja AGAPEANIMALI

KRS 0000273953

Prezent OPP

"Obcując z kotem, człowiek ryzykuje jedynie to, że stanie się wewnętrznie bogatszy."

Fundacja Agapeanimali zajmuje się niesieniem pomocy chorym, porzuconym i bezdomnym zwierzętom. Naszym głownym celem jest walka z kocią bezdomnością. Zebrane fundusze zostają przeznaczone na zabiegi kastracji, leczenie oraz utrzymanie naszych Podopiecznych, które czekają na adopcję w domach tymczasowych.

Jak wykorzystamy jeden procent

Jak wykorzystamy 1,5%

Przekazanie 1% kosztuje niewiele, a w życiu naszych podopiecznych zmienia bardzo dużo. Kastracje, leczenie, zakup karmy, tworzenie domów tymczasowych, pomoc kotom wolno żyjącym… Nasza Fundacja jest w stanie działać tylko dzięki Waszej pomocy. Przekazując nam swój 1% z całą pewnością ratujesz co najmniej jedno kocie istnienie.

Więcej o nas

Więcej o nas

Fundacja Agapeanimali powstała w roku 2007 w celu niesienia pomocy zwierzętom, poprawy warunków ich bytowania i walki z wszechobecną bezdomnością. Bezdomnością, która najbardziej widoczna jest w nieustannie przepełnionych schroniskach, przytuliskach i azylach, gdzie porzucane i niechciane zwierzęta tęsknią za domami, których nikt nie może im zaoferować.

Cały czas robimy wszystko, by wzbudzić wśród ludzi zainteresowanie krzywdą i cierpieniem, wywołać wrażliwość na życie wokół nas i namawiać do odpowiedzialności za stworzenia żyjące z nami, żyjące obok nas.

Człowiek jest jedynym gatunkiem zagrażającym innym stworzeniom i jedynym, który może i powinien je chronić. Obojętność wobec innych istot żyjących sprawia, że zatracamy własną tożsamość, przestajemy odczuwać i postrzegać naturę oraz zapominamy, że tak samo jak inne stworzenia jesteśmy jej częścią.

Zajmujemy się pomocą zwierzętom ponieważ nie potrafimy przejść obok nich obojętnie, ponieważ chcemy i kochamy ratować, troszczyć się i cieszyć z każdego uratowanego stworzenia.

Fundację tworzą przede wszystkim ludzie. Tylko dzięki nim jesteśmy w stanie działać. Całą pracę na rzecz fundacji wykonujemy poza obowiązkami zawodowymi i rodzinnymi, których nam również nie brakuje. Jesteśmy organizacja charytatywną, nikt z nas nie otrzymuje wynagrodzenia za swoją pracę a wszystkie fundusze, które otrzymujemy od życzliwych nam osób przekazujemy na pomoc potrzebującym zwierzętom.

Na czym polegają nasze działania?

1. Kastracje.

Kastracja jest jednym z najważniejszych kroków walki z kocia bezdomnością. Każdego roku wokół nas rodzą się tysiące kociąt - niechciane, chorują i umierają po cichutku. Kastracja jest podstawą działania każdej fundacji. Nie tylko każdy naszy Podopieczny jest po tym zabiegu - wyłapujemy koty wolno żyjące. Takie łapienie trwa przeważnie długie godziny. Następnie kot zostaje przewieziony do lecznicy. Po zabiegu ma zapewnione przez nas schronienie na okres rekonwalestencji, jeżeli jest chory - jeździmy z nim do weterynarza oraz podajemy mu leki. Przy każdym osobniku pracy jest wiele, jednak każdy wykastrowany kot to dla nas wielki sukces.Co się dalej z nimi dzieje? Dzikie osobniki zostają wypuszczane w miejsce bytowania, zdarzają się jednak koty, które same lgną do człowieka - takim staramy się z całych sił znależć dom.

2. Opieka nad kotami wolno żyjącymi.

Są to koty, dla których domem jest ulica, które się na niej urodziły, bądź zostały wyrzucone z domu. Opiekujemy się nimi - kastrujemy, leczymy, gdy tego potrzebują, organizujemy zbiórki, budujemy domki. W mieście koty mają bardzo mało możliwości samodzielnego zdobywania pokarmu, bez człowieka większość z nich nie dała by sobie rady, zwłaszcza w najtrudnijszym, zimowym okresie. Koty wolno żyjące muszą być regularnie dokarmiane. Fundacja w miarę swoich możliwości finansowych wspiera, poprzez dostarczanie zapasów karmy, osoby zajmujące się dokarmianiem kotów na osiedlach i ulicach tkw. "karmicieli".

2. Prowadzimy Domy Tymczasowe

Są to prwatne mieszkania wolontariuszy, w których kot dochodzi do zdrowia fizycznego oraz psychicznego, a przede wszytskim oczekuje na adopcję. Fundacja pokrywa m.in. koszt karmy i żwirku.

3. Adopcje.

Szukamy domów dla naszych Podopiecznych oraz popularyzujemy ideę adopcji (nie kupuj, adoptuj). Każdy nasz Podopieczny jest dla nas jak członek naszej Agapkowej Rodziny. Szukamy im jak najlepszych domów, w których będą kochane i bezpieczne. Radość związana z każdą adopcja jest nie do opisania! Na miejsce kota, który znalazł dom wstepuje kolejny mruczek, który otrzymuje szansę na lepsze życie.

4. Edukacja.

Fundacja prowadzi aktywnie działalność edukacyjną na portalach społecznościowych w internecie, a także bierze udział w wydarzeniach oragnizowanych w Poznaniu podczas, których Wolontaiusze przekazują swoją wiedzę oraz doświadczenie.

Sytuacja prawna zwierząt, w tym kotów, jest uregulowana przez polskie prawo, które stanowi: „Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę”, "każde zwierzę wymaga humanitarnego traktowania”. Szanujmy je, kochajmy, nie bądźmy obojętni na ich cierpienie.

Zachęcamy do każdej formy pomocy - razem można więcej !


Dane Organizacji
 • Obszar działalności:Prawa zwierząt
 • Obszar działania:cała Polska
 • KRS:0000273953
 • Konto:56 1750 0012 0000 0000 2881 0326
 • Adres:ul. Izaaka Newtona 4b/40, 60-161 Poznań
 • WWW:http://agapeanimali.org/
 • E-mail:adopcje@agapeanimali.org
 • Telefon:608808158

Materiał promocyjny został sfinansowany ze środków finansowych
pochodzących z 1,5% podatku dochodowego od osób fizycznych.

Wesprzyj organizację pożytku publicznego „Fundacja AGAPEANIMALI” dzieląc się swoim podatkiem. Pamiętaj, że przekazanie 1,5% PIT na wybrany przez Ciebie cel pozostaje bez wpływu na Twoje rozliczenie z urzędem skarbowym i nie pomniejsza należnego zwrotu nadpłaty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat najważniejszych elementów z których się składa rozliczenie PIT 2023 takich jak PIT 11, PIT 37, PIT 28 lub ulga na dziecko - zachęcamy do zapoznania się z treściami na stronach naszego serwisu.

Formularze PIT 2024/2025 dla
Fundacja AGAPEANIMALI

KRS 0000273953

PIT-37 PIT-36 PIT-38 PIT-28
Rozliczenie
na zasadach ogólnych
Rozliczenie 
na zasadach ogólnych
Dochody
kapitałowe

Dochody rozliczane
ryczałtowo

Dochody podstawowe:
z pracy, z prac zleconych
oraz inne podstawowe.
PIT wybierany przez 82%
podatników.

Dochody z działalności
gospodarczej, dochody
małoletnich dzieci,
dochody z zagranicy
oraz inne dochody
rozliczane na zasadach
ogólnych.

 

Dochody z giełdy
papierów wartościowych
udziałów w spółkach
z o.o., Spółek Akcyjnych
i podobne.

Tylko dla tych, którzy zgłosili
chęć rozliczenia ryczałtowego:
dochody z wynajmu
i prowadzenia działalności
gospodarczej.
PIT-39 PIT-36L PIT-OP

Pobierz załączniki:

PIT/B, PIT/D, PIT/O, PIT/BR, PIT/ZG, PIT/Z, PIT/M, PIT-2K, PIT-28/B

Do otwarcia plików potrzebujesz bezpłatnego programu Acrobat Reader lub przeglądarki internetowej z wtyczką do odczytywania plików PDF.

Wszystkie pliki zawierają podstawowy formularz PIT oraz wszystkie załączniki, które mogą być do niego dołączone. Wydrukuj tylko potrzebne załączniki pamiętając o ochronie środowiska.

 

 Zbycie nieruchomości Działalność gospodarcza
rozliczana liniowo
Oświadczenie
w sprawie 1,5% podatku

Wyłącznie dla osób, które
sprzedają nieruchomość
zakupioną w ciągu
5 ostatnich lat.

Dla osób prowadzących
jednoosobową działalność
gospodarczą, które wybrały
opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby,
które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.
Logo PITax.pl

Wybraliśmy dla Państwa
proste, wygodne i bezpieczne rozliczenie PIT – naszym zdaniem najlepsze w Polsce

Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Druki PIT
Rozliczenie wszystkich przychodów w PITax.pl
Bezpieczne repozytorium
Rozlicz dowolne przychody –
obsługujemy wszystkie druki PIT
Rozlicz nawet najbardziej zawiłe przychody
Zapisz, wydrukuj lub zachowaj w bezpiecznym repozytorium
Drogowskaz podatkowy PITax.pl
Urzędowe Poświadczenie Odbioru
Bezpieczne przechowywanie danych
Odpowiedz na tylko proste pytania
bez cytowania ustaw i języka
prawnego
Wyślij przez internet do Urzędu Skarbowego – dostaniesz formalne Urzędowe Poświadczenie Odbioru
Bądź bezpieczny – podobnie jak systemy bankowe nigdy nie przechowujemy danych na komputerze użytkownika
 • Rozliczenie na zasadach ogólnych

  Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.

 • Rozliczenie na zasadach ogólnych

  Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.

 • Dochody kapitałowe

  Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.

 • Dochody rozliczane ryczałtowo

  Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.

 • Zbycie nieruchomości

  Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.

 • Działalność gospodarcza rozliczana liniowo

  Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%

 • Oświadczenie w sprawie 1,5% podatku

  PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.

 • Logo PITax.pl

  Wybraliśmy dla Państwa proste, wygodne i bezpieczne rozliczenie PIT – naszym zdaniem najlepsze w Polsce

  Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.

 • Druki PIT

  Rozlicz dowolne przychody – obsługujemy wszystkie druki PIT

 • Rozliczenie wszystkich przychodów w PITax.pl

  Rozlicz nawet najbardziej zawiłe przychody

 • Bezpieczne repozytorium

  Zapisz, wydrukuj lub zachowaj w bezpiecznym repozytorium

 • Drogowskaz podatkowy PITax.pl

  Odpowiedz na tylko proste pytania
  bez cytowania ustaw i języka
  prawnego

 • Urzędowe Poświadczenie Odbioru

  Wyślij przez internet do Urzędu Skarbowego – dostaniesz formalne Urzędowe Poświadczenie Odbioru

 • Bezpieczne przechowywanie danych

  Bądź bezpieczny – podobnie jak systemy bankowe nigdy nie przechowujemy danych na komputerze użytkownika

Program ten umożliwia swobodny wybór i przekazanie 1,5% podatku dochodowego od osób fizycznych wybranej Organizacji Pożytku Publicznego.

Pomoc Techniczna

 • 534 30 50 40
 • pn-pt 9:00 – 12:00
 • ikona emailpomoc@pitax.pl

Krajowa Informacja Skarbowa

 • 22 330 0 330
 • pn-pt 8:00 – 18:00