1

Pomagaj z nami!

Rozliczając z nami PIT
możesz przekazać 1,5% na cele statutowe

Fundacja "Pomóż Im"

KRS 0000288520

PITax.pl Łatwe podatki
Logo OPP

Pomagaj z nami!

Rozliczając z nami PIT
możesz przekazać 1,5% na cele statutowe

Fundacja "Pomóż Im"

KRS 0000288520

Prezent OPP

Pomagamy dzieciom, dla których liczy się każdy dzień

Pomagamy dzieciom, dla których liczy się każdy dzień. Prowadzimy Domowe Hospicjum dla Dzieci - jedyne 10 letnim doświadczeniem w województwie podlaskim. Troszczymy się o trzydzieścioro nieuleczalnie chorych dzieci.

Jak wykorzystamy jeden procent

Jak wykorzystamy 1,5%

Opieka lekarska, pielęgniarska, rehabilitacyjna i psychologiczna. Organizacja grup wsparcia mam, rodzeństwa i rodzicom po stracie dziecka.

 

Więcej o nas

Więcej o nas

Hospicjum, co może dziwić, to miejsce… pełne życia! Do domów naszych dzieci zanosimy oprócz specjalistycznej opieki – ciepło, troskę i nadzieję. Może się wydawać, że hospicjum to śmierć i smutek, ale uśmiechy naszych podopiecznych potwierdzają, że jest inaczej.

Opiekujemy się małymi pacjentami i ich rodzinami w najtrudniejszym, ale też najważniejszym okresie ich życia. Nikt nie wie jak dużo czasu im zostało, więc ten, który mają doceniamy bardziej niż kiedykolwiek.

Hospicjum domowe to miejsce szczególne. Nie ma tu bowiem osobnego ośrodka, w którym znajdują się nasi podopieczni. Pozostają oni w swoich rodzinnych domach, otoczeni miłością i troską najbliższych. Tu czują się bezpiecznie i pewnie.

Pierwsze w północno – wschodniej Polsce Domowe Hospicjum dla Dzieci, które prowadzimy od 2009 roku. Dzięki tej opiece, nieuleczalnie chore Dzieci nie są skazane na długotrwały pobyt w szpitalu, ale mogą przebywać i żegnać się z bliskimi w swoich domach. Naszym priorytetem jest poprawa ich jakości życia oraz dawanie im nadziei i oparcia w najtrudniejszych chwilach. Od początku naszej działalności pod naszymi skrzydłami znajdowało się już niemal pół tysiąca dzieci. Rocznie opiekujemy się około 50-tką śmiertelnie chorych szkrabów.

Hospicyjnym podopiecznym zapewniamy opiekę w ich domach rodzinnych. Mogą liczyć na naszych lekarzy, pielęgniarki, rehabilitantów i psychologów. Rodziny mogą także liczyć na wsparcie duchowe naszych duszpasterzy. Zespoły lekarsko – pielęgniarskie są do dyspozycji pacjentów przez 24 godziny, 365 dni w roku. Gdy nasz podopieczny odchodzi, rodzina może liczyć na wkracza psycholog, asystent rodziny i ksiądz, którzy poprzez organizację i prowadzenie grup wsparcia w żałobie pomagają rodzinom uporać się z tragedią związaną ze stratą dziecka. Dodatkowo, rodziny pacjentów hospicyjnych otrzymują wsparcie naszego pracownika socjalnego, który pomaga im w codziennych sprawach urzędowo – administracyjnych.

Nasza historia

Nasza historia zaczęła się bardzo dawno temu… Zaczynająca wówczas swoją przygodę z onkologią dziecięcą dr Kasia Muszyńska-Rosłan zaprosiła do współpracy rodziców, których dzieci zmagały się z nowotworem. Był to czas, kiedy trzeba było walczyć o wszystko – o sprawy  związane bezpośrednio z samym leczeniem raka (czyli o warunki na oddziale, o metody diagnostyczne, o dostępność do badań i lekarstw), o codzienność na oddziale onkologicznym, o wsparcie domu, rodziny, o wakacje, o szkołę. ”Porażeni chorobą najukochańszego dziecka, w zasadzie nikt z nas nie wiedział jak się zachować. Gdzie szukać skutecznej pomocy? Jak zorganizować zabieg czy sfinansować drogie, niezbędne leczenie?” – wspominają rodzice po latach…

I tak potrzeba wymusiła powołanie Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci z Chorobami Rozrostowymi, które skupiało początkowo dwóch lekarzy (drugim była dr Ela Solarz) i kilkoro rodziców. Był to rok 1991… Jako stowarzyszenie wspólnie walczyliśmy o życie naszych dzieci. Stopniowo poprawiały się warunki leczenia. Pod czujnym okiem dr Kasi Rosłan nasi ówcześni podopieczni jeździli na turnusy rehabilitacyjne, zwiedzali Europę, pokochali góry. Niektórzy są z nami do dzisiaj a idea turnusów rekreacyjnych rozciągnęła się na rodzeństwo podopiecznych hospicjum.

Stowarzyszeni we wspólnocie celów, zbieraliśmy więc fundusze pierwotnie tylko na nasze „onkoludki”. W międzyczasie dołączył do nas Arek Sobolewski, który wsparł nas w pomysłach organizacyjnych, administracyjnych, finansowych.

Ogromny postęp medycyny przez te lata sprawił, że obecnie większość dzieci udaje się wyleczyć z raka. Większość to jednak nie oznacza wszystkie… Jak pomóc tam, gdzie onkologia dziecięca zawodzi? I tu dr Ela Solarz „zaraziła” nas ideą stworzenia domowego hospicjum dla dzieci. Przekształciliśmy Stowarzyszenie w Fundację, nazwaliśmy ją po prostu – „Pomóż Im”.

Rozpoczęliśmy od pomagania dzieciom chorym na nowotwór, ale z upływem czasu zaczęliśmy dostrzegać, że horyzont potrzeb chorych dzieci jest szerszy i znacznie wykracza poza to, co dotąd robiliśmy.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu i pracy zespołu ludzi, skupionych wokół tej pięknej idei pomocy dziecku i rodzinie, powstało Białostockie Hospicjum dla Dzieci. Początkowe wsparcie Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci dało nam czas na pokonanie problemów organizacyjnych, na budowanie zaufania dla Fundacji, na uzyskanie statusu organizacji pożytku publicznego. Pozwoliło nam na dotarcie ze wsparciem do coraz większej grupy dzieci i ich rodzin. Przez cały ten czas uczymy się jak pomagać medycznie i pozamedycznie, jak zdobywać środki na pomoc i wsparcie, jak dobrze wykorzystywać nasze różne kompetencje. Wynikiem pracy wielu ludzi jest powstanie Familijnego Centrum Medycznego, z którego dochód przeznaczony jest na cele statutowe Fundacji czyli na opiekę hospicyjną nad dziećmi.

Fundacja to nie jeden człowiek – to nasz zespół, to wspaniali ludzie, którzy uczciwie i z pasją pracują na rzecz ciężko chorych dzieci. Czasami bywa trudno, ale wiemy, że każdy kto ma na celu dobro chorego dziecka i jego rodziny jest po prostu z nami.


Dane Organizacji
 • Obszar działalności:Pomoc dzieciom
 • Obszar działania:województwo podlaskie
 • KRS:0000288520
 • Wizytówka:www.pitax.pl/pomozim
 • Konto:44 1160 2202 0000 0000 9776 5536
 • Adres:ul. Ciołkowskiego 88J, 15-545 Białystok
 • WWW:https://pomozim.org.pl/1procent/
 • E-mail:biuro@pomozim.org.pl
 • Telefon:856622003

Wesprzyj organizację pożytku publicznego „Fundacja "Pomóż Im"” dzieląc się swoim podatkiem. Pamiętaj, że przekazanie 1,5% PIT na wybrany przez Ciebie cel pozostaje bez wpływu na Twoje rozliczenie z urzędem skarbowym i nie pomniejsza należnego zwrotu nadpłaty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat najważniejszych elementów z których się składa rozliczenie PIT 2023 takich jak PIT 11, PIT 37, PIT 28 lub ulga na dziecko - zachęcamy do zapoznania się z treściami na stronach naszego serwisu.

Formularze PIT 2024/2025 dla
Fundacja "Pomóż Im"

KRS 0000288520

PIT-37 PIT-36 PIT-38 PIT-28
Rozliczenie
na zasadach ogólnych
Rozliczenie 
na zasadach ogólnych
Dochody
kapitałowe

Dochody rozliczane
ryczałtowo

Dochody podstawowe:
z pracy, z prac zleconych
oraz inne podstawowe.
PIT wybierany przez 82%
podatników.

Dochody z działalności
gospodarczej, dochody
małoletnich dzieci,
dochody z zagranicy
oraz inne dochody
rozliczane na zasadach
ogólnych.

 

Dochody z giełdy
papierów wartościowych
udziałów w spółkach
z o.o., Spółek Akcyjnych
i podobne.

Tylko dla tych, którzy zgłosili
chęć rozliczenia ryczałtowego:
dochody z wynajmu
i prowadzenia działalności
gospodarczej.
PIT-39 PIT-36L PIT-OP

Pobierz załączniki:

PIT/B, PIT/D, PIT/O, PIT/BR, PIT/ZG, PIT/Z, PIT/M, PIT-2K, PIT-28/B

Do otwarcia plików potrzebujesz bezpłatnego programu Acrobat Reader lub przeglądarki internetowej z wtyczką do odczytywania plików PDF.

Wszystkie pliki zawierają podstawowy formularz PIT oraz wszystkie załączniki, które mogą być do niego dołączone. Wydrukuj tylko potrzebne załączniki pamiętając o ochronie środowiska.

 

 Zbycie nieruchomości Działalność gospodarcza
rozliczana liniowo
Oświadczenie
w sprawie 1,5% podatku

Wyłącznie dla osób, które
sprzedają nieruchomość
zakupioną w ciągu
5 ostatnich lat.

Dla osób prowadzących
jednoosobową działalność
gospodarczą, które wybrały
opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby,
które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.
Logo PITax.pl

Wybraliśmy dla Państwa
proste, wygodne i bezpieczne rozliczenie PIT – naszym zdaniem najlepsze w Polsce

Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Druki PIT
Rozliczenie wszystkich przychodów w PITax.pl
Bezpieczne repozytorium
Rozlicz dowolne przychody –
obsługujemy wszystkie druki PIT
Rozlicz nawet najbardziej zawiłe przychody
Zapisz, wydrukuj lub zachowaj w bezpiecznym repozytorium
Drogowskaz podatkowy PITax.pl
Urzędowe Poświadczenie Odbioru
Bezpieczne przechowywanie danych
Odpowiedz na tylko proste pytania
bez cytowania ustaw i języka
prawnego
Wyślij przez internet do Urzędu Skarbowego – dostaniesz formalne Urzędowe Poświadczenie Odbioru
Bądź bezpieczny – podobnie jak systemy bankowe nigdy nie przechowujemy danych na komputerze użytkownika
 • Rozliczenie na zasadach ogólnych

  Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.

 • Rozliczenie na zasadach ogólnych

  Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.

 • Dochody kapitałowe

  Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.

 • Dochody rozliczane ryczałtowo

  Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.

 • Zbycie nieruchomości

  Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.

 • Działalność gospodarcza rozliczana liniowo

  Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%

 • Oświadczenie w sprawie 1,5% podatku

  PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.

 • Logo PITax.pl

  Wybraliśmy dla Państwa proste, wygodne i bezpieczne rozliczenie PIT – naszym zdaniem najlepsze w Polsce

  Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.

 • Druki PIT

  Rozlicz dowolne przychody – obsługujemy wszystkie druki PIT

 • Rozliczenie wszystkich przychodów w PITax.pl

  Rozlicz nawet najbardziej zawiłe przychody

 • Bezpieczne repozytorium

  Zapisz, wydrukuj lub zachowaj w bezpiecznym repozytorium

 • Drogowskaz podatkowy PITax.pl

  Odpowiedz na tylko proste pytania
  bez cytowania ustaw i języka
  prawnego

 • Urzędowe Poświadczenie Odbioru

  Wyślij przez internet do Urzędu Skarbowego – dostaniesz formalne Urzędowe Poświadczenie Odbioru

 • Bezpieczne przechowywanie danych

  Bądź bezpieczny – podobnie jak systemy bankowe nigdy nie przechowujemy danych na komputerze użytkownika

Program ten umożliwia swobodny wybór i przekazanie 1,5% podatku dochodowego od osób fizycznych wybranej Organizacji Pożytku Publicznego.

Pomoc Techniczna

 • 534 30 50 40
 • pn-pt 9:00 – 12:00
 • ikona emailpomoc@pitax.pl

Krajowa Informacja Skarbowa

 • 22 330 0 330
 • pn-pt 8:00 – 18:00