1
 • Pomagaj z nami!

  Rozliczając z nami PIT
  możesz przekazać 1% na cele statutowe
  Fundacja Spina
  KRS 0000297411

Program ten nie umożliwia swobodnego wyboru i przekazania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych wybranej Organizacji Pożytku Publicznego.

Troszczymy się o dzieci z rozszczepem kręgosłupa

Fundacja powstała z zaangażowania i troski o dzieci, które mają ogromną szansę na pełną integrację w społeczeństwie. Szansę na radość i osiąganie sukcesów.
Ich start w życiu jest trudniejszy niż zdrowych kolegów i koleżanek. Zdrowe funkcjonowanie wymaga współpracy specjalistów różnych dziedzin oraz wielkiego zaangażowania rodziców, którzy zmuszeni są do koordynowania tych inicjatyw. W wielu przypadkach wysiłki te uwieńczone są wspaniałymi rezultatami, a w niektórych rezultat jest niewspółmierny do włożonej pracy.

Dlatego chcielibyśmy możliwie jak najlepiej wykorzystać doświadczenia i osiągnięcia obu państw w tej dziedzinie. W Norwegii wysoko rozwinięta diagnostyka prenatalna pozwala na wczesne rozpoznanie schorzenia i leczenie dzieci z przepukliną oponowo-rdzeniową i innymi wadami wrodzonymi. Niestety większości z tych dzieci nie jest dana szansa narodzin. Jeżeli jednak takie dziecko przyjdzie na świat, zostaje otoczone kompleksową opieką, jak również cała jego rodzina.
W Polsce większość przypadków przepuklin zostaje zdiagnozowana zbyt późno. Wysoka liczba narodzin dzieci z przepukliną oponowo-rdzeniową nakłada wiele wyzwań na lekarzy – jak leczyć, jak koordynować leczenie, aby było jak najbardziej efektywne zwłaszcza, że każde dziecko jest inne. Szuka się więc jak najwcześniejszych możliwości leczenia.

 

Jak wykorzystamy 1%

Nieważne ile zarabiasz i jaką kwotę stanowi Twój 1%. Przekazując nawet niewielką sumę udzielasz realnego wsparcia naszym podopiecznym. Jesteśmy Ci wdzięczni!Realizacja naszych projektów nie byłaby możliwa bez waszego wsparcia finansowego. Każda złotówka jest istotna – możesz nas wesprzeć w każdej chwili, wpłacając darowiznę na konto Fundacji: 18116022020000000143732461

Troszczymy się o dzieci z rozszczepem kręgosłupa. Ich start w życiu jest trudniejszy niż zdrowych kolegów i koleżanek. Zdrowe funkcjonowanie wymaga współpracy specjalistów różnych dziedzin oraz wielkiego zaangażowania rodziców, którzy zmuszeni są do koordynowania tych inicjatyw. W wielu przypadkach wysiłki te uwieńczone są wspaniałymi rezultatami, a w niektórych rezultat jest niewspółmierny do włożonej pracy.Posiadamy jedyną w Polsce pracownie uroterapeutyczną, w której pokazujemy jak być bardziej samodzielnym. 1% podatku pomaga nam udoskonalać naszą troskę oraz wspiera odjechane projekty sportowe. Bo przecież wózek nie oznacza braku aktywności. Wejdź na naszą stronę internetową www.spina.com.pl i dowiedz się więcej o nas i o tym co możemy jeszcze dzięki Tobie zrobić.


 

Więcej o nas

O Fundacji Spina

Nasza fundacja powstała z zaangażowania i troski o dzieci z rozszczepem kręgosłupa i innymi wadami rozwojowymi, które mają ogromną szansę na pełną integrację w społeczeństwie.
Jedną z priorytetowych działań naszej Fundacji jest projekt Prespina. Projekt obejmuje min. organizację konferencji i spotkań rodziców i dzieci operowanych prenatalnie, a także utworzenie Centrum Doradztwa Rodzinie. Fundacja organizuje spotkania Aktywnej Spiny, które odbywają się na świeżym powietrzu; latem dzieci mogą korzystać ze sprzętu wodnego, a zimą z nart i sanek. Fundacja planuje także wydawanie książek dla rodziców, pomoc w doborze odpowiedniego sprzętu ortopedycznego, wprowadzeniu funkcji asystenta ucznia niepełnosprawnego.

Chcielibyśmy możliwie jak najlepiej wykorzystać doświadczenia i osiągnięcia obu państw w tej dziedzinie. W Norwegii wysoko rozwinięta diagnostyka prenatalna pozwala na wczesne rozpoznanie schorzenia i leczenie dzieci z przepukliną oponowo-rdzeniową i innymi wadami wrodzonymi. Niestety większości z tych dzieci nie jest dana szansa narodzin. Jeżeli jednak takie dziecko przyjdzie na świat, zostaje otoczone kompleksową opieką, jak również cała jego rodzina.
W Polsce większość przypadków przepuklin zostaje zdiagnozowana zbyt późno. Wysoka liczba narodzin dzieci z przepukliną oponowo-rdzeniową nakłada wiele wyzwań na lekarzy – jak leczyć, jak koordynować leczenie, aby było jak najbardziej efektywne zwłaszcza, że każde dziecko jest inne. Szuka się więc jak najwcześniejszych możliwości leczenia.

Po co to robimy?

W Polsce obecnie nie mamy opieki interdyscyplinarnej czyli takiej, która skupia wielu lekarzy i specjalistów z różnych dziedzin w jednym miejscu. Bardzo zależy nam na tym, żeby to miejsce i ludzie którzy tworzą zintegrowaną i skoordynowaną społeczność mogło w jak najszybszym czasie pomóc tam gdzie zachodzi taka potrzeba. Oprócz aktywnej formy spędzania czasu mamy jedyną w Polsce pracownię uroterapeutyczną, a na naszych warsztatach ortopedycznych można zasięgnąć opinii niemieckiego lekarza z wieloma osiągnięciami. Każdy pacjent jest traktowany indywidualnie z odpowiednią troską oraz odpowiednio dobraną dla niego metodą.

Rozszczep nie oznacza braku znajomych, braku rodziny, przyjaciół. Wielu z naszych podopiecznych spełnia się obecnie w życiu zawodowym. Wspieramy problemy dzieci, które pojawiają się na różnych etapach ich życia. Problemy te nie koniecznie dotyczą schorzeń jakie wiążą się z przepuklina oponowo-rdzeniową raczej maja naturę egzystencjalną. Dzieci z rozszczepem są tacy sami jak pełnosprawni ludzie, muszą się tylko trochę bardziej wysilić i ten wysiłek niestety trzeba ponosić na każdej płaszczyźnie. Warto pamiętać, że czasami wystarczy jakieś nieszczęśliwe zdarzenie w naszym życiu i możemy znaleźć się po drugiej stronie... tam gdzie nasi podopieczni.

Warto nas wspierać!

Wasza pomoc pozwala nam realizować te najbardziej ptrzebne projekty jak np. SOS dla RK, warsztaty uroterapeutyczne, warsztaty ortopedyczne jak również te najbardziej odjechane projekty. Naszym marzeniem jest wspiąć się na wyżyny i udać się na szlak Santiago de Compostella. Ponoć ten szlak zaczyna się od progu naszego domu i każdy ma swój szlak. Nie ważne ile zarabiasz i kim jesteś, jakie są Twoje zalety czy wady, dla nas liczy się każda pomoc dzięki której możemy rozwijać skrzydła w pomocy naszym podopiecznym oraz co również istotne ich rodziców. Trzeba pamiętać, że rodzice bardzo często przechodzą pewnego rodzaju traumę i również potrzebują wsparcia, rozmowy, przepracowania pewnych trudnych spraw.


 • Obszar działalności:Pomoc dzieciom
 • Obszar działania:cała Polska
 • KRS:0000297411
 • Konto:18 116 0 22 02 0 000 0001 437 3 24 61
 • Adres:CHORZOWSKA 214/10 40-101 KATOWICE ŚLĄSKIE
 • WWW:www.spina.com.pl
 • E-mail:k.michalska@spina.com.pl
 • Telefon:511328854 • Formularze PIT 2018/2019 dla
  Fundacja Spina

  KRS 0000297411

PIT-37 PIT-36 PIT-38 PIT-28
Rozliczenie
na zasadach ogólnych
Rozliczenie 
na zasadach ogólnych
Dochody
kapitałowe

Dochody rozliczane
ryczałtowo

Dochody podstawowe:
z pracy, z prac zleconych
oraz inne podstawowe.
PIT wybierany przez 82%
podatników.

Dochody z działalności
gospodarczej, dochody
małoletnich dzieci,
dochody z zagranicy
oraz inne dochody
rozliczane na zasadach
ogólnych.

 

Dochody z giełdy
papierów wartościowych
udziałów w spółkach
z o.o., Spółek Akcyjnych
i podobne.

Tylko dla tych, którzy zgłosili
chęć rozliczenia ryczałtowego:
dochody z wynajmu
i prowadzenia działalaności
gospodarczej.
PIT-39 PIT-36L PIT-OP

Pobierz załączniki:

PIT/B, PIT/D, PIT/O, PIT/BR, PIT/ZG, PIT/Z, PIT/M, PIT-2K, PIT-28/A, PIT-28/B

Do otwarcia plików potrzebujesz bezpłatnego programu Acrobat Reader lub przeglądarki internetowej z wtyczką do odczytywania plików PDF.

Wszystkie pliki zawierają podstawowy formularz PIT oraz wszystkie załączniki, które mogą być do niego dołączone. Wydrukuj tylko potrzebne załączniki pamiętając o ochronie środowiska.

 

 Zbycie nieruchomości Działalność gospodarcza
rozliczana liniowo
Oświadczenie
w sprawie 1% podatku

Wyłącznie dla osób, które
sprzedają nieruchomość
zakupioną w ciągu
5 ostatnich lat.

Dla osób prowadzących
jednoosobową działalność
gospodarczą, które wybrały
opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby,
które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.

Wybraliśmy dla Państwa
proste, wygodne i bezpieczne rozliczenie PIT – naszym zdaniem najlepsze w Polsce

Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Rozlicz dowolne przychody –
obsługujemy wszystkie druki PIT
Rozlicz nawet najbardziej zawiłe przychody
Zapisz, wydrukuj lub zachowaj w bezpiecznym repozytorium
Odpowiedz na tylko proste pytania
bez cytowania ustaw i języka
prawnego
Wyślij przez internet do Urzędu Skarbowego – dostaniesz formalne Urzędowe Poświadczenie Odbioru
Bądź bezpieczny – podobnie jak systemy bankowe nigdy nie przechowujemy danych na komputerze użytkownika

Fundacja Spina

 • Troszczymy się o dzieci z rozszczepem kręgosłupa

  Fundacja powstała z zaangażowania i troski o dzieci, które mają ogromną szansę na pełną integrację w społeczeństwie. Szansę na radość i osiąganie sukcesów.
  Ich start w życiu jest trudniejszy niż zdrowych kolegów i koleżanek. Zdrowe funkcjonowanie wymaga współpracy specjalistów różnych dziedzin oraz wielkiego zaangażowania rodziców, którzy zmuszeni są do koordynowania tych inicjatyw. W wielu przypadkach wysiłki te uwieńczone są wspaniałymi rezultatami, a w niektórych rezultat jest niewspółmierny do włożonej pracy.

  Dlatego chcielibyśmy możliwie jak najlepiej wykorzystać doświadczenia i osiągnięcia obu państw w tej dziedzinie. W Norwegii wysoko rozwinięta diagnostyka prenatalna pozwala na wczesne rozpoznanie schorzenia i leczenie dzieci z przepukliną oponowo-rdzeniową i innymi wadami wrodzonymi. Niestety większości z tych dzieci nie jest dana szansa narodzin. Jeżeli jednak takie dziecko przyjdzie na świat, zostaje otoczone kompleksową opieką, jak również cała jego rodzina.
  W Polsce większość przypadków przepuklin zostaje zdiagnozowana zbyt późno. Wysoka liczba narodzin dzieci z przepukliną oponowo-rdzeniową nakłada wiele wyzwań na lekarzy – jak leczyć, jak koordynować leczenie, aby było jak najbardziej efektywne zwłaszcza, że każde dziecko jest inne. Szuka się więc jak najwcześniejszych możliwości leczenia.

   

 • Jak wykorzystamy 1%

  Nieważne ile zarabiasz i jaką kwotę stanowi Twój 1%. Przekazując nawet niewielką sumę udzielasz realnego wsparcia naszym podopiecznym. Jesteśmy Ci wdzięczni!Realizacja naszych projektów nie byłaby możliwa bez waszego wsparcia finansowego. Każda złotówka jest istotna – możesz nas wesprzeć w każdej chwili, wpłacając darowiznę na konto Fundacji: 18116022020000000143732461

  Troszczymy się o dzieci z rozszczepem kręgosłupa. Ich start w życiu jest trudniejszy niż zdrowych kolegów i koleżanek. Zdrowe funkcjonowanie wymaga współpracy specjalistów różnych dziedzin oraz wielkiego zaangażowania rodziców, którzy zmuszeni są do koordynowania tych inicjatyw. W wielu przypadkach wysiłki te uwieńczone są wspaniałymi rezultatami, a w niektórych rezultat jest niewspółmierny do włożonej pracy.Posiadamy jedyną w Polsce pracownie uroterapeutyczną, w której pokazujemy jak być bardziej samodzielnym. 1% podatku pomaga nam udoskonalać naszą troskę oraz wspiera odjechane projekty sportowe. Bo przecież wózek nie oznacza braku aktywności. Wejdź na naszą stronę internetową www.spina.com.pl i dowiedz się więcej o nas i o tym co możemy jeszcze dzięki Tobie zrobić.


   

 • Więcej o nas

  O Fundacji Spina

  Nasza fundacja powstała z zaangażowania i troski o dzieci z rozszczepem kręgosłupa i innymi wadami rozwojowymi, które mają ogromną szansę na pełną integrację w społeczeństwie.
  Jedną z priorytetowych działań naszej Fundacji jest projekt Prespina. Projekt obejmuje min. organizację konferencji i spotkań rodziców i dzieci operowanych prenatalnie, a także utworzenie Centrum Doradztwa Rodzinie. Fundacja organizuje spotkania Aktywnej Spiny, które odbywają się na świeżym powietrzu; latem dzieci mogą korzystać ze sprzętu wodnego, a zimą z nart i sanek. Fundacja planuje także wydawanie książek dla rodziców, pomoc w doborze odpowiedniego sprzętu ortopedycznego, wprowadzeniu funkcji asystenta ucznia niepełnosprawnego.

  Chcielibyśmy możliwie jak najlepiej wykorzystać doświadczenia i osiągnięcia obu państw w tej dziedzinie. W Norwegii wysoko rozwinięta diagnostyka prenatalna pozwala na wczesne rozpoznanie schorzenia i leczenie dzieci z przepukliną oponowo-rdzeniową i innymi wadami wrodzonymi. Niestety większości z tych dzieci nie jest dana szansa narodzin. Jeżeli jednak takie dziecko przyjdzie na świat, zostaje otoczone kompleksową opieką, jak również cała jego rodzina.
  W Polsce większość przypadków przepuklin zostaje zdiagnozowana zbyt późno. Wysoka liczba narodzin dzieci z przepukliną oponowo-rdzeniową nakłada wiele wyzwań na lekarzy – jak leczyć, jak koordynować leczenie, aby było jak najbardziej efektywne zwłaszcza, że każde dziecko jest inne. Szuka się więc jak najwcześniejszych możliwości leczenia.

  Po co to robimy?

  W Polsce obecnie nie mamy opieki interdyscyplinarnej czyli takiej, która skupia wielu lekarzy i specjalistów z różnych dziedzin w jednym miejscu. Bardzo zależy nam na tym, żeby to miejsce i ludzie którzy tworzą zintegrowaną i skoordynowaną społeczność mogło w jak najszybszym czasie pomóc tam gdzie zachodzi taka potrzeba. Oprócz aktywnej formy spędzania czasu mamy jedyną w Polsce pracownię uroterapeutyczną, a na naszych warsztatach ortopedycznych można zasięgnąć opinii niemieckiego lekarza z wieloma osiągnięciami. Każdy pacjent jest traktowany indywidualnie z odpowiednią troską oraz odpowiednio dobraną dla niego metodą.

  Rozszczep nie oznacza braku znajomych, braku rodziny, przyjaciół. Wielu z naszych podopiecznych spełnia się obecnie w życiu zawodowym. Wspieramy problemy dzieci, które pojawiają się na różnych etapach ich życia. Problemy te nie koniecznie dotyczą schorzeń jakie wiążą się z przepuklina oponowo-rdzeniową raczej maja naturę egzystencjalną. Dzieci z rozszczepem są tacy sami jak pełnosprawni ludzie, muszą się tylko trochę bardziej wysilić i ten wysiłek niestety trzeba ponosić na każdej płaszczyźnie. Warto pamiętać, że czasami wystarczy jakieś nieszczęśliwe zdarzenie w naszym życiu i możemy znaleźć się po drugiej stronie... tam gdzie nasi podopieczni.

  Warto nas wspierać!

  Wasza pomoc pozwala nam realizować te najbardziej ptrzebne projekty jak np. SOS dla RK, warsztaty uroterapeutyczne, warsztaty ortopedyczne jak również te najbardziej odjechane projekty. Naszym marzeniem jest wspiąć się na wyżyny i udać się na szlak Santiago de Compostella. Ponoć ten szlak zaczyna się od progu naszego domu i każdy ma swój szlak. Nie ważne ile zarabiasz i kim jesteś, jakie są Twoje zalety czy wady, dla nas liczy się każda pomoc dzięki której możemy rozwijać skrzydła w pomocy naszym podopiecznym oraz co również istotne ich rodziców. Trzeba pamiętać, że rodzice bardzo często przechodzą pewnego rodzaju traumę i również potrzebują wsparcia, rozmowy, przepracowania pewnych trudnych spraw.

 • Obszar działalności:Pomoc dzieciom
 • Obszar działania:cała Polska
 • KRS:0000297411
 • Konto:18 116 0 22 02 0 000 0001 437 3 24 61
 • Adres:CHORZOWSKA 214/10 40-101 KATOWICE ŚLĄSKIE
 • WWW:www.spina.com.pl
 • E-mail:k.michalska@spina.com.pl
 • Telefon:511328854
  • Rozliczenie na zasadach ogólnych

   Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.

  • Rozliczenie na zasadach ogólnych

   Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.

  • Dochody kapitałowe

   Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.

  • Dochody rozliczane ryczałtowo

   Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.

  • Zbycie nieruchomości

   Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.

  • Działalność gospodarcza rozliczana liniowo

   Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%

  • Oświadczenie w sprawie 1% podatku

   PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.

  • Wybraliśmy dla Państwa proste, wygodne i bezpieczne rozliczenie PIT – naszym zdaniem najlepsze w Polsce

   Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.

  • Rozlicz dowolne przychody – obsługujemy wszystkie druki PIT

  • Rozlicz nawet najbardziej zawiłe przychody

  • Zapisz, wydrukuj lub zachowaj w bezpiecznym repozytorium

  • Odpowiedz na tylko proste pytania
   bez cytowania ustaw i języka
   prawnego

  • Wyślij przez internet do Urzędu Skarbowego – dostaniesz formalne Urzędowe Poświadczenie Odbioru

  • Bądź bezpieczny – podobnie jak systemy bankowe nigdy nie przechowujemy danych na komputerze użytkownika

  Pomoc Techniczna

  • 534 30 50 40
  • pn - pt: 9:00 - 16:00

  Krajowa Informacja Skarbowa

  • 22 330 0 330
  • pn - pt: 7:00 - 18:00