• Pomagaj z nami!

  Rozliczając z nami PIT
  możesz przekazać 1% na cele statutowe
  Ośrodek Migranta Fu Shenfu
  KRS 0000318329

Program ten nie umożliwia swobodnego wyboru i przekazania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych wybranej Organizacji Pożytku Publicznego.

Pomóżmy migrantom. Każdy z nas jest człowiekiem w drodze

Pomagamy migrantom odnaleźć się w trudnej rzeczywistości nowego kraju. Przyjmujemy i udzielamy pomocy każdemu, kto do nas przychodzi, bez względu na narodowość, język i religię.

Jak wykorzystamy 1%

Dzięki pomocy darczyńców prowadzimy darmowe lekcje języka polskiego i angielskiego dla migrantów, nieodpłatnie pomagamy w procedurach administracyjnych związanych z legalizacją pobytu.

Więcej o nas

Fundacja Ośrodek Migranta Fu Shenfu została założona w 2008 roku przez Zgromadzenie Słowa Bożego (Księża Werbiści) w związku ze zwiększającą się liczbą migrantów i uchodźców w Polsce oraz związanymi z tym nowymi wyzwaniami. Patronem Ośrodka obrano św. Józefa Freinademetz, pierwszego misjonarza werbistę w Chinach. Chińczycy nazywali go: „Fu Shenfu – dobry ojciec”. Od początku w działalność Ośrodka zaangażowane były również siostry ze Zgromadzenia Franciszkanek Misjonarek Maryi oraz Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego.
W naszej Fundacji staramy się przyjąć i udzielić pomocy każdemu, kto do nas przychodzi, bez względu na narodowość, język, religię. Jeśli z jakiegoś powodu nie jesteśmy w stanie udzielić bezpośredniej pomocy, staramy się wskazać odpowiednie instytucje czy organizacje pozarządowe i umożliwić kontakt z nimi. Do Ośrodka Migranta zgłaszają się osoby wielu narodowości, największą grupę stanowią Wietnamczycy i Ukraińcy, ale przychodzą do nas również osoby z innych krajów azjatyckich i europejskich, a także z Afryki i Ameryki Południowej.
W zakres działalności naszej Fundacji wchodzą:
1. Prowadzenie bezpłatnych lekcji języka polskiego i angielskiego dla migrantów. Lekcje prowadzimy na terenie Warszawy, a także w podwarszawskiej Wólce Kosowskiej, gdzie mieszka wiele cudzoziemców. Umożliwiamy migrantom naukę naszego języka, co bardzo pomaga w integracji w społeczeństwie. Lekcje udzielane są przede wszystkim przez wolontariuszy i prowadzone są w niewielkich grupach sprzyjających nauce i wzajemnemu poznawaniu się.
2. Udzielanie informacji w zakresie legalizacji pobytu obcokrajowców w Polsce. Pomoc w procedurach administracyjnych związanych z legalizacją pobytu i wymianą dokumentów.
3. Regularna opieka i pomoc duszpasterska Wietnamczykom i migrantom hiszpańskojęzycznym. W naszej Fundacji pracują dwaj kapłani i siostra zakonna posługujący się językiem wietnamskim, co pozwala służyć Wietnamczykom w ich ojczystym języku. W ramach pomocy duszpasterskiej prowadzone są katechezy dla dzieci i dorosłych, katechezy przygotowujące do przyjęcia sakramentów, odwiedziny chorych w szpitalach, posługa sakramentalna, zwłaszcza sakramentu pokuty i Eucharystii.
4. Pomoc w zakresie tłumaczenia na język polski i z języka polskiego, głównie z języka wietnamskiego. Dla osób nie znających języka polskiego jest to bardzo ważna pomoc pozwalająca porozumieć się w szpitalach, urzędach…
5. Nasza Fundacja ma charakter świetlicowy. Do naszego Ośrodka może przyjść każdy aby wypić darmową herbatę lub kawę oraz porozmawiać o swoich radościach i problemach.
6. W ramach realizacji zadań statutowych podejmujemy także wysiłki integracyjne. Zapraszamy obcokrajowców na spotkania integracyjne, do wspólnego świętowania. Poznajemy nawzajem swoje zwyczaje narodowe.
7. Organizujemy obchody Światowego dnia Migranta, Dnia Modlitwy za Kościół w Wietnamie.
8. Prowadzimy działalność publicystyczną mającą na celu tworzenie dobrego wizerunku migrantów w naszym kraju – artykuły w prasie katolickiej i Internecie w tematyce migrantów i uchodźców.
9. Udostępniamy kawiarenkę internetową. Można także przyjść z własnym komputerem i korzystać z połączenia internetowego.
10. Współpracujemy z innymi organizacjami działającymi na rzecz uchodźców i migrantów w Polsce. Wspieramy prace Stowarzyszenia Sinicum.
Działalność Fundacji Ośrodek Migranta Fu Shenfu oparta jest głównie na wolontariuszach. Cała działalność statutowa Fundacji od samego początku prowadzona jest w oparciu o pełną sprawozdawczość księgową.
  • Obszar działalności:Działalność charytatywna
  • Obszar działania:cała Polska
  • KRS:0000318329
  • Adres:04-118 Warszawa, ul. Ostrobramska 98
  • WWW:migrant.pl
  • E-mail:centrum@migrant.pl
  • Telefon:781 904 555  • Formularze PIT 2017/2018 dla
   Ośrodek Migranta Fu Shenfu

   KRS 0000318329

  PIT-37 PIT-36 PIT-38 PIT-28
  Rozliczenie
  na zasadach ogólnych
  Rozliczenie 
  na zasadach ogólnych
  Dochody
  kapitałowe

  Dochody rozliczane
  ryczałtowo

  Dochody podstawowe:
  z pracy, z prac zleconych
  oraz inne podstawowe.
  PIT wybierany przez 82%
  podatników.

  Dochody z działalności
  gospodarczej, dochody
  małoletnich dzieci,
  dochody z zagranicy
  oraz inne dochody
  rozliczane na zasadach
  ogólnych.

   

  Dochody z giełdy
  papierów wartościowych
  udziałów w spółkach
  z o.o., Spółek Akcyjnych
  i podobne.

  Tylko dla tych, którzy zgłosili
  chęć rozliczenia ryczałtowego:
  dochody z wynajmu
  i prowadzenia działalaności
  gospodarczej.
  PIT-39 PIT-36L

  Pobierz załączniki:

  PIT/B, PIT/D, PIT/O, PIT/BR, PIT/ZG, PIT/Z, PIT/M, PIT-2K, PIT-28/A, PIT-28/B

  Do otwarcia plików potrzebujesz bezpłatnego programu Acrobat Reader

  lub przeglądarki internetowej z wtyczką do odczytywania plików PDF.

  Wszystkie pliki zawierają podstawowy formularz PIT oraz wszystkie załączniki, które mogą być do niego dołączone. Wydrukuj tylko potrzebne załączniki pamiętając o ochronie środowiska.

   

   Zbycie nieruchomości Działalność gospodarcza
  rozliczana liniowo

  Wyłącznie dla osób, które
  sprzedają nieruchomość
  zakupioną w ciągu
  5 ostatnich lat.

  Dla osób prowadzących
  jednoosobową działalność
  gospodarczą, które wybrały
  opodatkowanie liniowe 19%

  Wybraliśmy dla Państwa proste, wygodne i bezpieczne rozliczenie PIT – naszym zdaniem najlepsze w Polsce

  Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
  Rozlicz dowolne przychody -
  obsługujemy wszystkie druki PIT
  Rozlicz nawet najbardziej zawiłe przychody
  Zapisz, wydrukuj lub zachowaj w bezpiecznym repozytorium
  Odpowiedz na tylko proste pytania
  bez cytowania ustaw i języka
  prawnego
  Wyślij przez internet do Urzędu Skarbowego - dostaniesz formalne Urzędowe Poświadczenie Odbioru
  Bądź bezpieczny - podobnie jak systemy bankowe nigdy nie przechowujemy danych na komputerze użytkownika