1

Pomagaj z nami!

Rozliczając z nami PIT
możesz przekazać 1% na cele statutowe
SPR Wybrzeże Gdańsk
KRS 0000378522

Program ten nie umożliwia swobodnego wyboru i przekazania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych wybranej Organizacji Pożytku Publicznego.

Siłą z Wybrzeża

Celem Stowarzyszenia jest organizacja współzawodnictwa sportowego  dzieci i młodzieży, popularyzacja pro zdrowotnego  tryby życja, pobudzenie aktywności sportowej, rozwój wszelkich form piłki ręcznej , wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej, organizacja działąlności na rzecz dzieci i młodzieży. Stowarzyszenie  uczestniczy w rozgrywkach piłki ręcznej na poziomie dzieci i młodzieży, organizowanej przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce i jego struktury wojwewódzkie. Samodzielnie organizuje turnieje i inne formy sportowego współzawodnictwa.

Jak wykorzystamy 1%

Wpływy z tytułu odpisu 1% podatku , Stowarzyszenie przeznacza na pokrycie bieżących kosztów wynikających z opłat za wynajem hal sportowych na treningi i mecze, wynajmu transportu na mecze wyjazdowe, zakupu sprzętu sportowego meczowego i treningowego, opłat za zakwaterowania i wyżywienie podczas wyjazdów, organizację obozów sportowych. 

Więcej o nas

Historia

Stowarzyszenie zostało założone w roku 2010 przez byłych zawodników piłki ręcznej  klubów sportowych AZS Gdańsk, Spójnia Gdańsk i Wybrzeze Gdańsk. Bezpośrednią  inspiracją do powołania Stowrzyszenia było rozwiązanie ostatniej sekcji męskiej piłki ręcznej I ligowego zespołu męskiego w Gdańsku . Stosunkowo niedawno,   w rozgrywkach I ligi piłki recznej mężczyzn udział brały trzy zespoły z Gdańska. Spójnia Gdańsk i Wybrzeże Gdańsk przemiennnie sięgały po tytuł Mistrza Polski. Podobnie wysoki poziom prezentowały zespoły młodzieżowe. W wyniku zaniedbań i błędnego szkolenia , środowisko gdańskie pozbawione zostało możliwości uczestniczenia w rozgrywkach o najwyższe trofea. W takich realiach uczestnicy towarzyskiego spotkania, byli piłkarze ręczni postanowili reaktywować w Gdańsku klub piłki recznej z zadaniem awansowania w stosunkowo krótkim czasie do najwyższej klasy rozgrywek. Przygotowano niezbędne do rejestracji dokumenty, zgromadzono środki na opłacenie kosztów i  przystapiono do kompletowania składu personalnego zespołu i kadry trenerskiej. Stowarzyszenie pod nazwą SHC Wybrzeże Gdańsk zgłosiło do rozgrywek na poziomie II ligi zespół , którego organizatorem i trenerem był Marek Mońko.  Wszyscy członkowie Stowarzyszenia jak równiez zawodnicy świadczyli usługi na rzecz Stowarzyszenia na zasadach wolontariatu. Po rocznym pobycie w II lidze , w sezonie sportowym 2010/2011  uzyskaliśmy awans do I ligi wygrywając wszystkie mecze.  Kolejne trzy sezony sportowe to udział zespołu w rozgrywkach I ligi . Awans do Superligi , najwyższej klasy rozgrywek w Polsce uzyskaliśmy w sezonie 2013/2014.  W sezonie 2016/2017  utworzona jest w Polsce liga zawodowa . Warunkiem udziału zespołu w rozgrywkach Superligi jest utworzenie odrębnego podmiotu gospodarczego w postacji spólki akcyjnej . Stowarzyszenie tworzy Spółke Akcyjną Wybrzeze Handall S.A. obejmując w niej 100% akcji i zgłasza zespól do rozgrywek Superligi.  Od sezonu 2016/2017 SPR Wybrzeze Gdańsk skupia sie wyłącznie na szkoleniu młodzieży.

SPR Wybrzeże Gdańsk.

SPR Wybrzeże Gdańsk od sezonu 2016/2017 po przekazani zespołu seniorów do Superligi , w zakresie szkolenia i uczestnictwa w rozgrywkach  zajmuje się wyłącznie męską młodzieżą i dziećmi. Obecnie w sezonie 2019/2020 w Stowarzyszeniu pod okiem 12 trenerów piłkę ręczną uprawia ponad 170 adeptów,zorganizowanych w dziesięć zespołów zgłoszonych do rozgrywek wojewódzkich, w czterech kategoriach . SPR Wybrzeże szkoli i rywalizuje w katergoriach : dzieci rocznik 2007 i młodsi, młodzicy rocznik 2005/2006 , junior młodszy 2003/2004 i junior do lat 18. Obecnie na terenie Gdańska, SPR Wybrzeze Gdańsk jest jedynym klubem sportowym w piłce ręcznej szkolącym chłopców i uczestniczącym w rozgruwkach na szczeblu wojewódzkim we wszystkich kategoriach wiekowych. Nabór do zespołów prowadzimy na terenie całej Polski. Młodzieży uzdolnionej sportowo , z mniejszych miejscowości zapewniamy naukę w gdańskich szkołach średnich wraz z  zakwaterowanie w internatach. Wszyscy trenerzy szkolący młodzież i dzieci są absolwentami AWFiS ze specjalnością piłka ręczna i posiadaja odpowiednie licencje ZPRP.  Wielu naszych zawodników powoływanych jest na zgrupowania kadry Polski w karegoriach juniora młodszego i juniora. Klub nasz zdobył tutuły Mistrza Polski juniorów i juniorów mołodszych jak również dwukrotnie zdobył Puchar Prezesa ZPRP  młodzików nieoficjalnie uważanych za Mistrzostwa Polski w tej kategorii wiekowej.  W punktacj Sportu Młodzieżowego prowadzonej przez Instytut Sportu przy Ministerstwie Sportu i Turystyki , klub nasz w kategori piłka ręczna chłopców w roku 2018  sklasyfikowany jest na drugiej pozycji w Polsce spośród trzystu sklasyfikowanych.


 • Obszar działalności:Sport i rekreacja
 • Obszar działania:cała Polska
 • KRS:0000378522
 • Konto:08 144 0 11 01 0 000 0000 141 5 92 66
 • Adres:80-336 Gdańsk ul. Kazimierza Górskiego 1
 • WWW:www.spr.wybrzeze-gdansk.pl
 • E-mail:biuro@wybrzeze-gdansk.pl
 • Telefon:660 74 20 40Formularze PIT 2019/2020 dla
SPR Wybrzeże Gdańsk

KRS 0000378522

PIT-37 PIT-36 PIT-38 PIT-28
Rozliczenie
na zasadach ogólnych
Rozliczenie 
na zasadach ogólnych
Dochody
kapitałowe

Dochody rozliczane
ryczałtowo

Dochody podstawowe:
z pracy, z prac zleconych
oraz inne podstawowe.
PIT wybierany przez 82%
podatników.

Dochody z działalności
gospodarczej, dochody
małoletnich dzieci,
dochody z zagranicy
oraz inne dochody
rozliczane na zasadach
ogólnych.

 

Dochody z giełdy
papierów wartościowych
udziałów w spółkach
z o.o., Spółek Akcyjnych
i podobne.

Tylko dla tych, którzy zgłosili
chęć rozliczenia ryczałtowego:
dochody z wynajmu
i prowadzenia działalaności
gospodarczej.
PIT-39 PIT-36L PIT-OP

Pobierz załączniki:

PIT/B, PIT/D, PIT/O, PIT/BR, PIT/ZG, PIT/Z, PIT/M, PIT-2K, PIT-28/A, PIT-28/B

Do otwarcia plików potrzebujesz bezpłatnego programu Acrobat Reader lub przeglądarki internetowej z wtyczką do odczytywania plików PDF.

Wszystkie pliki zawierają podstawowy formularz PIT oraz wszystkie załączniki, które mogą być do niego dołączone. Wydrukuj tylko potrzebne załączniki pamiętając o ochronie środowiska.

 

 Zbycie nieruchomości Działalność gospodarcza
rozliczana liniowo
Oświadczenie
w sprawie 1% podatku

Wyłącznie dla osób, które
sprzedają nieruchomość
zakupioną w ciągu
5 ostatnich lat.

Dla osób prowadzących
jednoosobową działalność
gospodarczą, które wybrały
opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby,
które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.

Wybraliśmy dla Państwa
proste, wygodne i bezpieczne rozliczenie PIT – naszym zdaniem najlepsze w Polsce

Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Rozlicz dowolne przychody –
obsługujemy wszystkie druki PIT
Rozlicz nawet najbardziej zawiłe przychody
Zapisz, wydrukuj lub zachowaj w bezpiecznym repozytorium
Odpowiedz na tylko proste pytania
bez cytowania ustaw i języka
prawnego
Wyślij przez internet do Urzędu Skarbowego – dostaniesz formalne Urzędowe Poświadczenie Odbioru
Bądź bezpieczny – podobnie jak systemy bankowe nigdy nie przechowujemy danych na komputerze użytkownika

SPR Wybrzeże Gdańsk

 • Siłą z Wybrzeża

  Celem Stowarzyszenia jest organizacja współzawodnictwa sportowego  dzieci i młodzieży, popularyzacja pro zdrowotnego  tryby życja, pobudzenie aktywności sportowej, rozwój wszelkich form piłki ręcznej , wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej, organizacja działąlności na rzecz dzieci i młodzieży. Stowarzyszenie  uczestniczy w rozgrywkach piłki ręcznej na poziomie dzieci i młodzieży, organizowanej przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce i jego struktury wojwewódzkie. Samodzielnie organizuje turnieje i inne formy sportowego współzawodnictwa.

 • Jak wykorzystamy 1%

  Wpływy z tytułu odpisu 1% podatku , Stowarzyszenie przeznacza na pokrycie bieżących kosztów wynikających z opłat za wynajem hal sportowych na treningi i mecze, wynajmu transportu na mecze wyjazdowe, zakupu sprzętu sportowego meczowego i treningowego, opłat za zakwaterowania i wyżywienie podczas wyjazdów, organizację obozów sportowych. 

 • Więcej o nas

  Historia

  Stowarzyszenie zostało założone w roku 2010 przez byłych zawodników piłki ręcznej  klubów sportowych AZS Gdańsk, Spójnia Gdańsk i Wybrzeze Gdańsk. Bezpośrednią  inspiracją do powołania Stowrzyszenia było rozwiązanie ostatniej sekcji męskiej piłki ręcznej I ligowego zespołu męskiego w Gdańsku . Stosunkowo niedawno,   w rozgrywkach I ligi piłki recznej mężczyzn udział brały trzy zespoły z Gdańska. Spójnia Gdańsk i Wybrzeże Gdańsk przemiennnie sięgały po tytuł Mistrza Polski. Podobnie wysoki poziom prezentowały zespoły młodzieżowe. W wyniku zaniedbań i błędnego szkolenia , środowisko gdańskie pozbawione zostało możliwości uczestniczenia w rozgrywkach o najwyższe trofea. W takich realiach uczestnicy towarzyskiego spotkania, byli piłkarze ręczni postanowili reaktywować w Gdańsku klub piłki recznej z zadaniem awansowania w stosunkowo krótkim czasie do najwyższej klasy rozgrywek. Przygotowano niezbędne do rejestracji dokumenty, zgromadzono środki na opłacenie kosztów i  przystapiono do kompletowania składu personalnego zespołu i kadry trenerskiej. Stowarzyszenie pod nazwą SHC Wybrzeże Gdańsk zgłosiło do rozgrywek na poziomie II ligi zespół , którego organizatorem i trenerem był Marek Mońko.  Wszyscy członkowie Stowarzyszenia jak równiez zawodnicy świadczyli usługi na rzecz Stowarzyszenia na zasadach wolontariatu. Po rocznym pobycie w II lidze , w sezonie sportowym 2010/2011  uzyskaliśmy awans do I ligi wygrywając wszystkie mecze.  Kolejne trzy sezony sportowe to udział zespołu w rozgrywkach I ligi . Awans do Superligi , najwyższej klasy rozgrywek w Polsce uzyskaliśmy w sezonie 2013/2014.  W sezonie 2016/2017  utworzona jest w Polsce liga zawodowa . Warunkiem udziału zespołu w rozgrywkach Superligi jest utworzenie odrębnego podmiotu gospodarczego w postacji spólki akcyjnej . Stowarzyszenie tworzy Spółke Akcyjną Wybrzeze Handall S.A. obejmując w niej 100% akcji i zgłasza zespól do rozgrywek Superligi.  Od sezonu 2016/2017 SPR Wybrzeze Gdańsk skupia sie wyłącznie na szkoleniu młodzieży.

  SPR Wybrzeże Gdańsk.

  SPR Wybrzeże Gdańsk od sezonu 2016/2017 po przekazani zespołu seniorów do Superligi , w zakresie szkolenia i uczestnictwa w rozgrywkach  zajmuje się wyłącznie męską młodzieżą i dziećmi. Obecnie w sezonie 2019/2020 w Stowarzyszeniu pod okiem 12 trenerów piłkę ręczną uprawia ponad 170 adeptów,zorganizowanych w dziesięć zespołów zgłoszonych do rozgrywek wojewódzkich, w czterech kategoriach . SPR Wybrzeże szkoli i rywalizuje w katergoriach : dzieci rocznik 2007 i młodsi, młodzicy rocznik 2005/2006 , junior młodszy 2003/2004 i junior do lat 18. Obecnie na terenie Gdańska, SPR Wybrzeze Gdańsk jest jedynym klubem sportowym w piłce ręcznej szkolącym chłopców i uczestniczącym w rozgruwkach na szczeblu wojewódzkim we wszystkich kategoriach wiekowych. Nabór do zespołów prowadzimy na terenie całej Polski. Młodzieży uzdolnionej sportowo , z mniejszych miejscowości zapewniamy naukę w gdańskich szkołach średnich wraz z  zakwaterowanie w internatach. Wszyscy trenerzy szkolący młodzież i dzieci są absolwentami AWFiS ze specjalnością piłka ręczna i posiadaja odpowiednie licencje ZPRP.  Wielu naszych zawodników powoływanych jest na zgrupowania kadry Polski w karegoriach juniora młodszego i juniora. Klub nasz zdobył tutuły Mistrza Polski juniorów i juniorów mołodszych jak również dwukrotnie zdobył Puchar Prezesa ZPRP  młodzików nieoficjalnie uważanych za Mistrzostwa Polski w tej kategorii wiekowej.  W punktacj Sportu Młodzieżowego prowadzonej przez Instytut Sportu przy Ministerstwie Sportu i Turystyki , klub nasz w kategori piłka ręczna chłopców w roku 2018  sklasyfikowany jest na drugiej pozycji w Polsce spośród trzystu sklasyfikowanych.

 • Obszar działalności:Sport i rekreacja
 • Obszar działania:cała Polska
 • KRS:0000378522
 • Konto:08 144 0 11 01 0 000 0000 141 5 92 66
 • Adres:80-336 Gdańsk ul. Kazimierza Górskiego 1
 • WWW:www.spr.wybrzeze-gdansk.pl
 • E-mail:biuro@wybrzeze-gdansk.pl
 • Telefon:660 74 20 40
  • Rozliczenie na zasadach ogólnych

   Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.

  • Rozliczenie na zasadach ogólnych

   Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.

  • Dochody kapitałowe

   Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.

  • Dochody rozliczane ryczałtowo

   Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.

  • Zbycie nieruchomości

   Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.

  • Działalność gospodarcza rozliczana liniowo

   Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%

  • Oświadczenie w sprawie 1% podatku

   PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.

  • Wybraliśmy dla Państwa proste, wygodne i bezpieczne rozliczenie PIT – naszym zdaniem najlepsze w Polsce

   Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.

  • Rozlicz dowolne przychody – obsługujemy wszystkie druki PIT

  • Rozlicz nawet najbardziej zawiłe przychody

  • Zapisz, wydrukuj lub zachowaj w bezpiecznym repozytorium

  • Odpowiedz na tylko proste pytania
   bez cytowania ustaw i języka
   prawnego

  • Wyślij przez internet do Urzędu Skarbowego – dostaniesz formalne Urzędowe Poświadczenie Odbioru

  • Bądź bezpieczny – podobnie jak systemy bankowe nigdy nie przechowujemy danych na komputerze użytkownika

  Pomoc Techniczna

  • 534 30 50 40
  • pn-pt 9:00-16:00

  Krajowa Informacja Skarbowa

  • 22 330 0 330
  • pn-pt 7:00-18:00