1
 • Pomagaj z nami!

  Rozliczając z nami PIT
  możesz przekazać 1% na cele statutowe
  Fundacja Cantito
  KRS 0000424570

Program ten nie umożliwia swobodnego wyboru i przekazania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych wybranej Organizacji Pożytku Publicznego.

"Muzyka budzi w sercu pragnienie dobrych czynów." Pitagoras

Nasza Fundacja wspiera uzdolnionych muzycznie niepełnosprawnych artystów, którzy chcieliby rozwinąć swój talent.

Jak wykorzystamy 1%

Zebrane środki przeznaczymy na organizację koncertów, warsztatów muzycznych, wydarzeń kulturalnych, zakup instrumentów muzycznych i sprzętu audio, oraz na inne działania statutowe Fundacji.

Więcej o nas

                Fundacja Artystyczna Cantito powstała w czerwcu 2012 roku. Istnieje po to, by dawać nadzieję i wiarę we własne możliwości. Poprzez sześć lat działalności udowadniamy niepełnosprawnym artystom, że żadna dysfunkcja nie może przekreślać ich przygody ze sztuką. Dlatego właśnie organizujemy warsztaty muzyczne, koncerty i wiele imprez kulturalnych. Wyposażamy także swoich podopiecznych w instrumenty, sprzęt nagłaśniający, który umożliwia im samodzielne organizowanie muzycznych wydarzeń. Dzięki promowaniu podopiecznych na wielu ogólnopolskich festiwalach pokazujemy że integracja, to najlepszy sposób na rewalidację i ukazanie swoich zdolności szerszemu gronu odbiorców. Muzycy chcą także, jak pełnoprawni artyści, wydawać, rejestrować i wychodzić do ludzi ze swoją twórczością. W zamian za otrzymaną pomoc oferujemy wrażliwość muzyczną, talent, radość i nadzieję, a także wartościowy materiał muzyczny. Niosąc innym przesłanie, że jeśli będziemy działać wspólnie, uczynimy świat lepszym i bardziej przyjaznym. Fundacja Artystyczna Cantito powstała po to, aby spełnić wszystkie te marzenia. Od dnia 08.09.2015 posiadamy status Organizacji Pożytku Publicznego.

Osiągnięcia:

 • koncerty podopiecznych - regularnie organizujemy koncerty w popularnych miejscowościach wypoczynkowych takich jak: Szczawnica, Muszyna, Busko-Zdrój, czy Solec-Zdrój. To pozwala zdobyć nam nowe doświadczenia muzyczne, poznać ciekawych ludzi, ale też pokonać swoje słabości i integrować się z pełnosprawnymi. Jest to doskonały sposób na poznanie nowych miejsc w Polsce. Koncerty te najczęściej wiążą się z wyjazdami z miejsca zamieszkania, co dla osób z dysfunkcją wzroku może być trudnością. Pozwala to jednak rozwijać się nam w zakresie orientacji w przestrzeni, co sprawia że łatwiej uwierzyć w to, że niepełnosprawność nie musi być przeszkodą w rozwoju człowieka.

 • zajęcia warsztatowe - od początku swojego istnienia pod opieką fundacji są osoby z niepełnosprawnością (głównie wzroku). Jesteśmy ludźmi z ogromnym zapałem i chcemy rozwijać swoje muzyczne zdolności. Regularnie, dwa razy w tygodniu, spotykamy się, żeby pracować nad naszym głosem. Ćwiczenia wokalne, dykcyjne i emisyjne, poszerzanie repertuaru, opracowywanie utworu harmonicznie i instrumentalnie. To wszystko składa się na poszerzanie naszego dorobku artystycznego. Każdy członek zespołu ma swoją rolę jako instrumentalista lub wokalista. Zależy to od upodobań i możliwości osoby. Celem tych spotkań jest: uwrażliwianie na piękno muzyki, rozwijanie zainteresowań muzycznych, rozwijanie słuchu muzycznego.

 • Ogólnopolski Festiwal Piosenki Krakowskiej - Od pięciu lat organizujemy Ogólnopolski Festiwal Piosenki Krakowskiej. Dzięki temu propagujemy dorobek twórczy krakowskich artystów, pokazujemy kulturę Krakowa i jego magię, rewalidujemy osoby niepełnosprawne, integrujemy niepełnosprawnych z pełnosprawnymi, podnosimy umiejętności wokalno-muzyczne.

 • Wielki Koncert Kolędowy - od czterech lat organizujemy Wielki koncert kolędowy. Odbywa się on w styczniu. Biorą w nim udział niepełnosprawni artyści i zaproszeni przez nas goście m.in. pełnosprawni uczestnicy Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Krakowskiej. Jest to przedsięwzięcie, do którego przygotowujemy się od listopada. Znane i mniej znane kolędy i pastorałki rozbrzmiewają w często nowych i zaskakujących aranżacjach.

 • akcja „Piano dla Cantito” - zbiórka na portalu zrzutka.pl. Zbieraliśmy na pianino cyfrowe, które moglibyśmy obsługiwać bez pomocy osoby widzącej. Akcja dzięki wielu osobom wspierającym tą konkretną akcję, ale także przez regularne darowizny i przekazywany 1% podatku  zakończyła się sukcesem dzięki czemu podczas naszych koncertów możecie słyszeć państwo brzmienie wspaniałego instrumentu.

 • warsztaty wokalne - to wakacyjne przedsięwzięcie odbywające się w lipcu i sierpniu. Przez dwa tygodnie opracowujemy wraz z akompaniatorem utwory solowe, ale także zbiorowe. Są one aranżowane instrumentalnie. Dodatkowo dzięki zajęciom z emisji głosu, dykcji, interpretacji, zachowania na scenie, czy radzenia sobie ze stresem nasze występy mogą stawać się coraz lepsze. Jest to także wspaniała okazja do wspólnych spotkań i rozładowywania napięcia śmiechem, a po ciężkim dniu pracy to doskonała terapia.

 • wydanie płyty „Rzeki nadziei” - Pod okiem wykształconych muzyków, dzięki systematycznemu rozwijaniu swoich muzycznych pasji, mogła zostać nagrana płyta „Rzeki Nadziei”. Proces ten trwał kilka lat, najpierw opracowywaliśmy utwory muzyczne na instrumentalistów, zespół i wokalistów, a potem zarejestrowaliśmy efekt pracy w studiu nagrań. Płyta była promowana i sprzedawana w całym kraju.

                 Ponadto bierzemy udział w: jasełkach organizowanych m.in. przez Szkołę Przysposabiającą do Pracy przy ulicy Tynieckiej w Krakowie, koncertach charytatywnych, ogólnopolskich festiwalach (Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek w Będzinie), czy Przegląd Pieśni Pasyjnej w Koziegłówkach), koncertach (Koncert na gali fundacji Vital).

Cele na kolejny rok:

W przyszłym roku chcielibyśmy skupić się głównie na koncertach i poprzez nie promować kulturę i sztukę osób z dysfunkcją wzroku. Naszym marzeniem jest szeroka prezentacja uzdolnionych artystów, którzy swoim talentem oraz wrażliwością muzyczną występują na scenach w całej Polsce, a także są chętnie zapraszani do wielkich koncertów.

Mamy nadzieję, że zaufacie nam państwo ponownie i będziecie wspierać nasze działania oraz przybywać na nasze koncerty i inne muzyczne wydarzenia. Dziękujemy za dotychczasową pomoc i okazane dobro.


 • Obszar działalności:Sztuka, kultura i nauka
 • Obszar działania:cała Polska
 • KRS:0000424570
 • Wizytówka:www.pitax.pl/Fundacja_Cantito
 • Konto:72 249 0 00 05 0 000 4530 550 8 35 34
 • Adres:ul. Słomiana 21/44 30-316 Kraków
 • WWW:http://www.fundacjacantito.pl
 • E-mail:kontakt@fundacjacantito.pl
 • Telefon:+48 607305301 • Formularze PIT 2018/2019 dla
  Fundacja Cantito

  KRS 0000424570

PIT-37 PIT-36 PIT-38 PIT-28
Rozliczenie
na zasadach ogólnych
Rozliczenie 
na zasadach ogólnych
Dochody
kapitałowe

Dochody rozliczane
ryczałtowo

Dochody podstawowe:
z pracy, z prac zleconych
oraz inne podstawowe.
PIT wybierany przez 82%
podatników.

Dochody z działalności
gospodarczej, dochody
małoletnich dzieci,
dochody z zagranicy
oraz inne dochody
rozliczane na zasadach
ogólnych.

 

Dochody z giełdy
papierów wartościowych
udziałów w spółkach
z o.o., Spółek Akcyjnych
i podobne.

Tylko dla tych, którzy zgłosili
chęć rozliczenia ryczałtowego:
dochody z wynajmu
i prowadzenia działalaności
gospodarczej.
PIT-39 PIT-36L PIT-OP

Pobierz załączniki:

PIT/B, PIT/D, PIT/O, PIT/BR, PIT/ZG, PIT/Z, PIT/M, PIT-2K, PIT-28/A, PIT-28/B

Do otwarcia plików potrzebujesz bezpłatnego programu Acrobat Reader lub przeglądarki internetowej z wtyczką do odczytywania plików PDF.

Wszystkie pliki zawierają podstawowy formularz PIT oraz wszystkie załączniki, które mogą być do niego dołączone. Wydrukuj tylko potrzebne załączniki pamiętając o ochronie środowiska.

 

 Zbycie nieruchomości Działalność gospodarcza
rozliczana liniowo
Oświadczenie
w sprawie 1% podatku

Wyłącznie dla osób, które
sprzedają nieruchomość
zakupioną w ciągu
5 ostatnich lat.

Dla osób prowadzących
jednoosobową działalność
gospodarczą, które wybrały
opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby,
które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.

Wybraliśmy dla Państwa
proste, wygodne i bezpieczne rozliczenie PIT – naszym zdaniem najlepsze w Polsce

Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Rozlicz dowolne przychody –
obsługujemy wszystkie druki PIT
Rozlicz nawet najbardziej zawiłe przychody
Zapisz, wydrukuj lub zachowaj w bezpiecznym repozytorium
Odpowiedz na tylko proste pytania
bez cytowania ustaw i języka
prawnego
Wyślij przez internet do Urzędu Skarbowego – dostaniesz formalne Urzędowe Poświadczenie Odbioru
Bądź bezpieczny – podobnie jak systemy bankowe nigdy nie przechowujemy danych na komputerze użytkownika

Fundacja Cantito

 • "Muzyka budzi w sercu pragnienie dobrych czynów." Pitagoras

  Nasza Fundacja wspiera uzdolnionych muzycznie niepełnosprawnych artystów, którzy chcieliby rozwinąć swój talent.
 • Jak wykorzystamy 1%

  Zebrane środki przeznaczymy na organizację koncertów, warsztatów muzycznych, wydarzeń kulturalnych, zakup instrumentów muzycznych i sprzętu audio, oraz na inne działania statutowe Fundacji.
 • Więcej o nas

                  Fundacja Artystyczna Cantito powstała w czerwcu 2012 roku. Istnieje po to, by dawać nadzieję i wiarę we własne możliwości. Poprzez sześć lat działalności udowadniamy niepełnosprawnym artystom, że żadna dysfunkcja nie może przekreślać ich przygody ze sztuką. Dlatego właśnie organizujemy warsztaty muzyczne, koncerty i wiele imprez kulturalnych. Wyposażamy także swoich podopiecznych w instrumenty, sprzęt nagłaśniający, który umożliwia im samodzielne organizowanie muzycznych wydarzeń. Dzięki promowaniu podopiecznych na wielu ogólnopolskich festiwalach pokazujemy że integracja, to najlepszy sposób na rewalidację i ukazanie swoich zdolności szerszemu gronu odbiorców. Muzycy chcą także, jak pełnoprawni artyści, wydawać, rejestrować i wychodzić do ludzi ze swoją twórczością. W zamian za otrzymaną pomoc oferujemy wrażliwość muzyczną, talent, radość i nadzieję, a także wartościowy materiał muzyczny. Niosąc innym przesłanie, że jeśli będziemy działać wspólnie, uczynimy świat lepszym i bardziej przyjaznym. Fundacja Artystyczna Cantito powstała po to, aby spełnić wszystkie te marzenia. Od dnia 08.09.2015 posiadamy status Organizacji Pożytku Publicznego.

  Osiągnięcia:

  • koncerty podopiecznych - regularnie organizujemy koncerty w popularnych miejscowościach wypoczynkowych takich jak: Szczawnica, Muszyna, Busko-Zdrój, czy Solec-Zdrój. To pozwala zdobyć nam nowe doświadczenia muzyczne, poznać ciekawych ludzi, ale też pokonać swoje słabości i integrować się z pełnosprawnymi. Jest to doskonały sposób na poznanie nowych miejsc w Polsce. Koncerty te najczęściej wiążą się z wyjazdami z miejsca zamieszkania, co dla osób z dysfunkcją wzroku może być trudnością. Pozwala to jednak rozwijać się nam w zakresie orientacji w przestrzeni, co sprawia że łatwiej uwierzyć w to, że niepełnosprawność nie musi być przeszkodą w rozwoju człowieka.

  • zajęcia warsztatowe - od początku swojego istnienia pod opieką fundacji są osoby z niepełnosprawnością (głównie wzroku). Jesteśmy ludźmi z ogromnym zapałem i chcemy rozwijać swoje muzyczne zdolności. Regularnie, dwa razy w tygodniu, spotykamy się, żeby pracować nad naszym głosem. Ćwiczenia wokalne, dykcyjne i emisyjne, poszerzanie repertuaru, opracowywanie utworu harmonicznie i instrumentalnie. To wszystko składa się na poszerzanie naszego dorobku artystycznego. Każdy członek zespołu ma swoją rolę jako instrumentalista lub wokalista. Zależy to od upodobań i możliwości osoby. Celem tych spotkań jest: uwrażliwianie na piękno muzyki, rozwijanie zainteresowań muzycznych, rozwijanie słuchu muzycznego.

  • Ogólnopolski Festiwal Piosenki Krakowskiej - Od pięciu lat organizujemy Ogólnopolski Festiwal Piosenki Krakowskiej. Dzięki temu propagujemy dorobek twórczy krakowskich artystów, pokazujemy kulturę Krakowa i jego magię, rewalidujemy osoby niepełnosprawne, integrujemy niepełnosprawnych z pełnosprawnymi, podnosimy umiejętności wokalno-muzyczne.

  • Wielki Koncert Kolędowy - od czterech lat organizujemy Wielki koncert kolędowy. Odbywa się on w styczniu. Biorą w nim udział niepełnosprawni artyści i zaproszeni przez nas goście m.in. pełnosprawni uczestnicy Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Krakowskiej. Jest to przedsięwzięcie, do którego przygotowujemy się od listopada. Znane i mniej znane kolędy i pastorałki rozbrzmiewają w często nowych i zaskakujących aranżacjach.

  • akcja „Piano dla Cantito” - zbiórka na portalu zrzutka.pl. Zbieraliśmy na pianino cyfrowe, które moglibyśmy obsługiwać bez pomocy osoby widzącej. Akcja dzięki wielu osobom wspierającym tą konkretną akcję, ale także przez regularne darowizny i przekazywany 1% podatku  zakończyła się sukcesem dzięki czemu podczas naszych koncertów możecie słyszeć państwo brzmienie wspaniałego instrumentu.

  • warsztaty wokalne - to wakacyjne przedsięwzięcie odbywające się w lipcu i sierpniu. Przez dwa tygodnie opracowujemy wraz z akompaniatorem utwory solowe, ale także zbiorowe. Są one aranżowane instrumentalnie. Dodatkowo dzięki zajęciom z emisji głosu, dykcji, interpretacji, zachowania na scenie, czy radzenia sobie ze stresem nasze występy mogą stawać się coraz lepsze. Jest to także wspaniała okazja do wspólnych spotkań i rozładowywania napięcia śmiechem, a po ciężkim dniu pracy to doskonała terapia.

  • wydanie płyty „Rzeki nadziei” - Pod okiem wykształconych muzyków, dzięki systematycznemu rozwijaniu swoich muzycznych pasji, mogła zostać nagrana płyta „Rzeki Nadziei”. Proces ten trwał kilka lat, najpierw opracowywaliśmy utwory muzyczne na instrumentalistów, zespół i wokalistów, a potem zarejestrowaliśmy efekt pracy w studiu nagrań. Płyta była promowana i sprzedawana w całym kraju.

                   Ponadto bierzemy udział w: jasełkach organizowanych m.in. przez Szkołę Przysposabiającą do Pracy przy ulicy Tynieckiej w Krakowie, koncertach charytatywnych, ogólnopolskich festiwalach (Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek w Będzinie), czy Przegląd Pieśni Pasyjnej w Koziegłówkach), koncertach (Koncert na gali fundacji Vital).

  Cele na kolejny rok:

  W przyszłym roku chcielibyśmy skupić się głównie na koncertach i poprzez nie promować kulturę i sztukę osób z dysfunkcją wzroku. Naszym marzeniem jest szeroka prezentacja uzdolnionych artystów, którzy swoim talentem oraz wrażliwością muzyczną występują na scenach w całej Polsce, a także są chętnie zapraszani do wielkich koncertów.

  Mamy nadzieję, że zaufacie nam państwo ponownie i będziecie wspierać nasze działania oraz przybywać na nasze koncerty i inne muzyczne wydarzenia. Dziękujemy za dotychczasową pomoc i okazane dobro.

 • Obszar działalności:Sztuka, kultura i nauka
 • Obszar działania:cała Polska
 • KRS:0000424570
 • Wizytówka:www.pitax.pl/Fundacja_Cantito
 • Konto:72 249 0 00 05 0 000 4530 550 8 35 34
 • Adres:ul. Słomiana 21/44 30-316 Kraków
 • WWW:http://www.fundacjacantito.pl
 • E-mail:kontakt@fundacjacantito.pl
 • Telefon:+48 607305301
  • Rozliczenie na zasadach ogólnych

   Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.

  • Rozliczenie na zasadach ogólnych

   Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.

  • Dochody kapitałowe

   Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.

  • Dochody rozliczane ryczałtowo

   Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.

  • Zbycie nieruchomości

   Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.

  • Działalność gospodarcza rozliczana liniowo

   Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%

  • Oświadczenie w sprawie 1% podatku

   PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.

  • Wybraliśmy dla Państwa proste, wygodne i bezpieczne rozliczenie PIT – naszym zdaniem najlepsze w Polsce

   Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.

  • Rozlicz dowolne przychody – obsługujemy wszystkie druki PIT

  • Rozlicz nawet najbardziej zawiłe przychody

  • Zapisz, wydrukuj lub zachowaj w bezpiecznym repozytorium

  • Odpowiedz na tylko proste pytania
   bez cytowania ustaw i języka
   prawnego

  • Wyślij przez internet do Urzędu Skarbowego – dostaniesz formalne Urzędowe Poświadczenie Odbioru

  • Bądź bezpieczny – podobnie jak systemy bankowe nigdy nie przechowujemy danych na komputerze użytkownika

  Pomoc Techniczna

  • 534 30 50 40
  • pn - pt: 9:00 - 16:00

  Krajowa Informacja Skarbowa

  • 22 330 0 330
  • pn - pt: 7:00 - 18:00