1

Pomagaj z nami!

Rozliczając z nami PIT
możesz przekazać 1,5% na cele statutowe

Otwarte Klatki

KRS 0000444120

PITax.pl Łatwe podatki
Logo OPP

Pomagaj z nami!

Rozliczając z nami PIT
możesz przekazać 1,5% na cele statutowe

Otwarte Klatki

KRS 0000444120

Prezent OPP

Podaj dalej zmianę dla zwierząt! Przekaż 1.5% Otwartym Klatkom

Stowarzyszenie Otwarte Klatki to organizacja pożytku publicznego walcząca z okrucieństwem wobec zwierząt. Wierzymy, że zmiana ich losu jest możliwa i działamy, by osiągnąć ten cel. A zmiana zaczyna się od Twojego 1.5%!

Otwarte Klatki powstały w 2012 by zrzeszać osoby, które chcą zmieniać los zwierząt hodowlanych. Przez ponad dekadę naszej działalności bardzo się rozwinęliśmy. Obecnie jesteśmy międzynarodową organizacją mającą swoje oddziały między innymi w Wielkiej Brytanii, Estonii, na Litwie i Ukrainie.

To co się nie zmieniło (i nigdy nie zmieni!) to nasza misja: zapobieganie cierpieniu zwierząt poprzez wprowadzanie systemowych zmian społecznych, dokumentowanie warunków chowu przemysłowego oraz edukację promującą pozytywne postawy wobec zwierząt. Zabiegamy o lepszą ochronę zwierząt na fermach, a także o prawo konsumentów do pełnej wiedzy na temat warunków, w jakich żyją te zwierzęta.

To właśnie Ty możesz być częścią tej misji: przekaż 1.5% aby podać dalej zmianę dla zwierząt.

Aby dowiedzieć się więcej o Otwartych Klatkach i o tym, w jaki sposób Twoje 1.5% odmieni świat dla zwierząt, odwiedź naszą stronę: www.otwarteklatki.pl lub znajdź nas na mediach społecznościowych.

Jak wykorzystamy jeden procent

Jak wykorzystamy 1,5%

Twoje wsparcie zostanie przeznaczone na zapobieganie cierpieniu zwierząt. Dążymy do trwałych systemowych zmian, które skutecznie odmienią los zwierzą na fermach. Twoje 1.5% umożliwi działania dla tych zmian takie jak:

Śledztwa i dokumentacja cierpienia zwierząt na fermach

Wiemy, że ludzi dużo bardziej porusza to, co dzieje się niedaleko. Fermy przemysłowe, które powodują olbrzymie cierpienie zwierząt, znajdują się w każdym województwie. Patrzymy na ręce hodowców i pokazujemy prawdę o fermach!

Postępowania sądowe dotyczące znęcania się nad zwierzętami

W ramach Otwartych Klatek działa grupa interwencyjna, która reaguje na doniesienia związane ze znęcaniem się nad zwierzętami hodowlanymi. W uzasadnionych przypadkach kierujemy do prokuratury zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Raporty, broszury i ulotki na temat przemysłowego chowu zwierząt

Podstawą podejmowania dobrych decyzji jest dostęp do wiedzy na temat warunków hodowli zwierząt oraz rozwiązań, jakie mamy do dyspozycji.

Reprezentowanie głosu zwierząt przed politykami

Zależy nam na tym, żeby temat zwierząt zaczął być traktowany poważnie również przez polityków. W imieniu cierpiących zwierząt rozmawiamy oraz wywieramy presję na politykach, aby powstała silna ochrona prawna zwierząt w Polsce. 

Naciski na polepszanie warunków hodowli zwierząt wśród największych firm i sieci handlowych

Pokazujemy realia hodowli przemysłowej i uwrażliwiamy na cierpienie zwierząt. Przekonujemy firmy i korporacje do zmiany ich polityk dotyczących zwierząt i wymagania od swoich dostawców wprowadzenia wyższych norm dobrostanowych.

Poszerzanie oferty produktów roślinnych

Chcemy, aby produkty roślinne były łatwo dostępne dla każdego. Ponadto, uczymy, jak łatwo przygotować dania roślinne. Zachęcamy do spróbowania kuchni roślinnej, pokazując, że jest naprawdę smaczna i zdrowa, a do tego przy odrobinie wprawy jest naprawdę nieskomplikowana.

Więcej o nas

Więcej o nas

1.5% dla Otwartych Klatek = skuteczne zmian dla zwierząt

Otwarte Klatki zostały wyróżnione tytułem Standout Charity przez organizację Animal Charity Evaluators. Oznacza to, że jesteśmy wśród 11 najskuteczniejszych organizacji prozwierzęcych na świecie!

Tak Animal Charity Evaluators opisuje nasze mocne strony:

"Otwarte Klatki rozumieją wartość używania podejścia opartego na nauce i dowodach, by zwiększyć swoją skuteczność. Badają wyniki swojej pracy i aktywnie poszukują sposobów na ulepszanie swoich materiałów i strategii działania. Organizacja zademonstrowała wolę i umiejętność, by się ciągle poprawiać, czasami odrzucając mniej skuteczne programy, by skupić się na tych wydajniejszych."

Wszystkie nasze działania są planowane i realizowane z myślą o jak największej skuteczności. Masz pewność, że Twoje 1.5% będzie w efektywny sposób zmieniać na lepsze świat zwierząt!

 

Nasze kampanie czyli jakie zmiany wspierasz

W działaniach skupiamy się przede wszystkim na poprawie dobrostanu zwierząt hodowlanych. Do naszych najgłośniejszych kampanii należą:

Cena Futra

Nasze działania w ramach kampanii Cena Futra mają na celu zakończenie hodowania zwierząt dla ich futer. Chcemy, aby Polska dołączyła do grona krajów, w których obowiązuje zakaz hodowli zwierząt na futra. Czas odesłać futra do historii!

Jak One To Znoszą?

Kampania, która ukazuje, co tak naprawdę kryje się za jajkami z chowu klatkowego. Prowadzimy i publikujemy śledztwa na polskich fermach, by pokazać cierpienie kur niosek ukrywane w ciemnych, zamkniętych halach. Walczymy aby kolejne firmy i sklepy wycofały jajka z chowu klatkowego ze swojej oferty.

Frankenkurczak

Kurczaki hodowane na mięso żyją w potwornym cierpieniu. W ramach kampanii publikujemy materiały dokumentujące warunki, w jakich przebywają te niewinne zwierzęta. Aby walczyć z ich cierpieniem, nakłaniamy firmy do polepszania ich warunków życiowych.

Rzecznik Ochrony Zwierząt

Zwierzęta nie są w Polsce wystarczająco dobrze chronione. Raz po raz słyszymy mrożące krew w żyłach historie okrucieństwa wobec psów, kotów i zwierząt cierpiących w hodowlach. One nie mogą ochronić się same - porzebujemy Rzecznika Ochrony Zwierząt, który będzie ich głosem! Jego powołanie jest celem naszej kampanii.


Dane Organizacji
 • Obszar działalności:Prawa zwierząt
 • Obszar działania:cała Polska
 • KRS:0000444120
 • Konto:81 2030 0045 1110 0000 0257 1960
 • Adres:Grottgera 16/1, 60-758 Poznań
 • WWW:https://www.otwarteklatki.pl/1.5-procent
 • E-mail:aleksandra.knotz@otwarteklatki.pl
 • Telefon:798065872

Wesprzyj organizację pożytku publicznego „Otwarte Klatki” dzieląc się swoim podatkiem. Pamiętaj, że przekazanie 1,5% PIT na wybrany przez Ciebie cel pozostaje bez wpływu na Twoje rozliczenie z urzędem skarbowym i nie pomniejsza należnego zwrotu nadpłaty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat najważniejszych elementów z których się składa rozliczenie PIT 2023 takich jak PIT 11, PIT 37, PIT 28 lub ulga na dziecko - zachęcamy do zapoznania się z treściami na stronach naszego serwisu.

Formularze PIT 2024/2025 dla
Otwarte Klatki

KRS 0000444120

PIT-37 PIT-36 PIT-38 PIT-28
Rozliczenie
na zasadach ogólnych
Rozliczenie 
na zasadach ogólnych
Dochody
kapitałowe

Dochody rozliczane
ryczałtowo

Dochody podstawowe:
z pracy, z prac zleconych
oraz inne podstawowe.
PIT wybierany przez 82%
podatników.

Dochody z działalności
gospodarczej, dochody
małoletnich dzieci,
dochody z zagranicy
oraz inne dochody
rozliczane na zasadach
ogólnych.

 

Dochody z giełdy
papierów wartościowych
udziałów w spółkach
z o.o., Spółek Akcyjnych
i podobne.

Tylko dla tych, którzy zgłosili
chęć rozliczenia ryczałtowego:
dochody z wynajmu
i prowadzenia działalności
gospodarczej.
PIT-39 PIT-36L PIT-OP

Pobierz załączniki:

PIT/B, PIT/D, PIT/O, PIT/BR, PIT/ZG, PIT/Z, PIT/M, PIT-2K, PIT-28/B

Do otwarcia plików potrzebujesz bezpłatnego programu Acrobat Reader lub przeglądarki internetowej z wtyczką do odczytywania plików PDF.

Wszystkie pliki zawierają podstawowy formularz PIT oraz wszystkie załączniki, które mogą być do niego dołączone. Wydrukuj tylko potrzebne załączniki pamiętając o ochronie środowiska.

 

 Zbycie nieruchomości Działalność gospodarcza
rozliczana liniowo
Oświadczenie
w sprawie 1,5% podatku

Wyłącznie dla osób, które
sprzedają nieruchomość
zakupioną w ciągu
5 ostatnich lat.

Dla osób prowadzących
jednoosobową działalność
gospodarczą, które wybrały
opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby,
które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.
Logo PITax.pl

Wybraliśmy dla Państwa
proste, wygodne i bezpieczne rozliczenie PIT – naszym zdaniem najlepsze w Polsce

Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Druki PIT
Rozliczenie wszystkich przychodów w PITax.pl
Bezpieczne repozytorium
Rozlicz dowolne przychody –
obsługujemy wszystkie druki PIT
Rozlicz nawet najbardziej zawiłe przychody
Zapisz, wydrukuj lub zachowaj w bezpiecznym repozytorium
Drogowskaz podatkowy PITax.pl
Urzędowe Poświadczenie Odbioru
Bezpieczne przechowywanie danych
Odpowiedz na tylko proste pytania
bez cytowania ustaw i języka
prawnego
Wyślij przez internet do Urzędu Skarbowego – dostaniesz formalne Urzędowe Poświadczenie Odbioru
Bądź bezpieczny – podobnie jak systemy bankowe nigdy nie przechowujemy danych na komputerze użytkownika
 • Rozliczenie na zasadach ogólnych

  Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.

 • Rozliczenie na zasadach ogólnych

  Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.

 • Dochody kapitałowe

  Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.

 • Dochody rozliczane ryczałtowo

  Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.

 • Zbycie nieruchomości

  Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.

 • Działalność gospodarcza rozliczana liniowo

  Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%

 • Oświadczenie w sprawie 1,5% podatku

  PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.

 • Logo PITax.pl

  Wybraliśmy dla Państwa proste, wygodne i bezpieczne rozliczenie PIT – naszym zdaniem najlepsze w Polsce

  Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.

 • Druki PIT

  Rozlicz dowolne przychody – obsługujemy wszystkie druki PIT

 • Rozliczenie wszystkich przychodów w PITax.pl

  Rozlicz nawet najbardziej zawiłe przychody

 • Bezpieczne repozytorium

  Zapisz, wydrukuj lub zachowaj w bezpiecznym repozytorium

 • Drogowskaz podatkowy PITax.pl

  Odpowiedz na tylko proste pytania
  bez cytowania ustaw i języka
  prawnego

 • Urzędowe Poświadczenie Odbioru

  Wyślij przez internet do Urzędu Skarbowego – dostaniesz formalne Urzędowe Poświadczenie Odbioru

 • Bezpieczne przechowywanie danych

  Bądź bezpieczny – podobnie jak systemy bankowe nigdy nie przechowujemy danych na komputerze użytkownika

Program ten umożliwia swobodny wybór i przekazanie 1,5% podatku dochodowego od osób fizycznych wybranej Organizacji Pożytku Publicznego.

Pomoc Techniczna

 • 534 30 50 40
 • pn-pt 9:00 – 12:00
 • ikona emailpomoc@pitax.pl

Krajowa Informacja Skarbowa

 • 22 330 0 330
 • pn-pt 8:00 – 18:00