1

Pomagaj z nami!

Rozliczając z nami PIT
możesz przekazać 1% na cele statutowe
Otwarte Klatki
KRS 0000444120

Program ten nie umożliwia swobodnego wyboru i przekazania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych wybranej Organizacji Pożytku Publicznego.

Prezent OPP

Twórz z nami świat wolny od cierpienia zwierząt

Stowarzyszenie Otwarte Klatki to organizacja pożytku publicznego walcząca z okrucieństwem wobec zwierząt. Edukuje i promuje pozytywne postawy w społeczeństwie.

Jak wykorzystamy jeden procent

Jak wykorzystamy 1%

Państwa wsparcie z przekazanego 1% zostanie przeznaczone na zapobieganie cierpieniu zwierząt przez wprowadzanie zmian społecznych oraz edukację promującą pozytywne postawy wobec zwierząt.

Więcej o nas

Więcej o nas

Kim jesteśmy?

Stowarzyszenie Otwarte Klatki jest powstałą w 2012 roku organizacją zrzeszającą osoby, które chcą zmienić los zwierząt hodowlanych. Wierzymy, że zmiana sytuacji zwierząt jest możliwa i podejmujemy działania, które przybliżają nas do tego celu.

Zabiegamy o lepszą ochronę zwierząt zamykanych na fermach, a także o prawo konsumentów do pełnej wiedzy na temat warunków, w jakich żyją te zwierzęta.

Przez 6 lat naszej działalności bardzo się rozwinęliśmy i obecnie jesteśmy międzynarodową organizacją mającą swoje oddziały między innymi w Wielkiej Brytanii, Estonii, na Litwie i Ukrainie. Zrzeszamy osoby, które chcą budować lepszy świat dla zwierząt!

Nasza Misja

Naszym celem jest zapobieganie cierpieniu zwierząt poprzez wprowadzanie systemowych zmian społecznych, dokumentowanie warunków chowu przemysłowego oraz edukację promującą pozytywne postawy wobec zwierząt.

Jesteśmy jedną z najskuteczniejszych organizacji prozwierzęcych na świecie!

Otwarte Klatki zostały wyróżnione tytułem Standout Charity przez organizację Animal Charity Evaluators. Oznacza to, że znaleźliśmy się w gronie 11 najskuteczniejszych organizacji prozwierzęcych na świecie.

Tak Animal Charity Evaluators opisuje nasze mocne strony:

Otwarte Klatki rozumieją wartość używania podejścia opartego na nauce i dowodach, by zwiększyć swoją skuteczność. Badają wyniki swojej pracy i aktywnie poszukują sposobów na ulepszanie swoich materiałów i strategii działania. Organizacja zademonstrowała wolę i umiejętność, by się ciągle poprawiać, czasami odrzucając mniej skuteczne programy, by skupić się na tych wydajniejszych.

Z racji tego, że Otwarte Klatki działają w obszarze świata, w którym hodowla przemysłowa jest relatywnie duża i w którym ruch prozwierzęcy jest relatywnie mały, uważamy, że są organizacją, która może realnie wpłynąć na zmianę życia zwierząt hodowlanych.

Jak działamy?

Wszystkie nasze działania są planowane i realizowane z myślą o jak największej skuteczności. Nie wystarczy, że wierzymy w słuszne idee. Ważne jest to, czy uda nam się osiągnąć zamierzone cele.

 • Publikujemy filmy i zdjęcia z polskich ferm

Wiemy, że ludzi dużo bardziej porusza to, co dzieje się niedaleko. Fermy przemysłowe, które powodują olbrzymie cierpienie zwierząt, znajdują się w każdym województwie. Patrzymy na ręce hodowców i pokazujemy prawdę o fermach!

 • Prowadzimy postępowania sądowe dotyczące znęcania się nad zwierzętami

W ramach Otwartych Klatek działa grupa interwencyjna, która reaguje na doniesienia związane ze znęcaniem się nad zwierzętami hodowlanymi. W uzasadnionych przypadkach kierujemy do prokuratury zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

 • Wydajemy raporty, broszury i ulotki na temat przemysłowego chowu zwierząt

Podstawą podejmowania dobrych decyzji jest dostęp do wiedzy na temat warunków hodowli zwierząt oraz rozwiązań, jakie mamy do dyspozycji.

 • Lobbujemy na rzecz zmian prawnych poprawiających sytuację zwierząt

Zależy nam na tym, żeby temat zwierząt zaczął być traktowany poważnie również przez polityków.

 • Rozmawiamy z firmami o hodowli przemysłowej

Pokazujemy realia hodowli przemysłowej i uwrażliwiamy na cierpienie zwierząt. Przekonujemy firmy i korporacje do zmiany ich polityk dotyczących zwierząt i wymagania od swoich dostawców wprowadzenia wyższych norm dobrostanowych.

 • Prowadzimy stoiska informacyjne

Organizujemy akcje nagłaśniające problemy związane z przemysłową hodowlą zwierząt. Pojawiamy się tam, gdzie są ludzie – jesteśmy na ulicach, na wielkich festiwalach muzycznych i innych wydarzeniach.

 • Namawiamy firmy do poszerzenia oferty produktów roślinnych

Chcemy, aby produkty roślinne były łatwo dostępne dla każdego. Ponadto, uczymy, jak łatwo przygotować dania roślinne. Zachęcamy do spróbowania kuchni roślinnej, pokazując, że jest naprawdę smaczna i zdrowa, a do tego przy odrobinie wprawy jest naprawdę nieskomplikowana.

Nasze kampanie

W naszych działaniach skupiamy się przede wszystkim na temacie poprawy dobrostanu zwierząt hodowlanych. Do naszych najgłośniejszych kampanii należą:

 • Cena Futra

Nasze działania w ramach kampanii Cena Futra mają na celu zakończenie hodowania zwierząt dla ich futer. Chcemy, aby Polska dołączyła do grona krajów, w których obowiązuje zakaz hodowli zwierząt na futra. Chcemy odesłać futro do historii.

 • Jak One To Znoszą?

„Jak one to znoszą?” to kampania, która ukazuje, co tak naprawdę kryje się za jajkami z chowu klatkowego. W ramach kampanii prowadzimy i publikujemy śledztwa na polskich fermach jajczarskich, by pokazać to, co jest przed nami ukrywane w ciemnych, zamkniętych halach.

 • Frankenkurczak

Kurczaki hodowane na mięso żyją w potwornym cierpieniu. W ramach kampanii publikujemy materiały dokumentujące warunki, w jakich przebywają brojlery. Uświadamiamy, że są to sztucznie stworzone przez człowieka rasy ptaków, co okupują wielkim cierpieniem.

 • Sklepy Wolne od Futer

Sklepy Wolne od Futer (Fur Free Retailer) to kampania międzynarodowej koalicji Fur Free Alliance, która ma na celu zapewnienie konsumentom rzetelnych informacji na temat polityki sklepów w kwestii futer, pozwalając w ten sposób dokonywać świadomych i etycznych wyborów. Stowarzyszenie Otwarte Klatki w 2013 roku stało się oficjalnym przedstawicielem Fur Free Alliance w Polsce.

 • Rzecznik Ochrony Zwierząt

Zwierzęta nie są w Polsce wystarczająco dobrze chronione. Mimo, że mamy Ustawę o ochronie zwierząt, to raz po raz słyszymy mrożące krew w żyłach historie okrucieństwa wobec psów, kotów i zwierząt cierpiących w hodowlach. One nie mogą ochronić się same - porzebujemy Rzecznika Ochrony Zwierząt, który będzie ich głosem! Jego powołanie jest celem naszej kampanii.​​​​​​​

Dużą popularnością cieszą się również Obrońcy Zwierząt - kampania zrzeszająca osoby, które są gotowe poświęcić kilka minut w tygodniu na wykonanie zadań w internecie (takich jak wysłanie maila) na rzecz zwierząt. To forma aktywizmu dostępna dla każdego!

Ponadto prowadzimy kampanie lifestylowe - Roślinniejemy oraz Jasna Strona Mocy. Jesteśmy również organizatorem targów Veganmania, które odbywają się regularnie w wielu miastach Polski.

Dowiedz się więcej

Aby dowiedzieć się więcej o Otwartych Klatkach i o tym, jak działamy, odwiedź naszą stronę: www.otwarteklatki.pl

Możesz nas również znaleźć w mediach społecznościowych!


Dane Organizacji
 • Obszar działalności:Prawa zwierząt
 • Obszar działania:cała Polska
 • KRS:0000444120
 • Konto:81 2030 0045 1110 0000 0257 1960
 • Adres:Grottgera 16/1, 60-758 Poznań
 • WWW:https://www.otwarteklatki.pl/1procent/
 • E-mail:aleksandra.knotz@otwarteklatki.pl
 • Telefon:798065872Formularze PIT 2021/2022 dla
Otwarte Klatki

KRS 0000444120

PIT-37 PIT-36 PIT-38 PIT-28
Rozliczenie
na zasadach ogólnych
Rozliczenie 
na zasadach ogólnych
Dochody
kapitałowe

Dochody rozliczane
ryczałtowo

Dochody podstawowe:
z pracy, z prac zleconych
oraz inne podstawowe.
PIT wybierany przez 82%
podatników.

Dochody z działalności
gospodarczej, dochody
małoletnich dzieci,
dochody z zagranicy
oraz inne dochody
rozliczane na zasadach
ogólnych.

 

Dochody z giełdy
papierów wartościowych
udziałów w spółkach
z o.o., Spółek Akcyjnych
i podobne.

Tylko dla tych, którzy zgłosili
chęć rozliczenia ryczałtowego:
dochody z wynajmu
i prowadzenia działalaności
gospodarczej.
PIT-39 PIT-36L PIT-OP

Pobierz załączniki:

PIT/B, PIT/D, PIT/O, PIT/BR, PIT/ZG, PIT/Z, PIT/M, PIT-2K, PIT-28/A, PIT-28/B

Do otwarcia plików potrzebujesz bezpłatnego programu Acrobat Reader lub przeglądarki internetowej z wtyczką do odczytywania plików PDF.

Wszystkie pliki zawierają podstawowy formularz PIT oraz wszystkie załączniki, które mogą być do niego dołączone. Wydrukuj tylko potrzebne załączniki pamiętając o ochronie środowiska.

 

 Zbycie nieruchomości Działalność gospodarcza
rozliczana liniowo
Oświadczenie
w sprawie 1% podatku

Wyłącznie dla osób, które
sprzedają nieruchomość
zakupioną w ciągu
5 ostatnich lat.

Dla osób prowadzących
jednoosobową działalność
gospodarczą, które wybrały
opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby,
które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.
logo pitax

Wybraliśmy dla Państwa
proste, wygodne i bezpieczne rozliczenie PIT – naszym zdaniem najlepsze w Polsce

Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Formularze pit
łatwy pit
papierowa wersja pit
Rozlicz dowolne przychody –
obsługujemy wszystkie druki PIT
Rozlicz nawet najbardziej zawiłe przychody
Zapisz, wydrukuj lub zachowaj w bezpiecznym repozytorium
drogowskaz
urzędowe poświadczenie odbioru
Bezpieczny PIT
Odpowiedz na tylko proste pytania
bez cytowania ustaw i języka
prawnego
Wyślij przez internet do Urzędu Skarbowego – dostaniesz formalne Urzędowe Poświadczenie Odbioru
Bądź bezpieczny – podobnie jak systemy bankowe nigdy nie przechowujemy danych na komputerze użytkownika

Otwarte Klatki

 • Twórz z nami świat wolny od cierpienia zwierząt

  Stowarzyszenie Otwarte Klatki to organizacja pożytku publicznego walcząca z okrucieństwem wobec zwierząt. Edukuje i promuje pozytywne postawy w społeczeństwie.

 • Jak wykorzystamy 1%

  Państwa wsparcie z przekazanego 1% zostanie przeznaczone na zapobieganie cierpieniu zwierząt przez wprowadzanie zmian społecznych oraz edukację promującą pozytywne postawy wobec zwierząt.

 • Więcej o nas

  Kim jesteśmy?

  Stowarzyszenie Otwarte Klatki jest powstałą w 2012 roku organizacją zrzeszającą osoby, które chcą zmienić los zwierząt hodowlanych. Wierzymy, że zmiana sytuacji zwierząt jest możliwa i podejmujemy działania, które przybliżają nas do tego celu.

  Zabiegamy o lepszą ochronę zwierząt zamykanych na fermach, a także o prawo konsumentów do pełnej wiedzy na temat warunków, w jakich żyją te zwierzęta.

  Przez 6 lat naszej działalności bardzo się rozwinęliśmy i obecnie jesteśmy międzynarodową organizacją mającą swoje oddziały między innymi w Wielkiej Brytanii, Estonii, na Litwie i Ukrainie. Zrzeszamy osoby, które chcą budować lepszy świat dla zwierząt!

  Nasza Misja

  Naszym celem jest zapobieganie cierpieniu zwierząt poprzez wprowadzanie systemowych zmian społecznych, dokumentowanie warunków chowu przemysłowego oraz edukację promującą pozytywne postawy wobec zwierząt.

  Jesteśmy jedną z najskuteczniejszych organizacji prozwierzęcych na świecie!

  Otwarte Klatki zostały wyróżnione tytułem Standout Charity przez organizację Animal Charity Evaluators. Oznacza to, że znaleźliśmy się w gronie 11 najskuteczniejszych organizacji prozwierzęcych na świecie.

  Tak Animal Charity Evaluators opisuje nasze mocne strony:

  Otwarte Klatki rozumieją wartość używania podejścia opartego na nauce i dowodach, by zwiększyć swoją skuteczność. Badają wyniki swojej pracy i aktywnie poszukują sposobów na ulepszanie swoich materiałów i strategii działania. Organizacja zademonstrowała wolę i umiejętność, by się ciągle poprawiać, czasami odrzucając mniej skuteczne programy, by skupić się na tych wydajniejszych.

  Z racji tego, że Otwarte Klatki działają w obszarze świata, w którym hodowla przemysłowa jest relatywnie duża i w którym ruch prozwierzęcy jest relatywnie mały, uważamy, że są organizacją, która może realnie wpłynąć na zmianę życia zwierząt hodowlanych.

  Jak działamy?

  Wszystkie nasze działania są planowane i realizowane z myślą o jak największej skuteczności. Nie wystarczy, że wierzymy w słuszne idee. Ważne jest to, czy uda nam się osiągnąć zamierzone cele.

  • Publikujemy filmy i zdjęcia z polskich ferm

  Wiemy, że ludzi dużo bardziej porusza to, co dzieje się niedaleko. Fermy przemysłowe, które powodują olbrzymie cierpienie zwierząt, znajdują się w każdym województwie. Patrzymy na ręce hodowców i pokazujemy prawdę o fermach!

  • Prowadzimy postępowania sądowe dotyczące znęcania się nad zwierzętami

  W ramach Otwartych Klatek działa grupa interwencyjna, która reaguje na doniesienia związane ze znęcaniem się nad zwierzętami hodowlanymi. W uzasadnionych przypadkach kierujemy do prokuratury zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

  • Wydajemy raporty, broszury i ulotki na temat przemysłowego chowu zwierząt

  Podstawą podejmowania dobrych decyzji jest dostęp do wiedzy na temat warunków hodowli zwierząt oraz rozwiązań, jakie mamy do dyspozycji.

  • Lobbujemy na rzecz zmian prawnych poprawiających sytuację zwierząt

  Zależy nam na tym, żeby temat zwierząt zaczął być traktowany poważnie również przez polityków.

  • Rozmawiamy z firmami o hodowli przemysłowej

  Pokazujemy realia hodowli przemysłowej i uwrażliwiamy na cierpienie zwierząt. Przekonujemy firmy i korporacje do zmiany ich polityk dotyczących zwierząt i wymagania od swoich dostawców wprowadzenia wyższych norm dobrostanowych.

  • Prowadzimy stoiska informacyjne

  Organizujemy akcje nagłaśniające problemy związane z przemysłową hodowlą zwierząt. Pojawiamy się tam, gdzie są ludzie – jesteśmy na ulicach, na wielkich festiwalach muzycznych i innych wydarzeniach.

  • Namawiamy firmy do poszerzenia oferty produktów roślinnych

  Chcemy, aby produkty roślinne były łatwo dostępne dla każdego. Ponadto, uczymy, jak łatwo przygotować dania roślinne. Zachęcamy do spróbowania kuchni roślinnej, pokazując, że jest naprawdę smaczna i zdrowa, a do tego przy odrobinie wprawy jest naprawdę nieskomplikowana.

  Nasze kampanie

  W naszych działaniach skupiamy się przede wszystkim na temacie poprawy dobrostanu zwierząt hodowlanych. Do naszych najgłośniejszych kampanii należą:

  • Cena Futra

  Nasze działania w ramach kampanii Cena Futra mają na celu zakończenie hodowania zwierząt dla ich futer. Chcemy, aby Polska dołączyła do grona krajów, w których obowiązuje zakaz hodowli zwierząt na futra. Chcemy odesłać futro do historii.

  • Jak One To Znoszą?

  „Jak one to znoszą?” to kampania, która ukazuje, co tak naprawdę kryje się za jajkami z chowu klatkowego. W ramach kampanii prowadzimy i publikujemy śledztwa na polskich fermach jajczarskich, by pokazać to, co jest przed nami ukrywane w ciemnych, zamkniętych halach.

  • Frankenkurczak

  Kurczaki hodowane na mięso żyją w potwornym cierpieniu. W ramach kampanii publikujemy materiały dokumentujące warunki, w jakich przebywają brojlery. Uświadamiamy, że są to sztucznie stworzone przez człowieka rasy ptaków, co okupują wielkim cierpieniem.

  • Sklepy Wolne od Futer

  Sklepy Wolne od Futer (Fur Free Retailer) to kampania międzynarodowej koalicji Fur Free Alliance, która ma na celu zapewnienie konsumentom rzetelnych informacji na temat polityki sklepów w kwestii futer, pozwalając w ten sposób dokonywać świadomych i etycznych wyborów. Stowarzyszenie Otwarte Klatki w 2013 roku stało się oficjalnym przedstawicielem Fur Free Alliance w Polsce.

  • Rzecznik Ochrony Zwierząt

  Zwierzęta nie są w Polsce wystarczająco dobrze chronione. Mimo, że mamy Ustawę o ochronie zwierząt, to raz po raz słyszymy mrożące krew w żyłach historie okrucieństwa wobec psów, kotów i zwierząt cierpiących w hodowlach. One nie mogą ochronić się same - porzebujemy Rzecznika Ochrony Zwierząt, który będzie ich głosem! Jego powołanie jest celem naszej kampanii.​​​​​​​

  Dużą popularnością cieszą się również Obrońcy Zwierząt - kampania zrzeszająca osoby, które są gotowe poświęcić kilka minut w tygodniu na wykonanie zadań w internecie (takich jak wysłanie maila) na rzecz zwierząt. To forma aktywizmu dostępna dla każdego!

  Ponadto prowadzimy kampanie lifestylowe - Roślinniejemy oraz Jasna Strona Mocy. Jesteśmy również organizatorem targów Veganmania, które odbywają się regularnie w wielu miastach Polski.

  Dowiedz się więcej

  Aby dowiedzieć się więcej o Otwartych Klatkach i o tym, jak działamy, odwiedź naszą stronę: www.otwarteklatki.pl

  Możesz nas również znaleźć w mediach społecznościowych!

 • Obszar działalności:Prawa zwierząt
 • Obszar działania:cała Polska
 • KRS:0000444120
 • Konto:81 2030 0045 1110 0000 0257 1960
 • Adres:Grottgera 16/1, 60-758 Poznań
 • WWW:https://www.otwarteklatki.pl/1procent/
 • E-mail:aleksandra.knotz@otwarteklatki.pl
 • Telefon:798065872
  • Rozliczenie na zasadach ogólnych

   Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.

  • Rozliczenie na zasadach ogólnych

   Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.

  • Dochody kapitałowe

   Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.

  • Dochody rozliczane ryczałtowo

   Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.

  • Zbycie nieruchomości

   Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.

  • Działalność gospodarcza rozliczana liniowo

   Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%

  • Oświadczenie w sprawie 1% podatku

   PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.

  • Wybraliśmy dla Państwa proste, wygodne i bezpieczne rozliczenie PIT – naszym zdaniem najlepsze w Polsce

   Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.

  • Rozlicz dowolne przychody – obsługujemy wszystkie druki PIT

  • Rozlicz nawet najbardziej zawiłe przychody

  • Zapisz, wydrukuj lub zachowaj w bezpiecznym repozytorium

  • Odpowiedz na tylko proste pytania
   bez cytowania ustaw i języka
   prawnego

  • Wyślij przez internet do Urzędu Skarbowego – dostaniesz formalne Urzędowe Poświadczenie Odbioru

  • Bądź bezpieczny – podobnie jak systemy bankowe nigdy nie przechowujemy danych na komputerze użytkownika

  Pomoc Techniczna

  • 534 30 50 40
  • pn-pt 9:00-16:00
  • ikona emailpomoc@pitax.pl

  Krajowa Informacja Skarbowa

  • 22 330 0 330
  • pn-pt 7:00-18:00