1
 • Pomagaj z nami!

  Rozliczając z nami PIT
  możesz przekazać 1% na cele statutowe
  Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Otwarte Drzwi"
  KRS 0000522840

Program ten nie umożliwia swobodnego wyboru i przekazania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych wybranej Organizacji Pożytku Publicznego.

Pomoc dzieciom niepełnosprawnym

Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych 'Otwarte Drzwi" z myślą o edukacji dzieci i młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnym powołało Niepubliczną Szkołę Podstawową i Gimnazjum oraz LIceum z Oddziałami Integracyjnymi "Otwarte Drzwi" , których podstawowym celem jest kształcenie opierające się na dostarczaniu wiedzy (zgodnie z podstawą programową ministerstwa), kształtowaniu kwalifikacji i rozwijaniu kompetencji społecznych poprzez realizację programów dydaktycznych i szkoleń.

Jak wykorzystamy 1%

Ze środków finansowych zebranych w ramach 1% dokonamy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego i dydatktycznego dla dzieci i młodzieży.

Więcej o nas

Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych 'Otwarte Drzwi" z myślą o edukacji dzieci i młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnym powołało Niepubliczną Szkołę Podstawową i Gimnazjum oraz Liceum z Oddziałami Integracyjnymi "Otwarte Drzwi" , których podstawowym celem jest kształcenie opierające się na dostarczaniu wiedzy (zgodnie z podstawą programową ministerstwa), kształtowaniu kwalifikacji i rozwijaniu kompetencji społecznych poprzez realizację programów dydaktycznych i szkoleń dostosowanych do dzieci niepełnosprawnych. 

Specyfika pracy polega na tym, że uczniowie pełnosprawni i uczniowie z niepełnosprawnościami proces edukacji realizują dwutorowo (dostosowany do ich potrzeb i możliwości), integracja odbywa się przede wszystkim na płaszczyźnie artystycznej, terapeutycznej, sportowej i rekreacyjnej. Naszym atutem jest mała liczebność uczniów w zespole/klasie (4-6 osób) w Szkole Podstawowej, do 12 max w Liceum, dzięki czemu praca nauczyciela z dzieckiem jest intensywna i prowadzona w sposób skoncentrowany na uczniu.

Szkoła zapewnia swoim uczniom opiekę specjalistów (pedagodzy specjalni, terapeuci logopedzi, psycholodzy) doskonale przygotowanych do zadań im powierzonych. W ramach godzin z wychowania fizycznego, uczniowie z niepełnosprawnościami zostaną objęci kompleksową rehabilitacją

W ramach szkoły funkcjonuje gabinet lekarski, rodzice mogą umawiać się ze specjalistami różnych dziedzin medycyny, uczniowie objęci są opieką pielęgniarską i asystencką w czasie pobytu w szkole. Szkoła współpracuje z Collegium Da Vinci i Parlamentem Studentów UAM, skąd rekrutują się praktykanci i wolontariusze. Przyjmujemy uczniów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, neurotypowych oraz uczniów w ramach edukacji domowej.

_

Poradnia psychologiczno-pedagogiczna „Otwarte Drzwi” działa pod egidą Stowarzyszenia, które zostało stworzone z myślą o pomocy osobom potrzebującym. Inspiracją dla powstania zarówno Poradni jak i Stowarzyszenia „Otwarte Drzwi” była myśl pochodząca z książki Antoine de Saint-Exupéry, Mały Książę – „Oswoić znaczy stworzyć więzy”. Ten cytat przyświeca naszej codziennej pracy. Najważniejszą wartością jest dla nas stworzenie relacji, dzięki której nasi pacjenci poczują się bezpiecznie. Otwartość w naszej pracy rozumiemy również jako profesjonalne i indywidualne podejście do problemów oraz trudności towarzyszących osobom wymagających pomocy. „Otwarte drzwi” to otwartość i indywidualne podejście do każdego człowieka. Zakres oferowanej przez nas profesjonalnej pomocy jest szeroki. Adresowany zarówno do dzieci, młodzieży, rodzin, osób dorosłych, a także placówek edukacyjnych. Działamy w obszarze poradnictwa, diagnozy, terapii oraz oferujemy szkolenia i warsztaty. Pomagamy zarówno maluchom korzystającym z pomocy w ramach wczesnego wspomagania, jak i dzieciom starszym, młodzieży oraz rodzicom i osobom dorosłym.

Zespół poradni to specjaliści z różnych dziedzin: lekarze, psycholodzy, psychoterapeuci, fizjoterapeuci, logopedzi, pedagodzy i socjoterapeuci. Wspólnie tworzymy Poradnię poprzez wzajemne zaufanie oraz zespołowe współdziałanie. Mocną stroną naszego zespołu jest różnorodność, bogate doświadczenie, a także umiejętność spojrzenia na problem z różnych perspektyw. Umożliwia mam to holistyczne, kompleksowe działanie dostosowane do indywidualnych deficytów i potrzeb. „Różne potrzeby, wiele metod, jeden cel” – to nasze motto.

Aby móc zrozumieć drugiego człowieka, jego problemy, dylematy, trudności rozwojowe – potrzebny jest czas, a także wiedza umożliwiająca profesjonalną pomoc. „Ludzie mają zbyt mało czasu, aby cokolwiek poznać”. Dlatego też nasi specjaliści w swojej pracy korzystają ze sprawdzonych i rekomendowanych metod oraz kierują się zasadami etyczno-moralnymi zawartymi w kodeksach zawodowych. Co najważniejsze, poddają swoją pracę regularnej superwizji.

"Do “Otwartych Drzwi” przyciągnęły nas duże okna, przez które każdy może zajrzeć do środka i każdy może spojrzeć na zewnątrz. To budzi zaufanie."

"Szukaliśmy wsparcia dla naszego sześcioletniego syna, który mimo kilku lat intensywnej wszechstronnej terapii nie mówi. Szukaliśmy nowego miejsca, które dałoby mu nowe bodźce i w efekcie obudziły w nim chęć interakcji i komunikacji. Poradnia zaproponowała nam zajęcia z logopedą w ramach Wczesnego Wspomagania Rozwoju. Syn na pierwszych kilku zajęciach jak zwykle walczył o przejęcie kontroli nad przebiegiem zajęć, jednak w efekcie uznał przewodnictwo Pani Ewy, a nawet więcej- przyjął ją do “kręgu zaufania” a na jej imię reaguje równie entuzjastycznie, jak na słowa “lody”, “kotlet” i “tablet” . Wzajemna sympatia pomiędzy synem i terapeutą, którą również, jako rodzice wyczuwamy, sprawia, że syn z niecierpliwością czeka na kolejne zajęcia i z entuzjazmem rozwiązuje kolejne zagadki,
Pani Ewa umie zmotywować syna, jak nikt :)"

"Na terenie szkoły czujemy się po prostu dobrze, czujemy się mile widziani. Lubimy i chcemy tam być."


 • Obszar działalności:Pomoc dzieciom
 • Obszar działania:cała Polska
 • KRS:0000522840
 • Konto:44 194 0 10 76 3 138 8807 000 0 00 00
 • Adres:ul. Katowicka 9B/14
 • WWW:www.otwarte-drzwi.pl
 • E-mail:s.wrembel@otwarte-drzwi.pl
 • Telefon:61 6468438 • Formularze PIT 2018/2019 dla
  Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Otwarte Drzwi"

  KRS 0000522840

PIT-37 PIT-36 PIT-38 PIT-28
Rozliczenie
na zasadach ogólnych
Rozliczenie 
na zasadach ogólnych
Dochody
kapitałowe

Dochody rozliczane
ryczałtowo

Dochody podstawowe:
z pracy, z prac zleconych
oraz inne podstawowe.
PIT wybierany przez 82%
podatników.

Dochody z działalności
gospodarczej, dochody
małoletnich dzieci,
dochody z zagranicy
oraz inne dochody
rozliczane na zasadach
ogólnych.

 

Dochody z giełdy
papierów wartościowych
udziałów w spółkach
z o.o., Spółek Akcyjnych
i podobne.

Tylko dla tych, którzy zgłosili
chęć rozliczenia ryczałtowego:
dochody z wynajmu
i prowadzenia działalaności
gospodarczej.
PIT-39 PIT-36L PIT-OP

Pobierz załączniki:

PIT/B, PIT/D, PIT/O, PIT/BR, PIT/ZG, PIT/Z, PIT/M, PIT-2K, PIT-28/A, PIT-28/B

Do otwarcia plików potrzebujesz bezpłatnego programu Acrobat Reader lub przeglądarki internetowej z wtyczką do odczytywania plików PDF.

Wszystkie pliki zawierają podstawowy formularz PIT oraz wszystkie załączniki, które mogą być do niego dołączone. Wydrukuj tylko potrzebne załączniki pamiętając o ochronie środowiska.

 

 Zbycie nieruchomości Działalność gospodarcza
rozliczana liniowo
Oświadczenie
w sprawie 1% podatku

Wyłącznie dla osób, które
sprzedają nieruchomość
zakupioną w ciągu
5 ostatnich lat.

Dla osób prowadzących
jednoosobową działalność
gospodarczą, które wybrały
opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby,
które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.

Wybraliśmy dla Państwa
proste, wygodne i bezpieczne rozliczenie PIT – naszym zdaniem najlepsze w Polsce

Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Rozlicz dowolne przychody –
obsługujemy wszystkie druki PIT
Rozlicz nawet najbardziej zawiłe przychody
Zapisz, wydrukuj lub zachowaj w bezpiecznym repozytorium
Odpowiedz na tylko proste pytania
bez cytowania ustaw i języka
prawnego
Wyślij przez internet do Urzędu Skarbowego – dostaniesz formalne Urzędowe Poświadczenie Odbioru
Bądź bezpieczny – podobnie jak systemy bankowe nigdy nie przechowujemy danych na komputerze użytkownika

Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Otwarte Drzwi"

 • Pomoc dzieciom niepełnosprawnym

  Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych 'Otwarte Drzwi" z myślą o edukacji dzieci i młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnym powołało Niepubliczną Szkołę Podstawową i Gimnazjum oraz LIceum z Oddziałami Integracyjnymi "Otwarte Drzwi" , których podstawowym celem jest kształcenie opierające się na dostarczaniu wiedzy (zgodnie z podstawą programową ministerstwa), kształtowaniu kwalifikacji i rozwijaniu kompetencji społecznych poprzez realizację programów dydaktycznych i szkoleń.

 • Jak wykorzystamy 1%

  Ze środków finansowych zebranych w ramach 1% dokonamy zakupu sprzętu rehabilitacyjnego i dydatktycznego dla dzieci i młodzieży.

 • Więcej o nas

  Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych 'Otwarte Drzwi" z myślą o edukacji dzieci i młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnym powołało Niepubliczną Szkołę Podstawową i Gimnazjum oraz Liceum z Oddziałami Integracyjnymi "Otwarte Drzwi" , których podstawowym celem jest kształcenie opierające się na dostarczaniu wiedzy (zgodnie z podstawą programową ministerstwa), kształtowaniu kwalifikacji i rozwijaniu kompetencji społecznych poprzez realizację programów dydaktycznych i szkoleń dostosowanych do dzieci niepełnosprawnych. 

  Specyfika pracy polega na tym, że uczniowie pełnosprawni i uczniowie z niepełnosprawnościami proces edukacji realizują dwutorowo (dostosowany do ich potrzeb i możliwości), integracja odbywa się przede wszystkim na płaszczyźnie artystycznej, terapeutycznej, sportowej i rekreacyjnej. Naszym atutem jest mała liczebność uczniów w zespole/klasie (4-6 osób) w Szkole Podstawowej, do 12 max w Liceum, dzięki czemu praca nauczyciela z dzieckiem jest intensywna i prowadzona w sposób skoncentrowany na uczniu.

  Szkoła zapewnia swoim uczniom opiekę specjalistów (pedagodzy specjalni, terapeuci logopedzi, psycholodzy) doskonale przygotowanych do zadań im powierzonych. W ramach godzin z wychowania fizycznego, uczniowie z niepełnosprawnościami zostaną objęci kompleksową rehabilitacją

  W ramach szkoły funkcjonuje gabinet lekarski, rodzice mogą umawiać się ze specjalistami różnych dziedzin medycyny, uczniowie objęci są opieką pielęgniarską i asystencką w czasie pobytu w szkole. Szkoła współpracuje z Collegium Da Vinci i Parlamentem Studentów UAM, skąd rekrutują się praktykanci i wolontariusze. Przyjmujemy uczniów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, neurotypowych oraz uczniów w ramach edukacji domowej.

  _

  Poradnia psychologiczno-pedagogiczna „Otwarte Drzwi” działa pod egidą Stowarzyszenia, które zostało stworzone z myślą o pomocy osobom potrzebującym. Inspiracją dla powstania zarówno Poradni jak i Stowarzyszenia „Otwarte Drzwi” była myśl pochodząca z książki Antoine de Saint-Exupéry, Mały Książę – „Oswoić znaczy stworzyć więzy”. Ten cytat przyświeca naszej codziennej pracy. Najważniejszą wartością jest dla nas stworzenie relacji, dzięki której nasi pacjenci poczują się bezpiecznie. Otwartość w naszej pracy rozumiemy również jako profesjonalne i indywidualne podejście do problemów oraz trudności towarzyszących osobom wymagających pomocy. „Otwarte drzwi” to otwartość i indywidualne podejście do każdego człowieka. Zakres oferowanej przez nas profesjonalnej pomocy jest szeroki. Adresowany zarówno do dzieci, młodzieży, rodzin, osób dorosłych, a także placówek edukacyjnych. Działamy w obszarze poradnictwa, diagnozy, terapii oraz oferujemy szkolenia i warsztaty. Pomagamy zarówno maluchom korzystającym z pomocy w ramach wczesnego wspomagania, jak i dzieciom starszym, młodzieży oraz rodzicom i osobom dorosłym.

  Zespół poradni to specjaliści z różnych dziedzin: lekarze, psycholodzy, psychoterapeuci, fizjoterapeuci, logopedzi, pedagodzy i socjoterapeuci. Wspólnie tworzymy Poradnię poprzez wzajemne zaufanie oraz zespołowe współdziałanie. Mocną stroną naszego zespołu jest różnorodność, bogate doświadczenie, a także umiejętność spojrzenia na problem z różnych perspektyw. Umożliwia mam to holistyczne, kompleksowe działanie dostosowane do indywidualnych deficytów i potrzeb. „Różne potrzeby, wiele metod, jeden cel” – to nasze motto.

  Aby móc zrozumieć drugiego człowieka, jego problemy, dylematy, trudności rozwojowe – potrzebny jest czas, a także wiedza umożliwiająca profesjonalną pomoc. „Ludzie mają zbyt mało czasu, aby cokolwiek poznać”. Dlatego też nasi specjaliści w swojej pracy korzystają ze sprawdzonych i rekomendowanych metod oraz kierują się zasadami etyczno-moralnymi zawartymi w kodeksach zawodowych. Co najważniejsze, poddają swoją pracę regularnej superwizji.

  "Do “Otwartych Drzwi” przyciągnęły nas duże okna, przez które każdy może zajrzeć do środka i każdy może spojrzeć na zewnątrz. To budzi zaufanie."

  "Szukaliśmy wsparcia dla naszego sześcioletniego syna, który mimo kilku lat intensywnej wszechstronnej terapii nie mówi. Szukaliśmy nowego miejsca, które dałoby mu nowe bodźce i w efekcie obudziły w nim chęć interakcji i komunikacji. Poradnia zaproponowała nam zajęcia z logopedą w ramach Wczesnego Wspomagania Rozwoju. Syn na pierwszych kilku zajęciach jak zwykle walczył o przejęcie kontroli nad przebiegiem zajęć, jednak w efekcie uznał przewodnictwo Pani Ewy, a nawet więcej- przyjął ją do “kręgu zaufania” a na jej imię reaguje równie entuzjastycznie, jak na słowa “lody”, “kotlet” i “tablet” . Wzajemna sympatia pomiędzy synem i terapeutą, którą również, jako rodzice wyczuwamy, sprawia, że syn z niecierpliwością czeka na kolejne zajęcia i z entuzjazmem rozwiązuje kolejne zagadki,
  Pani Ewa umie zmotywować syna, jak nikt :)"

  "Na terenie szkoły czujemy się po prostu dobrze, czujemy się mile widziani. Lubimy i chcemy tam być."

 • Obszar działalności:Pomoc dzieciom
 • Obszar działania:cała Polska
 • KRS:0000522840
 • Konto:44 194 0 10 76 3 138 8807 000 0 00 00
 • Adres:ul. Katowicka 9B/14
 • WWW:www.otwarte-drzwi.pl
 • E-mail:s.wrembel@otwarte-drzwi.pl
 • Telefon:61 6468438
  • Rozliczenie na zasadach ogólnych

   Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.

  • Rozliczenie na zasadach ogólnych

   Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.

  • Dochody kapitałowe

   Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.

  • Dochody rozliczane ryczałtowo

   Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.

  • Zbycie nieruchomości

   Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.

  • Działalność gospodarcza rozliczana liniowo

   Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%

  • Oświadczenie w sprawie 1% podatku

   PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.

  • Wybraliśmy dla Państwa proste, wygodne i bezpieczne rozliczenie PIT – naszym zdaniem najlepsze w Polsce

   Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.

  • Rozlicz dowolne przychody – obsługujemy wszystkie druki PIT

  • Rozlicz nawet najbardziej zawiłe przychody

  • Zapisz, wydrukuj lub zachowaj w bezpiecznym repozytorium

  • Odpowiedz na tylko proste pytania
   bez cytowania ustaw i języka
   prawnego

  • Wyślij przez internet do Urzędu Skarbowego – dostaniesz formalne Urzędowe Poświadczenie Odbioru

  • Bądź bezpieczny – podobnie jak systemy bankowe nigdy nie przechowujemy danych na komputerze użytkownika

  Pomoc Techniczna

  • 534 30 50 40
  • pn - pt: 9:00 - 16:00

  Krajowa Informacja Skarbowa

  • 22 330 0 330
  • pn - pt: 7:00 - 18:00