Stowarzyszenie UNICEF Polska

Stowarzyszenie UNICEF Polska
 • Dla każdego dziecka

  UNICEF to organizacja humanitarna i rozwojowa działająca na rzecz dzieci.

  Jak wykorzystamy 1%

  Twój 1% ratuje życie dzieci w sytuacjach kryzysowych.

  • Obszar działalności:Pomoc dzieciom
  • Obszar działania:cała Polska
  • KRS:0000107957
  • Wizytówka:www.pitax.pl/unicef
  • Konto:84 102 0 10 13 0 000 0902 000 2 51 06
  • Adres:Rolna 175 D, 02-729 Warszawa
  • WWW:www.pitax.pl
  • E-mail:darczyncy@unicef.pl
  • Telefon:225680365
 • UNICEF to największa na świecie organizacja humanitarna, która ratuje życie ponad 7 milionów dzieci  każdego roku. Pomoc niesiona przez UNICEF finansowana jest w całości przez darczyńców, a jedną z możliwych form wsparcia jest przekazywanie organizacji 1% od swojego podatku. Od ratujących życie szczepień, przez budowę szkół, po natychmiastową pomoc w sytuacji klęski humanitarnej - UNICEF robi wszystko, aby dzieciom żyło się lepiej. Pracuje w małych wioskach i z rządami państw, bo uważa, że każde dziecko, niezależnie od miejsca urodzenia, koloru skóry czy religii, ma prawo do zdrowego i bezpiecznego dzieciństwa.

  Niezależnie od miejsca na świecie, UNICEF zawsze na pierwszym miejscu stawia życie dzieci i ich prawidłowy rozwój. Robimy wszystko, by w każdym zakątku świata żyło im się lepiej. Żadne dziecko nie jest dla UNICEF zbyt daleko, by dotrzeć do niego z pomocą!

  Początki UNICEF sięgają 1943 roku. Wówczas alianci przewidując zniszczenia wojenne powołali do życia UNRRA (Organizację Narodów Zjednoczonych do Spraw Pomocy i Odbudowy). Jednak, kiedy po II Wojnie Światowej zaczęła zapadać żelazna kurtyna i rząd Stanów Zjednoczonych wycofał się z pomocy dla krajów bloku wschodniego, pojawiła się potrzeba powstania organizacji, która zajęłaby się pomocą dzieciom niezależnie od miejsca, w którym przyszły na świat. Postulat ten, wysunięty przez Ludwika Rajchmana - polskiego delegata na posiedzeniu UNRRA w 1946 roku, posłużył za podstawę do powołania UNICEF – Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci.

  W pierwszych latach istnienia UNICEF skupiał się głównie na interwencyjnym dożywianiu dzieci w Europie, dostarczając mleko, odżywki i leki. Dzięki tym działaniom UNICEF zyskał przydomek „mleczarza dla dzieci świata”, a pierwsze logo organizacji przedstawiało właśnie dziecko trzymające kubek mleka.

  Obecnie UNICEF działa w ponad 190 krajach, od 70 lat niosąc pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom. UNICEF jest w całości finansowany z dobrowolnych składek darczyńców. Ponad 90% środków jest przekazywanych bezpośrednio na programy pomocy dzieciom w najuboższych zakątkach świata.

  Niestety wciąż 7,5 miliona dzieci z 48 krajów świata stoi w obliczu ciężkiego ostrego niedożywienia, 500 milionów dzieci mieszka w krajach objętych konfliktami zbrojnymi (co czwarte dziecko na świecie!) oraz każdego dnia 16 000 dzieci umiera z przyczyn, którym umiemy zapobiegać.

  Wszystko, co do tej pory udało nam się osiągnąć, zawdzięczamy Wam – naszym Darczyńcom. Dlatego z całego serca prosimy, pomóż nam dotrzeć do każdego dziecka, które wciąż czeka na nasze wsparcie!

  UNICEF jest wyjątkową organizacją, szczególną wśród organizacji międzynarodowych pracujących z młodymi ludźmi. Działa na całym świecie wykorzystując wiedzę i doświadczenie pokoleń. Wspiera dzieci i ich rodziny w zmaganiach z wyzwaniami, które przed nimi stoją. Współpracuje z organizacjami i instytucjami, które zajmują się ochroną i promowaniem praw dziecka.

  Dodatkowo, jednym z bardzo ważnych zadań UNICEF w Polsce jest upowszechnianie zapisów Konwencji o Prawach Dziecka w szerokich kręgach społeczeństwa: wśród nauczycieli, rodziców, przedstawicieli prawa, a także wśród dzieci i młodzieży. UNICEF w Polsce wspiera program karmienia piersią niemowląt, uczestniczył w budowie Narodowego Planu Działań na Rzecz Dzieci i wielu innych cennych inicjatywach, które mają na celu poprawę warunków życia polskich dzieci.

  Przekazując swój 1% podatku UNICEF, masz pewność, że zapewniasz dzieciom szansę na zdrową, bezpieczną i lepsza przyszłość.


 • Rozliczenie na zasadach ogólnych

  Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.

 • Rozliczenie na zasadach ogólnych

  Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.

 • Dochody kapitałowe

  Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.

 • Dochody rozliczane ryczałtowo

  Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.

 • Zbycie nieruchomości

  Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.

 • Działalność gospodarcza rozliczana liniowo

  Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%

 • Oświadczenie w sprawie 1% podatku

  PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.

 • Wybraliśmy dla Państwa proste, wygodne i bezpieczne rozliczenie PIT – naszym zdaniem najlepsze w Polsce

  Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.

 • Rozlicz dowolne przychody – obsługujemy wszystkie druki PIT

 • Rozlicz nawet najbardziej zawiłe przychody

 • Zapisz, wydrukuj lub zachowaj w bezpiecznym repozytorium

 • Odpowiedz na tylko proste pytania
  bez cytowania ustaw i języka
  prawnego

 • Wyślij przez internet do Urzędu Skarbowego – dostaniesz formalne Urzędowe Poświadczenie Odbioru

 • Bądź bezpieczny – podobnie jak systemy bankowe nigdy nie przechowujemy danych na komputerze użytkownika

Wypełniając formularz PIT
w tej wersji programu możesz
przekazać 1% podatku dla:

Stowarzyszenie UNICEF Polska

Dla każdego dziecka