Fundacja OKNO
 • Otwieramy dzieciom OKNA na świat wspomagając rozwój.

  Fundacja OKNO powstała z myślą o rodzinach z dziećmi, których problemy mają podłoże sensoryczne. Wspieramy także terapeutów i rodziców. Chcemy dzieciom otwierać OKNA na świat.

  Jak wykorzystamy 1%

  Organizowanie zajęć terapeutycznych dla dzieci, szkoleń dla rodziców i terapeutów. Zakup specjalistycznych pomocy do terapii. Konsultacje dla rodziców.

  • Obszar działalności:Pomoc dzieciom
  • Obszar działania:cała Polska
  • KRS:0000329123
  • Adres:Ul. Na Uboczu 18/51, 02-791 Warszawa
  • WWW:fundacjaokno.pl
  • E-mail:magdalena.okrzasa@gmail.com
  • Telefon:503 171 075, 604 442 144
 • Fundacja powstała z myślą o rodzinach z dziećmi o różnych problemach rozwojowych. Pracujemy z dziećmi ze spectrum zaburzeń autystycznych, z ADHD, trudnościami w uczeniu, dziećmi z zaburzeniami genetycznymi, a także tymi, których problemy emocjonalne mają podłoże sensoryczne.
  Głównym działaniem Fundacji jest pomoc rodzinom w rozwiązywaniu problemów sensorycznych dzieci. Zajmujemy się organizowaniem i prowadzeniem terapii integracji sensorycznej, warsztatów dla rodziców prezentujących różne sposoby pracy z dzieckiem w domu czy techniki wyciszające nadmierne pobudzenie dziecka.
  Wychodzimy z założenia, że dziecku nie wystarczy praca z kolejnymi specjalistami, przechodzenie z gabinetu do gabinetu. Potrzebne jest wsparcie dla całej rodziny, aby łatwiej odczytać niepokojące i trudne zachowania dziecka. Przekonanie rodziców o istocie problemu dziecka i celowości określonych strategii postępowania daje szansę na znaczące zmiany w zachowaniu. To rodzice są z dzieckiem najczęściej, najlepiej go znają i jeśli mają wsparcie w zrozumieniu problemu dziecka mogą efektywnie mu pomóc. Dlatego też chcemy skupić się oprócz działań terapeutycznych na różnych formach warsztatowych, które wspierały by rodziców nie tylko w realizacji programów domowych ćwiczeń, ale także miały walor poznawczy.
  Planujemy warsztaty poświęcone nie tylko problemom sensorycznym, ale także prezentujące pokrewne metody pracy z dzieckiem jak masaż leczniczy Schantalla, metoda czaszkowo-krzyżowa, techniki oczyszczania organizmu z toksyn.
  Ruszył punkt konsultacyjny dla rodziców, opiekunów, wolontariuszy i innych specjalistów, gdzie nieodpłatnie można uzyskać poradę, pomoc psychologiczną czy konsultację dotyczącą problemów dzieci.
  Pierwszą refleksją przy tworzeniu Fundacji była myśl, że rodzice są w bardzo trudnej sytuacji. Często wysłuchują od kolejnych specjalistów zupełnie innych, niestety też nie rzadko przeciwstawnych sobie strategii postępowania w pracy z dzieckiem. Każdy specjalista traktuje swoją metodę jako najważniejszą i jedyną. Zapomina się często o "złotej" zasadzie : każde dziecko jest inne i potrzebuje indywidualnie dobranych form pracy. Każdy z nas, jako rodziców jest inny i mamy prawo wybierać do swoich możliwości nie tylko finansowych, ale i osobowościowych sposób postępowania z własnym dzieckiem.
  Ideą Fundacji jest współdziałanie ze wszystkimi specjalistami i szukanie wspólnych obszarów oddziaływań. Stąd też wynika nasza współpraca z Fundacją "SYNAPSIS", Centrum Audio-Psycho-Fonologii CAPF, Fundacją "SCOLAR", Centrum Terapii "SYNERGIS", Centrum Terapii "SOTIS".
  Zakładając z mężem Fundację byłam już instruktorem, nauczycielem terapii integracji sensorycznej. Zawsze bliskie i dające mi dużo satysfakcji były sytuacje, kiedy mogłam się dzielić z innymi swoją wiedzą, a przede wszystkim doświadczeniem klinicznym.
  Stąd Fundacja stawia sobie za cel wspieranie nie tylko rodziców, ale także i młodych terapeutów oraz wolontariuszy pracujących z dziećmi w domu czy w placówkach oświatowych. Dla nich mamy drzwi otwarte. Mogą obserwować terapię, konsultować się z terapeutami, bo to gwarantuje bardziej spójną pracę z dzieckiem. Fundacja posiada rekomendację Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Integracji Sensorycznej, co pozwala na prowadzenie stażów dla terapeutów, legitymujących się certyfikatami wydanymi przez różne ośrodki szkolące.
  Pomoc dzieciom w pokonywaniu ich trudności jest dużym wyzwaniem, ale także pracą dającą ogromną satysfakcję i radość. Jesteśmy otwarci na nowe propozycje i pomysły ułatwiające rodzinom wprowadzanie dzieci w świat kolejnych zadań, ról i sytuacji. Mamy nadzieję, że choć trochę przyczynimy się do otwarcia dla nich okna na świat. 


Wypełniając formularz PIT
w tej wersji programu możesz
przekazać 1% podatku dla:

Fundacja OKNO