Otwarte Klatki

Otwarte Klatki
 • Twórz z nami świat wolny od cierpienia zwierząt

  Stowarzyszenie Otwarte Klatki to organizacja pożytku publicznego walcząca z okrucieństwem wobec zwierząt. Edukuje i promuje pozytywne postawy w społeczeństwie.

  Jak wykorzystamy 1%

  Państwa wsparcie z przekazanego 1% zostanie przeznaczone na zapobieganie cierpieniu zwierząt przez wprowadzanie zmian społecznych oraz edukację promującą pozytywne postawy wobec zwierząt.

  • Obszar działalności:Prawa zwierząt
  • Obszar działania:cała Polska
  • KRS:0000444120
  • Konto:81 203 0 00 45 1 110 0000 025 7 19 60
  • Adres:Grottgera 16/1, 60-758 Poznań
  • WWW:https://www.otwarteklatki.pl/1procent/
  • E-mail:iga.lebuda@otwarteklatki.pl
  • Telefon:660308687
 • Kim jesteśmy?

  Stowarzyszenie Otwarte Klatki jest powstałą w 2012 roku organizacją zrzeszającą osoby, które chcą zmienić los zwierząt hodowlanych. Wierzymy, że zmiana sytuacji zwierząt jest możliwa i podejmujemy działania, które przybliżają nas do tego celu.

  Zabiegamy o lepszą ochronę zwierząt zamykanych na fermach, a także o prawo konsumentów do pełnej wiedzy na temat warunków, w jakich żyją te zwierzęta.

  Przez 6 lat naszej działalności bardzo się rozwinęliśmy i obecnie jesteśmy międzynarodową organizacją mającą swoje oddziały między innymi w Wielkiej Brytanii, Estonii, na Litwie i Ukrainie. Zrzeszamy osoby, które chcą budować lepszy świat dla zwierząt!

   

  Nasza Misja

  Naszym celem jest zapobieganie cierpieniu zwierząt poprzez wprowadzanie systemowych zmian społecznych, dokumentowanie warunków chowu przemysłowego oraz edukację promującą pozytywne postawy wobec zwierząt.

   

  Jesteśmy jedną z najskuteczniejszych organizacji prozwierzęcych na świecie!

  Otwarte Klatki zostały wyróżnione tytułem Standout Charity przez organizację Animal Charity Evaluators. Oznacza to, że znaleźliśmy się w gronie 11 najskuteczniejszych organizacji prozwierzęcych na świecie.

  Tak Animal Charity Evaluators opisuje nasze mocne strony:

  Otwarte Klatki rozumieją wartość używania podejścia opartego na nauce i dowodach, by zwiększyć swoją skuteczność. Badają wyniki swojej pracy i aktywnie poszukują sposobów na ulepszanie swoich materiałów i strategii działania. Organizacja zademonstrowała wolę i umiejętność, by się ciągle poprawiać, czasami odrzucając mniej skuteczne programy, by skupić się na tych wydajniejszych.

  Z racji tego, że Otwarte Klatki działają w obszarze świata, w którym hodowla przemysłowa jest relatywnie duża i w którym ruch prozwierzęcy jest relatywnie mały, uważamy, że są organizacją, która może realnie wpłynąć na zmianę życia zwierząt hodowlanych.

   

  Jak działamy?

  Wszystkie nasze działania są planowane i realizowane z myślą o jak największej skuteczności. Nie wystarczy, że wierzymy w słuszne idee. Ważne jest to, czy uda nam się osiągnąć zamierzone cele.

   

  • Publikujemy filmy i zdjęcia z polskich ferm

  Wiemy, że ludzi dużo bardziej porusza to, co dzieje się niedaleko. Fermy przemysłowe, które powodują olbrzymie cierpienie zwierząt, znajdują się w każdym województwie. Patrzymy na ręce hodowców i pokazujemy prawdę o fermach!

   

  • Prowadzimy postępowania sądowe dotyczące znęcania się nad zwierzętami

  W ramach Otwartych Klatek działa grupa interwencyjna, która reaguje na doniesienia związane ze znęcaniem się nad zwierzętami hodowlanymi. W uzasadnionych przypadkach kierujemy do prokuratury zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

   

  • Wydajemy raporty, broszury i ulotki na temat przemysłowego chowu zwierząt

  Podstawą podejmowania dobrych decyzji jest dostęp do wiedzy na temat warunków hodowli zwierząt oraz rozwiązań, jakie mamy do dyspozycji.

   

  • Lobbujemy na rzecz zmian prawnych poprawiających sytuację zwierząt

  Zależy nam na tym, żeby temat zwierząt zaczął być traktowany poważnie również przez polityków.

   

  • Rozmawiamy z firmami o hodowli przemysłowej

  Pokazujemy realia hodowli przemysłowej i uwrażliwiamy na cierpienie zwierząt. Przekonujemy firmy i korporacje do zmiany ich polityk dotyczących zwierząt i wymagania od swoich dostawców wprowadzenia wyższych norm dobrostanowych.

   

  • Prowadzimy stoiska informacyjne

  Organizujemy akcje nagłaśniające problemy związane z przemysłową hodowlą zwierząt. Pojawiamy się tam, gdzie są ludzie – jesteśmy na ulicach, na wielkich festiwalach muzycznych i innych wydarzeniach.

   

  • Namawiamy firmy do poszerzenia oferty produktów roślinnych

  Chcemy, aby produkty roślinne były łatwo dostępne dla każdego. Ponadto, uczymy, jak łatwo przygotować dania roślinne. Zachęcamy do spróbowania kuchni roślinnej, pokazując, że jest naprawdę smaczna i zdrowa, a do tego przy odrobinie wprawy jest naprawdę nieskomplikowana.
   

   

  Nasze kampanie

  W naszych działaniach skupiamy się przede wszystkim na temacie poprawy dobrostanu zwierząt hodowlanych. Do naszych najgłośniejszych kampanii należą:

  • Cena Futra

  Nasze działania w ramach kampanii Cena Futra mają na celu zakończenie hodowania zwierząt dla ich futer. Chcemy, aby Polska dołączyła do grona krajów, w których obowiązuje zakaz hodowli zwierząt na futra. Chcemy odesłać futro do historii.

   

  • Jak One To Znoszą?

  „Jak one to znoszą?” to kampania, która ukazuje, co tak naprawdę kryje się za jajkami z chowu klatkowego. W ramach kampanii prowadzimy i publikujemy śledztwa na polskich fermach jajczarskich, by pokazać to, co jest przed nami ukrywane w ciemnych, zamkniętych halach.

   

  • Frankenkurczak

  Kurczaki hodowane na mięso żyją w potwornym cierpieniu. W ramach kampanii publikujemy materiały dokumentujące warunki, w jakich przebywają brojlery. Uświadamiamy, że są to sztucznie stworzone przez człowieka rasy ptaków, co okupują wielkim cierpieniem.

   

  • Sklepy Wolne od Futer

  Sklepy Wolne od Futer (Fur Free Retailer) to kampania międzynarodowej koalicji Fur Free Alliance, która ma na celu zapewnienie konsumentom rzetelnych informacji na temat polityki sklepów w kwestii futer, pozwalając w ten sposób dokonywać świadomych i etycznych wyborów. Stowarzyszenie Otwarte Klatki w 2013 roku stało się oficjalnym przedstawicielem Fur Free Alliance w Polsce.

   

  • End Pig Pain

  Miliony prosiąt w całej Europie, w ciągu zaledwie kilku dni po urodzeniu, są kastrowane bez żadnego znieczulenia i poddawane bolesnym zabiegom przycinania ogonów i zębów. Prawo mające chronić prosięta w Polsce i w Europie musi zostać ulepszone, a los tych zwierząt musi się poprawić.

   

  Dużą popularnością cieszą się również Obrońcy Zwierząt - kampania zrzeszająca osoby, które są gotowe poświęcić kilka minut w tygodniu na wykonanie zadań w internecie (takich jak wysłanie maila) na rzecz zwierząt. To forma aktywizmu dostępna dla każdego!

  Ponadto prowadzimy kampanie lifestylowe - Roślinniejemy oraz Jasna Strona Mocy. Jesteśmy również organizatorem targów Veganmania, które odbywają się regularnie w wielu miastach Polski.

   

  Dowiedz się więcej

  Abu dowiedzieć się więcej o Otwartych Klatkach i o tym, jak działamy, odwiedź naszą stronę: www.otwarteklatki.pl

  Możesz nas również znaleźć w mediach społecznościowych!


Wypełniając formularz PIT
w tej wersji programu możesz
przekazać 1% podatku dla:

Otwarte Klatki

Twórz z nami świat wolny od cierpienia zwierząt