1
 • Pomagaj z nami!

  Rozliczając z nami PIT
  możesz przekazać 1% na cele statutowe
  Stowarzyszenie Manko
  KRS 0000225549

Program ten nie umożliwia swobodnego wyboru i przekazania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych wybranej Organizacji Pożytku Publicznego.

Stowarzyszenie Manko - wspieramy Seniorów

Od około 20 lat Stowarzyszenie MANKO (Organizacja Pożytku Publicznego 1%) jest wydawcą mediów obywatelskich oraz organizatorem licznych ogólnopolskich kampanii skierowanych do wszystkich grup społecznych. W ostatnich latach nasza działalność poświęcona jest Seniorom. Chcemy by działania, które podejmujemy poprawiły jakość ich życia. Dostrzegamy problemy, które dotykają ludzi starszych. Kwestie zdrowotne, utrudniony dostęp do służby zdrowia, niekorzystna sytuacja finansowa, brak wiedzy w zakresie ekonomii, prawa, technik cyfrowych, a nawet polityki to obszary, w których staramy się informować osoby 60+. Aktywizujemy seniorów i pokazujemy, że są oni ważni cenną grupą społeczną

Jak wykorzystamy 1%

Środki pozyskane z darowizn w postaci 1% podatku mamy zamiar wykorzystać na cele statutowe stowarzyszenia.  W tym roku naszym celem jest zakup wózka inwalidzkiego lub innej pomocy medycznej dla potrzebującego kombatanta. Zdecydowaliśmy się na taki sposób wykorzystania środków w z związku z naszą kampanią „Patriotyczny Glos Seniora - Śladami Niepodległej”, którą przeprowadzaliśmy m. in. w partnerstwie z  Instytutem Pamięci Narodowej, Muzeum Powstania Warszawskiego i Muzeum Armii Krajowej w Krakowie. Uważamy, że zakup wózka inwalidzkiego dla kombatanta łączy nasz dwa cele: pomoc osobom starszym oraz wsparcie dla osoby zaangażowanej w walkę o niepodległość.

Więcej o nas

Od 20 lat Stowarzyszenie MANKO (Organizacja Pożytku Publicznego 1%) jest wydawcą mediów obywatelskich oraz organizatorem licznych ogólnopolskich kampanii społecznych (tj.: Lokal BEZ papierosa, Polska BEZ dymu, RyzyKOchania, Nie pal przy dziecku, Palenie jest słabe, Życie zaczyna się po 60-tce, Głos Seniora). Działania te zostały docenione wieloma ogólnopolskimi nagrodami i wyróżnieniami m.in.: Biały Kruk, Kryształy Soli, Złote Spinacze, Laury Magellana czy Medal Obywatelski.

Od 7 lat we współpracy m.in. z Ministerstwem Rodziny Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwem Zdrowia, Ministerstwem Sportu i Turystyki, Sejmową Komisją Polityki Senioralnej  oraz wieloma innymi instytucjami zajmujemy się polityką senioralną i wspieraniem osób starszych (edukacją i aktywizacją).  Nasze działania z sukcesem prowadzimy na terenie całej Polski i za granicą.  Ogólnopolską Kartę Seniora posiada już ponad 250 tysięcy seniorów, honoruje ją ponad 1600 firm, a 115 gmin przystąpiło do naszej kampanii Gmina Przyjazna Seniorom. Wydawany przez nas  Ogólnopolski Głos Seniora (już 44 wydań) o nakładzie 30 tys. sztuk dociera do ponad 800 organizacji seniorskich w Polsce. Wydajemy też jego edycje lokalne np. Rzeszowski Głos Seniora. Nasza kampania Stop Manipulacji – nie kupuj na prezentacji! ma za zadanie zwiększenie świadomości konsumentów dotyczącą nieuczciwych praktyk sprzedażowych. Jesteśmy też liderem Międzynarodowego projektu SASME z Funduszy Erasmus+.  W jego ramach, od grudnia 2017 r. wydajemy Europejski Głos Seniora, Europejską Kartę Seniora w wersjach niemieckiej, litewskiej i rumuńskiej oraz pierwszą w Europie Centralnej – międzynarodową grę planszową dla seniorów „Latający reporterzy”. 

Ogólnopolski Głos Seniora:

Ogólnopolski Głos Seniora to już piąty tytuł prasowy wydawany przez Stowarzyszenie MANKO, które specjalizuje się w kampaniach społecznych, medialnych i edukacyjnych. Do tej pory ukazały się 44 wydania gazety, które docierają do ponad 800 organizacji seniorskich, w tym Uniwersytetów Trzeciego Wieku oraz Klubów Seniora w całej Polsce. Projekt uzyskał patronat honorowy m.in.:  Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Ogólnopolskiej Federacji UTW. Ogólnopolski Głos Seniora prowadzi edukację osób starszych m.in. w tematyce przedsiębiorczości, polityki senioralnej oraz bezpieczeństwa. Na łamach magazynu prezentowane są artykuły ekspercie, rozrywkowe oraz konkursowe.

Ogólnopolska Karta Seniora:

Ogólnopolską Kartę Seniora możne wyrobić każda osoba, która ukończyła 60 rok życia i wypełni formularz znajdujący się na naszej stronie www.glosseniora.pl. Posiadacze Ogólnopolskiej Karty Seniora stają się zarazem ambasadorami Programu – opowiadają o niej swojej rodzinie i znajomym, zachęcają lokalnych przedsiębiorców do jej honorowania, a również dołączają swój samorząd do Programu Gmina Przyjazna Seniorom. Dzięki niemal 250 000 seniorom, którzy posiadają Ogólnopolską Kartę Seniora, do Programu dołączyło ponad 1600 firm z całej Polski, a każdego dnia aktualizujemy listę punktów partnerskich. Ogólnopolska Karta Seniora jest bezpłatna i bezterminowa, a wyrobić można ją w Krakowie (w siedzibie Stowarzyszenia MANKO) lub w jednym ze 115 miast partnerskich. Wszystkie informacje, regulamin oraz formularze zgłoszeniowe znajdują się na naszej stronie internetowej www.glosseniora.pl

Gmina Przyjazna Seniorom:

Od kilku lat Stowarzyszenie MANKO prowadzi również Program Gmina Przyjazna Seniorom, który pozwala na aktywizowanie seniorów poprzez lokalny samorząd. Obecnie współpracujemy z ponad 115 powiatami, gminami i miastami w Polsce, a każdy samorząd partnerski wydaje z nami Ogólnopolską Kartę Seniora w edycji lokalnej (obowiązującej na terenie całego kraju). Dzięki współpracy z samorządami aktywizujemy również przedsiębiorców, którzy tworzą oferty specjalne dla seniorów i wychodzą naprzeciw ich oczekiwaniom. Dzięki Programowi Gmina Przyjazna Seniorom, seniorzy szybciej otrzymują Ogólnopolską Kartę Seniora i mają szerszy dostęp do punktów, gdzie jest ona honorowana, a samorządy zyskują na turystyce lokalnej i gospodarce. Dołączyli do nas m.in.: Rzeszów, Kielce, Jelenia Góra, Lidzbark oraz Malbork.

Stop Manipulacji – nie kupuj na prezentacji!

Głównym celem kampanii jest edukacja w obszarze oszczędności, ekonomii, praw konsumenta, manipulacyjnych technik sprzedaży i bezpieczeństwa. Projekt skierowany jest do seniorów, którzy są głównymi adresatami pokazów i prezentacji. Projekt przewiduje działania prewencyjne przed dokonywaniem zakupów w warunkach, które nie sprzyjają rozważnemu podjęciu decyzji przez konsumentów. Goście zaproszeni na tego typu spotkania (pokazy, prezentacje, bezpłatne badania) nie są właściwie informowani o celu handlowym, bywają wprowadzani w błąd co do właściwości produktów. W trakcie spotkań bywa wywierana presja i wątpliwy etycznie nacisk na potencjalnych klientów (np. poprzez odwoływanie się do odpowiedzialności za zdrowie rodziny). Klienci po zakupie nie otrzymują wszystkich dokumentów ani nie są informowani o swoich prawach, w szczególności o prawie do odstąpienia od umowy. Zwracamy się również do samorządów oraz przedstawicieli branży hotelarskiej, aby zrezygnowali z wynajmowania swoich powierzchni pod prezentacje sprzedażowe. Planujemy także działania na rzecz zmiany prawa, które wzorem innych krajów ograniczą ten nieetyczny proceder.


 • Obszar działalności:Pozostałe
 • Obszar działania:cała Polska
 • KRS:0000225549
 • Konto:57 249 0 00 05 0 000 4500 981 0 99 05
 • Adres:Siarczki 16
 • WWW:www.glosseniora.pl
 • E-mail:marketing@manko.pl
 • Telefon:124293728 • Formularze PIT 2018/2019 dla
  Stowarzyszenie Manko

  KRS 0000225549

PIT-37 PIT-36 PIT-38 PIT-28
Rozliczenie
na zasadach ogólnych
Rozliczenie 
na zasadach ogólnych
Dochody
kapitałowe

Dochody rozliczane
ryczałtowo

Dochody podstawowe:
z pracy, z prac zleconych
oraz inne podstawowe.
PIT wybierany przez 82%
podatników.

Dochody z działalności
gospodarczej, dochody
małoletnich dzieci,
dochody z zagranicy
oraz inne dochody
rozliczane na zasadach
ogólnych.

 

Dochody z giełdy
papierów wartościowych
udziałów w spółkach
z o.o., Spółek Akcyjnych
i podobne.

Tylko dla tych, którzy zgłosili
chęć rozliczenia ryczałtowego:
dochody z wynajmu
i prowadzenia działalaności
gospodarczej.
PIT-39 PIT-36L PIT-OP

Pobierz załączniki:

PIT/B, PIT/D, PIT/O, PIT/BR, PIT/ZG, PIT/Z, PIT/M, PIT-2K, PIT-28/A, PIT-28/B

Do otwarcia plików potrzebujesz bezpłatnego programu Acrobat Reader lub przeglądarki internetowej z wtyczką do odczytywania plików PDF.

Wszystkie pliki zawierają podstawowy formularz PIT oraz wszystkie załączniki, które mogą być do niego dołączone. Wydrukuj tylko potrzebne załączniki pamiętając o ochronie środowiska.

 

 Zbycie nieruchomości Działalność gospodarcza
rozliczana liniowo
Oświadczenie
w sprawie 1% podatku

Wyłącznie dla osób, które
sprzedają nieruchomość
zakupioną w ciągu
5 ostatnich lat.

Dla osób prowadzących
jednoosobową działalność
gospodarczą, które wybrały
opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby,
które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.

Wybraliśmy dla Państwa
proste, wygodne i bezpieczne rozliczenie PIT – naszym zdaniem najlepsze w Polsce

Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Rozlicz dowolne przychody –
obsługujemy wszystkie druki PIT
Rozlicz nawet najbardziej zawiłe przychody
Zapisz, wydrukuj lub zachowaj w bezpiecznym repozytorium
Odpowiedz na tylko proste pytania
bez cytowania ustaw i języka
prawnego
Wyślij przez internet do Urzędu Skarbowego – dostaniesz formalne Urzędowe Poświadczenie Odbioru
Bądź bezpieczny – podobnie jak systemy bankowe nigdy nie przechowujemy danych na komputerze użytkownika

Stowarzyszenie Manko

 • Stowarzyszenie Manko - wspieramy Seniorów

  Od około 20 lat Stowarzyszenie MANKO (Organizacja Pożytku Publicznego 1%) jest wydawcą mediów obywatelskich oraz organizatorem licznych ogólnopolskich kampanii skierowanych do wszystkich grup społecznych. W ostatnich latach nasza działalność poświęcona jest Seniorom. Chcemy by działania, które podejmujemy poprawiły jakość ich życia. Dostrzegamy problemy, które dotykają ludzi starszych. Kwestie zdrowotne, utrudniony dostęp do służby zdrowia, niekorzystna sytuacja finansowa, brak wiedzy w zakresie ekonomii, prawa, technik cyfrowych, a nawet polityki to obszary, w których staramy się informować osoby 60+. Aktywizujemy seniorów i pokazujemy, że są oni ważni cenną grupą społeczną

 • Jak wykorzystamy 1%

  Środki pozyskane z darowizn w postaci 1% podatku mamy zamiar wykorzystać na cele statutowe stowarzyszenia.  W tym roku naszym celem jest zakup wózka inwalidzkiego lub innej pomocy medycznej dla potrzebującego kombatanta. Zdecydowaliśmy się na taki sposób wykorzystania środków w z związku z naszą kampanią „Patriotyczny Glos Seniora - Śladami Niepodległej”, którą przeprowadzaliśmy m. in. w partnerstwie z  Instytutem Pamięci Narodowej, Muzeum Powstania Warszawskiego i Muzeum Armii Krajowej w Krakowie. Uważamy, że zakup wózka inwalidzkiego dla kombatanta łączy nasz dwa cele: pomoc osobom starszym oraz wsparcie dla osoby zaangażowanej w walkę o niepodległość.

 • Więcej o nas

  Od 20 lat Stowarzyszenie MANKO (Organizacja Pożytku Publicznego 1%) jest wydawcą mediów obywatelskich oraz organizatorem licznych ogólnopolskich kampanii społecznych (tj.: Lokal BEZ papierosa, Polska BEZ dymu, RyzyKOchania, Nie pal przy dziecku, Palenie jest słabe, Życie zaczyna się po 60-tce, Głos Seniora). Działania te zostały docenione wieloma ogólnopolskimi nagrodami i wyróżnieniami m.in.: Biały Kruk, Kryształy Soli, Złote Spinacze, Laury Magellana czy Medal Obywatelski.

  Od 7 lat we współpracy m.in. z Ministerstwem Rodziny Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwem Zdrowia, Ministerstwem Sportu i Turystyki, Sejmową Komisją Polityki Senioralnej  oraz wieloma innymi instytucjami zajmujemy się polityką senioralną i wspieraniem osób starszych (edukacją i aktywizacją).  Nasze działania z sukcesem prowadzimy na terenie całej Polski i za granicą.  Ogólnopolską Kartę Seniora posiada już ponad 250 tysięcy seniorów, honoruje ją ponad 1600 firm, a 115 gmin przystąpiło do naszej kampanii Gmina Przyjazna Seniorom. Wydawany przez nas  Ogólnopolski Głos Seniora (już 44 wydań) o nakładzie 30 tys. sztuk dociera do ponad 800 organizacji seniorskich w Polsce. Wydajemy też jego edycje lokalne np. Rzeszowski Głos Seniora. Nasza kampania Stop Manipulacji – nie kupuj na prezentacji! ma za zadanie zwiększenie świadomości konsumentów dotyczącą nieuczciwych praktyk sprzedażowych. Jesteśmy też liderem Międzynarodowego projektu SASME z Funduszy Erasmus+.  W jego ramach, od grudnia 2017 r. wydajemy Europejski Głos Seniora, Europejską Kartę Seniora w wersjach niemieckiej, litewskiej i rumuńskiej oraz pierwszą w Europie Centralnej – międzynarodową grę planszową dla seniorów „Latający reporterzy”. 

  Ogólnopolski Głos Seniora:

  Ogólnopolski Głos Seniora to już piąty tytuł prasowy wydawany przez Stowarzyszenie MANKO, które specjalizuje się w kampaniach społecznych, medialnych i edukacyjnych. Do tej pory ukazały się 44 wydania gazety, które docierają do ponad 800 organizacji seniorskich, w tym Uniwersytetów Trzeciego Wieku oraz Klubów Seniora w całej Polsce. Projekt uzyskał patronat honorowy m.in.:  Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Ogólnopolskiej Federacji UTW. Ogólnopolski Głos Seniora prowadzi edukację osób starszych m.in. w tematyce przedsiębiorczości, polityki senioralnej oraz bezpieczeństwa. Na łamach magazynu prezentowane są artykuły ekspercie, rozrywkowe oraz konkursowe.

  Ogólnopolska Karta Seniora:

  Ogólnopolską Kartę Seniora możne wyrobić każda osoba, która ukończyła 60 rok życia i wypełni formularz znajdujący się na naszej stronie www.glosseniora.pl. Posiadacze Ogólnopolskiej Karty Seniora stają się zarazem ambasadorami Programu – opowiadają o niej swojej rodzinie i znajomym, zachęcają lokalnych przedsiębiorców do jej honorowania, a również dołączają swój samorząd do Programu Gmina Przyjazna Seniorom. Dzięki niemal 250 000 seniorom, którzy posiadają Ogólnopolską Kartę Seniora, do Programu dołączyło ponad 1600 firm z całej Polski, a każdego dnia aktualizujemy listę punktów partnerskich. Ogólnopolska Karta Seniora jest bezpłatna i bezterminowa, a wyrobić można ją w Krakowie (w siedzibie Stowarzyszenia MANKO) lub w jednym ze 115 miast partnerskich. Wszystkie informacje, regulamin oraz formularze zgłoszeniowe znajdują się na naszej stronie internetowej www.glosseniora.pl

  Gmina Przyjazna Seniorom:

  Od kilku lat Stowarzyszenie MANKO prowadzi również Program Gmina Przyjazna Seniorom, który pozwala na aktywizowanie seniorów poprzez lokalny samorząd. Obecnie współpracujemy z ponad 115 powiatami, gminami i miastami w Polsce, a każdy samorząd partnerski wydaje z nami Ogólnopolską Kartę Seniora w edycji lokalnej (obowiązującej na terenie całego kraju). Dzięki współpracy z samorządami aktywizujemy również przedsiębiorców, którzy tworzą oferty specjalne dla seniorów i wychodzą naprzeciw ich oczekiwaniom. Dzięki Programowi Gmina Przyjazna Seniorom, seniorzy szybciej otrzymują Ogólnopolską Kartę Seniora i mają szerszy dostęp do punktów, gdzie jest ona honorowana, a samorządy zyskują na turystyce lokalnej i gospodarce. Dołączyli do nas m.in.: Rzeszów, Kielce, Jelenia Góra, Lidzbark oraz Malbork.

  Stop Manipulacji – nie kupuj na prezentacji!

  Głównym celem kampanii jest edukacja w obszarze oszczędności, ekonomii, praw konsumenta, manipulacyjnych technik sprzedaży i bezpieczeństwa. Projekt skierowany jest do seniorów, którzy są głównymi adresatami pokazów i prezentacji. Projekt przewiduje działania prewencyjne przed dokonywaniem zakupów w warunkach, które nie sprzyjają rozważnemu podjęciu decyzji przez konsumentów. Goście zaproszeni na tego typu spotkania (pokazy, prezentacje, bezpłatne badania) nie są właściwie informowani o celu handlowym, bywają wprowadzani w błąd co do właściwości produktów. W trakcie spotkań bywa wywierana presja i wątpliwy etycznie nacisk na potencjalnych klientów (np. poprzez odwoływanie się do odpowiedzialności za zdrowie rodziny). Klienci po zakupie nie otrzymują wszystkich dokumentów ani nie są informowani o swoich prawach, w szczególności o prawie do odstąpienia od umowy. Zwracamy się również do samorządów oraz przedstawicieli branży hotelarskiej, aby zrezygnowali z wynajmowania swoich powierzchni pod prezentacje sprzedażowe. Planujemy także działania na rzecz zmiany prawa, które wzorem innych krajów ograniczą ten nieetyczny proceder.

 • Obszar działalności:Pozostałe
 • Obszar działania:cała Polska
 • KRS:0000225549
 • Konto:57 249 0 00 05 0 000 4500 981 0 99 05
 • Adres:Siarczki 16
 • WWW:www.glosseniora.pl
 • E-mail:marketing@manko.pl
 • Telefon:124293728
  • Rozliczenie na zasadach ogólnych

   Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.

  • Rozliczenie na zasadach ogólnych

   Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.

  • Dochody kapitałowe

   Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.

  • Dochody rozliczane ryczałtowo

   Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.

  • Zbycie nieruchomości

   Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.

  • Działalność gospodarcza rozliczana liniowo

   Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%

  • Oświadczenie w sprawie 1% podatku

   PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.

  • Wybraliśmy dla Państwa proste, wygodne i bezpieczne rozliczenie PIT – naszym zdaniem najlepsze w Polsce

   Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.

  • Rozlicz dowolne przychody – obsługujemy wszystkie druki PIT

  • Rozlicz nawet najbardziej zawiłe przychody

  • Zapisz, wydrukuj lub zachowaj w bezpiecznym repozytorium

  • Odpowiedz na tylko proste pytania
   bez cytowania ustaw i języka
   prawnego

  • Wyślij przez internet do Urzędu Skarbowego – dostaniesz formalne Urzędowe Poświadczenie Odbioru

  • Bądź bezpieczny – podobnie jak systemy bankowe nigdy nie przechowujemy danych na komputerze użytkownika

  Pomoc Techniczna

  • 534 30 50 40
  • pn - pt: 9:00 - 16:00

  Krajowa Informacja Skarbowa

  • 22 330 0 330
  • pn - pt: 7:00 - 18:00