1

Pomagaj z nami!

Rozliczając z nami PIT
możesz przekazać 1% na cele statutowe
Fundacja na rzecz Wielkich Historii
KRS 0000321207

Program ten nie umożliwia swobodnego wyboru i przekazania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych wybranej Organizacji Pożytku Publicznego.

Prezent OPP

Poprzez technologie odkrywamy dziedzictwo na nowo.

Poprzez technologie odkrywamy dziedzictwo na nowo i uczymy korzystać z bogactwa historii, ponieważ mocno wierzymy w siłę opowieści. Budujemy cyfrowe zasoby i udostępniamy je później bezpłatnie szerokiej publiczności w celach edukacyjnych i popularyzatorskich poprzez internet. Tworzymy materiały edukacyjne skierowane do nauczycieli oparte na materiałach źródłowych. Nasza działalność nie ogranicza się jedynie do popularyzacji dziedzictwa, kultury i historii w internecie, wychodzimy z naszymi inicjatywami również w przestrzeń publiczną. Pragniemy łączyć edukację z zabawą i aktywnością – organizujemy gry miejskie, warsztaty edukacyjne i wystawy plenerowe.

Jak wykorzystamy jeden procent

Jak wykorzystamy 1%

Państwa wsparcie przeznaczymy na statutowe działania Fundacji, a w szczególności na prowadzenie oraz utrzymanie Digipunktu, archiwum społecznego Pokolenie 2 RP,  a także na realizowane przez nas programy edukacyjne, wystawy, projekty oraz inicjatywy społeczne.

Więcej o nas

Więcej o nas

Kim jesteśmy?

Fundacja na rzecz Wielkich Historii od 2008 roku działa na rzecz edukacji historycznej. W swoich działaniach odkrywa dziedzictwo i przeszłość na nowo, wykorzystując nowoczesne technologie w procesach digitalizacji i udostępniania szerokiej publiczności zbiorów, archiwów oraz kolekcji. Fundacja prowadzi również projekty edukacyjne i wystawiennicze, w których przedstawia przeszłość posługując się językiem nowych mediów.

Nasza Misja
Poprzez technologie odkrywamy dziedzictwo na nowo i uczymy korzystać z bogactwa historii, ponieważ mocno wierzymy w siłę opowieści.

Nasza Wizja
Zmieniamy sposób uczenia i myślenia o dziedzictwie.  Udostępniamy szerokiej publiczności innowacyjne narzędzia samodzielnej interpretacji i odkrywania historii.

Nasze Wartości
Uczymy przez doświadczanie historii. Chcemy angażować innych w nasze opowieści, tak samo jak sami się angażujemy. Każda historia jest dla nas użyteczna - uczy, rozwija, daje narzędzia, a opowieść powinna być uniwersalna - czytelna bez względu na czas i miejsce.

Co robimy?
W roku 2019 zrealizowaliśmy łącznie 14 projektów, w dużej części finansowane z środków  MKiDN, NCK, FIO czy Urząd Miasta Warszawy. Współpracujemy z ponad 30 partnerami instytucjonalnymi z całego kraju.

Najważniejsze obszary naszej działalności:

 • Digitalizacja i digipunktu
  Digipunkt to miejsce, gdzie możesz uwiecznić najcenniejsze rodzinne pamiątki i wspomnienia. Warszawiacy będą mogli nieodpłatnie zdigitalizować większość analogowych formatów i nośników popularnych w XX wieku, od płyty gramofonowej przez przezrocza po taśmy filmowe. 18 stycznia br. Fundacja na rzecz Wielkich Historii otworzy w Wawerskim Centrum Historii Murowanka pierwszy w Polsce Digipunkt, gdzie mieszkańcy Warszawy będą mogli bezpłatnie przesłuchać i przegrać do współczesnego formatu cyfrowego archiwalne nagrania filmowe (taśmy 8 mm, super 8 mm, VHS, DV, DCAM, DVD)  i dźwiękowe (płyty gramofonowe, taśmy magnetofonowe, CD), a także zeskanować przezrocza, negatywy (w kilku formatach), zdjęcia czy listy, pamiętniki, dokumenty, gazety, wycinki, a nawet książki. Często za anonimowym, pierwszo czy drugoplanowym bohaterem zdjęcia, za podpisem na jakimś wyblakłym dokumencie kryje się wielka historia – zachęca do przejrzenia rodzinnych archiwów dyrektor programowy Fundacji Maciej Piwowarczuk, współautor książki „Rozpoznani. Powstanie Warszawskie”. – Wspólnie z mieszkańcami Warszawy jesteśmy gotowi odkrywać i podążać za tymi prywatnymi opowieściami, które często prowadzą do historycznych wydarzeń, a czasem przeplatają się życiorysami historycznych postaci.
 • Archiwum Społeczne
  Zamknij oczy i przypomnij sobie jak wyglądały twoje wakacje, kiedy jeszcze chodziłeś do szkoły. Może całymi dniami bawiłeś się na podwórku z rówieśnikami albo chodziłeś z rodzicami nad wodę. Wyobraź sobie, że jest lato 1939 roku.1 września masz rozpocząć nowy rok szkolny. O wojnie nikt z tobą nie rozmawia, wiesz tyle, ile udało ci się podsłuchać z rozmów dorosłych. Wydaje ci się to czymś frapującym, słyszałeś, że będą się strzelać. Nikt nie spodziewa się tego, co ma nastąpić. Co pozostaje w człowieku, kiedy jego fundamentalne wartości zostają pogwałcone? Jakie momenty wspominamy u schyłku życia? Jak bardzo historia potrafi pokrzyżować ludzkie plany?Projekt „społeczne archiwum Pokolenia II RP” ma na celu zebranie, nagranie i udostępnianie relacji świadków XX wieku. Pragniemy w ten sposób zachować ducha i uczcić pamięć pokolenia, na którym swoje piętno odcisnęły doświadczenia II Wojny Światowej. Pokolenia, któremu odebrano dzieciństwo.
 • Wystawa Ostatni Dzień Lata
  Opowieść o najcenniejszych, letnich wspomnieniach.
  31 sierpnia, w symboliczny ostatni dzień lata, zoorganizowaliśmy dla  mieszkańców Warszawy na „Letnie ostatki” – plenerowe wydarzenie, na którym przywołaliśmy świat II Rzeczpospolitej, wspomnienie ostatnich letnich dni 1939 roku, na chwilę przed wybuchem II wojny światowej. W ten jeden dzień, od wschodu do zachodu słońca, można było zwiedzić wystawę plenerową „Ostatni dzień lata. 1939”, prezentującą świat i społeczeństwo sprzed 80 lat – poprzez relacje ówczesnych dzieci i młodzieży przywołajliśmy wspomnienia beztroskich wakacji 1939 roku. „Ostatni dzień lata” to historia o beztrosce i dzieciństwie, w którym zło występuje tylko w zabawie a nadchodząca wojna jest czymś frapującym. To opowieść o dziecięcym pojmowaniu dorosłych spraw. To wspomnienia, które zachowujemy przez lata, to młodzieńcze pragnienia które nigdy nie zostały zrealizowane. To przede wszystkim wystawa stworzona na podstawie relacji osób, które pamiętają wakacje 1939 roku.
 • Edukacja
  Forum Dydaktyki Cyfrowej to miejsce debaty, gdzie teraźniejszość styka się z przyszłością, a edukacja i kultura z technologią. Jak się odnaleźć w dynamicznie rozwijającym się świecie? Od czego zależy nasza przyszłość i na co postawić w edukacji? Czy na zdobywanie wiedzy i praktycznych umiejętności? Czy może raczej na rozwijanie u przyszłych pokoleń wyobraźni, krytycznego myślenia, pracy zespołowej i umiejętności prowadzenia dyskusji? Jaką rolę w edukacji powinna odgrywać technologia? Media społecznościowe na nowo definiują nasze relacje, potrzeby i wybory. Na ile zatem narzędzia cyfrowe mogą uczyć społecznych kompetencji? Naszą intencją jest też sprowokować debatę wszystkich środowisk edukacyjnych, które dostrzegają, że nowoczesne technologie cyfrowe są szansą, a nie zagrożeniem dla młodych ludzi. Po raz kolejny spojrzeć na proces edukacji nauk humanistycznych mając nadzieję, że o historii i sztuce da się opowiedzieć za pomocą cyfrowych narzędzi naprawdę inaczej i jeszcze ciekawiej. Dlatego też Digitykon jest częścią programu Ogólnopolskiej Sieci Dydaktyki Cyfrowej, która zakłada szeroką aktywność w środowisku edukatorów i nauczycieli.
 • Wirtualna rzeczywistość
  W 2019 roku Fundacja samodzielnie wyprodukowała edukacyjny film w wirtualnej rzeczywistości, pt. "Jagiełło vs. Jungingen. Walka o wszystko". Dzięki wirtualnej rzeczywistości (VR) uczeń przenosi się do 1410 roku, na pola grunwaldzkie. Jest 15 lipca, za kilka godzin dojdzie do decydującego starcia odwiecznych nieprzyjaciół Polski (i Litwy) z Zakonem Krzyżackim. Zanim wojska się rozstawią uczeń ma możliwość przeprowadzenia rozmowy z wielkim mistrzem Ulrichem von Jungingenem i królem Władysławem Jagiełło na temat ich słabych i mocnych stron. Poznajemy również elementy rycerskiego uzbrojenia. Nie może zabraknąć samej bitwy, największej średniowiecznej bitwy w tej części Europy. Materiał wpisuje się w podstawię programową i może być wykorzystany jako ilustracja podczas lekcji poświęconej konfliktowi i stosunkom polsko-krzyżackim, bitwie pod Grunwaldem czy uzbrojeniu średniowiecznego rycerza. Podczas jednego tygodnia funkcjonowania nasze kino VR odwiedziło ponad 1000 osób. Warto zwrócić uwagę na wyniki badań przeprowadzonych na próbie 345 widzów. Prawie wszyscy badani uznali, że wirtualna rzeczywistość jest rozwiązaniem, które pozwala na lepsze zrozumienie historii. Ponad 4/5 osób podało poprawną odpowiedź na pytanie sprawdzające zapamiętanie faktów przedstawionych w Kinie VR na Zamku w Malborku. Najmłodsi (do 18 r.ż.) widzowie w Malborku najlepiej zapamiętali informacje (89% poprawnych odpowiedzi). 

Dowiedz się więcej:

Więcej o nas znajdziecie na stronie wielkiehistorie.pl  oraz w mediach społecznościowych:

facebook/wielkiehistorie.com oraz na Instagramie @wielkiehistorie


Dane Organizacji
 • Obszar działalności:Sztuka, kultura i nauka
 • Obszar działania:cała Polska
 • KRS:0000321207
 • Konto:77 1160 2202 0000 0001 3113 4106
 • Adres:Płowiecka 77, 04-501 Warszawa
 • WWW:http://fundacjapit.pl/posty-projektow/wesprzyj-nas-1/
 • E-mail:biuro@fundacjapit.pl
 • Telefon:789387581Formularze PIT 2019/2020 dla
Fundacja na rzecz Wielkich Historii

KRS 0000321207

PIT-37 PIT-36 PIT-38 PIT-28
Rozliczenie
na zasadach ogólnych
Rozliczenie 
na zasadach ogólnych
Dochody
kapitałowe

Dochody rozliczane
ryczałtowo

Dochody podstawowe:
z pracy, z prac zleconych
oraz inne podstawowe.
PIT wybierany przez 82%
podatników.

Dochody z działalności
gospodarczej, dochody
małoletnich dzieci,
dochody z zagranicy
oraz inne dochody
rozliczane na zasadach
ogólnych.

 

Dochody z giełdy
papierów wartościowych
udziałów w spółkach
z o.o., Spółek Akcyjnych
i podobne.

Tylko dla tych, którzy zgłosili
chęć rozliczenia ryczałtowego:
dochody z wynajmu
i prowadzenia działalaności
gospodarczej.
PIT-39 PIT-36L PIT-OP

Pobierz załączniki:

PIT/B, PIT/D, PIT/O, PIT/BR, PIT/ZG, PIT/Z, PIT/M, PIT-2K, PIT-28/A, PIT-28/B

Do otwarcia plików potrzebujesz bezpłatnego programu Acrobat Reader lub przeglądarki internetowej z wtyczką do odczytywania plików PDF.

Wszystkie pliki zawierają podstawowy formularz PIT oraz wszystkie załączniki, które mogą być do niego dołączone. Wydrukuj tylko potrzebne załączniki pamiętając o ochronie środowiska.

 

 Zbycie nieruchomości Działalność gospodarcza
rozliczana liniowo
Oświadczenie
w sprawie 1% podatku

Wyłącznie dla osób, które
sprzedają nieruchomość
zakupioną w ciągu
5 ostatnich lat.

Dla osób prowadzących
jednoosobową działalność
gospodarczą, które wybrały
opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby,
które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.
logo pitax

Wybraliśmy dla Państwa
proste, wygodne i bezpieczne rozliczenie PIT – naszym zdaniem najlepsze w Polsce

Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Formularze pit
łatwy pit
papierowa wersja pit
Rozlicz dowolne przychody –
obsługujemy wszystkie druki PIT
Rozlicz nawet najbardziej zawiłe przychody
Zapisz, wydrukuj lub zachowaj w bezpiecznym repozytorium
drogowskaz
urzędowe poświadczenie odbioru
Bezpieczny PIT
Odpowiedz na tylko proste pytania
bez cytowania ustaw i języka
prawnego
Wyślij przez internet do Urzędu Skarbowego – dostaniesz formalne Urzędowe Poświadczenie Odbioru
Bądź bezpieczny – podobnie jak systemy bankowe nigdy nie przechowujemy danych na komputerze użytkownika

Fundacja na rzecz Wielkich Historii

 • Poprzez technologie odkrywamy dziedzictwo na nowo.

  Poprzez technologie odkrywamy dziedzictwo na nowo i uczymy korzystać z bogactwa historii, ponieważ mocno wierzymy w siłę opowieści. Budujemy cyfrowe zasoby i udostępniamy je później bezpłatnie szerokiej publiczności w celach edukacyjnych i popularyzatorskich poprzez internet. Tworzymy materiały edukacyjne skierowane do nauczycieli oparte na materiałach źródłowych. Nasza działalność nie ogranicza się jedynie do popularyzacji dziedzictwa, kultury i historii w internecie, wychodzimy z naszymi inicjatywami również w przestrzeń publiczną. Pragniemy łączyć edukację z zabawą i aktywnością – organizujemy gry miejskie, warsztaty edukacyjne i wystawy plenerowe.

 • Jak wykorzystamy 1%

  Państwa wsparcie przeznaczymy na statutowe działania Fundacji, a w szczególności na prowadzenie oraz utrzymanie Digipunktu, archiwum społecznego Pokolenie 2 RP,  a także na realizowane przez nas programy edukacyjne, wystawy, projekty oraz inicjatywy społeczne.

 • Więcej o nas

  Kim jesteśmy?

  Fundacja na rzecz Wielkich Historii od 2008 roku działa na rzecz edukacji historycznej. W swoich działaniach odkrywa dziedzictwo i przeszłość na nowo, wykorzystując nowoczesne technologie w procesach digitalizacji i udostępniania szerokiej publiczności zbiorów, archiwów oraz kolekcji. Fundacja prowadzi również projekty edukacyjne i wystawiennicze, w których przedstawia przeszłość posługując się językiem nowych mediów.

  Nasza Misja
  Poprzez technologie odkrywamy dziedzictwo na nowo i uczymy korzystać z bogactwa historii, ponieważ mocno wierzymy w siłę opowieści.

  Nasza Wizja
  Zmieniamy sposób uczenia i myślenia o dziedzictwie.  Udostępniamy szerokiej publiczności innowacyjne narzędzia samodzielnej interpretacji i odkrywania historii.

  Nasze Wartości
  Uczymy przez doświadczanie historii. Chcemy angażować innych w nasze opowieści, tak samo jak sami się angażujemy. Każda historia jest dla nas użyteczna - uczy, rozwija, daje narzędzia, a opowieść powinna być uniwersalna - czytelna bez względu na czas i miejsce.

  Co robimy?
  W roku 2019 zrealizowaliśmy łącznie 14 projektów, w dużej części finansowane z środków  MKiDN, NCK, FIO czy Urząd Miasta Warszawy. Współpracujemy z ponad 30 partnerami instytucjonalnymi z całego kraju.

  Najważniejsze obszary naszej działalności:

  • Digitalizacja i digipunktu
   Digipunkt to miejsce, gdzie możesz uwiecznić najcenniejsze rodzinne pamiątki i wspomnienia. Warszawiacy będą mogli nieodpłatnie zdigitalizować większość analogowych formatów i nośników popularnych w XX wieku, od płyty gramofonowej przez przezrocza po taśmy filmowe. 18 stycznia br. Fundacja na rzecz Wielkich Historii otworzy w Wawerskim Centrum Historii Murowanka pierwszy w Polsce Digipunkt, gdzie mieszkańcy Warszawy będą mogli bezpłatnie przesłuchać i przegrać do współczesnego formatu cyfrowego archiwalne nagrania filmowe (taśmy 8 mm, super 8 mm, VHS, DV, DCAM, DVD)  i dźwiękowe (płyty gramofonowe, taśmy magnetofonowe, CD), a także zeskanować przezrocza, negatywy (w kilku formatach), zdjęcia czy listy, pamiętniki, dokumenty, gazety, wycinki, a nawet książki. Często za anonimowym, pierwszo czy drugoplanowym bohaterem zdjęcia, za podpisem na jakimś wyblakłym dokumencie kryje się wielka historia – zachęca do przejrzenia rodzinnych archiwów dyrektor programowy Fundacji Maciej Piwowarczuk, współautor książki „Rozpoznani. Powstanie Warszawskie”. – Wspólnie z mieszkańcami Warszawy jesteśmy gotowi odkrywać i podążać za tymi prywatnymi opowieściami, które często prowadzą do historycznych wydarzeń, a czasem przeplatają się życiorysami historycznych postaci.
  • Archiwum Społeczne
   Zamknij oczy i przypomnij sobie jak wyglądały twoje wakacje, kiedy jeszcze chodziłeś do szkoły. Może całymi dniami bawiłeś się na podwórku z rówieśnikami albo chodziłeś z rodzicami nad wodę. Wyobraź sobie, że jest lato 1939 roku.1 września masz rozpocząć nowy rok szkolny. O wojnie nikt z tobą nie rozmawia, wiesz tyle, ile udało ci się podsłuchać z rozmów dorosłych. Wydaje ci się to czymś frapującym, słyszałeś, że będą się strzelać. Nikt nie spodziewa się tego, co ma nastąpić. Co pozostaje w człowieku, kiedy jego fundamentalne wartości zostają pogwałcone? Jakie momenty wspominamy u schyłku życia? Jak bardzo historia potrafi pokrzyżować ludzkie plany?Projekt „społeczne archiwum Pokolenia II RP” ma na celu zebranie, nagranie i udostępnianie relacji świadków XX wieku. Pragniemy w ten sposób zachować ducha i uczcić pamięć pokolenia, na którym swoje piętno odcisnęły doświadczenia II Wojny Światowej. Pokolenia, któremu odebrano dzieciństwo.
  • Wystawa Ostatni Dzień Lata
   Opowieść o najcenniejszych, letnich wspomnieniach.
   31 sierpnia, w symboliczny ostatni dzień lata, zoorganizowaliśmy dla  mieszkańców Warszawy na „Letnie ostatki” – plenerowe wydarzenie, na którym przywołaliśmy świat II Rzeczpospolitej, wspomnienie ostatnich letnich dni 1939 roku, na chwilę przed wybuchem II wojny światowej. W ten jeden dzień, od wschodu do zachodu słońca, można było zwiedzić wystawę plenerową „Ostatni dzień lata. 1939”, prezentującą świat i społeczeństwo sprzed 80 lat – poprzez relacje ówczesnych dzieci i młodzieży przywołajliśmy wspomnienia beztroskich wakacji 1939 roku. „Ostatni dzień lata” to historia o beztrosce i dzieciństwie, w którym zło występuje tylko w zabawie a nadchodząca wojna jest czymś frapującym. To opowieść o dziecięcym pojmowaniu dorosłych spraw. To wspomnienia, które zachowujemy przez lata, to młodzieńcze pragnienia które nigdy nie zostały zrealizowane. To przede wszystkim wystawa stworzona na podstawie relacji osób, które pamiętają wakacje 1939 roku.
  • Edukacja
   Forum Dydaktyki Cyfrowej to miejsce debaty, gdzie teraźniejszość styka się z przyszłością, a edukacja i kultura z technologią. Jak się odnaleźć w dynamicznie rozwijającym się świecie? Od czego zależy nasza przyszłość i na co postawić w edukacji? Czy na zdobywanie wiedzy i praktycznych umiejętności? Czy może raczej na rozwijanie u przyszłych pokoleń wyobraźni, krytycznego myślenia, pracy zespołowej i umiejętności prowadzenia dyskusji? Jaką rolę w edukacji powinna odgrywać technologia? Media społecznościowe na nowo definiują nasze relacje, potrzeby i wybory. Na ile zatem narzędzia cyfrowe mogą uczyć społecznych kompetencji? Naszą intencją jest też sprowokować debatę wszystkich środowisk edukacyjnych, które dostrzegają, że nowoczesne technologie cyfrowe są szansą, a nie zagrożeniem dla młodych ludzi. Po raz kolejny spojrzeć na proces edukacji nauk humanistycznych mając nadzieję, że o historii i sztuce da się opowiedzieć za pomocą cyfrowych narzędzi naprawdę inaczej i jeszcze ciekawiej. Dlatego też Digitykon jest częścią programu Ogólnopolskiej Sieci Dydaktyki Cyfrowej, która zakłada szeroką aktywność w środowisku edukatorów i nauczycieli.
  • Wirtualna rzeczywistość
   W 2019 roku Fundacja samodzielnie wyprodukowała edukacyjny film w wirtualnej rzeczywistości, pt. "Jagiełło vs. Jungingen. Walka o wszystko". Dzięki wirtualnej rzeczywistości (VR) uczeń przenosi się do 1410 roku, na pola grunwaldzkie. Jest 15 lipca, za kilka godzin dojdzie do decydującego starcia odwiecznych nieprzyjaciół Polski (i Litwy) z Zakonem Krzyżackim. Zanim wojska się rozstawią uczeń ma możliwość przeprowadzenia rozmowy z wielkim mistrzem Ulrichem von Jungingenem i królem Władysławem Jagiełło na temat ich słabych i mocnych stron. Poznajemy również elementy rycerskiego uzbrojenia. Nie może zabraknąć samej bitwy, największej średniowiecznej bitwy w tej części Europy. Materiał wpisuje się w podstawię programową i może być wykorzystany jako ilustracja podczas lekcji poświęconej konfliktowi i stosunkom polsko-krzyżackim, bitwie pod Grunwaldem czy uzbrojeniu średniowiecznego rycerza. Podczas jednego tygodnia funkcjonowania nasze kino VR odwiedziło ponad 1000 osób. Warto zwrócić uwagę na wyniki badań przeprowadzonych na próbie 345 widzów. Prawie wszyscy badani uznali, że wirtualna rzeczywistość jest rozwiązaniem, które pozwala na lepsze zrozumienie historii. Ponad 4/5 osób podało poprawną odpowiedź na pytanie sprawdzające zapamiętanie faktów przedstawionych w Kinie VR na Zamku w Malborku. Najmłodsi (do 18 r.ż.) widzowie w Malborku najlepiej zapamiętali informacje (89% poprawnych odpowiedzi). 

  Dowiedz się więcej:

  Więcej o nas znajdziecie na stronie wielkiehistorie.pl  oraz w mediach społecznościowych:

  facebook/wielkiehistorie.com oraz na Instagramie @wielkiehistorie

 • Obszar działalności:Sztuka, kultura i nauka
 • Obszar działania:cała Polska
 • KRS:0000321207
 • Konto:77 1160 2202 0000 0001 3113 4106
 • Adres:Płowiecka 77, 04-501 Warszawa
 • WWW:http://fundacjapit.pl/posty-projektow/wesprzyj-nas-1/
 • E-mail:biuro@fundacjapit.pl
 • Telefon:789387581
  • Rozliczenie na zasadach ogólnych

   Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.

  • Rozliczenie na zasadach ogólnych

   Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.

  • Dochody kapitałowe

   Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.

  • Dochody rozliczane ryczałtowo

   Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.

  • Zbycie nieruchomości

   Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.

  • Działalność gospodarcza rozliczana liniowo

   Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%

  • Oświadczenie w sprawie 1% podatku

   PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.

  • Wybraliśmy dla Państwa proste, wygodne i bezpieczne rozliczenie PIT – naszym zdaniem najlepsze w Polsce

   Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.

  • Rozlicz dowolne przychody – obsługujemy wszystkie druki PIT

  • Rozlicz nawet najbardziej zawiłe przychody

  • Zapisz, wydrukuj lub zachowaj w bezpiecznym repozytorium

  • Odpowiedz na tylko proste pytania
   bez cytowania ustaw i języka
   prawnego

  • Wyślij przez internet do Urzędu Skarbowego – dostaniesz formalne Urzędowe Poświadczenie Odbioru

  • Bądź bezpieczny – podobnie jak systemy bankowe nigdy nie przechowujemy danych na komputerze użytkownika

  Pomoc Techniczna

  • 534 30 50 40
  • pn-pt 9:00-16:00

  Krajowa Informacja Skarbowa

  • 22 330 0 330
  • pn-pt 7:00-18:00