1
 • Pomagaj z nami!

  Rozliczając z nami PIT
  możesz przekazać 1% na cele statutowe
  Stowarzyszenie "Nadzieja ''
  KRS 0000343866

Program ten nie umożliwia swobodnego wyboru i przekazania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych wybranej Organizacji Pożytku Publicznego.

Szczęśliwy dom

Stowarzyszenie Nadzieja w Olsztynie zostało założone na wniosek kilku mam, których dzieci mają orzeczony stopień niepełnosprawności. Do naszej organizacji należą  dzieci i młodzież z różnych ośrodków m.in. dla osób z upośledzeniem umiarkowanym. Od samego początku naszej działalności zajmujemy się pomocą charytatywną dla naszych członków i ich rodzin a także dla wszystkich osób które nas o tę pomoc poproszą. 

Jak wykorzystamy 1%

Wszystkie pieniądze uzyskane z 1% zostaną przeznaczone na budowę Szczęśliwego domu. 

Więcej o nas

Droga do SZCZĘŚLIWEGO DOMU

Mama umarła, siostra założyła swoją rodzinę. Zastanawiam się, co się ze mną stanie. Jestem już dorosły, ale podobno jestem osobą niepełnosprawną – tak mi powiedział kiedyś tata. Tata sobie poszukał nowej rodziny, bo nie chciał wychowywać takiego dziecka jak ja.

Nie wiem, co ze mną będzie. Czy zabiorą mnie na oddział psychiatryczny, czy trafię do przepełnionego DPS-u? Czy będę musiał mieszkać za zamkniętymi drzwiami, czy będzie tam przemoc fizyczna i psychiczna, czy będę musiał brać leki po których będę ciągle spał?

Nie wiem, czy będę miał w przyszłości jakiś wybór i spędzę dalsze życie tam, gdzie będę się dalej rozwijał  i doskonalił swoje zainteresowania. Chcę żyć wśród moich koleżanek i kolegów znanych mi ze szkoły i turnusów rehabilitacyjnych. Tylko czy mnie ktoś wysłucha i zrozumie moje pragnienia?

Często matki, patrząc na swoje niepełnosprawne dzieci, odczytują z ich twarzy takie właśnie pytania. Pytania dramatyczne choć niewyartykułowane. Czające się gdzieś… Może w kącikach skrzywionych nagle ust, a może po prostu w nich samych, w ich sercach. W ich kochających sercach. Bo dla matek niepełnosprawnych dzieci są one  miłościami ich życia. Najprawdziwszymi miłościami. Razem z problemami i trudnościami, ale także razem z radościami i triumfami, które dzieci nieustannie im dostarczają. Te czające się pytania są straszne, bo pozostają bez odpowiedzi. Kto bowiem potrafi odpowiedzieć, co będzie z moim dzieckiem, niby dorosłym, ale przecież bezradnym, gdy mnie zabraknie? No, co z nim będzie?    

Myśl o oddaniu niepełnosprawnego dziecka w nieznane i niepewne ręce powoduje, że ich matki często wpadają w depresję, przed którą nie potrafią się bronić. Równie straszna jest myśl, że opieką nad tymi dziećmi obarczyć będą musiały swoje pozostałe, zdrowe dzieci, mające własne rodziny i swoje życie.  Myśl, że któreś z tych dzieci  będzie mogło w każdej chwili oddać swojego niepełnosprawnego brata lub siostrę do jakiegoś domu opieki,  jest dla nich równie trudna do zniesienia.

Nasze państwo dba  w miarę możliwości o dzieci niepełnosprawne, zapominając jednak, że one kiedyś dorosną, nie przestając być niepełnosprawnymi. A dorośli niepełnosprawni mają inne potrzeby niż niepełnosprawne dzieci. Chcą być samodzielni, potrzebni, aktywni. Jak wszyscy ludzie. Tyle że całkiem samodzielni być nie mogą. Ktoś im musi pomagać, dyskretnie ich kontrolować. Ktoś, kto potrafi to robić. Tak jak robiła to mama. Ale gdy mamy zabraknie, kto ją zastąpi?...

Idea budowy SZCZĘŚLIWEGO DOMU, w którym na dorosłe niepełnosprawne dzieci będą czekać  ich koleżanki i koledzy, znani z imprez integracyjnych, turnusów rehabilitacyjnych i ze szkoły, w którym będą miały możliwość przynoszącej im satysfakcję pracy, w którym będą miały odpowiednia opiekę i gdzie będą „u siebie” – to odpowiedź na te wszystkie pytania, troski i rozpacz ich matek.

Narodziła się ona w istniejącym od roku 2009 olsztyńskim Stowarzyszeniu „Nadzieja”, zrzeszającym rodziców, głównie matki niepełnosprawnych dzieci, które postanowiły wziąć ich przyszły los w swoje ręce. Realizacja pomysłu nie jest bynajmniej łatwa. Światełko pojawiło się w roku 2014, gdy Stowarzyszenie otrzymało od pewnego darczyńcy ziemię w Troszkowie w gminie Bisztynek. Kiedy opadły emocje związane z tym wydarzeniem, zabrałyśmy się do pracy. Notariat, warunki zabudowy, pomiary geodezyjne i geologiczne. Za pieniądze uzyskane z 1% odpisu podatkowego kupiłyśmy projekt domu, spełniającego nasze oczekiwania. Załatwiałyśmy różne pozwolenia, podłączenia energetyczne , wodociągowe itp.

Po trzech latach załatwiania spraw związanych z pozwoleniem na budowę jesteśmy dumne,  mądrzejsze i bardziej odporne na biurokrację. Jesteśmy mamami na zasiłkach i  na emeryturach. Mamy dzieci z różnymi niepełnosprawnościami, którymi musimy się zajmować. Zawsze jednak znajdujemy czas, aby realizować nasze marzenie o SZCZĘŚLIWYM DOMU. Ogromną pomocą jest, że na każdym etapie załatwiania spraw formalnych odczuwamy wielką przychylność władz gminy Bisztynek.

Tego typu  domów jest w naszym kraju niewiele – powstają z dobroci matczynych i ojcowskich serc, przy wielkim zaangażowaniu ludzi, chcącym pomagać bezbronnym dzieciom, gdy dorosną. Osoby niepełnosprawne intelektualnie, mające różne wady genetyczne lub rozwojowe, często z dodatkowymi chorobami, znajdują w takich domach opiekę i akceptację, szansę własnego rozwoju, satysfakcję ze swojej przydatności, a przede wszystkim ciepło i przyjaźń. Marzeniem ich rodziców jest stworzenie wielkiej wspierającej się rodziny – aby nasze niepełnosprawne dzieci nie były ciężarem dla swoich sióstr i braci. Budujemy SZCZĘŚLIWY DOM, by miały one poczucie godności i własnej wartości, kolegów do rozmowy i pomocy, aby były przydatne i akceptowane w środowisku, w którym będą żyły. Aby były szczęśliwe.                     

W 2017 roku została zrobiona przebudowa linii średniego napięcia, jest zamontowany transformator, szafka, zamontowane zabezpieczenia. W tym roku ogłoszony zostanie przetarg na przyłącze wodociągowe.

W roku bieżącym planujemy rozpocząć budowę naszego domu, dlatego  chcieliśmy zapoznać Państwa z naszą działalnością . Każda wpłata 1% z odpisu podatkowego lub przekazana darowizna  przyspieszy jego powstanie.

Od  roku 2012 roku mamy status organizacji pożytku publicznego. O naszych działaniach można przeczytać na naszej stronie internetowej www.nadzieja.olsztyn.pl i na fejsbuku.


 • Obszar działalności:Osoby niepełnosprawne
 • Obszar działania:cała Polska
 • KRS:0000343866
 • Konto:06 132 0 14 78 3 079 9501 200 0 00 02
 • Adres:10-464 Olsztyn, ul. Świtezianki 1/20
 • WWW:http://nadzieja.olsztyn.pl/
 • E-mail:switezianka20@interia.pl
 • Telefon:794 056 802 • Formularze PIT 2018/2019 dla
  Stowarzyszenie "Nadzieja ''

  KRS 0000343866

PIT-37 PIT-36 PIT-38 PIT-28
Rozliczenie
na zasadach ogólnych
Rozliczenie 
na zasadach ogólnych
Dochody
kapitałowe

Dochody rozliczane
ryczałtowo

Dochody podstawowe:
z pracy, z prac zleconych
oraz inne podstawowe.
PIT wybierany przez 82%
podatników.

Dochody z działalności
gospodarczej, dochody
małoletnich dzieci,
dochody z zagranicy
oraz inne dochody
rozliczane na zasadach
ogólnych.

 

Dochody z giełdy
papierów wartościowych
udziałów w spółkach
z o.o., Spółek Akcyjnych
i podobne.

Tylko dla tych, którzy zgłosili
chęć rozliczenia ryczałtowego:
dochody z wynajmu
i prowadzenia działalaności
gospodarczej.
PIT-39 PIT-36L PIT-OP

Pobierz załączniki:

PIT/B, PIT/D, PIT/O, PIT/BR, PIT/ZG, PIT/Z, PIT/M, PIT-2K, PIT-28/A, PIT-28/B

Do otwarcia plików potrzebujesz bezpłatnego programu Acrobat Reader lub przeglądarki internetowej z wtyczką do odczytywania plików PDF.

Wszystkie pliki zawierają podstawowy formularz PIT oraz wszystkie załączniki, które mogą być do niego dołączone. Wydrukuj tylko potrzebne załączniki pamiętając o ochronie środowiska.

 

 Zbycie nieruchomości Działalność gospodarcza
rozliczana liniowo
Oświadczenie
w sprawie 1% podatku

Wyłącznie dla osób, które
sprzedają nieruchomość
zakupioną w ciągu
5 ostatnich lat.

Dla osób prowadzących
jednoosobową działalność
gospodarczą, które wybrały
opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby,
które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.

Wybraliśmy dla Państwa
proste, wygodne i bezpieczne rozliczenie PIT – naszym zdaniem najlepsze w Polsce

Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Rozlicz dowolne przychody –
obsługujemy wszystkie druki PIT
Rozlicz nawet najbardziej zawiłe przychody
Zapisz, wydrukuj lub zachowaj w bezpiecznym repozytorium
Odpowiedz na tylko proste pytania
bez cytowania ustaw i języka
prawnego
Wyślij przez internet do Urzędu Skarbowego – dostaniesz formalne Urzędowe Poświadczenie Odbioru
Bądź bezpieczny – podobnie jak systemy bankowe nigdy nie przechowujemy danych na komputerze użytkownika

Stowarzyszenie "Nadzieja ''

 • Szczęśliwy dom

  Stowarzyszenie Nadzieja w Olsztynie zostało założone na wniosek kilku mam, których dzieci mają orzeczony stopień niepełnosprawności. Do naszej organizacji należą  dzieci i młodzież z różnych ośrodków m.in. dla osób z upośledzeniem umiarkowanym. Od samego początku naszej działalności zajmujemy się pomocą charytatywną dla naszych członków i ich rodzin a także dla wszystkich osób które nas o tę pomoc poproszą. 

 • Jak wykorzystamy 1%

  Wszystkie pieniądze uzyskane z 1% zostaną przeznaczone na budowę Szczęśliwego domu. 

 • Więcej o nas

  Droga do SZCZĘŚLIWEGO DOMU

  Mama umarła, siostra założyła swoją rodzinę. Zastanawiam się, co się ze mną stanie. Jestem już dorosły, ale podobno jestem osobą niepełnosprawną – tak mi powiedział kiedyś tata. Tata sobie poszukał nowej rodziny, bo nie chciał wychowywać takiego dziecka jak ja.

  Nie wiem, co ze mną będzie. Czy zabiorą mnie na oddział psychiatryczny, czy trafię do przepełnionego DPS-u? Czy będę musiał mieszkać za zamkniętymi drzwiami, czy będzie tam przemoc fizyczna i psychiczna, czy będę musiał brać leki po których będę ciągle spał?

  Nie wiem, czy będę miał w przyszłości jakiś wybór i spędzę dalsze życie tam, gdzie będę się dalej rozwijał  i doskonalił swoje zainteresowania. Chcę żyć wśród moich koleżanek i kolegów znanych mi ze szkoły i turnusów rehabilitacyjnych. Tylko czy mnie ktoś wysłucha i zrozumie moje pragnienia?

  Często matki, patrząc na swoje niepełnosprawne dzieci, odczytują z ich twarzy takie właśnie pytania. Pytania dramatyczne choć niewyartykułowane. Czające się gdzieś… Może w kącikach skrzywionych nagle ust, a może po prostu w nich samych, w ich sercach. W ich kochających sercach. Bo dla matek niepełnosprawnych dzieci są one  miłościami ich życia. Najprawdziwszymi miłościami. Razem z problemami i trudnościami, ale także razem z radościami i triumfami, które dzieci nieustannie im dostarczają. Te czające się pytania są straszne, bo pozostają bez odpowiedzi. Kto bowiem potrafi odpowiedzieć, co będzie z moim dzieckiem, niby dorosłym, ale przecież bezradnym, gdy mnie zabraknie? No, co z nim będzie?    

  Myśl o oddaniu niepełnosprawnego dziecka w nieznane i niepewne ręce powoduje, że ich matki często wpadają w depresję, przed którą nie potrafią się bronić. Równie straszna jest myśl, że opieką nad tymi dziećmi obarczyć będą musiały swoje pozostałe, zdrowe dzieci, mające własne rodziny i swoje życie.  Myśl, że któreś z tych dzieci  będzie mogło w każdej chwili oddać swojego niepełnosprawnego brata lub siostrę do jakiegoś domu opieki,  jest dla nich równie trudna do zniesienia.

  Nasze państwo dba  w miarę możliwości o dzieci niepełnosprawne, zapominając jednak, że one kiedyś dorosną, nie przestając być niepełnosprawnymi. A dorośli niepełnosprawni mają inne potrzeby niż niepełnosprawne dzieci. Chcą być samodzielni, potrzebni, aktywni. Jak wszyscy ludzie. Tyle że całkiem samodzielni być nie mogą. Ktoś im musi pomagać, dyskretnie ich kontrolować. Ktoś, kto potrafi to robić. Tak jak robiła to mama. Ale gdy mamy zabraknie, kto ją zastąpi?...

  Idea budowy SZCZĘŚLIWEGO DOMU, w którym na dorosłe niepełnosprawne dzieci będą czekać  ich koleżanki i koledzy, znani z imprez integracyjnych, turnusów rehabilitacyjnych i ze szkoły, w którym będą miały możliwość przynoszącej im satysfakcję pracy, w którym będą miały odpowiednia opiekę i gdzie będą „u siebie” – to odpowiedź na te wszystkie pytania, troski i rozpacz ich matek.

  Narodziła się ona w istniejącym od roku 2009 olsztyńskim Stowarzyszeniu „Nadzieja”, zrzeszającym rodziców, głównie matki niepełnosprawnych dzieci, które postanowiły wziąć ich przyszły los w swoje ręce. Realizacja pomysłu nie jest bynajmniej łatwa. Światełko pojawiło się w roku 2014, gdy Stowarzyszenie otrzymało od pewnego darczyńcy ziemię w Troszkowie w gminie Bisztynek. Kiedy opadły emocje związane z tym wydarzeniem, zabrałyśmy się do pracy. Notariat, warunki zabudowy, pomiary geodezyjne i geologiczne. Za pieniądze uzyskane z 1% odpisu podatkowego kupiłyśmy projekt domu, spełniającego nasze oczekiwania. Załatwiałyśmy różne pozwolenia, podłączenia energetyczne , wodociągowe itp.

  Po trzech latach załatwiania spraw związanych z pozwoleniem na budowę jesteśmy dumne,  mądrzejsze i bardziej odporne na biurokrację. Jesteśmy mamami na zasiłkach i  na emeryturach. Mamy dzieci z różnymi niepełnosprawnościami, którymi musimy się zajmować. Zawsze jednak znajdujemy czas, aby realizować nasze marzenie o SZCZĘŚLIWYM DOMU. Ogromną pomocą jest, że na każdym etapie załatwiania spraw formalnych odczuwamy wielką przychylność władz gminy Bisztynek.

  Tego typu  domów jest w naszym kraju niewiele – powstają z dobroci matczynych i ojcowskich serc, przy wielkim zaangażowaniu ludzi, chcącym pomagać bezbronnym dzieciom, gdy dorosną. Osoby niepełnosprawne intelektualnie, mające różne wady genetyczne lub rozwojowe, często z dodatkowymi chorobami, znajdują w takich domach opiekę i akceptację, szansę własnego rozwoju, satysfakcję ze swojej przydatności, a przede wszystkim ciepło i przyjaźń. Marzeniem ich rodziców jest stworzenie wielkiej wspierającej się rodziny – aby nasze niepełnosprawne dzieci nie były ciężarem dla swoich sióstr i braci. Budujemy SZCZĘŚLIWY DOM, by miały one poczucie godności i własnej wartości, kolegów do rozmowy i pomocy, aby były przydatne i akceptowane w środowisku, w którym będą żyły. Aby były szczęśliwe.                     

  W 2017 roku została zrobiona przebudowa linii średniego napięcia, jest zamontowany transformator, szafka, zamontowane zabezpieczenia. W tym roku ogłoszony zostanie przetarg na przyłącze wodociągowe.

  W roku bieżącym planujemy rozpocząć budowę naszego domu, dlatego  chcieliśmy zapoznać Państwa z naszą działalnością . Każda wpłata 1% z odpisu podatkowego lub przekazana darowizna  przyspieszy jego powstanie.

  Od  roku 2012 roku mamy status organizacji pożytku publicznego. O naszych działaniach można przeczytać na naszej stronie internetowej www.nadzieja.olsztyn.pl i na fejsbuku.

 • Obszar działalności:Osoby niepełnosprawne
 • Obszar działania:cała Polska
 • KRS:0000343866
 • Konto:06 132 0 14 78 3 079 9501 200 0 00 02
 • Adres:10-464 Olsztyn, ul. Świtezianki 1/20
 • WWW:http://nadzieja.olsztyn.pl/
 • E-mail:switezianka20@interia.pl
 • Telefon:794 056 802
  • Rozliczenie na zasadach ogólnych

   Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.

  • Rozliczenie na zasadach ogólnych

   Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.

  • Dochody kapitałowe

   Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.

  • Dochody rozliczane ryczałtowo

   Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.

  • Zbycie nieruchomości

   Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.

  • Działalność gospodarcza rozliczana liniowo

   Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%

  • Oświadczenie w sprawie 1% podatku

   PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.

  • Wybraliśmy dla Państwa proste, wygodne i bezpieczne rozliczenie PIT – naszym zdaniem najlepsze w Polsce

   Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.

  • Rozlicz dowolne przychody – obsługujemy wszystkie druki PIT

  • Rozlicz nawet najbardziej zawiłe przychody

  • Zapisz, wydrukuj lub zachowaj w bezpiecznym repozytorium

  • Odpowiedz na tylko proste pytania
   bez cytowania ustaw i języka
   prawnego

  • Wyślij przez internet do Urzędu Skarbowego – dostaniesz formalne Urzędowe Poświadczenie Odbioru

  • Bądź bezpieczny – podobnie jak systemy bankowe nigdy nie przechowujemy danych na komputerze użytkownika

  Pomoc Techniczna

  • 534 30 50 40
  • pn - pt: 9:00 - 16:00

  Krajowa Informacja Skarbowa

  • 22 330 0 330
  • pn - pt: 7:00 - 18:00