Jesteś tutaj: Strona główna

 • Łatwe podatki

  Zadajemy tylko proste pytania. Pomagamy znaleźć
  wszystkie odliczenia podatkowe, które Ci się należą.
  Zeznanie wydrukujesz lub wyślesz online.

 • Duży zwrot!

  Wiemy jak ciężko pracowałeś na swoje pieniądze.
  W PITax.pl dbamy o to, abyś zachował ich jak
  najwięcej i zapłacił możliwie niski podatek.

 • Dziękuję!

  „Bardzo cieszę się, że skorzystałam z tej możliwości
  rozliczenia. Jestem samotną matką trójki dzieci, więc
  nie mam czasu jeździć, a tak zaoszczędziłam czas.
  Super szybko i łatwo! Dziękuję. ”
  Iwona


 • PIT 2017

  Zainstaluj program do rozliczania
  PIT-ów lub uruchom PITax.pl 2017 w wersji
  online. Zawsze masz dostęp do konta podatnika.

 • Zbieraj 1%

  Dzięki PITax.pl dla OPP
  możesz zbierać 1%
  dla swojej organizacji

Łatwe podatki

 • Najszybsze rozliczenie PIT-ów
 • Już ponad 5 000 000 rozliczonych PIT-ów
 • Najprostszy Program PIT
Komputer rozliczenie PITax.pl

Stworzyliśmy PITax.pl
dla Ciebie

Postaramy się, abyś mógł zapłacić możliwie niski podatek. Zadajemy tylko proste pytania, poprowadzimy Cię od pierwszej strony aż do momentu złożenia zeznania. Podatki wreszcie staną się łatwe! Rozlicz PIT online
lub pobierz program PIT na komputer.

Poznaj wszystkie zalety PITax.pl

Rozlicz się

Rozliczenie podatku
"jak gra komputerowa"

Na koniec rozliczenia nasi klienci oceniają nasz program
– sprawdź, co o nas piszą.

Sprawdź co o nas piszą

 • "Portal jest super. Wypełnianie PIT-u jest proste, program prowadzi za rękę i to daje mi pewność, że nie wkradnie się żaden błąd. "

  olesia28l
 • "Dla mnie program jest ok. Szybko i łatwo można rozliczyć PIT. Dzięki za możliwość skorzystania. Gdy dowiem się, że ktoś ma problem z rozliczeniem PIT-u , na pewno polecę."

  tomczak1962
 • "Program jest bardzo dobry, dużym atutem jest to, że zamiast pytać o poszczególne rzeczy, można po prostu przepisać treść ze swojego PIT-11."

  staszela
 • "Program jest super!!! Bardzo wygodny i prosty, nawet pomyślałem że dzieciak mógłby takim programem wypełnić PIT :)"

  Jaroslav Simcik
 • "W zeszłym roku też rozliczałam się przez internet, ale nie był to tak dobry program jak ten. Dziękuję całemu zespołowi. Polecę każdemu, wasz program, bo jest świetny."

  magdalena44
 • "Program świetny – prosty, przejrzysty. Najlepszy z tych, z których do tej pory korzystałam. Nie mam żadnych zastrzeżeń."

  rajsobie
 • "Wydaje mi się, że ludzie prywatnie więcej robią przydatnych i konkretnych rozwiązań dla społeczeństwa niż cały ten rząd. Jeśli chodzi o PITax.pl – to bardzo przydatne rozwiązanie."

 • "Szybko i prosto było :) a możliwość zadawania pytań drogą mailową - bomba :) pierwszy raz w życiu odważyłam się zrobić to sama ;)"

  justamalek
 • "Wasz program do wypełniania PIT jest najlepszy ze wszystkich, z którymi miałem do czynienia. Program jest bardzo prosty i czytelny, nawet dla laików. Lepszego do tej pory nie spotkałem."

  monikaa75
 • "Rozliczenie nie stwarzało problemów, wszystko było jasne i czytelne, dziękuję za możliwość bezpłatnego skorzystania z tego narzędzia."

  honoret27
 • "Portal jest bardzo pomocny, dzięki niemu można bardzo szybko rozliczyć i wygenerować PIT. Na początku nie wierzyłam, że to darmowe. Teraz wiem że się myliłam."

  justamalek
 • "Program jest super, prościzna w zawiłościach polskiego systemu podatkowego."

  barbaraguzinska
 • "Cała ścieżka przygotowana jest bardzo precyzyjnie – wręcz intuicyjnie. Sądzę, iż niezależnie od wieku i posiadanej wiedzy w zakresie rozliczeń każdy doskonale poradzi sobie tutaj z deklaracją."

  margo_85
 • "Program jest znakomity, wypełnia się go w sposób prosty, a interfejs jest wręcz doskonały. Na pewno będę teraz korzystał z Waszego programu i polecał go znajomym."

  spiderus70
 • "Rozliczenie zajęło mi kilka minut. Bardzo łatwy i zrozumiały program. Po wypełnieniu wszystkich pół byłam szczęśliwa, że tak szybko i łatwo mi poszło."

  laragazzaalta35
 • "Dziękuję, program jest świetny i bardzo mi pomógł. Rewelacyjne jest dodanie cover letter oraz polecenia przelewu w wersji do wydruku."

  T. Zaremba
 • Jak wysłać PIT online – informacje techniczne

  Zeznanie można wysłać drogą elektroniczną na kilka sposobów: poprzez wysłanie formularzy interaktywnych systemu rządowego e-Deklaracje, poprzez formularze online lub poprzez program do PIT – jak na przykład pitax.pl.

  Historia aktualnościPrzejdź do artykułu

  Jak wysłać PIT online – informacje techniczne
 • Jak wysłać PIT online - informacje merytoryczne

  Najważniejszym przy wysłaniu PIT online jest tzw. podpis online. Są dwa rodzaje podpisów dopuszczanych przez Ministerstwo Finansów, które pozwalają wysłać PIT przez internet. Jednym jest kwota przychodu z ubiegłorocznego z zeznania, a drugim e-podpis (certyfikowany kwalifikowany podpis elektroniczny).

  Historia aktualnościPrzejdź do artykułu

  Jak wysłać PIT online - informacje merytoryczne
 • Czy można zapłacić podatek za kogoś?

  Czy mąż może zapłacić podatek za żonę, syn za mamę, sąsiad za sąsiadkę? W poniższym artykule dowiesz się czy ktoś może zapłacić podatek za Ciebie lub czy Ty możesz zapłacić podatek za kogoś?

  Historia aktualnościPrzejdź do artykułu

  Czy można zapłacić podatek za kogoś?
 • Jak rozliczyć w PIT sprzedaż na allegro?

  Sprzedaż na allegro - jeśli nie jest wykonywana w ramach działalności gospodarczej, podlega opodatkowaniu PIT, jeśli od dnia nabycia/wytworzenia danej do rzeczy do dnia jej sprzedaży nie minęło pół roku. Gdy upłynął półroczny termin - dochody ze sprzedaży na allegro nie są opodatkowane.

  Historia aktualnościPrzejdź do artykułu

  Jak rozliczyć w PIT sprzedaż na allegro?
 • Ulga prorodzinna na dziecko z pierwszego związku

  Ulga prorodzinna przysługuje rodzicom wykonującym władzę rodzicielską, opiekunom prawnym, jeżeli dziecko z nimi zamieszkuje oraz rodzicom zastępczym. Ulga prorodzinna przysługuje również na dzieci z poprzedniego związku.

  Historia aktualnościPrzejdź do artykułu

  Ulga prorodzinna na dziecko z pierwszego związku
 • Renta rodzinna a rozliczenie PIT

  Renta może być przyznana rodzicom oraz dzieciom. Z renty inaczej rozliczają się osoby pełnoletnie (rodzice lub dzieci po 18. roku życia) oraz dzieci niepełnoletnie. Otrzymywanie renty nie wpływa na ulgę na dzieci ani na rozliczenie się w trybie osoby samotnie wychowującej dziecko.

  Historia aktualnościPrzejdź do artykułu

  Renta rodzinna a rozliczenie PIT
 • Na co idzie mój podatek?

  Całość podatku, który wpłacamy - zarówno poprzez urząd skarbowy (obliczony w naszych rocznych PIT-ach), jak i robiąc zakupy, czy tankując paliwo zasila budżet państwa. Wpływy podatkowe są przeznaczone na różne funkcje i zadania realizowane przez państwo.

  Historia aktualnościPrzejdź do artykułu

  Na co idzie mój podatek?
 • Ulga rehabilitacyjna - wszystko, co musisz wiedzieć

  Jedną z ulg, jaką możemy odliczyć w zeznaniu rocznym za 2016, czyli składanym do 2 maja 2017 jest ulga rehabilitacyjna. Jest to ulga dla osób niepełnosprawnych lub utrzymujących osoby niepełnosprawne, które ponoszą odpowiednie wydatki.

  Historia aktualnościPrzejdź do artykułu

  Ulga rehabilitacyjna - wszystko, co musisz wiedzieć
 • Dochody małoletnich dzieci

  Mamy obowiązek rozliczyć się nie tylko z naszych dochodów. 
  Do naszego zeznania dopisujemy również dochody małoletnich dzieci. Gdy nasze niepełnoletnie dzieci uzyskują dochody, to zawsze wypełniamy PIT-36 oraz PIT\M.

  Historia aktualnościPrzejdź do artykułu

  Dochody małoletnich dzieci
 • Pierwsza praca a rozliczenie PIT

  PIT-y wypełniamy po zakończeniu roku podatkowego (pokrywa on się z rokiem kalendarzowym). PIT mamy obowiązek wypełnić, gdy uzyskaliśmy pierwszy dochód z pracy. Jeżeli była to umowa o pracę, to pracodawca do końca lutego przysyła nam PIT-11, na podstawie którego wypełniamy odpowiednie zeznania podatkowe roczne

  Historia aktualnościPrzejdź do artykułu

  Pierwsza praca a rozliczenie PIT

Z nami PIT wypełnisz
w kilka minut

Rozlicz PIT 2017 w PITax.pl – To najłatwiejszy w obsłudze program do wypełniania formularzy PIT dla 82% podatników. Rozliczysz podatek szybko, sprawnie i bez problemów wyślesz swoje zeznanie online do urzędu skarbowego.

 

Najbliższe wydarzenia

Od 1 stycznia zacznie się sezon podatkowy, który potrwa w tym roku do 2 maja. Warto pamiętać, że szybką metodą na złożenie swojego PITu jest rozliczenie się online. Rozliczając swoje zeznanie roczne każdy chce uzyskać jak największy zwrot podatku lub zapłacić go jak najmniej. Poniżej podpowiadamy Państwu jak dokonać optymalizacji podatkowej, czyli co należy zrobić, aby nasz podatek był jak najmniejszy. Pamiętajmy, że na poniższe czynności mamy czas do 31 grudnia 2017r, aby móc je odliczyć w roku 2018. Życzymy wszystkim udanego sezonu podatkowego

Sprawdź szczegółyPokaż kalendarz

Kalendarz podatkowy - najbliższe wydarzenia
Kogo dotyczy
Co należy zrobić

osób, które rozliczają zeznania roczne i chcą uzyskać jak największy zwrot podatku

 • oddać krew,

 • przekazać darowiznę na cele pożytku publicznego lub na kościół,

 • zbierać rachunki za korzystanie z internetu - gdy małżonek odliczał ulgę w poprzednich latach, to wystarczy na fakturach zmienić osobę, na którą wystawiony jest rachunek,

 • zbierać rachunki za poniesione wydatki na osobę niepełnosprawną.

 • jeżeli Twoje uczące/studiujące się dziecko jest w wieku 18-25 lat, i które nie uzyska w tym roku dochodów większych niż 3089 zł rocznie, zastanawia się kiedy wziąć ślub - to im późniejszy miesiąc, tym większe odliczenie podatkowe - z tytułu ulgi na dziecko.

 

Najwięcej zyskujemy na uldze na dzieci - odliczając roczną ulgę na jedno dziecko zmniejszamy nasz podatek o 1112, 04 zł, odliczając roczną ulgę na czworo dzieci - jesteśmy bogatsi aż o 6924, 12 zł.

Po więcej informacji zapraszamy do artykułu: Ulga na dzieci

 

Przy odliczeniu ulgi na internet  - przy dochodach minimalnych, czyli 1750 zł brutto, możemy w kieszeni zatrzymać 100 - 200 zł. Pamiętajmy, że limit odliczenia od dochodu, ulgi internetowej wynosi 760 zł - osobno dla żony, i osobno dla męża. Czyli każdy ze współmałżonków może odliczyć po 760 zł.

Po więcej informacji zapraszamy do artykułu: Ulga internetowa

 

Oddając krew można maksymalnie odliczyć 351 zł  - w przypadku mężczyzn oraz 234 zł - w przypadku kobiet. Kwoty te różnią się, ponieważ mężczyźni mogą oddać krew sześć razy w roku (po 450 ml), a kobiety cztery razy w roku (po 450 ml). Obowiązująca wysokość ekwiwalentu pieniężnego przysługująca za litr pobranej krwi, to 130.

Po więcej informacji zapraszamy do artykułu:  Ulga dla krwiodawców

 

Za przekazanie darowizny wynoszącej ok. 300 zł zostaje nam w kieszeni  - przy minimalnych dochodach - ok. 50 zł. Darowizna na kościelną działalność charytatywną nie jest objęta limitami więc im więcej przekażemy, tym więcej mamy podatku do zwrotu.

Po więcej informacji zapraszamy do artykułu: Dokonanie darowizny

 

Z kolei dzięki uldze rehabilitacyjnej  - dzięki chociażby dojazdowi swoim samochodem na zabiegi  - możemy zyskać ok. 1500  - 3000 zł.  Przy założeniu uzyskiwania minimalnego dochodu.

Po więcej informacji zapraszamy do artykułu: Ulga rehabilitacyjna

 • Podatki naprawdę łatwe

  Rozliczenie podatku zajmuje poniżej 5 minut. Wypróbuj najłatwiejszy program do rozliczania PIT online na rynku - za darmo. Rozlicz PITy 2018 przez internet.

 • Uruchom program

  Kliknij "Rozlicz PIT" na dowolnej stronie aby rozpocząć rozliczenie PIT. Zostaniesz przeniesiony do zabezpieczonej części serwisu, gdzie będziesz mógł wypełnić formularze mając pewność, że tylko Ty masz do niego dostęp.

 • Odpowiedz na proste pytania

  Nie odsyłamy Cię do ustaw i paragrafów. Zadajemy łatwe pytania, prostym językiem, zrozumiałym dla każdego. A gdybyś Ty miał pytanie do nas - służymy bazą wiedzy przygotowaną dla użytkowników naszego programu do rozliczania PIT.

 • Wyślij swoje zeznanie

  Wydrukuj i złóż w urzędzie lub wyślij elektronicznie swoje zeznanie. Otrzymasz Urzędowe Potwierdzenie Odbioru, które jest oficjalnym dokumentem potwierdzającym złożenie zeznania w Urzędzie Skarbowym. Polecamy rozliczenie PIT online.

Program PIT 2017 / 2018 od PITax.pl

 • Pomoc ekspertów
  za darmo!

  Skorzystaj z indywidualnej pomocy naszych ekspertów online, zbudowanej przez nas bazy wiedzy lub skontaktuj się z ogólnopolską informacją podatkową.

  • PIT 2017

   Nie pozostawiaj rozliczenia PIT na ostatnią chwilę. Rozliczenie z dobrym programem, takim jak PITax.pl trwa zaledwie kilka minut. Po zakończeniu rozliczenia, zeznanie możesz bezzwłocznie wysłać do urzędu skarbowego drogą elektroniczną. Możesz też wstrzymać się i dokończyć wypełnianie formularza PIT 2017 później. Więcej >

  • Program PIT 2017

   Jeśli w trakcie odpowiadania na proste pytania dotyczące PIT 2017 okaże się, że nie masz przy sobie wymaganych dokumentów, lub jeśli dzięki pytaniom zawartym w program PIT 2017 firmy PITax.pl zorientujesz się, że powinieneś pozbierać więcej danych - możesz w dowolnej chwili przerwać wypełnianie i w późniejszym dogodnym dla Ciebie czasie powrócić na stronę rozliczenie PIT. Więcej >

  • Rozliczenie PIT

   Pamiętaj, że rozliczenie PIT z PITax.pl jest najwygodniejszym sposobem na rozliczenie PIT-u jaki jest dostępny na polskim rynku. Jeśli jeszcze nie zdecydowałeś się na rozliczenie PIT 2017 na naszej stronie - zapisz jej adres w ulubionych, aby później móc rozliczyć PITy 2017 szybko i przyjemnie. Wiecej >

  • PITy 2017

   Rozlicz PIT 2017 z PITax.pl - wygodnie i szybko. Program PIT 2017 został zaprojektowany w taki sposób, aby mogły z niego skorzystać osoby, które nie znają się i nie chcą znać się na podatkach. Wybierz najwygodniejsze rozliczenie PIT na polskim rynku! Program PIT, który warto dodać do ulubionych.
  • Rozliczanie PIT online

   Rozliczenie PIT 37 online staje się coraz bardziej popularną formą składania PIT-ów do urzędu. Jest to rozwiązanie szybsze, wygodniejsze, oszczędniejsze oraz mniej błędogenne niż osobiste wypełnianie PIT-ów oraz ich składanie w urzędzie. Dla osób, które nie wiedzą, jak rozliczyć PIT 37, online rozliczenie jest bardzo pomocne - programy do PIT prowadzą użytkowników krok po kroku, dzięki czemu rozliczymy poprawnie nie tylko PIT-37, ale i pozostałe PIT-y; PIT-36, PIT-28, PIT-39, PIT-38, czy PIT-36L.

  • Rozliczenie pit 2017 przez internet

   Dla osób, które nie wiedzą jak rozliczyć PIT online, polecamy program do PIT PITax.pl - program zadaje proste pytania, aby poprowadzić podatnika ku poprawnemu rozliczeniu PIT. Rozlicz PIT przez internet i ciesz się zwrotem podatku.  Rozliczanie PIT 2017 online jest proste i dużo szybsze niż ręczne wypełnianie PIT. 

 • Przygotowanie do kontroli skarbowej

  PITax.pl jest jedynym programem PIT w Poslce, który pomoże Ci przygotować się do kontroli skarbowej, która może przytrafić się każdemu - nawet po 5 latach.

  • Program PIT

   Nie musisz martwić się, że Twój przypadek jest nietypowy - Program PIT od PITax.pl dokona rozliczenia PIT przez internet w taki sposób, abyś mógł zapłacić najniższy prawnie możliwy podatek. Więcej >

  • PIT 37

   Nie zwlekaj - rozlicz PIT 37 już dziś, aby możliwie szybko dostać zwrot podatkowy. Czym szybciej wyślesz zeznanie, tym szybciej urząd skarbowy ma obowiązek zwrócić Ci nadpłatę podatku. Wypełnij PITy 2017 korzystając z naszego łatwego kreatora - Program PIT 2017. Więcej >

  • Rozliczenie PIT

   Oprogramowanie PITy 2017 od PITax.pl jest wiodącym rozwiązaniem na rynku programów skierowanych do podatników, którzy sami chcą rozliczyć podatek PIT. Rozliczenie PIT, w szczególności PIT 37 to najbardziej intuicyjny program PIT jaki możesz znaleźć w sieci. Więcej >

  • PIT-37, PIT-36 i PIT-28

   Z programem PIT od PITax.pl nie musisz jednak zastanawiać się nad tym, który formularz wybrać. W PITax.pl po prostu odpowiadasz na łatwe pytania dotyczące Twoich przychodów oraz sytuacji, które mogą wpłynąć na obniżenie podatków, a PITax.pl sam wybiera właściwy dla Ciebie formularz. w ten sposób PIT-37 wypełnia się sam!

  • Program PIT 2017

   PITax.pl to przełomowy Program PIT, teraz dostępny w wersji PIT 2017. Wejdź do kreatora i sprawdź w jak prosty sposób możesz rozliczyć swoje zeznanie podatkowe.

  • PIT-36 online

   Zapraszamy do skorzystania z naszego programu do PIT. Z nami rozlicz i wypełnij PIT bezpiecznie i szybko, bez wychodzenia z domu. Nie obawiaj się wypełniać deklaracji przez internet – to proste.

   Rozliczanie kwot w arkuszu oraz wypełnianie odpowiednich rubryk jest naprawdę proste, program sam podpowiada co należy wpisać.

   Zeznanie roczne PIT-36 musimy złożyć do 30 kwietnia. Nie zwlekaj wypełnij zeznanie już teraz!

  • Rozliczenie PIT 2017!

   Rozpocznij już teraz, możesz dokończyć w dogodnym dla Ciebie momencie. Rozliczenie PIT 2017 jest bardzo proste. Dokonaliśmy dogłębnej analizy prawa podatkowego, tak aby móc zadać Ci tylko najprostsze pytania.

 • Formalne potwierdzenie złożenia zeznania

  Zachowaj pewność, że Twoje zeznanie zostało prawidłowo złożone w urzędzie skarbowym. Tylko u nas na życzenie otrzymasz drukowane Urzędowe Poświadczenie Odbioru.

  • PITy 2017 czy PITy 2018?

   Określenia te bywają mylące - na niektórych stronach internetowych znajdziesz informacje o PIT-ach 2017, a na innych o PIT-ach 2018? Niejasność bierze się z tego, że w roku 2018 rozlicza się PITy za rok 2017, co niektórzy określają jako rozliczenie PIT 2017. Aby ustrzec się nieporozumień - najlepiej skorzystać z pewnego oprogramowania, dzięki któremu zawsze będziesz miał dostęp do najnowszego rozliczenia. Skorzystaj z PITax.pl aby mieć pewność, że zostania złożona prawidłowa deklaracja podatkowa za odpowiedni rok.

  • PIT 2018

   W internecie znajdziesz wiele programów do rozliczania PIT. Warto sprawdzić, który z nich jest najłatwiejszy w obsłudze. Zachęcamy zacząć od PITax.pl, a zapewnie nie będzie Ci się chciało szukać dłużej. Rozlicz PIT 2018 z PITax.pl

  • Rozliczenie PIT

   Wypróbuj sam - sprawdź jak łatwo zrobić rozliczenie PIT 2018 w programie PITax.pl. Pamiętaj, że w roku 2018 rozliczasz PIT 2017, tak wiec czasami znajdziesz określenie "Rozliczenie PIT 2018", a innym razem "Rozliczenie PIT 2017".

  • PIT 37

   Formularz PIT-37 jest najpopularniejszym formularzem rozliczenia podatkowego. Korzysta z niego ponad 82% podatników. O formularzu PIT-37 możemy myśleć jak o uproszczonej wersji formularza PIT-36, przeznaczonej do rozliczenia podatku z najpopularniejszych form przychodu. Jeśli podatek od przychodu, który osiągnąłeś w 2017 roku nie może być rozliczony na formularzu PIT-37, to zapewne należy go rozliczyć na formularzu PIT-36 lub PIT-28 lub PIT-38 lub PIT-39.

  • Rozliczenie PITu przez internet

   Rozliczenie PIT online przewyższa nad już coraz bardziej odchodzącymi w zapomnienie papierkowymi PIT-ami oraz własnoręcznymi obliczeniami w zeznaniach rocznych.

   Jeśli więc jeszcze nie złożyłeś swojego zeznania albo informacji, a chcesz uniknąć kolejek w urzędzie skarbowym lub na poczcie zrób to w formie elektronicznej.

   PIT rozliczenie online to jest tym czego potrzebujesz!

  • PFR

   PFR, tu usługa Ministerstwa Finansów, która polega na wstępnym wypełnieniu rocznego PIT-37 oraz PIT-38 przez administrację skarbową, podatkową. Dane w PFR są wypełniane na podstawie dostarczanych przez pracodawców PIT-ów, czyli PIT-11 oraz na podstawie dostarczonych przez inne podmioty PIT-ów, takich jak PIT-40A/11A, PIT-8C i PIT-R. Po zalogowaniu się na portal podatnika, możemy tak wypełnione zeznanie wysłać do urzędu.

Rozliczenie PIT 2017 przez internet

Moje podatki

 • Poleć nas
  Poleć nas

  Polecaj nas i nie płać podatku za rok 2017! Poznaj szczegóły programu poleceń.

 • PITax.pl na CD
  PITax.pl na CD

  Pobierz program w wersji instalowalnej
  lub zamów płytę CD.

 • PITax.pl w sieci
  PITax.pl w sieci

  Nie ma prostszego sposobu na rozliczenie podatku PIT. Sięgnij po PITax.pl online.

Pomoc techniczna

 • 534 30 50 40
 • pn - pt: 9:00 - 16:00

Krajowa Informacja Podatkowa

 • (22) 330 0 330
 • pn - pt: 7:00 - 18:00