Jesteś tutaj: Strona główna Pomoc Dokumentacja PIT-37

Twój Urząd Skarbowy

Na tym ekranie wybieramy urząd, do którego wysyłamy PIT. Należy wybrać urząd właściwy dla naszego miejsca zamieszkania na dzień 31.12 poprzedniego roku. Na tym ekranie możemy również podać numer konta - jeśli uzrąd go nie ma, a my chcemy aby zwrot podatku przyszedł na nasze konto bankowe.

Czy jak nacisnę "Dalej" to wyślę PIT do urzędu?

Nie - na tym etapie PIT jeszcze nie jest wysyłany do urzędu. Na następnych ekranach będzie możliwość wskazania Organizacji Pożytku Publicznego, której chcielibyśmy przekazać 1% z podatku. Dopiero w dalszych krokach będzie można wysłać PIT przez internet - o czym będą Państwo na bieżąco informowani, tak aby wysłanie PIT-u przez internet było świadomą decyzją.

Który urząd skarbowy wybrać?

Proszę wskazać urząd skarbowy, który był właściwy dla Państwa zamieszkania na dzień 31.12. roku, ze który składamy PIT.

Gdy zmieniliśmy adres zamieszkania, to w naszym rozliczeniu rocznym (w danych osobowych) zawsze wpisujemy adres aktualny. (Znaczenie ma adres zamieszkania, a nie zameldowania). Natomiast nasz PIT składamy do urzędu skarbowego właściwego dla nas na dzień 31.12 poprzedniego roku.

Małżonkowie rozliczający się razem wybierają dowolny urząd skarbowy (żony lub męża) i tam wysyłają swój PIT. Jeżeli chcą, to mogą wysłać do urzędu, w którym dotychczas się rozliczali, pisemną informację o rozliczeniu się w urzędzie małżonka. Nie jest to jednak konieczne. 

Pomoc techniczna

  • 534 30 50 40
  • pn - pt: 9:00 - 16:00

Krajowa Informacja Skarbowa

  • (22) 330 0 330
  • pn - pt: 7:00 - 18:00