• Zwrot podatku z zagranicy

  Zwrot podatku z zagranicy

  Pracowałeś za granicą? Masz prawo do zwrotu podatku z zagranicy, który tam nadpłaciłeś.

  Zgromadź odpowiednie dokumenty (dokumenty, które dostałeś od zagranicznego pracodawcy, na których wykazano wynagrodzenie oraz pobraną zaliczkę), wypełnij odpowiednie wnioski, formularze (można je znaleźć na stronach internetowych urzędów) i wyślij wniosek do zagranicznego urzędu. Możesz ubiegać się o zwrot podatku z zagranicy do 5 lat wstecz. Chcesz mieć pewność, że wszystko wypełniłeś poprawnie, nic nie pomyliłeś – skontaktuj się z doradcą podatkowym lub firmą, która zawodowo zajmuje się odzyskiwaniem podatku z zagranicy.

  Więcej informacji znajdziesz w artykule powrót do Polski

 • Pracowałeś za granicą?

  Pracowałeś za granicą?

  Gdy pracowałeś za granicą warto rozliczyć się z zagranicznym urzędem skarbowym. Możemy wtedy uzyskać zwrot podatku, (rekordowy zwrot podatku z zagranicy, to 65 000 zł) – średnio za trzy miesiące pracy za granicą zwroty wynoszą 3 000 zł. Chcąc ubiegać się o przysługujący nam zwrot najlepiej udać się do doradcy podatkowego lub do wyspecjalizowanych firm zajmujących się od lat rozliczeniami z zagranicznymi urzędami skarbowymi. Można też samodzielnie ubiegać się o zwrot podatku, jednak jest to bardziej ryzykowne i wymagające naszej precyzji i uporzadkowania. Pochłania wiele czasu. Skonatktuj się z doradcą i przyjdź na gotowe!

  Więcej informacji znajdziesz w artykule powrót do Polski

 • Jaki zwrot podatku?

  Jaki zwrot podatku?

  Jeżeli pracowałeś za granicą może Ci przysługiwać zwrot podatku z zagranicy, który tam zapłaciłeś. Warto ubiegać się o zwrot podatku, ponieważ może to być spory zastrzyk gotówki. Średni zwrot podatku za trzy miesiące pracy wynosi:

  - zwrot podatku z  Anglii - ok.500 funtów,

  - zwrot podatku z Holandii - ok.700 euro,

  - zwrot podatku z Niemczech - ok.700 euro,

  - zwrot podatku z Irlandii - ok.800 euro.

  W większości krajów na ubieganie się o zwrot podatku mamy 5 lat. O zwrot możemy ubiegac się samodzielnie lub korzystając z usług doradców podatkowych lub profesjonalnej, wiarygodnej firmy.

  Więcej informacji znajdziesz w artykułach:

  Zwrot podatku z zagranicy

  Zwrot podatku z Anglii

 • Co z moim zwrotem podatku z zagranicy

  Co z moim zwrotem podatku z zagranicy

  Co zrobić, aby otrzymać zwrot podatku z Holandi, zwrot podatku z Anglii, zwrot podatku z zagranicy?
  Na początku należy zgromadzić odpowiednie dokumenty (zagraniczne „PIT-11”, czyli dokumenty od pracodawców, na których wykazywane jest wynagrodzenie oraz pobrana zaliczka). Przydatna będzie również karta podatkowa – to dokument, który zagraniczny pracodawca ma obowiązek Ci dostarczyć po zakończeniu pracy. O ten dokument możesz poprosić nawet, gdy już wróciłeś do Polski (wtedy karta podatkowa powinna przyjść pocztą).

  Należy również wypełnić odpowiednie wnioski, w których ubiegasz się o zwrot podatku z zagranicy (są one dostępne w zagranicznych urzędach skarbowych oraz na stronach internetowych urzędów) i na koniec wysłać je odpowiednim instytucjom.

  Nieprawidłowo wypełniony wniosek może opóźnić zwrot podatku nawet o kilka miesięcy. Dlatego najlepiej powierzyć takie sprawy wyspecjalizowanym firmom, gdzie wszystkie obowiązki oraz kontakt z zagranicznymi urzędami przejmują konsultanci.

  Więcej informacji znajdziesz w artykułach:

  Zwrot podatku z zagranicy

  Zwrot podatku z Anglii

 

Newsletter

Krajowa Informacja Podatkowa

 • (22) 330 0 330
 • pn - pt: 7:00 - 18:00
 • Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
 • Gazeta Wyborcza
 • E-Deklaracje
 • Comodo Internet Secure
 • Rzetelna Firma
 • Innowacyjna Gospodarka
 • zobacz więcej