Rozliczenie na zasadach ogólnych
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Fundacja WZRASTANIE działa od ponad 30 lat. Prowadzimy 4 Domy dla dzieci, 2 Świetlice, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Zakład Opiekuńczo Leczniczy, Hospicjum, Schronisko dla bezdomnych oraz Ośrodek Formacyjno-Szkoleniowy.
Środki zostaną wykorzystane nanajpilniejsze potrzeby działalności statutowej Fundacji.
Fundacja WZRASTANIE działa od ponad 30 lat.
Misją Fundacji Pomocy Młodzieży im. św. Jana Pawła II "Wzrastanie" jest wszechstronna pomoc młodzieży i osobom potrzebującym we wzrastaniu wewnętrznym oraz w coraz pełniejszym przyjmowaniu chrześcijańskiego systemu wartości, którą realizuje poprzez:
- świadomą troskę o kształtowanie w młodzieży dojrzałej osobowości,
- przygotowanie do małżeństwa i życia w rodzinie,
- wychowanie społeczne i praktyczną realizację w życiu publicznym katolickiej nauki społecznej,
- wychowanie narodowo - patriotyczne pogłębiające i uzupełniające formację, którą młodzież otrzymuje w szkole i w innych placówkach wychowawczych,
- tworzenie więzi międzyludzkich i budowanie wspólnot,
- szeroką pomoc socjalną i ekonomiczną.
Dla osiągnięcia celów Fundacja prowadzi działalność:
1. społeczną, charytatywną i samopomocową,
2. kulturalną,
3. organizacyjną grup studyjnych, rekolekcyjnych i spotkań ekumenicznych,
4. turystyczną i sportową,
5. opiekuńczą i wychowawczo - oświatową w domach dla dzieci, świetlicach profilaktyczno - wychowawczych, domach dla dzieci, klubach dla młodzieży i ośrodkach przedszkolnych,
6. z zakresu rehabilitacji i terapii osób niepełnosprawnych w warsztatach terapii zajęciowej,
7. z zakresu profilaktyki uzależnień i przemocy w rodzinie,
8. z zakresu pomoc społecznej w schroniskach dla bezdomnych,
9. paliatywną w hospicjach,
10. z zakresu pomocy osobom poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych.
Fundacja Pomocy Młodzieży im. św. Jana Pawła II "Wzrastanie" w zorganizowanych i prowadzonych placówkach opiekuńczo - wychowawczych oraz świetlicach zapewnia dzieciom i młodzieży wszechstronną pomoc i opiekę, a poprzez swą wielopłaszczyznową działalność w znacznej mierze rozwiązuje część problemów Podkarpacia.
Obejmujemy opieką ponad 100 dzieci i młodzieży, oraz około 400 osób objętych stałą pomocą.
W Jarosławiu posiadamy również Zakład Pielęgnacyjno Opiekuńczy NZOZ Kolgmed oraz Hospicjum.
Zatrudnia ponad 140 pracowników etatowych, pomaga nam wielu wolontariuszy.
Fundacja zorganizowała i prowadzi:
1. Domy dla Dzieci w Łopuszce Małej, Dynowie, Rakszawie i Przeworsku. Obecnie w każdym z 4 Domów dla Dzieci mieszka po czternaścioro dzieci, którymi opiekuje się Koordynator oraz 5-7 wychowawców. Całość działalności koordynuje Centrum Administracyjne Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych naszych domów, którym kieruje Pani Dyrektor, pracują w nim również konserwatorzy, księgowe i kadrowa. W każdej placówce pracuje również kucharka.
2. Dwie świetlice w Rzeszowie- kilka zdań o świetlicach : W świetlicach, głównie mali lokatorzy bloków, mogą uczyć się rozwijać i bawić w przestrzennych dobrze wyposażonych pokojach. Dzieci od czwartego roku życia do końca szkoły podstawowej przebywają w świetlicy od godz.13.00 do 18.00. Natomiast młodzież z szkoły średniej po świetlicy uczęszcza na zajęcia do Klubu Młodzieżowego od godz.17.30-21.30.
Zajęcia odbywają się codziennie, od poniedziałku do piątku. W tym czasie dzieci i młodzież odrabiają zadania , uczą się, spożywają ciepły posiłek oraz uczestniczą w różnych zajęciach; profilaktycznych, terapeutycznych, reedukacyjnych, plastycznych, sportowych, komputerowych.
3. Klub dla młodzieży w Rzeszowie.
4. Warsztaty Terapii Zajęciowej w Przeworsku - o warsztatach w kilku zdaniach:
Działamy od 2000 roku, obejmując rehabilitacją społeczną i zawodową 50 osób niepełnosprawnych z terenu powiatu przeworskiego i łańcuckiego. W naszej placówce stwarzamy uczestnikom warunki rozwoju, doskonalenia się, a nawet zdobycia zawodu i podjęcia pracy.
Eliminujemy, zmniejszamy, kompensujemy bariery środowiskowe, ekonomiczne i społeczne, aby każdy uczestnik mógł brać udział w życiu publicznym, społecznym, kulturalnym, artystycznym i sportowym, by każdy miał prawo do wypoczynku i rehabilitacji.
Do zadań warsztatów należy:
– ogólne usprawnianie,
– rozwijanie umiejętności,
– przygotowanie do życia w środowisku społecznym,
– rozwijanie psychofizycznych sprawności niezbędnych w pracy,
– rozwijanie umiejętności zawodowych umożliwiających podjęcie pracy
Terapia zajęciowa przeplatana jest rehabilitacją leczniczą, a proces rehabilitacji wspomaga fizjoterapeuta.
Uczestnicy Warsztatów biorą udział w różnych formach rehabilitacji, edukacji, wypoczynku i integracji. Wycieczki, rajdy rowerowe, obozy, także o charakterze artystycznym są wspaniałą ku temu okazją.
W ramach arterapii w naszej placówce działa zespół teatralny ”My, z Kasztanowej” i prowadzone są zajęcia muzykoterapii.
Osoby niepełnosprawne pod okiem instruktorów terapii zajęciowej pracują w następujących pracowniach: tkackiej, rękodzieła sztuki religijnej, gospodarstwa domowego, plastycznej, malarstwa, zagospodarowania terenów zielonych, stolarstwa, ceramiki i krawiectwa.
5. W oddziale w Jarosławiu WZRASTANIE prowadzi Schronisko dla Bezdomnych Mężczyzn, Schronisko z usługami opiekuńczymi dla mężczyzn oraz placówkę Bezpieczne Schronienie.
6. Zakład Pielegnacyjno- Opiekuńczo w Jarosławiu wraz z Hospicjum
7. Dom Formacyjno Szkoleniowy im. św. Jana Pawła II w Lipniku
W chwili obecnej realizujemy wiele projektów współfinansowanych ze środków europejskich skierowanych m.in. do osób starszych czy też osób z niepełnosprawnością.
W naszych działaniach wspierają nas aktywnie 2 stowarzyszenia: Stowarzyszenie Przyjaciół Hospicjum w Jarosławiu oraz Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych w Przeworsku.
Posumowując nasze działania można śmiało powiedzieć, że przekrój naszej działalności obejmuje cykl życia człowieka od dzieciństwa do ostatnich chwil życia.
Wesprzyj organizację pożytku publicznego „Fundacja Pomocy Młodzieży im. św. Jana Pawła II "WZRASTANIE"” dzieląc się swoim podatkiem. Pamiętaj, że przekazanie 1,5% PIT na wybrany przez Ciebie cel pozostaje bez wpływu na Twoje rozliczenie z urzędem skarbowym i nie pomniejsza należnego zwrotu nadpłaty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat najważniejszych elementów z których się składa rozliczenie PIT 2023 takich jak PIT 11, PIT 37, PIT 28 lub ulga na dziecko - zachęcamy do zapoznania się z treściami na stronach naszego serwisu.
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.
Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.
Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.
Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.
Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.
Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Formularze PIT
Pomoc
O firmie
Wynagrodzenie
Przychody
Popularne ulgi