Rozliczenie na zasadach ogólnych
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Dom Pomocy Społecznej im. św. Brata Alberta w Poraju prowadzony jest Zgromadzeniem Sióstr Albertynek. Zapewnia całodobową opiekę oraz terapię 100 niepełnosprawnym intelektualnie kobietom.
Poprawę warunków bytowych, realizację różnych form rehabilitacji oraz terapii zgodnie z misją Domu: „Akceptacja i pomoc drogą do rozwoju osoby niepełnosprawnej”.
Dom Pomocy Społecznej w Poraju jest, placówką charytatywną, istnieje od 1945 r. Funkcjonuje w oparciu o umowę zawartą pomiędzy Zgromadzeniem Sióstr Albertynek, a Starostwem Powiatowym w Myszkowie i zapewnia stacjonarną opiekę 100 niepełnosprawnym intelektualnie kobietom, dając zatrudnienie 67 osobom.
Mieszkanki są objęte indywidualną profesjonalną opieką zgodnie z obowiązującymi standardami. Wypełniamy ją poprzez realizację zawartych w statucie celów: indywidualizacja, dostosowanie metod i środków opieki i terapii do potrzeb Mieszkanek, samorealizacja i usamodzielnianie, budowanie i wzmacnianie więzi rodzinnych i grupowych, integracja ze społecznością lokalną, zwiększanie świadomości religijnej i kulturalnej, pomoc w dostępie do świadczeń zdrowotnych, podwyższanie jakości świadczonych usług z zakresie profesjonalnej opieki, stałe podnoszenie kwalifikacji i kompetencji zawodowych personelu poprzez: szkolenia wewnętrzne w ramach Zespołu Terapeutyczno – Opiekuńczego, szkolenia indywidualne i zespołowe dla pracowników i wolontariuszy.
Mieszkanki mogą korzystać z różnych form aktywizacji poprzez udział w wybranej formie terapii. Terapia kulturalno – oświatowa w skład tej terapii wchodzą zajęcia manualne, zajęcia muzyczne i teatralne. Ponadto biorą udział w wyjazdach do kina, teatru i w plener. Od 1993 r. istnieje w naszym Domu zespół artystyczny Radość, tworzą go szczególnie uzdolnione mieszkanki. Terapia plastyczna wpływa na podniesienie sprawności manualnej, kształtowanie umiejętności wyrażania uczuć za pomocą środków wyrazu plastycznego. Wykonane prace niejednokrotnie otrzymują wyróżnienia w różnych konkursach, są prezentowane na wystawach, w galeriach, na kiermaszach. Terapia rewalidacyjna - głównym celem zajęć pedagogicznych jest podjecie działań mających na celu ponowne przystosowanie mieszkanek do życia i poprawnego funkcjonowania w społeczności. Podstawowymi elementami procesu rewalidacji jest kompensacja, korektura i usprawnianie. W zakres tej pracy wchodzi terapia indywidualna (infoterapia) i grupowa – elementy programów specjalistycznych. Najważniejszym zadaniem terapii jest usprawnianie procesów poznawczych u podopiecznych. Ergoterapia - polegająca na włączeniu mieszkanek wrózne prace na terenie Domu. Ta forma aktywności daje często satysfakcję, rozwija poczucie przydatności i sprawczości oraz pozwala na samorealizację. Terapia zajęciowa - wykonywane są tu prace z dziewiarstwa ręcznego na drutach, szydełku, wyszywane ręcznie, ściegiem krzyżykowym, w tym różnego rodzaju aplikacje, ogrody wiszące i kosze. Prace wykonywane podczas zajęć terapii, wysyłane są na różnego rodzaju wystawy. Terapia psychologiczna prowadzona jest w formie treningów zachowań społecznych. Celem tych działań jest uruchamianie procesu zmian w funkcjonowaniu psychofizycznym mieszkanek, uwrażliwianie na potrzeby własne i innych, kształcenie zachowań asertywnych. Kompleks rehabilitacyjny stanowi: fizykoterapia oparta na oddziaływaniu prądem na jednostkę chorobową, kinezyterapia służąca poprawieniu sprawności psychoruchowej mieszkanek, hydroterapia lecząca schorzenia reumatyczne, osteoporozę, bóle mięśniowe oraz sprzyja rekonwalescencji i relaksacji.
Ponadto prowadzone są dla Mieszkanek zajęcia opiekuńcze, pomoc nowo przybyłym mieszkankom w adaptacji do nowych warunków życia, mobilizowanie do włączania się w życie Domu, trening samoobsługi, praca nad eliminowaniem problemu nadwagi mieszkanek, kształtowanie postaw kulturalnego zachowania, zajęcia zabawowe i edukacyjne.
W Domu prężnie działa wolontariat pod hasłem „Ty dla mnie - ja dla Ciebie”. Przewodnią ideą tego programu jest integracja mieszkanek naszego Domu ze społecznością lokalną.
W Domu panuje prawdziwie rodzinna atmosfera, pełna zrozumienia i bezwarunkowej akceptacji. Staramy się wychodzić naprzeciw potrzebom naszych mieszkanek, realizując ich oczekiwania i marzenia.
Wesprzyj organizację pożytku publicznego „Dom Pomocy Społecznej im. św. Brata Alberta” dzieląc się swoim podatkiem. Pamiętaj, że przekazanie 1,5% PIT na wybrany przez Ciebie cel pozostaje bez wpływu na Twoje rozliczenie z urzędem skarbowym i nie pomniejsza należnego zwrotu nadpłaty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat najważniejszych elementów z których się składa rozliczenie PIT 2023 takich jak PIT 11, PIT 37, PIT 28 lub ulga na dziecko - zachęcamy do zapoznania się z treściami na stronach naszego serwisu.
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.
Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.
Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.
Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.
Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.
Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Formularze PIT
Pomoc
O firmie
Wynagrodzenie
Przychody
Popularne ulgi