Rozliczenie na zasadach ogólnych
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Koniczynka działa na rzecz środowiska chorych dzieci. Integruje, promuje, przybliża ich problemy. W naszym centrum chore dzieci i ich rodzice znajdują kompleksową i profesjonalną pomoc.
1% jest wykorzystywany na działalność nieodpłatną np. wycieczki, hipoterapie, paczki mikołajkowe dla podopiecznych.
Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Osób Koniczynka od 6 lat zmienia rzeczywistość osób niepełnosprawnych w
środowisku lokalnym. Od początku swego istnienia staramy się pomóc zarówno chorym,niepełnosprawnym dzieciom jak i ich opiekunom. A wszystko zaczęło sie od marzeń. W pierwszym etapie działalności skupiliśmy się na wsparciu rodziców i aktywizacji dzieci, w kolejnych 3 latach podjęliśmy ogromne wyzwania jakimi było utworzenie Centrum Terapii Koniczynka. W użyczonych pomieszczeniach po starej pralni przy Szpitalu Powiatowym w Radomsku zrealizowaliśmy wielkie marzenie i wygraliśmy wielką, ogromną walkę. W październiku 2016r. powstało Centrum Terapii, remont pochłonął 400tys. zł i trwał przez 3 lata. To dzięki ogromnej sile woli i wsparciu rodziców przeobraziliśmy zaniedbaną halę w nowoczesną placówkę przyjazną dzieciom o różnych dysfunkcjach i ich opiekunom. Centrum Terapii Koniczynka funkcjonuje: rehabilitacja ruchowa,biofeedback, zajęcia logopedyczne, integracja sensoryczna, terapia psychologiczna, terapia ręki, gimnastyka korekcyjna, hydroterapia, sala doświadczenia świata, świetlica terapeutyczna, konsultację lekarzy psychiatry i neurologa dziecięcego, od nowego roku uruchomiliśmy mikropolaryzację mózgu (metoda tDCS) i terapię za pomocą cyber oka, C-EYE badanie świadomości, badania EEG raz QEEG. Opiekujemy się i wspieramy ponad 140 podopiecznych z terenu powiatu radomszczańskiego i ościennych. Ponadto organizujemy w ramach działalności statutowej wiele wydarzeń dla naszych podopiecznych takich jak: mikołajki, dzień dziecka, dni autyzmu, dzień osób niepełnosprawnych, festyny, pikniki, wycieczki itp. Aby choć na chwile mogły zapomnieć o swojej chorobie, niepełnosprawności, a opiekunowie tych osób o trudach dnia codziennego z jakimi muszą się zmierzyć każdego dnia. Jednak nie było by tego wszystkiego gdyby nie ludzie o dobrej woli i dobym sercu. Dlatego zwracamy się o wsparcie naszych podopiecznych, działań oraz pomoc i zaangażowanie w tworzenie lepszego, bardziej przyjaznego znośnego życia dla osób niepełnosprawnych fizycznie i psychicznie, ale pełnoprawnych członków naszej lokalnej społeczności.
Po krótce Opiszemy Nasze terapie:
Terapia ręki: jest terapią skupiającą się na obręczy barkowej i kończynach górnych. Celem terapii jest rozwijanie motoryki małej, czyli zdolności manualnych dziecka, oraz poprawa ruchów precyzyjnych. Terapia w podejściu całościowym obejmuje ruchomość łopatek i stawów kończyn górnych oraz normalizację napięcia mięśniowego. W zależności od występujących zaburzeń praca opiera się na wzmacnianiu siły mięśniowej kończyn górnych (niezbędnej do podporu), stymulacji czucia powierzchniowego lub głębokiego (dostarczenie bodźców dotykowych), doskonaleniu zdolności chwytu, doskonaleniu kontroli wzrokowo-ruchowej oraz skoordynowaniu pracy oburącz.
Integracja sensoryczna: Dzięki integracji sensorycznej możemy prawidłowo odbierać oraz interpretować bodźce zmysłowe. W ten sposób wiemy jak reagować adekwatnie do zaistniałej sytuacji. Jednak są przypadki, w których proces rozwoju integracji sensorycznej nie przebiega w prawidłowy sposób. Wtedy pojawiają się różne problemy w funkcjonowaniu raz zachowaniu dziecka. Zaburzenia integracji sensorycznej są również rezultatem uszkodzeń narządów zmysłów, czyli mogą się z nimi borykać osoby z wadą wzroku czy niedosłuchem.
biofeedback:opiera się na obrazowaniu czynności bioelektrycznej mózgu podczas wykonywania prostych zadań, co umożliwia świadome wpływanie na pracę mózgu i zmusza do utrzymywania dużego stopnia koncentracji. Jest to metoda neurorehabilitacji wykorzystywana zwłaszcza u dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym, padaczką, ADHD czy w leczeniu uzależnień. Korzyści z stosowania tej metody odnoszą także osoby zdrowe, co znajduje odzwierciedlenie w zastosowaniu tej metody np. w programach treningowych sportowców.
Rehabilitacja ruchowa: usprawnianie osób z dysfunkcją narządu ruchu.
Wesprzyj organizację pożytku publicznego „Stowarzyszenie Koniczynka” dzieląc się swoim podatkiem. Pamiętaj, że przekazanie 1,5% PIT na wybrany przez Ciebie cel pozostaje bez wpływu na Twoje rozliczenie z urzędem skarbowym i nie pomniejsza należnego zwrotu nadpłaty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat najważniejszych elementów z których się składa rozliczenie PIT 2023 takich jak PIT 11, PIT 37, PIT 28 lub ulga na dziecko - zachęcamy do zapoznania się z treściami na stronach naszego serwisu.
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.
Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.
Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.
Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.
Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.
Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Formularze PIT
Pomoc
O firmie
Wynagrodzenie
Przychody
Popularne ulgi