• Portal Podatkowy

  Bezpłatny
  i najprostszy w Polsce
  program PIT dla podatnika

 • Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
 • Gazeta Wyborcza
 • E-Deklaracje
 • Comodo Internet Secure
 • Rzetelna Firma
 • Innowacyjna Gospodarka
 • Nowy Portal Podatkowy

  Nowy Portal Podatkowy

  Portal e-deklaracji PITax.pl to nowe oblicze przyjaznych podatków dla ponad 25 milionów podatników w Polsce! Z nami szybko rozliczysz podatek płacąc go mniej.

  PITax.pl jako pierwsze w Polsce uruchomiło pełnofunkcjonalny portal podatnikowy w pełni zintegrowany z systemem e-deklaracje. U nas dowiesz się, jak zapłacić jak najmnieszy podatek, jakie ulgi możesz odliczyć (czy wiedziałeś, że można odliczyć ulgę z tytułu oddania krwi?-My to wiemy i podpowiadamy). Tych rzeczy dowiesz się korzystając z naszego portalu.

 • Zeznanie roczne z PITax.pl

  Zeznanie roczne z PITax.pl

  Zależy nam na Twojej satysfakcji i na tym, żebyś mógł zapłacić najniższy możliwy w zgodzie z prawem podatek. Wypróbuj pierwszy w Polsce Portal Podatnika - w pełni zintegrowany z systemem e-deklaracje.
  Program aktualizaujemy na bieżąco - wraz ze zmianami w ustawie podatkowej. U nas rozliczysz już ulgę internetową oraz ulgę na dzieci wg najnowszych przepisów podatkowych. Ulgę na dzieci oraz internetową rozliczamy na nowych zasadach już od 2014 r.

   

 • Rozliczenie roczne

  Rozliczenie roczne

  PITax.pl oferuje najprostsze rozliczenie roczne PIT - za darmo i z pomocą ekspertów. Jeśli do tej pory wahałeś się czy warto rozliczyć PIT przez internet - nie musisz się już więcej zastanawiać. Z PITax.pl rozliczenie roczne PIT stało się dziecinnie proste. Jest tylko jedna odpowiedź na pytanie jak rozliczyć PIT przez internet - za darmo z PITax.pl Łatwe podatki.

 • PIT 2016 online

  PIT 2016 online

  Prezentujemy Państwu unowocześniony Portal Podatnika. Zawiera on darmowy program do rozliczenia PIT online. A także przydatne informacje w tematyce podatków napisane w jasny i zwięzły sposób. Na PITax.pl dowiesz się jakie sa zasady odliczania poszczególnych ulg oraz jakie konsekwencje podatkowe wiążą sią z wydarzeniami w życiu (np. ślub, dziecko,zakup mieszkania). Jeżeli zasady podatkowe są dla Ciebie zbyt skomplikowane zachęcamy abyś rozliczył się programem PITax.pl - zadajemy proste pytania, a Ty jedynie na nie odpowiadasz. I za 5 minut masz wypełniony PIT, przyjmie urząd skarbowy online lub PIT możesz wydrukować.

 • Artykuły na temat Portal Podatkowy

  • Jak rozliczyć PIT przez internet
   Jak rozliczyć PIT przez internet
   9 listopada 2016 r.

   30 kwietnia oraz 31 stycznia, to dwa terminy, w których należy złożyć rozliczenie roczne PIT oraz zapłacić podatek - jeśli z zeznania wynika zapłata podatku. Najwygodniej i najszybciej rozliczyć PIT przez internet. W poniższym artykule dowiedzą się Państwo jak rozliczyć PIT-37 online oraz inne PIT-y roczne.

   czytaj więcej

  pokaż więcej

 • Jak wypełnić PIT 2017

  Jak wypełnić PIT 2017

  Wystarczy skorzystać z programu pitax.pl. To darmowy i profesjonalny program, z którym bez problemu rozliczysz swój PIT. Możesz rozliczyć się indywidualnie, razem z małżonkiem lub jako osoba samotnie wychowująca dzieci. Nie musisz znać zasad zasad podatkowych - pitax jest intuicyjny oraz zadaje proste pytania, do których nie trzeba znać żadnych przepisów.  Nasz portal podatnika zawiera również ciekawe informacje na temat podatków. Nie używamy języka urzędowego!

 • PIT 2016 przez internet

  PIT 2016 przez internet

  Zachęcamy do zapoznania się z Portalem Podatnika, na którym znajdziesz nie tylko informacje o tym, jak np. rozliczyć PIT-37, dochody zagraniczne, dochody dzieci i na wiele innych życiowych tematów.  W Portalu znajdziesz również bardzo dobry, profesjonalny program do rozliczenia PIT online. PIT można wysłać online lub wydrukować. Urząd skarbowy przez internet przyjmie Twój PIT.

 • Odpowiedzi na częste pytania

  Program podatkowy PITax.pl zawiera odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

  Rozliczenie ze współmałżonkiem daje nam nie tylko możliwość wypełnienia tylko jednego druku, ale także możliwość zapłaty mniejszego podatku niż gdybyśmy rozliczali się pojedynczo. Gdy wypełniamy PIT wspólnie naszą podstawą obliczenia podatku jest połowa naszych łącznych dochodów. Podatek obliczamy tak, że nasz wynik mnożymy razy dwa. Taki sposób obliczania podatku jest korzystniejszy niż w przypadku indywidualnego rozliczenia. Najwięcej zyskują te małżeństwa, gdzie ich zarobki bardzo się różnią. Nawet gdy tylko jedno z nich osiąga dochody, pary mogą rozliczać sie wspólnie.

  Jakie warunki musimy spełnić aby rozliczyć się razem?

  • przez cały rok poprzedni rok podatkowy czyli 2016, za który się rozliczamy musimy być małżeństwem,
  • przez cały rok 2016, za który się rozliczamy musi istnieć między nami wspólnota majątkowa

  Kiedy dostaniemy zwrot przysługującego nam podatku?

  Rozliczenie przez internet przyśpiesza zwrot nadpłaconego podatkuPodatnicy, którzy szybciej rozliczą się z urzędem skarbowym  i złożą zeznanie podatkowe, otrzymają szybciej zwrot przysługującego im podatku, oczywiście jeśli będzie on im przysługiwał.Według przepisów, urząd skarbowy ma 3 miesiące na zwrot nadpłaconego. Korzystając z rozliczenia przez internet możemy o wiele szybciej otrzymać przysługujące nam pieniądze. Wniosek, Rozliczenie przez internet przyśpiesza zwrot nadpłaconego podatku. Jeżeli rozliczymy się przez internet, na pieniądze możemy czekać tylko kilka dni. 

  Jak dostać nadpłatę na konto bankowe?

  Na skrócenie czasu oczekiwania na zwrot podatku ma również wpływ forma zwrotu nadpłaconego podatku. Warunkiem otrzymania pieniędzy przelewem jest zgłoszenie urzędowi skarbowemu aktualnego numeru konta. Podatnik musi podać osobisty rachunek bankowy, którego jest właścicielem lub współwłaścicielem. Numer ten powinien zostać dostarczony na druku NIP-7( osoby których identyfikatorem podatkowym  jest nip), CEiDG-1 (przedsiębiorcy)  lub ZAP-3 (pozostałe osoby).  Dodatkowym plusem jest to, że przelew nadpłaconego podatku na konto bankowe nie jest związany z żądnymi opłatami manipulacyjnymi.

 • Wstępne wypełnienie PIT (PFR)

  Wstępne wypełnienie PIT (PFR)

  PFR (skrót od ang.pre-filled tax Return) to usługa stworzona przez e-deklaracje, administrację podatkową, rządową mającą na celu ułatwienie rozliczenia PIT. To wstępne wypełnienie deklaracji przez urząd skarbowy w oparciu o dostarczone im PIT-y przez pracodawców i płatników (PIT-11, PIT-R, PIT-8C, PIT-40A/11A). Na podstawie tych PIT-ów urzędy wypełniają PIT roczny, tak wypełnione PIT-y możemy zobaczyć po zalogowaniu się na odpowiedniej stronie. Odpowiednią stronę możemy zobaczyć pod linkiem https://ppuslugi.mf.gov.pl/_/ . Aby wejść na stronę należy zalogować się, podając dane:

  •  identyfikator podatkowy PESEL albo NIP,
  • nazwisko, pierwsze imię, datę urodzenia,
  •  kwotę przychodu uzyskanego w roku podatkowym, czyli z tego, za który, rozliczamy PIT –jest to suma wszystkich przychodów wykazanych w PIT-11, PIT-8C, PIT-R, PIT-40A/11A).

  Po zalogowaniu się do systemu podając powyższe dane zobaczymy wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe – jedynie na podstawie PIT-11, PIT-8C, PIT-R, PIT-40A/11A. Tak wypełniony PIT możemy zaakceptować i rozpocząć wysyłkę do urzędu lub uzupełnić o inne dane, np. należne nam ulgi, czy wskazanie OPP, dla której chcemy przekazać 1%.

 • PFR

  PFR

  Wciąż czeka na Ciebie rozliczenie PIT 2017? Odwlekasz to w czasie, bo na myśl o rozliczeniach podatkowych dostajesz białej gorączki? Rozlicz PIT z PITaxem. Ty nie musisz znać żadnych zasad, reguł podatkowych, nie musisz nic wiedzieć o ulgach. Nawet nie musisz wiedzieć, czym są podatki. Posiadanie tej wiedzy, to nasza rola. PITax rozliczy Cię w 5 minut, wyszuka wszystkie przysługujące Ci ulgi, a na końcu wyśle Twój PIT przez internet do urzędu skarbowego, a Ty dostaniesz Urzędowe Poświadczenie Odbioru wprost z urzędu skarbowego.

  Program PIT 2016  to program do podatków online. Program PITax został stworzony z myślą o osobach, które nie chcą borykać się z zawiłościami podatkowymi. Z PITaxem Twoje rozliczenie podatkowe nie zajmie Ci dłużej niż 5 minut. Możesz również przekazać 1% podatku na dowolną Organizację Pożytku Publicznego. Możesz wysłać PIT online, przez internet lub wydrukować i zanieść osobiście do urzędu skarbowego.

 • Portal podatnika

  Portal podatnika

  Nie chcesz aby Twoje rozliczenie PIT ciągle chodziło Ci po głowie, bo Ty z kolei nie masz głowy, żeby się za nie zabrać. Spokojna głowa! Program do PIT 2016  “PITax.pl” rozliczy PIT za Ciebie w mgnieniu oka. Program jest profesjonalny, rzetelny, zawiera poprawność obliczeń (był on sprawdzany tysiące razy). A do tego jest prosty w obsłudze oraz przyjazny dla oka. Rozliczenie PIT z PITaxem zajmuje nie dłużej niż 5 minut. Można wysłać PIT online do urzędu lub jak ktoś woli - wydrukować i zanieść osobiście do urzędu skarbowego.

  PITax.pl to najlepszy program do rozliczeń PIT. Jest prosty w obsłudze, przyjazny dla oka, a także - co najważniejsze - jest on merytorycznie poprawny. (Przeszedł wiele testów go sprawdzających). Wypełni Twoje zeznanie podatkowe w 5 minut. PIT możesz wysłać online, wydrukować lub zamknąć program i wrócić do niego w dowolnym momencie. Program PIT 2016  PITax.pl oferuje również możliwość przekazania 1% podatku na dowolną Organizację Pożytku Publiczneg

 • Portal podatkowy

  Portal podatkowy

  Jeżeli gubisz się w gąszczu formularzy podatkowych, a na myśl o podatkach dostajesz białej gorączki rozlicz się darmowym programem do PIT  - jest to prosty w obsłudze program, który sam dopasuje odpowiedni formularz do Twoich dochodów. Twoim zadaniem jest jedynie odpowiedzieć na parę prostych pytań, do których nie trzeba mieć żadnej wiedzy podatkowej. Program do PIT w 5 minut wypełni za Ciebie zeznanie roczne. Możesz wysłać wypełniony PIT online lub wydrukować i osobiście zanieść do urzędu skarbowego. Możesz również w każdej chwili powrócić do wypełnianego przez Ciebie wcześniej zeznania, które przerwałeś. Na swoim koncie użytkownika masz również wgląd do wypełnianych przez Ciebie PIT-ów - możesz zobaczyć, ile zeznań wypełniłeś, ile nie dokończyłeś, ile wysłałeś do urzędu skarbowego, ile zeznań jest w trakcie wysyłania. Możesz również dokończyć zeznania niedokończone.

Pomoc techniczna

 • 534 30 50 40
 • pn - pt: 9:00 - 16:00

Krajowa Informacja Podatkowa

 • (22) 330 0 330
 • pn - pt: 7:00 - 18:00