Rozliczenie na zasadach ogólnych
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „Nadzieja” w Libiążu działa od 1997 roku, zrzesza osoby z różnymi rodzajami schorzeń ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży niepełnosprawnej.
Wpłaty z odpisu 1,5% podatku przeznaczamy na organizację całorocznej kompleksowej rehabilitacji osób z niepełnosprawnością.
Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „Nadzieja” działa od 1997 roku, zrzesza osoby z różnymi rodzajami schorzeń i w różnym wieku.
Celem Stowarzyszenia jest zaspakajanie potrzeb osób niepełnosprawnych w zakresie kultury, edukacji, sportu, turystyki, rekreacji, kultury fizycznej dla propagowania rehabilitacji fizycznej, psychoruchowej i społecznej. Tworzenie warunków poprzez udostępnienie odpowiednich pomieszczeń oraz sprzętu i urządzeń do systematycznej rehabilitacji i aktywności fizycznej osób niepełnosprawnych. Od 1999 roku w siedzibie Stowarzyszenia prowadzone są zajęcia rehabilitacji ruchowej dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej do lat 18. Celem prowadzonej rehabilitacji jest normalizacja tonu mięśniowego dziecka, zwiększenie aktywnego zakresu ruchowego, zwiększenie siły oraz wytrzymałości, polepszenie kontroli nad wzmocnionymi mięśniami pozwalające dziecku na polepszeniu funkcji i osiągnięcie niezależności ruchowej. Organizowanie rehabilitacji ma również na celu przywrócenia, poprawy lub utrzymania psychofizycznej sprawności osób czasowo lub trwale niepełnosprawnych za pomocą systematycznych ćwiczeń fizycznych.
W okresie Czerwiec–Grudzień 2016 roku Stowarzyszenie realizowało projekt pn.: „Z ruchem po lepszą sprawność - zajęcia usprawniające dla osób z deficytami rozwojowymi” finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach XXIV konkursu - cel programowy 2: ZWIĘKSZENIE SAMODZIELNOŚCI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH. Celem projektu było usprawnianie osób z deficytami rozwojowymi za pomocą rehabilitacji ruchowej w celu poprawienia ich kondycji fizycznej i psychicznej a tym samym zwiększenie ich samodzielności w przyszłym życiu. Zwiększenie zaradności życiowej oraz integracja społeczna.
Założeniem projektu było wspieranie potencjalnych możliwości rozwojowych, a także usprawnianie 30 osób niepełnosprawnych dzieci i dorosłych, z terenu powiatu chrzanowskiego oraz gminy Chełmek, posiadających orzeczenie o stopniu niepełnosprawności. Działania te realizowane były w procesie ciągłym poprzez zajęcia hipoterapii, logopedii-komunikacji alternatywnej, oraz rehabilitacji ruchowo-sensorycznej. Koszt całkowity projektu wyniósł 173119,50 zł Dofinansowanie PFRON:160919,50 zł
Od 2011 roku Stowarzyszenie realizuje 2 projekty rehabilitacyjne pn: „Promocja zdrowia psychofizycznego i zapobieganie zaburzeniom psychicznym – zajęcia dla osób niepełnosprawnych umysłowo i ruchowo - w zakresie: rehabilitacji ruchowej” oraz „Malutkim kroczkiem do zdrowia - zajęcia usprawniające dla osób z deficytami rozwojowymi” - zajęcia rehabilitacji ruchowej dla osób niepełnosprawnych. W ramach realizowanych projektów prowadzone są następujące zajęcia:
- REHABILITACJI RUCHOWEJ
- HIPOTERAPII
- LOGOPEDII
Powyższe projekty finansowane są z 1% podatku dochodowego od osób fizycznych oraz dotacji udzielanych przez Urzędu Miejskiego w Libiążu oraz Starostę Powiatu Chrzanowskiego.
Działalność statutowa Stowarzyszenia finansowana jest m.in. składek członkowskich, 1% podatku, ze środków PFRON dot. organizacji sportu, kultury, rekreacji i turystyki dla osób niepełnosprawnych, które uzyskujemy za pośrednictwem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Chrzanowie. Dzięki dotychczasowej współpracy z PCPR zorganizowaliśmy kilka wycieczek turystyczno-krajoznawczych między innymi do Zakopanego, Wieliczki, Warszawy, Wrocławia, Krakowa. Z własnych środków zorganizowaliśmy wyjazdy integracyjne do Chorzowa, Ochab, Białego Dunajca, Szaflar. Cyklicznie organizujemy zajęcia rekreacyjno-sportowe na krytej pływalni.
Materiał promocyjny został sfinansowany ze środków finansowych
pochodzących z 1,5% podatku dochodowego od osób fizycznych.
Wesprzyj organizację pożytku publicznego „Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „Nadzieja”” dzieląc się swoim podatkiem. Pamiętaj, że przekazanie 1,5% PIT na wybrany przez Ciebie cel pozostaje bez wpływu na Twoje rozliczenie z urzędem skarbowym i nie pomniejsza należnego zwrotu nadpłaty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat najważniejszych elementów z których się składa rozliczenie PIT 2023 takich jak PIT 11, PIT 37, PIT 28 lub ulga na dziecko - zachęcamy do zapoznania się z treściami na stronach naszego serwisu.
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.
Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.
Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.
Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.
Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.
Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Formularze PIT
Pomoc
O firmie
Wynagrodzenie
Przychody
Popularne ulgi