Rozliczenie na zasadach ogólnych
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Celem Fundacji jest krzewienie światowej kultury muzycznej na koncertowych estradach w kraju i za granicą. Promujemy polską muzykę chóralną i wokalno-instrumentalną w wykonaniu Chóru Chłopięcego i Męskiego Filharmonii Poznańskiej "Poznańskie Słowiki", od swojego założyciela zwanego także Chórem Stuligrosza.
Każdy przekazany 1% przyczyni się do realizacji naszych artystycznych celów. Pozyskana kwota pozwoli nam również wesprzeć edukację muzyczną najmłodszych śpiewaków i kandydatów.
Zasadniczym celem Fundacji "Chór Stuligrosza – Poznańskie Słowiki" jest krzewienie światowej kultury muzycznej na koncertowych estradach w kraju i za granicą, a także poprzez nagrania płytowe, audycje radiowe i telewizyjne. W szczególności promujemy polską muzykę chóralną i wokalno-instrumentalną naszych dawnych i współczesnych kompozytorów. Fundacja realizuje te cele w szczególności poprzez:
Chór Chłopięcy i Męski Filharmonii Poznańskiej nazywany powszechnie „Poznańskimi Słowikami”, to jeden z bardziej rozpoznawalnych zespołów chóralnych. Został założony w 1939 roku przez Stefana Stuligrosza. W małym kameralnym składzie chór szczęśliwie przetrwał okupację, a zaraz po wojnie rozrósł się liczebnie i zdobył sporą popularność. Wkrótce, w 1950 r. chór został przyłączony do Filharmonii Poznańskiej. Przez niemal 73 lata, aż do śmierci w 2012 roku, szefem artystycznym „Poznańskich Słowików” był Stefan Stuligrosz. Profesor całe swoje życie zawodowe poświęcił głównie swojemu zespołowi jako dyrygent i wychowawca – przez dziesięciolecia pracy stworzył zespół o niepowtarzalnym i zawsze rozpoznawalnym obliczu artystycznym. Ale oprócz tego był także niezwykle aktywny jako kompozytor, organista, pedagog dyrygentury oraz śpiewu, związany przez wiele lat z Polskim Radiem, Towarzystwem im. Henryka Wieniawskiego i przede wszystkim z poznańską Akademią Muzyczną.
Aktualnie zespół prowadzi wieloletni asystent i artystyczny wychowanek profesora Stuligrosza, Maciej Wieloch. Pod jego batutą chór utrzymuje poziom i kontynuuje artystyczną wizję swojego założyciela.
Natomiast Fundacja Chór Stuligrosza – Poznańskie Słowiki została założona w 1990 roku. Dzięki jej staraniom „Poznańskie Słowiki” dają rocznie kilkadziesiąt koncertów. Śpiewały we wszystkich niemal krajach europejskich, a także w USA, Kanadzie, Korei Południowej oraz Japonii. Chór występował dla koronowanych głów i prezydentów, a także wielokrotnie dla papieża Jana Pawła II.
„Poznańskie Słowiki” śpiewają różnorodny repertuar, dzięki czemu mogą zadowolić muzyczne gusta każdej publiczności. Chór wykonuje dzieła mistrzów średniowiecznych, epoki renesansu, wokalno-instrumentalne arcydzieła baroku, utwory klasycyzmu, romantyzmu, śpiewa także kompozycje współczesne oraz opracowania przebojów muzyki rozrywkowej. Przy okazji szczególnych koncertów „Poznańskie Słowiki” występowały z wybitnymi artystami i orkiestrami, ale stale współpracują z Orkiestrą Filharmonii Poznańskiej. Chór nagrał kilkadziesiąt płyt, zarejestrowały setki nagrań radiowych i telewizyjnych, a także zagrał w dwóch filmach fabularnych: „Poznańskie Słowiki” (reż. Hieronim Przybył) oraz „Tydzień z życia mężczyzny” (reż. Jerzy Stuhr).
Wszystkie dokonania artystyczne były i nadal są możliwe dzięki muzycznej pasji chórzystów, zarówno chłopców jak i dorosłych. Przez cały okres działalności zespół tworzyło ponad 1500 śpiewaków.
Właśnie temu zespołowi, który od lat jest jedną z ikon polskiej kultury muzycznej, służy Fundacja.
Wesprzyj organizację pożytku publicznego „Fundacja Chór Stuligrosza - Poznańskie Słowiki” dzieląc się swoim podatkiem. Pamiętaj, że przekazanie 1,5% PIT na wybrany przez Ciebie cel pozostaje bez wpływu na Twoje rozliczenie z urzędem skarbowym i nie pomniejsza należnego zwrotu nadpłaty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat najważniejszych elementów z których się składa rozliczenie PIT 2023 takich jak PIT 11, PIT 37, PIT 28 lub ulga na dziecko - zachęcamy do zapoznania się z treściami na stronach naszego serwisu.
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.
Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.
Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.
Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.
Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.
Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Formularze PIT
Pomoc
O firmie
Wynagrodzenie
Przychody
Popularne ulgi