Rozliczenie na zasadach ogólnych
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Stowarzyszenie Dzienny Ośrodek Rehabilitacyjny "Bartek" jest organizacją pożytku publicznego, która prowadzi edukację przedszkolną oraz rehabilitację dzieci zagrożonych niepełnosprawnością oraz niepełnosprawnych. Głównym celem naszej organizacji jest wyzwalanie oraz wspieranie inicjatyw zmierzających do zwiększenia możliwości dzieci z niepełnosprawnościami oraz tworzenie warunków ich pełnego rozwoju porzez kompleksowe usprawnianie. Prowadzimy rehabilitację ruchową, terapię logopedyczną oraz terapię psychologiczną i pedagogiczną. Realizujemy program wieloprofilowego usprawniania, który odbywa się w oparciu o indywidualny program terapeutyczny tworzony przez zespół specjalistów. W skład zespołu wchodzą: pedagog, psycholog, rehabilitant, logopeda, pielęgniarka oraz lekarz. Indywidualny program usprawniania uwzględnia wszystkie formy oddziaływania na dziecko i zależy od: wieku dziecka, postaci klinicznej schorzenia, poziomu rozwoju umysłowego, stanu emocjonalnego, środowiska rodzinnego dziecka. Staramy się zaspokajać niezbędne potrzeby bytowe, rozwojowe, emocjonalne i społeczne dzieci z niepełnosprawnościami. Zapewniamy pomoc rodzinom naszych podopiecznych: prowadzimy specjalistyczne poradnictwo, wpieramy działania rodziców w wychowaniu i sprawowaniu opieki nad dzieckiem z niepełnosprawnościami, udzielamy pomocy rzeczowej i materialnej rodzinom w trudnych sytuacjach bytowych. Stowarzyszenie przygotowuje dzieci z niepełnosprawnościami do kontynuacji nauki w szkolnictwie podstawowym i średnim. Nasze działania zapobiegają izolacji społecznej naszych dzieci i przygotowują je do lepszego funkcjonowania w różnych grupach społecznych. Organizujemy imprezy o charakterze integracyjnym, umożliwiajace kontakty ze zdrowymi rówieśnikami.
1,5% podatku przekazanego na Stowarzyszenie Dzienny Ośrodek Rehabilitacyjny "Bartek" wpływa znacząco na wspieranie działań związanych z pomocą dzieciom z niepełnosprawnościami. Mali podopieczni naszego stowarzyszenia codziennie zmagają się z walką o zdrowie i godne życie. Naszym zadaniem jest sprawić, aby to ich życie było w przyszłości łatwiejsze, aby przygotować je do kolejnych etapów edukacyjnych i dać im szansę dalszego rozwoju oraz lepszego funkcjonowania w różnych grupach społecznych.
Pieniądze z 1,5% wykorzystujemy na zakup sprzętu rehabilitacyjnego, wykorzystywanego w terapii integracji sensorycznej, terapii mowy i komunikacji (np. na narzędzia do komunikacji alternatywnej), terapii psychologiczno-pedagogicznej, a także terapii neurorozwojowej i fizjoterapeutycznej.
Finansujemy potrzeby dzieci z niepełnosprawnościami, których rodzice zbierają na operacje czy na zakup niezbędnego wyposażenia medycznego (np. ortezy, wózek aktywny, buty ortopedyczne, leki itp.)
Niewielką część pieniędzy wykorzystujemy na opłaty eksploatacyjne związane z utrzymaniem budynku, w którym znajduje się ośrodek rehabilitacyjny oraz przedszkole specjalne.
Przekazanie 1,5% podatku przyczynia się do czynienia dobra! A nasze dzieciaki - tak jak wszystkie - zasługują na wszystko co najlepsze!
Stowarzyszenie Dzienny Ośrodek Rehabilitacyjny "Bartek" powstało w 1994 roku z inicjatywy pracowników Dziennego Ośrodka Rehabilitacyjnego "Bartek", którego głównym celem było wyzwalanie i wspieranie inicjatyw społecznych zmierzających do zwiększenia możliwości dzieci z niepełnosprawnościami oraz tworzenie warunków ich pełnego rozwoju intelektualnego i fizycznego poprzez kompleksowe usprawnianie. Ośrodek powstał 10 lat wcześniej i był odpowiedzią na potrzeby rodziców dzieci z niepełnosprawnościami, którzy potrzebowali fachowego wsparcia. Był jednym z pierwszych tego typu ośrodków w kraju powstałych z inicjatywy rodziców dzieci z niepełnosprawnościami. Działanie ośrodka zapobiegało izolacji społecznej, wspierało na wielu płaszczyznach dzieci z niepełnosprawnościami i ich rodziny.
Stowarzyszenie stało się organizacją pożytku publicznego, która poza prowadzeniem dwóch placówek dla dzieci z niepełnosparwnośćiami, przejęło także zadanie organizowania pozainstytucjonalnych form pomocy rodzinom dzieci z niepełnosprawnościami w trudnych sytuacjach życiowych.
Misja
Wyzwalanie i wspieranie inicjatyw społecznych zmierzających do wzbogacenia możliwości edukacyjnych dzieci oraz tworzenia warunków ich pełnego rozwoju intelektualnego i fizycznego.
Tworzenie pozainstytucjonalnych form pomocy osobom w trudnych sytuacjach życiowych.
Prowadzone działania
Nasza działalność dotyczy środowiska rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym z woj. wielkopolskiego, ze schorzeniami neurologicznymi, wadami rozwojowymi i genetycznymi, których skutkiem jest niepełnosprawność fizyczna i umysłowa.
Prowadzimy: wczesną interwencję, ośrodek rehabilitacyjny, przedszkole specjalne oraz szeroko pojętą pomoc rodzinie.
Posiadamy wykwalifikowaną kadrę: pedagogów specjalnych, neurologopedów, psychologów, fizjoterapeutów, opiekunki medyczne, pielęgniarki oraz lekarza rehabilitacji.
Główne cele naszych działań to: przyspieszenie rozwoju psychoruchowego, emocjonalnego i społecznego naszych podopiecznych, poprawa sprawności ruchowej dzieci, umożliwienie nawiązywania kontaktów w grupach rówieśniczych, przygotowanie ich do podjęcia nauki w szkołach masowych, poprawa jakości życia i szans rozwoju dzieci z niepełnosprawnościami, zaspokajanie niezbędnych potrzeb bytowych, rozwojowych, emocjonalnych i społecznych dzieci z niepełnosprawnościami, zapewnienie pomocy rodzinom naszych podopiecznych.
Do podstawowych zadań realizowanych w placówkach stowarzyszenia należy: codzienne usprawnianie ruchowe przez rehabilitantów; stosowanie zabiegów fizjoterapeutycznych (np. hydromasaż); codzienne prowadzenie zajęć reedukacyjnych: indywidualnych i grupowych, dotyczących opóźnionych i zaburzonych funkcji psychicznych; realizowanie programu wychowania przedszkolnego; nauka podstawowych umiejętności życia codziennego, samodzielności w codziennych czynnościach życiowych; prowadzenie terapii zaburzeń emocjonalnych oraz zaburzeń zachowania przy pomocy metod terapii ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne, arteterapii, muzykoterapii, technik relaksacyjnych, metod M.Ch.Knillów; prowadzenie terapii zaburzeń mowy; świadczenie usług pielęgnacyjnych i opiekuńczych poprzez zaspokajanie codziennych potrzeb życiowych, opiekę higieniczną; żywienie dzieci; przeciwdziałanie izolacji społecznej dzieci z niepełnosprawnościami poprzez organizowanie imprez o charakterze integracyjnym, umożliwianie kontaktów ze zdrowymi rówieśnikami np. spotkania z dziećmi z poznańskich przedszkoli i szkół, festyny rodzinne, coroczne, uroczyste zakończenie roku szkolnego połączone ze wspólną zabawą z rodzicami i rodzeństwem, wycieczki krajoznawcze po mieście i okolicy itp.; upowszechnianie kultury: udział w koncertach, zapraszanie artystów z przedstawieniami teatralnymi, estradowymi, organizowanie imprez kulturalnych (bale karnawałowe, święta wielkanocne, uroczysta Wigilia itp.); świadczenie fachowej pomocy rodzinom dzieci z niepełnosprawnościami w formie specjalistycznego poradnictwa; wspieranie działań rodziców w wychowaniu i sprawowaniu opieki nad dzieckiem z niepełnosprawnością; pomoc rzeczowa i materialna rodzinom w trudnych sytuacjach bytowych; systematyczne podnoszenie kwalifikacji zawodowych kadry specjalistycznej zatrudnionej w przedszkolu i ośrodku; organizowanie i prowadzenie różnego rodzaju zajęć dydaktycznych (warsztaty, szkolenia, praktyki, staże) dla młodzieży akademickiej kształcącej się w zakresie szeroko pojętej opieki nad dzieckiem z niepełnosprawnością i jego rodziną.
Materiał promocyjny został sfinansowany ze środków finansowych
pochodzących z 1,5% podatku dochodowego od osób fizycznych.
Wesprzyj organizację pożytku publicznego „Stowarzyszenie Dzienny Ośrodek Rehabilitacyjny "Bartek"” dzieląc się swoim podatkiem. Pamiętaj, że przekazanie 1,5% PIT na wybrany przez Ciebie cel pozostaje bez wpływu na Twoje rozliczenie z urzędem skarbowym i nie pomniejsza należnego zwrotu nadpłaty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat najważniejszych elementów z których się składa rozliczenie PIT 2023 takich jak PIT 11, PIT 37, PIT 28 lub ulga na dziecko - zachęcamy do zapoznania się z treściami na stronach naszego serwisu.
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.
Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.
Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.
Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.
Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.
Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Formularze PIT
Pomoc
O firmie
Wynagrodzenie
Przychody
Popularne ulgi