Rozliczenie na zasadach ogólnych
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Towarzystwo Opieki nad Niepełnosprawnymi w Ustroniu od 1991 roku prowadzi działania na rzecz osób niepełnosprawnych intelektualnie oraz nieharmonijnie rozwijających się w każdym wieku. Towarzystwo jest stowarzyszeniem, organizacją non-profit, której działalność nie jest nastawiona na zysk, a na prowadzenie dobrze rozumianego wsparcia.
Stowarzyszenie sprawuje opiekę wychowawczą i społeczną na rzecz osób niepełnosprawnych bez zakwaterowania, zapewniając im edukację oraz niosąc pomoc w trudnej sytuacji materialnej. Działania Towarzystwa skupiają się wokół prowadzenia dwóch placówek o odrębnym profilu działania, jednak skupionych na rehabilitacji osób niepełnosprawnych.
Towarzystwo Opieki nad Niepełnosprawnymi prowadzi działalność na rzecz dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną poprzez prowadzenie Ośrodka Edukacyjno-Rehabilitacyjno-Wychowawczego w Ustroniu. W ramach prowadzonej placówki dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną realizują obowiązek szkolny. Dla małych dzieci organizuje się zajęcia w ramach wczesnego wspomagania rozwoju. Aktualnie terapią obejmuje się prawie 400 małych dzieci oraz 80 uczniów.
Od 2017 r. stowarzyszenie prowadzi Środowiskowy Dom Samopomocy dla dorosłych osób z niepełnosprawnością, mając ofertę rehabilitacyjną dla 30-tu osób z orzeczoną niepełnosprawnością intelektualną.
Działalność stowarzyszenia związana jest wyłącznie ze statutową działalnością organizacji, prowadzona jest jako działalność nieodpłatna.
Dzięki 1% możemy organizować dodatkowe działania, których nie możemy pokryć ze środków bieżących stowarzyszenia pozyskiwanych z dotacji i projektów. Do tej pory zebrany 1% pomógł nam w wybudowaniu nowego obiektu dla naszych podopiecznych. Teraz o budynek musimy dbać i go na bieżąco wyposażać. Z pewnością tworzenie miejsca dla niepowtarzalnych chwil jest możliwe również dzięki wsparciu podatników.
Stowarzyszenie działa poprzez trzy zorganizowane formy aktywności:
2. Punkt wczesnego wspomagania rozwoju to działalność naszego stowarzyszenia, która skupia się na szczególnie trudnym okresie życia dziecka, który determinuje całą jego przyszłość. Wczesne wspomaganie to praca z dziećmi od urodzenia do rozpoczęcia nauki w szkole. Jest to czas kiedy rozwój dziecka przebiega bardzo dynamicznie w każdym obszarze.
Kiedy rodzic i lekarze widzą dyskretne objawy nieharmonijności tego rozwoju zgłaszają się do nas z prośbą o wsparcie. Dzieci, których rozwój nie przebiega prawidłowo korzystają z indywidualnego wsparcia prowadzonego przez psychologów, pedagogów, fizjoterapeutów, terapeutów integracji sensorycznej, czy logopedów.
Tym, co nas wyróżnia to możliwość pracy w zespole. Cenimy sobie możliwość dyskusji nad prawidłową diagnozą i dobrym kierunkiem terapii dzieci.
Ten obszar naszej pracy wymaga ciągłej edukacji i szczególnych umiejętności w pracy z małym dzieckiem i jego rodziną.
3. Prowadzimy od 2017-go roku Środowiskowy Dom Samopomocy dla 30-tu dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz przewlekłymi zaburzeniami, który nazwaliśmy Centrum Aktywności TON, co oznacza Twórcze Odkrywanie Niezależności. Uczestnicy naszych zajęć poprzez szereg aktywności mają szansę stać się bardziej samodzielnymi. Chcemy podtrzymywać i rozwijać ich umiejętności niezbędne do samodzielnego życia, podnoszenia poziomu zaradności życiowej i sprawności psychofizycznej.
Dzięki 1% możemy organizować dodatkowe działania, których nie możemy pokryć ze środków bieżących stowarzyszenia pozyskiwanych z dotacji i projektów. Do tej pory zebrany 1% pomógł nam w wybudowaniu nowego obiektu dla naszych podopiecznych. Teraz o budynek musimy dbać i go na bieżąco wyposażać. Z pewnością tworzenie miejsca dla niepowtarzalnych chwil jest możliwe również dzięki wsparciu podatników.
Wesprzyj organizację pożytku publicznego „Towarzystwo Opieki nad Niepełnosprawnymi” dzieląc się swoim podatkiem. Pamiętaj, że przekazanie 1,5% PIT na wybrany przez Ciebie cel pozostaje bez wpływu na Twoje rozliczenie z urzędem skarbowym i nie pomniejsza należnego zwrotu nadpłaty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat najważniejszych elementów z których się składa rozliczenie PIT 2023 takich jak PIT 11, PIT 37, PIT 28 lub ulga na dziecko - zachęcamy do zapoznania się z treściami na stronach naszego serwisu.
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.
Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.
Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.
Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.
Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%
PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.
Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
Formularze PIT
Pomoc
O firmie
Wynagrodzenie
Przychody
Popularne ulgi