W Fundacji PODAJ DALEJ budujemy świat, w którym osoby z niepełnosprawnością nie czują się ciężarem, pracują, mają swoje pasje, decydują o sobie i są szczęśliwe. Każdego roku bezpłatną, regularną opiekę otrzymuje od nas ponad 200 osób.
Program ten nie umożliwia swobodnego wyboru i przekazania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych wybranej Organizacji Pożytku Publicznego.
|
Przekaż 1% podatku i stwórz z nami Osadę Janaszkowo!W Fundacji PODAJ DALEJ budujemy świat, w którym osoby z niepełnosprawnością nie czują się ciężarem, pracują, mają swoje pasje, decydują o sobie i są szczęśliwe. Każdego roku bezpłatną, regularną opiekę otrzymuje od nas ponad 200 osób. |
|
Jak wykorzystamy 1%Twój 1% podatku pomoże stworzyć Osadę Janaszkowo (www.OsadaJanaszkowo.pl) - ośrodek w centrum Polski, gdzie osoby z niepełnosprawnością znajdą pomoc specjalistów, będą się uczyć niezależnego życia, uwierzą w siebie i będą szczęśliwe! Część rehabilitacyjna zostanie uruchomiona w pierwszym kwartale 2021 roku - to pierwszy etap prac, który finansujemy m.in. dzięki wsparciu podatników i za Państwa 1% pięknie dziękujemy. Przed nami jeszcze parter i piętro, czyli część mieszkalna. W mieszkaniach treningowych zamieszkają osoby, które niepełnosprawność uwięziła w domu, są na początku drogi i dopiero tutaj będą uczyć się żyć niezależnie i trenować samodzielność. Będą tam również mieszkania dla tych, którzy są gotowi, aby decydować o sobie, nie boją się wyjść z domu, spotykają się ze znajomymi, mają swoje hobby, pracują, ale z racji na niepełnosprawność potrzebują wsparcia asystenta i pomocy w czynnościach dnia codziennego. Osada to wielkie wsparcie dla samych osób z niepełnosprawnością, ale również wytchnienie dla ich bliskich, którzy często rezygnują z własnego życia, aby przejmować opiekę 24h na dobę... W części wytchnieniowej rodzice będą mogli zostawić na określony czas swoje niepełnosprawne dziecko pod troskliwą opieką i nie martwić się, że czegoś mu zabraknie. |
|
Więcej o nasWyobraź sobie świat, w którym osoby z niepełnosprawnością nie czują się ciężarem, pracują, mają swoje pasje, decydują o sobie i są szczęśliwe. Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ pomaga budować właśnie taki świat. Od 2004 roku uczymy osoby z niepełnosprawnością niezależnego życia, aby niepełnosprawność nie była dla nich przeszkodą w drodze do nauki, pracy, uprawiania sportów, rozwijania zainteresowań i spełniania marzeń! Aby „nie potrafię” zamieniali na „zrobię to!”. Każdego roku bezpłatną, regularną opiekę otrzymuje od nas ponad 200 osób. Są wśród nich dzieci, młodzież i dorośli z niepełnosprawnością ruchową i intelektualną oraz ich rodziny. Ilość próśb o wsparcie i pomoc jest coraz większa, a naszą tragedią jest to, że nie możemy wszystkim pomóc, bo nie mamy na to miejsca! Dlatego podjęliśmy trochę szaloną decyzję, że znajdziemy większy budynek. Przyjęliśmy wyzwanie i znaleźliśmy Wąsosze, gdzie od sierpnia 2020 roku trwają prace remontowo - budowlane. To tutaj powstaje Osada Janaszkowo. Tutaj wsparcie i pomoc znajdą osoby niepełnosprawne i ich rodzice. Tutaj będą mogli nauczyć się żyć z niepełnosprawnością, radzić sobie w codziennych sytuacjach mimo niesprawnych rąk, bezwładnego ciała i wielu innych ograniczeń. To będzie ich pierwszy krok do niezależności. To będzie miejsce szczególne, zbudowane w oparciu o wartości i idee, według których żył i pracował śp. Doktor Piotr Janaszek. Społecznik i lekarz, który od lat 70-tych zmieniał życie osób niepełnosprawnych. Dziesiątkom ludzi pomógł uwierzyć, że niepełnosprawność nie może być przeszkodą w realizacji marzeń. Dla każdego miał czas i uwagę. Był wizjonerem. Stworzył Mielnicę, która z małej wielkopolskiej wsi stała się miejscem, gdzie wielu niepełnosprawnych zaczęło żyć od nowa. Doktor zginął tragicznie w 1998 roku zostawiając wiele niezrealizowanych planów. Dzisiaj Jego pacjenci, przyjaciele i córki są w gronie osób, które będą budowały Janaszkowo. Wspólnie wypełniamy niespisany testament Doktora Piotra Janaszka. Jak pomagamy na co dzień
Chętnie dzielimy się wiedzą.
Nasza działalność jest zauważana i nagradzana, m.in.:
|
|
|
Materiał promocyjny został sfinansowany ze środków finansowych |
Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ

-
Przekaż 1% podatku i stwórz z nami Osadę Janaszkowo!
-
Jak wykorzystamy 1%
Twój 1% podatku pomoże stworzyć Osadę Janaszkowo (www.OsadaJanaszkowo.pl) - ośrodek w centrum Polski, gdzie osoby z niepełnosprawnością znajdą pomoc specjalistów, będą się uczyć niezależnego życia, uwierzą w siebie i będą szczęśliwe!
Część rehabilitacyjna zostanie uruchomiona w pierwszym kwartale 2021 roku - to pierwszy etap prac, który finansujemy m.in. dzięki wsparciu podatników i za Państwa 1% pięknie dziękujemy.
Przed nami jeszcze parter i piętro, czyli część mieszkalna. W mieszkaniach treningowych zamieszkają osoby, które niepełnosprawność uwięziła w domu, są na początku drogi i dopiero tutaj będą uczyć się żyć niezależnie i trenować samodzielność.
Będą tam również mieszkania dla tych, którzy są gotowi, aby decydować o sobie, nie boją się wyjść z domu, spotykają się ze znajomymi, mają swoje hobby, pracują, ale z racji na niepełnosprawność potrzebują wsparcia asystenta i pomocy w czynnościach dnia codziennego.
Osada to wielkie wsparcie dla samych osób z niepełnosprawnością, ale również wytchnienie dla ich bliskich, którzy często rezygnują z własnego życia, aby przejmować opiekę 24h na dobę... W części wytchnieniowej rodzice będą mogli zostawić na określony czas swoje niepełnosprawne dziecko pod troskliwą opieką i nie martwić się, że czegoś mu zabraknie.
-
Więcej o nas
Wyobraź sobie świat, w którym osoby z niepełnosprawnością nie czują się ciężarem, pracują, mają swoje pasje, decydują o sobie i są szczęśliwe. Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ pomaga budować właśnie taki świat.
Od 2004 roku uczymy osoby z niepełnosprawnością niezależnego życia, aby niepełnosprawność nie była dla nich przeszkodą w drodze do nauki, pracy, uprawiania sportów, rozwijania zainteresowań i spełniania marzeń! Aby „nie potrafię” zamieniali na „zrobię to!”. Każdego roku bezpłatną, regularną opiekę otrzymuje od nas ponad 200 osób. Są wśród nich dzieci, młodzież i dorośli z niepełnosprawnością ruchową i intelektualną oraz ich rodziny.
Ilość próśb o wsparcie i pomoc jest coraz większa, a naszą tragedią jest to, że nie możemy wszystkim pomóc, bo nie mamy na to miejsca! Dlatego podjęliśmy trochę szaloną decyzję, że znajdziemy większy budynek. Przyjęliśmy wyzwanie i znaleźliśmy Wąsosze, gdzie od sierpnia 2020 roku trwają prace remontowo - budowlane. To tutaj powstaje Osada Janaszkowo. Tutaj wsparcie i pomoc znajdą osoby niepełnosprawne i ich rodzice. Tutaj będą mogli nauczyć się żyć z niepełnosprawnością, radzić sobie w codziennych sytuacjach mimo niesprawnych rąk, bezwładnego ciała i wielu innych ograniczeń. To będzie ich pierwszy krok do niezależności.
To będzie miejsce szczególne, zbudowane w oparciu o wartości i idee, według których żył i pracował śp. Doktor Piotr Janaszek. Społecznik i lekarz, który od lat 70-tych zmieniał życie osób niepełnosprawnych. Dziesiątkom ludzi pomógł uwierzyć, że niepełnosprawność nie może być przeszkodą w realizacji marzeń. Dla każdego miał czas i uwagę. Był wizjonerem. Stworzył Mielnicę, która z małej wielkopolskiej wsi stała się miejscem, gdzie wielu niepełnosprawnych zaczęło żyć od nowa. Doktor zginął tragicznie w 1998 roku zostawiając wiele niezrealizowanych planów. Dzisiaj Jego pacjenci, przyjaciele i córki są w gronie osób, które będą budowały Janaszkowo. Wspólnie wypełniamy niespisany testament Doktora Piotra Janaszka.
Jak pomagamy na co dzień
- W mieszkaniach treningowych osoby po wypadkach uczą się jak żyć na wózku.
- Na zajęciach sportowych poprawiają kondycję i motywację.
- Na szkoleniach przygotowują się do pracy, bo nie chcą żyć z zasiłków.
- Rozwijają talenty artystyczne i tworzą swój teatr.
- Asystenci pomagają dzieciom odrabiać lekcje, a z dorosłymi robią zakupy, razem gotują, uczą się poruszania po mieście.
- Specjaliści (m.in. psycholog, fizjoterapeuta, logopeda) pracują indywidualnie.
- Dzieci niepełnosprawne z całej Polski przyjeżdżają na nasze kolonie Małych Odkrywców, by uczyć się samodzielności.
- Bierzemy udział w wielu wydarzeniach, aby otwierać ludzi na siebie nawzajem bez względu na rodzaj czy stopień niepełnosprawności.
Chętnie dzielimy się wiedzą.
- Do Fundacji przyjeżdżają specjaliści z całej Polski, aby uczyć się nowoczesnych metod terapii przez sztukę.
- Rodzicom dzieci niepełnosprawnych dajemy wsparcie w radzeniu sobie z trudnościami dnia codziennego i pomagamy znaleźć czas dla siebie.
- Spotykamy się z dziećmi i młodzieżą w szkołach by odczarować niepełnosprawność i uczyć, jak unikać wypadków.
- Nauczyciele z całej Polski korzystają z naszych scenariuszy lekcji.
- Przygotowujemy wolontariuszy do pracy z osobami z niepełnosprawnością.
- Szkolimy urzędników i kierowców zawodowych, w tym komunikacji publicznej w Koninie.
- Dzięki naszym audytom coraz więcej budynków jest dostępnych dla wszystkich.
Nasza działalność jest zauważana i nagradzana, m.in.:
- II miejsce i nagroda Rektora UE w Poznaniu w II edycji konkursu na najlepiej zarządzaną organizację pozarządową w Wielkopolsce (2020)
- II miejsce w X edycji Konkursu „Wielkopolska Otwarta dla Osób z Niepełnosprawnościami” za Mieszkania treningowe dla osób z niepełnosprawnością ruchową (2020) oraz wyróżnienie za Audyt w instytucjach publicznych Wielkopolska Dostępna edycja 2019
- Medal Pracodawca z sercem za odpowiedzialność społeczną i zwiększenie szans osób z niepełnosprawnością na rynku pracy, akcja „Pracodawca z sercem”, 2020
- I miejsce dla Akademii Życia w konkursie "Podziel się innowacją - jak w nowy sposób rozwiązywać problemy społeczne"; Fundacja Fundusz Współpracy i Ashoka Polska (2018)
- Nagroda za najlepszy raport organizacji pozabiznesowej w Konkursie Raporty Społeczne; Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Deloitte (2017 i 2018) oraz Specjalna Nagroda Ministra Inwestycji i Rozwoju (2018)
- Medal PFRON za wieloletnią pracę w zakresie aktywizacji osób niepełnosprawnych (2016)
- LODOŁAMACZ 2014 – I miejsce za szczególną wrażliwość społeczną i promowanie aktywności osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia; Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych
Materiał promocyjny został
sfinansowany ze środków finansowych
pochodzących z 1% podatku dochodowego od osób fizycznych.
-
Rozliczenie na zasadach ogólnych
Dochody podstawowe: z pracy, z prac zleconych oraz inne podstawowe. PIT wybierany przez 82% podatników.
-
Rozliczenie na zasadach ogólnych
Dochody z działalności gospodarczej, dochody małoletnich dzieci, dochody z zagranicy oraz inne dochody rozliczane na zasadach ogólnych.
-
Dochody kapitałowe
Dochody z giełdy papierów wartościowych udziałów w spółkach z o.o., Spółek Akcyjnych i podobne.
-
Dochody rozliczane ryczałtowo
Tylko dla tych, którzy zgłosili chęć rozliczenia ryczałtowego: dochody z wynajmu i prowadzenia działalaności gospodarczej.
-
Zbycie nieruchomości
Wyłącznie dla osób, które sprzedają nieruchomość zakupioną w ciągu 5 ostatnich lat.
-
Działalność gospodarcza rozliczana liniowo
Dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które wybrały opodatkowanie liniowe 19%
-
Oświadczenie w sprawie 1% podatku
PIT-OP wypełniają osoby, które otrzymują z ZUS sporządzone przez ten organ na druku PIT-40A roczne rozliczenie podatkowe.
-
Wybraliśmy dla Państwa proste, wygodne i bezpieczne rozliczenie PIT – naszym zdaniem najlepsze w Polsce
Chcemy odwdzięczyć się za wsparcie naszej organizacji. Dlatego udostępniamy Państwu, zupełnie za darmo, możliwość rozliczenia podatku. Wybraliśmy rozwiązanie wyróżniające się wśród programów i usług rozliczenia podatku dostępnych na rynku – system, w którym można rozliczyć podatek z przyjemnością, – system, który wskaże i podpowie jak można obniżyć podatek. Od 2012 roku PITax.pl Łatwe podatki obsługuje miliony zadowolonych podatników. Zapraszamy do skorzystania.
-
Rozlicz dowolne przychody – obsługujemy wszystkie druki PIT
-
Rozlicz nawet najbardziej zawiłe przychody
-
Zapisz, wydrukuj lub zachowaj w bezpiecznym repozytorium
-
Odpowiedz na tylko proste pytaniabez cytowania ustaw i językaprawnego
-
Wyślij przez internet do Urzędu Skarbowego – dostaniesz formalne Urzędowe Poświadczenie Odbioru
-
Bądź bezpieczny – podobnie jak systemy bankowe nigdy nie przechowujemy danych na komputerze użytkownika
O firmie
Pomoc Techniczna
- 534 30 50 40
- pn-pt 9:00-16:00
Krajowa Informacja Skarbowa
- 22 330 0 330
- pn-pt 7:00-18:00